Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.64713

The Book Thief (2005)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Argo

stumpy
předevčírem

Ze začátku, pro mne, trochu zvláštní čtení. Pak si člověk zvykne a slova plynou a utíkají a ani nevíte jak, jste na konci a brečíte, jak želva. Takže asi tak. Nedávno jsem viděla i film a není to ono. Musí se to přečíst.

Alimak
14. prosince

Moc hezká knížka.

melien
13. prosince

Trvalo mi hodně stran, než jsem si zvykla na styl psaní knihy, ale nakonec se mi právě tohle líbilo, vyprávění smrti, bylo opravdu dobrou volbou. . Kniha mě nakonec opravdu naplno pohltila.

_Peprmintka_
13. prosince

Jak již hodnotí mnoho lidí předemnou - jedna z nejlepších knih, co se mi kdy dostala do ruky. Mám válečnou tématiku ráda, ale osobně mi velmi často nesedne styl psaní, který mě mnohdy na úkor úžasného příběhu unudí. Zlodějka knih je zářná výjimka téhle knižní ,,syrovosti". Je vysloveně nemožné ji odložit a 600 stran padne za jediný večer. Příklad za všechny - okouzlující vypravěč Smrt vám prozradí závěř knihy už někde v polovině. A přesto má kniha i po vyzrazení zápletky stále co nabízet. Je úžasné, jak barvitě dokázal atmosféru války nastínit člověk, který ji nezažil. Zlodějka mě oslnila, rozplakala a vyčarovala i pár úsměvů. Po dočtení tohohto pokladu má člověk pocit, že Smrt je vlastně celkem bytůstka k pomuchlání. Bylo mi ctí tenhle skvost pomoct procpat na naší škole do kánonu knih k maturitě, Zusak se o post literární špičky, o které se nadále bude vyučovat, rozhodně zaslouží. Kdyby to šlo, dám těch hvězd šest.

Dominika21
13. prosince

Měla jsem problém se začíst - ne, že by to bylo psané špatně - právě naopak. Vyprávění z pohledu smrti pro mě bylo opravdu originálním nápadem a zpočátku mi přebíhal mráz po zádech. Dokonce tak, že jsem musela knihu na malé okamžiky odkládat. Pak jsem přivykla a kniha již odložit nešla. Naprosto úžasný a opravdu dojemný příběh u kterého si popláčete. Opravdu nechápu, jak se spisovateli podařilo tak vkusně a decentně vsunout prvky humoru, když hovořila smrt. Knižní předloha je jako obvykle vydařenější než film...

faraod
12. prosince

Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst, avšak postupně si mě kniha vtáhla do děje..Krásný a dojemný příběh.. Za mě pět hvězd!!!

Paulus.1987
12. prosince

Při tolika hodnoceních a komentářích asi nemá význam snažit se psát něco originálního, takže to napíšu rovnou a jednoduše - jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední roky četl.

slunicko1958
10. prosince

Hned na začátku mě zaujal fakt, že příběh vypravuje Smrt. A ta že za války nevěděla, kam dřív skočit... Kniha se čte dobře, osudy malé dívky jsou zajímavé. Ale nějak jsem se nedokázala začíst, byla jsem jaksi mimo děj. Jako by se mě to netýkalo. Určitě se ke knížce vrátím a pak to bude třeba za pět.

Kackatlacka
05. prosince

Vážně nemám knihy s válečnou tématikou ráda a knížku jsem rozečetla v podstatě omylem.. ale nutno říct, že jak jsem začala, tak nešlo přestat! Knížka mě vtáhla a i s ohledem na válečné pozadí jsem se ke knížce s chutí vracela.
Trochu mi bylo ze začátku nepříjemnné povídání smrti, která je v knize v roli vypravěčky. Je vykreslena jako “postava”, která má srdce a pochopení pro lidi. To mi jednoduše nesedí.. Každopádně její vyprávění jde v průběhu příběhu do ústraní a postupem času se stává opravdovou a hlavně chtěnou součástí příběhu. Příběhu, který i s ohledem na smutnou tématiku a nešťastné osudy všech jeho hrdinů, nepůsobí ponurým neutěšeným dojmem.
Už teď se těším,až se k příběhu vrátím v jeho zfilmované podobě :)

arthera
03. prosince

Tyjo já jsem snad jediná, co si z knihy nesedla duševně nap*del. Nemohla jsem se začíst. Ani v polovině. Konec ušel, ale chtělo to zajíst něčím hořkým, protože to bylo přeslazené jak bolywood. Já mám někdy pocit, že jak je něco o holocaustu, tak to má automaticky vyšší hodnocení. Protože prostě nechápu proč to je tak oblíbená kniha, když na světě je tolik méně profláklejších a lepších kousků nad kterýma trávit volný čas.

otesánek
28. listopadu

kniha i film....nádherné, smutné....Něco tak úžasně napsaného se nedá nepřečíst. Jen velmi málo se podaří film natočit podle knihy kvalitně, ale mohu s klidem říct, že tentokrát se to povedlo dokonale. Vypravěč smrt...obrečela jsem jak knihu tak film.... Doporučuji

Jirinamac
28. listopadu

Knížka se mi moc líbila. Ale ku podivu, po zhlédnutí filmu, film vede. Doporučuji

marekpreucil
27. listopadu

Mě se to líbilo, jen mi do toho chyběl nějaký prvek, možná překvapení, nějaký šok nebo provokace, ale jinak za 4 hvězdy

dr.romca
26. listopadu

Smrt jako vypravěčka, skvělá kniha, skvěle napsaná a už dlouho jsem u knihy nebrečela. 100% Film jsem ještě neviděla, teprve se chystám...

Vevo
26. listopadu

Tolik krásy a zároveň tolik utrpení.
A tolik nevyřčených slov...
Příběh dívky a smrti,který by neměl být nikdy zapomenut.

KlérTomson
25. listopadu

Zlodějka knih...tyhle postavy, tenhle děj, styl a celkové uchopení tématu. Nepřekonatelné. Pro mě asi největší literární zážitek, za celý život. Filmové zpracování je taky hodně povedené, ale jsem ráda, že první jsem četla knihu. Po dočtení knihy mi stačí pár dnů, abych se nastartovala na další titul. Po zlodějce je euforie tak velká, že nejsem schopna začít číst něco jiného. Člověk si přeje, aby nikdy neskončila, aby žila věčně a byly další pokračování. Ve mně asi věčně žít bude.

Ilirea25
23. listopadu

Po pravdě, v životě jsem nebrečela tak, jako o u zlodějky knih. Avšak, u filmu jsem nebyla 2 hodiny schopna přestat brečet. Kniha je to úžasná, ale udělala jsem tu chybu, že jsem se prvně podívala na film.

jita65
22. listopadu

Velice působivě napsaná kniha,která pohltí 95 procent čtenářů a jemnější polovina si i popláče.

Leeonteena
20. listopadu

Trvalo mi dlouho se začíst, i přesto, že se mi velmi líbil styl jakým je kniha psaná. Nějak jsem se nemohla vnitřně popasovat s pomalým vývojem příběhu. Po čase jsem přivykla a užívala si každou stránku, každý okamžik ze života Liesel. Moc oceňuji i originální vypravěčku - Smrt, jejíž pohled na válku a život lidí mi bral dech. Na závěr musím přiznat, že přes všechna úskalí ve mě zůstala Zlodějka knih hluboce zakořeněná a v myšlenkách se k ní stále vracím. Je to božská kniha!

Domkar9116
20. listopadu

Čtivá kniha, příběh z válečného období, konec trochu šokující, ale něco mi v knize chybělo...proto 4 hvězdy

Kratoradka
19. listopadu

tak to bylo NĚCO ...

soukroma
19. listopadu

Byla jsem na knihu velmi zvědavá na základě pochvalných ohlasů, jinak jsem o samotném příběhu nevěděla nic. Rozhodně se mi líbil originální námět (vypravěčkou smrt, která přichází ke slovu ale především v samotném úvodu a závěru, po dlouhé úseky mezi tím jen sporadicky) i samotný příběh, zabydlený svéráznými lidmi a vztahy (i když mi nikdo zvlášť k srdci nepřirostl, každý měl v sobě něco překvapivého, co v nestřežené chvíli vyplulo na povrch). Samotný konec dětství Liesel byl ale velice traumatizující (i pro mě jako čtenáře). Válka (v tomto případě v zázemí) je stejně hrozná všude, takže mi vlastně bylo úplně lhostejné, že se příběh odehrává v Německu, jen občas to vykouklo, ale nijak rušivě ani poučně.
A velice se mi líbil autorův styl - hodně metafor, neotřelých slovních spojení a střídání vypravěčského stylu. Forma textu byla rovněž originální - vsuvky v textu příjemně zpestřovaly, vysvětlovaly, navozovaly astmosféru a odlehčovaly nebo dramatizovaly, podle potřeby.
Celkově mi ale po dočtení zůstal jen takový unavený pocit poněkud umělého výtvoru - přesně vlastně stále nevím, co chtěl autor tím vším dohromady sdělit (u mě se mu to tedy zřejmě nepovedlo). 75%

adrika20
15. listopadu

Kniha mě naprosto uchvátila,je to dojemný přiběh.Myslim,že by bylo doré kdyby byla zařazená jako povinná četba.

Dija
14. listopadu

Tak tato kniha je veliký literární skvost! Podává obraz druhé světové války zase z trochu jiného pohledu. Je psána neuvěřitelně krásným jazykem, příběh je lidský, krásný. Souhlasím ale s tím, že těch spoilerů od smrti by mohlo být méně.

Evaho73
11. listopadu

ĎAKUJEM pán Markus Zusak za knihu Zlodejka kníh, ktorá vo mne vzbudila hlboký čitateľský dojem !!! Pri čítaní knihy som mala pocit, akoby bola napísaná z inej dimenzie..... Osobne som vnímala, že smrť sa cez príbeh malej zlodejky kníh z obdobia druhej svetovej vojny, prihovára nám čitateľom.... Dojímavým príbehom nám cez jasne vykreslené charaktery jednotlivých postav ukazuje všetky svoje podoby.... Ukazuje nám, že je presne taká, ako ju vidíme v zrkadle svojho svedomia - biela alebo čierná a vždy je spravodlivá.... Je to naša jediná istota !!!
Nadčasová kniha ako samotná smrť, ktorú odporúčam prečítať.
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Gustik5
10. listopadu

Kniha je to hezká, jen jsem si díky občasnému "spoilerování" Smrti říkal, že to opravdu není ta nejlepší vypravěčka... Zvláštní styl, jakým je kniha psaná si mě i přesto získal a čtení jsem si užil. Přesto si chvílemi už nemohu pomoci, téma té doby se mi zdá mírně vyždímané. To ovšem je jen můj subjektivní pocit.

Danka22
10. listopadu

Kvalitní a čtivá kniha.

Renee6
08. listopadu

Těžké téma zpracované poeticky, láskyplně, étericky. Srdcovka.

Sisine
07. listopadu

Ze začátku jsem měla problém se dostat do děje, ale vydržela jsem. Kniha je moc krásná, až na konci člověk zhodnotí, jak je to krásný a emotivní příběh...

Jm.bazar
05. listopadu

Bohužel jsem se musela do čtení kapku nutit, kniha mě nevtahla.