Porodní sestra z Osvětimi přehled

Porodní sestra z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445675/bmid_porodni-sestra-z-osvetimi-T27-445675.jpg 3 846 846

Anděl naděje v táborech smrti. Příběh ženy, která zachránila tisíce dětí. Další transport vězňů směřuje do Osvětimi. Je mezi nimi i Stanisława Leszczyńská, porodní asistentka z Lodže, která na vlastní žádost začíná pracovat v nelidských podmínkách: bez vody, základních lékařských nástrojů a léků. Porody probíhají na kamnech zakrytých starou dekou. Mnohokrát riskuje svůj život, když vzdoruje nemilosrdným příkazům Josepha Mengeleho. Dělá vše pro ochranu dětí před jeho krutými experimenty. Snaží se být oporou pro matky, kterým byly děti násilně odebrány a poslány do Říše. Nebo na smrt... Porodní sestra z Osvětimi je dramatický příběh inspirovaný hrdinským osudem Stanisławy Leszczyńské. V koncentračním táboře provedla více než 3 000 porodů, během nichž nezemřelo žádné dítě ani žena.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kontrast

Położna z Auschwitz , 2020

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Porodní sestra z Osvětimi. Přihlašte se a napište ho.

p.stranska
08.06.2024 4 z 5

Audiokniha ČRo. Líbila se mi. Sice jsem se musela hodně soustředit, protože to přeskakování v čase a místech bylo trošku náročnější, ale námět je tak silný, že jsem dokázala udržet pozornost. Doslov na konci knihy mě utvrdil v tom, že si tohle dílo zaslouží nejméně čtyři hvězdičky. Příběh je totiž pravdivý a já si dokážu představit, kolik práce dalo shánění podkladů a materiálů pro samotné psaní.

Belanna
20.05.2024 2 z 5

Konečně jsem se dostala i k této knize a odkládám jí se smíšenými pocity.
Příběh a námět měl velký potenciál, ale naprosto mi nesedlo zpracování.
Působilo na mě jako hodně chaoticky poskládané a vypadalo to, jako kdyby se stále opakovalo jedno a totéž. Kdo není informovaný o prostředí a době, v knize nemá šanci se jakkoliv orientovat.
Stanislawě "mámě" Leszczyńské, jako reálné ženě, se však musím poklonit za to, co všechno dokázala udělat pro všechny ty ženy a jejich děti.

Knižníblázen
18.05.2024 5 z 5

Tahle kniha ukazuje zvěrstva,jaká se děla v Osvětimi a naději vězňů,ukazuje nám i osud jedné ženy,která pomáhá těhotným matkám. Není to moc pro slabé povahy.

všechny komentáře

Související novinky (4)

Instinkt, Dům tisíce šepotů (32. týden)

06.08.2023

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Porodní sestra z Osvětimi – fenomén, který dojímá srdce čtenářů

02.12.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (58)

Narození se od smrti nedá oddělit, že očekávání dítěte se vždy pojí se strachem ze smrti, že smrt je v narození neoddělitelně vepsaná.

Ženy, to je úplně jiný příběh. To je společenství komplikovaných osobností, mocná skupina nepředvídatelných, fascinujících individuí, podrobovaná neustálému hodnocení a věcné kritice.

Nejcitelněji ženu poraníte, když způsobíte utrpení jejímu dítěti.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Porodní sestra z Osvětimi v seznamech

v Přečtených1 314x