Zlodějka knih

Zlodějka knih obálka knihy
Mé hodnocení:

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.67142
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Argo

The Book Thief, 2005

Kniha Zlodějka knih

anysekhel
předevčírem

První kniha, kterou jsem četla až po tom, co jsem viděla filmové zpracování. Nádherně odvyprávěný příběh. Téma 2.světové války z jiného úhlu.

Renatka11

Moje první setkání s Zusakem a jedna z knížek, kterou bych si bez váhání vzala na pustý ostrov. Opravdu nádherně odvyprávěné.

Šajler

Příběh se četl jedním dechem, jiný styl vyprávění než jsem zvyklá. Myslím,že díky tomu je příběh opravdu silný, až mi z toho bylo smutno. Vypraví příběh dívenky, kdy ji život přináší radostné i smutné chvilky.

Abroš

Moc pěkná kniha.Zajímavý -řeklo by se tuctový příběh z druhé světové války.Odehrávajíce v nacistickém Německu.Příběh vypráví smrt,takovým zajímavým nevtíravým,nesoudícím stylem.Zajímavé skladby vět.Kniha se četla jedním dechem.Vyprávění,které je především o životě,který přínáší radostné i smutné události jedné německé dívenky.Smutku a beznaděje je v knize opravdu hodně.Ale také naděje a ta má podle mého spravedlivě navrch.
Opravdu silný příběh,jaký jsem dlouho nečetl.
"A odnesla jsem jeho duši,byla taková klidná a lehká a měl před sebou celou smrt"

Bakana

(+ SPOILER) Právem tato kniha figuruje v žebříčcích!
Bála jsem se tohoto tématu. Kniha mě lákala svým hodnocením a také se mi hodila do čtenářské výzvy, ale to válečné prostředí...
No a měla jsem pravdu. Kniha je ke konci čím dál tím vážnější, konec je strašlivě smutný :-(. To ale knize neubírá na kvalitě, naopak. Jen mě to hodilo do takové melancholické nálady...
Ještě musím pochválit perfektní načtení V. Cibulkové. Bylo opravdu skvělé!

Lucie2

Do prvních stránek jsem se nejdřív nemohla začíst, ale nakonec jsem knihu, kde nás celým příběhem provází samotná Smrt, přečetla jedním dechem. Zlodějka knih se mi zaryla pod kůži a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

danka13

Nádhera, byla jsem velmi překvapená. Kniha se krásně čte, je velmi poutavá a zajímavá, také smutná. Nic čím by se lidstvo mohlo chlubit.

Paulmain

Zajímavý příběh z 2. sv. války sledovaný zase z jiného úhlu pohledu, ze života normálních Němců. Zaujal mě odosobněný způsob vyprávění (vypravěčka je Smrt), který vlastně nakonec paradoxně vede k mnohem větší emoci, něž kdyby to bylo psáno např. z pohledu hlavní hrdinky. Ale co musím zejména vyzdvihnout je jazyk, kterým je kniha napsána (přeložena). Celé je to psáno krásným jazykem, který ale nemusí každému vyhovovat. Řekl bych, že velký podíl na tom bude mít pan překladatel, děkuji za krásný zážitek.