Alexxxka Alexxxka komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Noooooo, co napsat??? Tohle byla vážně síla.... Je mi z toho až k pláči, skvěle napsané.... Jen tak nezapomenu.

04.01.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To nešlo odložit.... Strhující příběh neobyčejně obyčejné dívky/ ženy .... která to za nic na světě nevzdala...

29.08.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kdo umí - umí ( Agáta ). Kdo neumí - čumí. Jak já po přečtení. Bravo!!! Tohle bylo úžasné.

30.10.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kdysi jsem viděla film. Vím že se mi líbil ale moc jsem si to nepamatovala a to je dobře. Jinak bych si knihu asi tolik neužila:-) A teda - hodně mě to bavilo. Rachel a alkoholismus - super vykreslené, napětí po celou dobu, hodně čtivé. Takže za mě spokojenost velká:-)

24.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Oh.... Jak bych si přála mít výtisky knížek od Kyi, poznat ji.... Napsáno úžasně, citlivě, opravdově... Pravda, na začátku jsem měla trošku problém se začíst ale knížka je nádherná, čistá a ten konec jsem teda nečekala. Moc doporučuji!

08.03.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho mě knížka nerozbrečela. Tak silný příběh... Přečetla jsem už dost knih, které se týkají 2. světové války, tato se zařadila bez debat na 1.místo. Věřím, že stylem psaní se nemusí každému líbit, za mě to ale bylo dokonalé!!! Věřím, že se k ní ještě někdy vrátím. Moc DOPORUČUJI!!!

14.04.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jedním slovem nádhera.... Není to preslazene, keasne napsane, dojemne... Byla i husí kuze i slzicky. Tuhle knížku nedám a že ️ doporučuji

23.08.2021 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Mám Passallinniho knihy ráda. Jsou takové "živé". Líbí se mi jeho humor, skvěle zpracované postavy, příběhy nemají hluchá místa. ( Četla jsem ještě Autobus sebevrahů a Les oběšených lišek) Takže za mě opět skvělá četba :-)

23.04.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Přesně jak obálka - taková je i kniha. Nádherná ♥️ To byl balzám na duši. Klidně bych dala i dalších 1000 stran abych věděla, co bylo dál? Ani, pan Reed, má, Henry, Rachel.... Držím vám všem palce a mám vás ráda :-)

15.11.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak to byla síla... ( v dobrém slova smyslu ) Když si představím, kdy to psal a jak moc je to aktuální v dnešní době..., až mi běhá mráz po zádech.

30.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Uff. Přečteno za pár hodin. Toto bylo geniální. Dle hodnocení jsem čekala, že to asi bude stát za to ale předčilo to všechna očekávání. Dechberoucí příběh, je to knížka, která si rozhodně 5 hvězd zaslouží. Všem vřele doporučuji!

29.04.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jsou knížky, které si přečtete ale za chvíli ani nevíte o čem to přesně bylo. A pak se Vám do ruky dostane tato malinká knížka a úplně Vás zasáhne. A toto je ten případ. Dokonalé!!!

27.04.2018 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Úžasná obálka a ještě úžasnější kniha! Děda knihonoš, kočkopes, holčička Šaša. Útlá knížka plná emocí, napětí, přátelství, lásce.... Tak tuhle knížku určitě nečtu naposledy, dotkla se mého ️srdce a ještě teď objednávám do knihovny. Je to totiž poklad!

27.02.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Na jeden zátah ( i s 3 letou dcerou a ATB ) Silný příběh, i když dosti smutný ( podobně jako Hana od A.M.) Styl psaní mi strašně vyhovoval a četla jsem až nebyl konec. Moc doporučuji

08.01.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Na to, že spisovatelka se tomuto žánru nevěnuje Klobouk dolů!!! Neskutečná jízda. A teď babo rad... Co je pravda a co lež?

26.08.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Četlo se to samo, moc se mi to líbilo a spisovatelku zařazuji k oblíbeným.

05.04.2020 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Už jednou jsem se do Kinga pustila ale nesedlo mi to. Ani jsem to nedočetla. Dostal druhou šanci kvůli Čtenářské výzvě a já jsem nadšená! Perfektní detektivka, od začátku mě to hodně bavilo a už jsem koukala že jsou ještě další 2 díly na které se asi taky vrhnu :-)

28.07.2023 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Navzdory některým negativním komentářům mě kniha moc bavila! Skvěle popsané prostředí, všude přítomna zima ale i krása přírody... Příběh podle některých jak z červené knihovny... Možná ano, ale četla jsem - nebo viděla spoustu knih a filmů na základě skutečných událostí - a prostě pokud jde o přežití člověk někdy vydrží i nemožné. A za happy end jsem byla ráda. Trošku jsem tušila jak to asi dopadne - takže úplně překvapení se nekonalo přes to všechno dávám plný počet hvězdiček. Pro mě tam bylo vše - dobrodružství, napětí, láska, prostor k zamyšlení a určitě knihu doporučuji.

02.05.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět skvělý výkon od mě oblíbené spisovatelky. Příběh babičky, dcery a vnučky, průřez tří generací. Jako vždy čtivé a jsem moc ráda že to dopadlo jak to dopadlo :-)

19.01.2022 4 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Čteme s dcerkou - leporelo :-)

08.01.2021 4 z 5