Porodní sestra z Osvětimi

Anděl naděje v táborech smrti. Příběh ženy, která zachránila tisíce dětí. Další transport vězňů směřuje do Osvětimi. Je mezi nimi i Stanisława Leszczyńská, porodní asistentka z Lodže, která na vlastní žádost začíná pracovat v nelidských podmínkách: bez vody, základních lékařských nástrojů a léků. Porody probíhají na kamnech zakrytých starou dekou. Mnohokrát riskuje svůj život, když vzdoruje nemilosrdným příkazům Josepha Mengeleho. Dělá vše pro ochranu dětí před jeho krutými experimenty. Snaží se být oporou pro matky, kterým byly děti násilně odebrány a poslány do Říše. Nebo na smrt... Porodní sestra z Osvětimi je dramatický příběh inspirovaný hrdinským osudem Stanisławy Leszczyńské. V koncentračním táboře provedla více než 3 000 porodů, během nichž nezemřelo žádné dítě ani žena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445675/big_porodni-sestra-z-osvetimi-T27-445675.jpg 3.1405
Literatura světová, Literatura faktu, Historické romány

Vydáno: , Kontrast

Położna z Auschwitz, 2020

Kniha Porodní sestra z Osvětimi

iveetka

Příběhy z Osvětimi mě vždycky zasáhnou. Začátek knihy byl na mě drsný, ale naštěstí další čtení nebylo jen o těch nejhorších věcech. Kniha se mi moc líbila a četla se mi dobře. Určitě už na Stanislavu nezapomenu.

Princezna22

Nedokážu asi napsat komentář, strašně moc mě kniha zasáhla... Nechápu její malé hodnocení, asi jen proto jakým stylem byla napsaná. Ale proč? Však de o příběh a ne styl psaní.. Nechápu.. Silný příběh opravdu silný. Nedokážu napsat víc

Mona7741

Musím říct, že kniha byla velkým zklamáním. Četla se mi velice špatně, těžce jsem se orientovala kdo momentálně děj vypráví. Vadilo mi skákání v čase, nadpisy kapitol hrůza.
Dlouho mi trvalo než jsem dočetla a v hlavě z této knihy mám jeden velký chaos.
Ale samozřejmě před paní Stanislawou smekám.

Ála41

Na to, že je to téma, která mě fakt zajímá a fakt ho ráda čtu, jsem se touto knihou prokousavala dlouho. Tolik mi nevadilo skákání v čase, jako ty nadpisy (názvy) kapitol... Nechápala jsem je, přišly mi divné, já s Mámou i bez.... Zvláštní. Jinak drsné, samozřejmě. Praktiky Mengeleho, podmínky při porodech, odebírání dětí.... Hnus, brrrr.

Dominka09

Hodně silný příběh, který bohužel (alepoň pro mě) byl napsaný hrozně nezajímavě…
Jakožto matka ročního dítěte jsem si představila sama sebe v situaci rodiček a určitě musím obdivovat jejich odvahu a hlavně mamino odhodlání. Ale do děje jsem se “vtáhla” právě jen v těchto situacích, jinak jsem v podstatě nějak nevnímala moc o čem kniha právě vypráví a čekala jsem tedy úplně něco jiného. Každopádně i tak jsem ráda, že se mi kniha do rukou dostala a že jsem jí zvládla dočíst i když už jsem opravdu odpočítávala stránky a do konce a nemohla se ho dočkat.

1Terisek1

Bohužel zůstala nedočtená, jelikož jsem 3 měsíce po porodu, tak tohle téma bohužel bylo až moc silné kafe. Celkově od doby, co mám vlastní děti snáším špatně příběhy z koncentračních táborů.
Přečetla jsem asi 100 stran a číst to v jiné době, tak je příběh napsán zajímavě, ale myslím si že jsou i zajimaveji napsané knihy na toto téma.

AlenkaJ.

Obsah v knize me velmi zaujal. Dalsi pribeh cloveka, ktery si prosel Osvetimi, ale zpusob, kterym je kniha napsana, me trochu "nastval". Az nekdy pred polovinou jsem se zorientovala jakym zpusobem autorka knihu pise. Dosud jsem byla zvykla na autobiografie z tohoto prostredi, kdezto Porodni sestra je vypraveni o porodni sestre....nedokazu presne popsat sve pocity, ale po zorientovani se v pribehu, jsem se do knizky zakousla a bylo mi po precteni smutno, ze to vice nepokracuje v obdobi bezprostredne po osvobozeni tabora.

draka

Jsou věci, činy, jednání, které nemohu pochopit a neumím se s nimi jednoduše vyrovnat, je to násilí na ženách a dětech. Nedívám se na ně ve filmech, odvracím oči, nečtu je, vynechávám řádky. A v této knize je jich tak moc…děs a hrůza. Klaním se před statečností a odvahou Stanislawy i všech dalších, nejmenovaných.