Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/big_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.67602
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Komentáře (1984)

Kniha Zlodějka knih

vlkove
předevčírem

Prvních 80 stran pro mě bylo čistým utrpením. Pak se to zlomilo a vyklubal se z toho opravdu silný příběh. Hodně smutné čtení.
Moc se mi líbí vypravěčka v podobě smrti, je to dost výstižné.
Filmové zpracování celkem věrně kopíruje události v knize a mně osobně se líbilo.

TessieP

Dlouho jsem se nemohla začíst, asi jsem od ní čekala něco trošku jiného, ale stálo to za to. Moc smutná a zároveň krásná kniha. A netradiční vypravěčka byla zajímavá volba, dodalo to příběhu tu pomyslnou třešničku.

Lucuschka

Zajímavý příběh, ale nesedla mi forma zpracování. Knihu jsem četla, jen abych ji už dočetla...

Olga8480

Tahle kniha vás dostane nejen příběhem, ale i tou která ho vypráví. Moc krásně napsaný a neskutečně smutný.

lenka3980

No... Přemýšlela jsem, jestli mám vůbec přidat komentář, protože mé hodnocení se úplně liší od většiny. Válečné romány mám ráda. Tahle kniha na mě ale zapůsobila jednolitě, nevzrušivě. Jako když si představíte provázek, který je natažený a chybí mu smyčka, vrchol. První emoce ve mně vzbudilo setkání s Maxem 30 stránek před koncem. Abych byla úplně upřímná, chtěla jsem ji už dočíst, abych mohla vzít do ruky jinou knihu. Nechápu, že to na mě takhle zapůsobilo, když je tu jedna chvála za druhou... Za mě bohužel ztráta času. Tak snad mi další čtení sedne lépe :)

Pítrs85

Nezvyklý vypravěčský styl nemusí sednout každému, já jsem však hltal každé slovo, které Markusi Zusakovi přišlo namysl. Zkrátka nejlepší knížka co jsem kdy četl, amen.

vladka321

Bylo to dokonalé, krásné počtení. Málo spisovatelů se zajímá o obyčejný život, obyčejných lidí v kruté době. Nápad nechat vyprávět právě smrt bylo geniálním tahem s neskutečnym dopadem. Doporučuji.

jes09

Jedna z těch výjimečných, která zanechá stopu v srdci. Víc k tomu není potřeba dodat!