Cesta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Cesta se odehrává ve světě sežehnutém neznámou katastrofou. Otec se synem putují šedivou zimní krajinou a děsí se každého náznaku, že nejsou sami, kdo přežil; od posledních lidí totiž rozhodně nemohou čekat nic dobrého. Dvojici drží při životě jen to, co uveze jejich nákupní vozík a co občas najdou v prázdných domech. Jejich cílem je mořské pobřeží, ale i tam se samozřejmě ukáže, že naděje už neexistuje. Nebo snad ano? Za tento román autor obdržel v roce 2007 Pulitzerovu cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18/cesta-kG4-18.jpg 4.42124
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Argo
Orig. název

The Road, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (455)

Kniha Cesta

Přidat komentář
Bibionyka
05. července

Na můj vkus trochu moc depresívní čtení.

miska2609
27. června

Zajímavá kniha, kdy sice nevíte, co se stalo a v jaké době se odehrává, ale pro příběh to není vlastně podstatné. Líbilo se mi, že i v tak ponuré náladě se našly chvíle naděje a téměř jsem za hrdiny dýchala.


Elevant
21. června

McCormackova Cesta je portrét světa, který přestal dávat smysl, a vekterém otec a syn podnikají nesmyslnou cestu bez cíle. Živoří na tom, co zbylo ze starého světa... a proč vlastně? Všechno, ci dělají, jejich zásady a morálka, vše ztratilo význam.
V jejich životě se neodehrává nic smysluplného, samotná kniha v podstatě nemá příběh, je pouze plejádou fragmentů světa, který zaniká a ztrácí barvy.
A přesto ve všem tom zmaru autor nechává čtenáři možnost vidět i zde naději, pokud sám chce...

Josh
19. června

Ponuré a depresivní. Pokud si berete současný stav naší planety k srdci, každá další ekologická katastrofa vás rozhodí a chování lidí k přírodě jako ke kusu ničeho důležitého, natož pro život potřebného vás štve … tak po přečtení této knihy nezbudou ani iluze, ne-li kapka optimismu nebo snad naděje. Až tak :o((

Čtení stále o tomtéž, snad jen jiný odstín šedi, takže metoda „pár odstavců ze strany“ se mění na „pár řádků“ až na rychločtení x-tá strana. Možná prvních a posledních 10 stran? I jen ty vystačí na týdenní či delší depku…. Klíčový vztah otce a syna tomu všemu dává citovou atmosféru, ale ani tahle jiskra v šedi nenabídne zář.... Až tak :o((

Přece něco pozitivního - čteno po nouzovém stavu, bez roušek :o))

Alpasstyle
19. června

Cesta je velmi čtivá.Na to jak je krátká má hodně silných myšlenek. Je potřeba číst i skrz stránky, abyste věděli, co všechno se v nich ukrývá. Když jsem pochopila, co chtěl autor říct,pak jsem měla na knihu jiný obrázek. S příběhem by se dalo určitě více pohrát,ale pak už by to nebyla novela,ale dlouhý román. A už by to také mohlo být něco jiného,než co ta kniha znamená teď.

Asi jsem rozmazlená dnešní dobou,co se týká tohoto post-apokalyptického tématu.Kniha mě nějak zvlášť příběhově nenadchla, ale dříve to musela být pecka, přečíst si něco takového jako je Cesta. Dneska spíše všichni doplňují a kopírují ty, kteří už něco takového vymysleli. Na trhu je hodně knih, co předčí příběhově tady tuto, bohužel nebo díky?

Kulibrnda
06. června

Já vám nevím, tématicky pro mě hodně zajímavé, vztah otec a syn na cestě postapokalyptickým světem je něco, co by mě mělo už ze své podstaty naprosto nadchnout. Svět je v tomto příběhu tou nejhorší možnou variantou, jakou může autor zvolit, kdy nepřežilo v podstatě nic a nikdo. A ti, co přežili, se stali tím nejhorším, co v sobě lidstvo má. Ale celkové podání, styl, atmosféra... a konec, v podstatě popírající to, co se buduje napříč příběhem, to mi prostě úplně nesedlo. Film jsem neviděla, asi si ho přidám na seznam, ale určitě ne kvůli knize. Ta pro mě zůstává tak nějak v průměru, kdy rozhodně neurazí, ale bohužel ani nenadchne.

Velekněžka
04. června

Důrazné připomenutí, že človíček světu nevládne a jeho oblíbená hra na životní jistoty může mít obratem poněkud odlišná pravidla...

Afka
03. června

Pro mne snad nejsilnější knížka, jakou jsem četla. Tak málo prostředků, a tak silný příběh...

1 ...

Doporučujeme

Ostrov sviní
Ostrov sviní
Zero - Oni to vědí
Zero - Oni to vědí
Dítě číslo 44
Dítě číslo 44
Ikona
Ikona