Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.65529

The Book Thief (2005)

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Argo

tereza7804
včera

Nádherná kniha.

boeink
předevčírem

Nejdříve jsem viděla film a tak jsem doufala, že bude kniha lepší. A byla! Je to moc krásná kniha o strašné době. Vypravěčem je Smrt, nevystupuje tady ale jako zlá stařena s kosou, ale bytost, která má také srdce, cítí a soucítí. Poslední strany knihy jsem probrečela, velmi mě příběh Liesel a těch ostatních dojal.

Jana512
05. prosince

Kniha dává nahlédnout do života lidí, německých občanů, jak prožívali válku. Vypravěčka, "smrt" má v tomto období hodně "práce". Hlavní hrdinka Liesl, je děvčátko které vyrůstá v rodině pěstounů a má silné pochopení pro všechny potřebné. Ztrhující!

tereza94
04. prosince

To je tak krásná kniha a tak krásný příběh. Rozhodně si tu knihu ráda znovu přečtu.

Stankita
02. prosince

Krásne čítanie. Aj som si poplakala. Príbeh rozprávam svojim deťom počas prechádzok.

adelinka
17. listopadu

Chcela som si pozrieť film, ale to musím urobiť vždy v opačnom poradí. Najprv kniha a potom film. Film už nechcem vidieť. Knihu som v závere preplakala. Úžasný príbeh z obdobia 2.sv. vojny . Veľmi rýchle čítanie.

Mufa
17. listopadu

Skvělá kniha, zajímavě pojatá. Přečetla jsem jí během několika dnů a mrzí mě, že už je konec. Na film si určitě zajdu, jestli nějaký existuje

Annkag
14. listopadu

Úžasná kniha.
Je zvláštne ako sa nás niektoré príbehy kníh dotknú,zakorenia sa v srdci a našej ludskosti vyšlú slzu,ktorá chladnou slanou chuťou pohltí auru našej bytosti.
Ani neviem ktorú postavu som si zamilovala viac.
Hansa?Trpezlivého kúzelníka s farbami a tónami akordeonu?
Rosu,ktorá každého milovala tak svojským spôsobom?
Maxa-toho ktorý stvoril Česačku slov a daroval jej semienko slova?
Rudyho?Chlapca s citrónovými vlasmy,dárcu plyšového medvedíka a trojnásobného medailistu?
Liesel?Ach Liesel,ty si bola tak čarovná priatelka a okamihy s tebou ma vždy bavili a zostaneš v mojom srdci velmi dlho...
Alebo to bola samotná vyprávěčka?Príbeh rozprávaný samotnou Smrťou,ktorá nám ukázala že jej náruč nie je chladná a krutá ale že miluje ludské osudy a krásu našich duší...

Mňa knižka oslovila,pohladila dušu a naplnila srdce krásou slov.
A som rada že kniha Zlodejky kníh sa nestratila na ulici pomenovanej po nebi ale že ju zachránila ze sudi a popela Smrt aby ju raz mohla so slovami ,,Četla som ju mnohokrát,, odovzdať Liesel.

12. listopadu

Krásná kniha, ovšem opět se potvrdilo, že filmová verze je hrůza.

Zdendys.77
07. listopadu

Co říci o knize? Dobrý námět s originálním vyprávěním příběhu, ve kterém je vypravěčka „Smrt“. Ze začátku mě chvíli trvalo, kam ji zařadit, než mi došlo, že jde o smrt. Jinak zpracování bylo velice krásné a čtivé. Zusak mi psaním hodně připomíná spisovatele E. M. Remarqueho. Co mě trochu vadilo, a za co dávám hvězdičku dolů, je prozrazení osudů jednotlivých osob v průběhu děje vypravěčkou smrtí a to i přesto, že to měl být spisovatelův záměr. Po přečtení knižní předlohy se velice těším až shlédnu filmové zpracování.

Cacolinka
05. listopadu

Jen to do mě tak vpadlo...dějová linka byla zajímavá, námět neotřelý...ale přesto tomu něco, aspoň teda pro mě, chybělo. Nevím, nějak mi to nepřišlo kompletní.
K přečtení rozhodně doporučuji...taková oddechovka s "náročným" tématem války. Asi tak bych to shrnula.

alzbeta675
05. listopadu

Skvělá kniha! Čtivě napsaná. Všechna chvála byla již podrobně vypsána níže a já nemám co dodat. Ledaže mohu vřele doporučit!

SweetCake
04. listopadu

Nádhera! Kniha se mi líbila tak moc, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za dva dny:)

BlaniVan
01. listopadu

Z donucení jsem to musela číst na dvakrát. Když jsem za sebou měla první polovinu, říkala jsem si, že to je určitě dobrá kniha, ale do oblíbených se asi nedostane. Trvalo měsíc než jsem se dostala ke druhé půlce a k závěru a musím říct, že už má čestné místo mezi mými oblíbenci. Prostě dech beroucí závěr a vlastně celá kniha.

syskas

Nádherne napísané.

Lucianka23

Krásně popsány příběh v hnusné době. Dojemné hned od začátku a velmi napínavé. Mladé děvče se ocitá sama u úplně cizích lidí..

marcolka

Zlodějka knih... Co na to napsat. Co si o ní myslet.. Nevím. Během čtení jsem měla velice rozporuplné pocity. Až do zhruba 300 strany jsem měla nutkání ji odložit. Říkám si, cože? Takové pochvalné recenze a proč? Hodně mi také čtení rušily neustálé poznámky vypravěčky. Ale potom se moje pocity velice rychle změnily a nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem věděla jak to skončí. Změna pocitu přišla znenadání a ani neumím popsat, proč najednou. Nakonec musím přiznat, že kniha byla krásně napsána, přinejmenším ten konec. Citlivé, dojemné, strhující. Před přečtením této knihy jsem viděla film. Byl nádherný - krásný! I když to nejspíš byla chyba, podívat se na něj dříve než jsem přečetla knihu. Možná by moje pocity z knihy byly jiné už od začátku. Ale nelituji přečtení.

klaraskolkova

Nádherný příběh, napsaný velmi čtivou formou. Pohled na druhou světovou válku z jiného úhlu.

Holumar

Film mě nalákal ale kniha předčila veškerá očekávání.

Sasanka173

Krásná kniha!! Příběh mě velmi dojal... I já se neubránila slzám. Doporučuji určitě přečíst!

MisaK81

Na konci jsem se neubránila slzám. Víc není třeba dodávat, neb bylo napsáno již mnoho slov o tomto krásném díle. Česačka slov by jistě měla radost.

sasena

Právě jsem ji dočetla. A protože už jsem četla zdejší komentáře, vím, že skoro vše už tady bylo napsáno. Nesouhlasím s názorem, že kniha je samé klišé a že je snad přeceňována. Válka je klišé, smrt je klišé, ale tahle knížka je napsaná takovým způsobem, že nezasáhnout může snad jen úplně prázdného a cynického člověka. Jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem na tohle téma četla. Další, která by se měla stát povinnou četbou. Jako varování, co "správně" zvolená a zacílená slova dokážou udělat s lidem. Ne s člověkem, ale s lidem. Protože člověk byl v téhle knize vylíčen většinou sympaticky, lid naopak. Je třeba si to pořád připomínat a nenásledovat slepě ty samospasitelné vůdce, kteří se rodí stále a znova. Bohužel i u nás.

DJANKA

Po hodnocení tady na databázi jsem asi od knížky očekávala víc. Kdo má velká očekávání, zpravidla bývá zklamán. Ne že bych touto knížkou byla přímo zklamaná, to určitě ne. Bylo v ní sice pár hluchých míst, ale převážně se mi četla dobře. Liesel jsem si oblíbila a i ostatní postavy mi byly sympatické, hlavně táta. No a konec? Pro slzy jsem ani neviděla na písmenka. Knížka určitě stojí za přečtení.

coppacabana

Zlodějka knih přečtena, čtenářka knih rozbrečena...
To byla první myšlenka, která mě napadla, když jsem knihu zavřela a položila ji na stůl.
Bylo to naprosto nádherné čtení. Děj mě ihned od samého začátku vtáhl, plně jsem prožívala, co prožívala Liesel. Stejně tak jsem soucítila se Smrtí, jejíž vyprávění příběh udělalo krásnějším a mimořádnějším. Oblíbila jsem si ten způsob vyprávění - že Smrt nejprve něco jen zmínila a průběhem příběhu začala na tu informaci vrstvit další a další, až jsem nakonec došla k té události, o které jsem zatím jen slyšela z vyprávění. Moc se mi líbilo, že mají knihy a slova pro Liesel takovou roli, jakou mají pro mě. Je těžké najít knihy, o dívkách, které nejen čtou, ale zároveň si i plně uvědomují, že čtou, a jak je to krásné.

any37

Smutná, ale zároveň i krásná knížka. Chvíli mi trvalo než jsem pochopila, že příběh vypráví Smrt. Ukazuje, že ne všichni jsou stejní, že všichni Němci nebyli nacisté a bez citů.
Nemám moc ráda, když děj nemá žádný pořádný zvrat a je okolo něj spoustu "omáčky", ale u Zlodějky knih mi to vůbec nevadilo. Dokonce naopak. Zusak umí nádherně psát a nápad, aby vypravěčem byla smrt byla DOKONALÁ. Podle mě by si ji měl každý přečíst.

wendulka0502

Kniha se mi líbila, ale po těch všech pochvalných hodnoceních jsem od ní asi čekala víc. Nicméně si myslím že stojí za přečtení. Jen by za mě mohla být kratší.

knihomolka369

Vidím, že tuto knihu si opravdu musím přečíst! Na její název narážím snad neustále - ve škole, v jiných knihách či kdekoli jinde. Vypadá opravdu zájímavě, nejen díky díky názvu...

Aleh

Nechat Smrt vyprávět příběh malé dívenky z doby války byl úžasný nápad. Smrt a malé děvčátko to opravdu nepatří k sobě. Jakoby měla tato nesourodá dvojice umocnit nesmyslnost válečného běsnění. Kolik takových a podobných osudů malých dětí se za války odehrávalo? Byl to velmi silný a dojemný příběh. A konec se mi líbíl ze všeho nejvíc. Neobyčejný příběh malé dívky Liesel mě oslovil. Originální dílo, které se právem stalo bestsellerem. Pro mě skvělý čtenářský zážitek. Doporučuji.

HDKate

Kniha člověka doslova vtáhne. Nemůžu se odtrhnout...Vřele doporučuji..

svobonís

Musím se přiznat, že už na začátku jsem se nechala vtáhnout do příběhu, i když z časových důvodů jsem knihu odložila, něco mě donutilo se k ní vrátit a rozhodně toho nelituji, znova jsem se ponořila do světa plného války, zloby, lásky a s přibývajícím počtem stránek jsem si uvědomila, že si přeji, aby kniha byla o jednou tolik tlustší. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.