Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.66560
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Argo

The Book Thief, 2005

Kniha Zlodějka knih

Anitram22
předevčírem

Pro mne krasna kniha se silnym pribehem. Trochu jiny styl psani autora, ale cte se dobre. Me uchvatila a cetla jsem ji jednim dechem. Urcite doporucuji precist.

Vikk

Autorova snaha být za každou cenu originální a jiný vede k tak otravnemu stylu vyprávění a příšernému stylu psaní, že jsem to nebyla schopna dočíst. Příběh je navíc o již stokrát vyprávěnem a nic nového nepřináší. Nadšene hodnocení nechápu... Že bych byla povrchní a hloupá? Možná. Ale ztrácet drahocenný čas čtením knih, které mě nebaví, se mi nechce..

Natálie740

V knížce jsem viděla spoustu slov, především slova o lidské krutosti, zoufalství a nenávisti, avšak také o naději, lidskosti a lásce. Kniha byla velmi čtivá a žádná část mi nepřišla nijak zdlouhavá. Liesel jsem si, spolu s jejími blízkými, oblíbila už od samotného začátku. Proto se čtení posledních stránek neobešlo bez slz.
Vidíme, že i ti nejlepší lidé plní lásky se před válkou neschovají a Smrti neutečou...

Zuzi98

Do knihy jsem se začetla okamžitě. Prvních asi 60 stránek jsem přečetla jedním dechem, pak už moje pozornost trochu pokulhávala. Musím ocenit, že kniha je doopravdy bravurně napsaná. Originální obraty, přirovnání, metafory.. Jazyk opravdu nádherný. Ze Smrti jako vypravěče mi lezl mráz po zádech, ta krutost reality a nadsázka.
4 hvězdy dávám z toho důvodu, že po přečtení knihy jsem si neřekla pomyslné "wow" a těsně před Zlodejkou knih jsem přečetla Světla, která nevidíme, která ve mně vyvolala o hodně silnější emoce.

barusa.s

Nevšední příběh, ať už pohledem na 2.světovou válku nebo vypravěčem, kterým je smrt. Příběh je podán velmi čtivě, s citem i s dávkou humoru. Pozadí války dá vyniknout lidským osudům. Mohu vřele doporučit.

Zboznujuknihy

Příběh se mi líbil, ale měla jsem potíže se začíst. Bylo to trošku zdlouhavé a zbytečně se přeskakovalo v ději. Jinak byla kniha celkem povedená.

Mája_pbj

Člověk se podívá na hrůzy Druhé světové války jak očima Němců, tak očima Židů. Skvělé vystavěný příběh, který netradičně vypráví přímočará Smrt se smyslem pro černý humor. Nemohla jsem se od knížky prostě odtrhnout.

Unicron06

Zdála se mi straaaašně zdlouhavá. Nevím asi po dvou týdnech jsem ji konečně dočetla ale znovu už bych do ní nešla. Kniha sama o sobě je zajímavá (obzvlášť styl vyprávění).
Ale co mě velmi štvalo je, že vypravěč dělal často spoilery. Například na straně 80 se dozvíte, že na straně 190 umře jedna z hlavních postav (uvádím jen příklad).
Což i podle mě, dost ubíralo na efektivnosti
Nakonec jsem knihu poslala dál.