Cesta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Cesta se odehrává ve světě sežehnutém neznámou katastrofou. Otec se synem putují šedivou zimní krajinou a děsí se každého náznaku, že nejsou sami, kdo přežil; od posledních lidí totiž rozhodně nemohou čekat nic dobrého. Dvojici drží při životě jen to, co uveze jejich nákupní vozík a co občas najdou v prázdných domech. Jejich cílem je mořské pobřeží, ale i tam se samozřejmě ukáže, že naděje už neexistuje. Nebo snad ano? Za tento román autor obdržel v roce 2007 Pulitzerovu cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18/big_cesta-kG4-18.jpg 4.42612
Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Road, 2006


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Jako rozhlasová Četba s hvězdičkou: https://vltava.rozhlas.cz/cormac-mccarthy-cesta-baladicky-pribeh-o-svete-po-pandemicke-katastrofe-8551792 (Teckovana)


Knihu vydalo nakladatelství Alfred A. Knopf patřící do nakladatelského domu Random House 26. září 2006. V rozhovoru s Oprah Winfreyovou McCarthy naznačil, že inspirací pro napsání Cesty se stala jeho návštěva El Pasa v Texasu, kde byl se svým malým synkem. Představoval si, jak by město mohlo vypadat v budoucnosti, představil si "ohně na kopci" a myslel na svého syna. Zapsal si několik prvotních poznámek, ale k nápadu se vrátil až po několika letech při návštěvě Irska. Kniha se mu poté psala rychle a nakonec ji dedikoval svému synkovi Johnu Francisi McCarthymu. (chaera)


V knize není zmíněno jméno otce ani syna. (chaera)


Kniha byla zfilmována roku 2009, hlavní postavu ztvárnil Viggo Mortensen. (shevchenko)


Ocenění

2008 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Kniha roku)
2007 - Pulitzerova cena (Beletrie)
2006 - James Tait Black Memorial Prize (Fiction Award)