Posel přehled

Posel
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56459/mid_posel-Yjc-56459.jpg 4 1456 1456

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly – máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na pokoji, dokud sám nebude chtít přestat. Má vás zkrátka v hrsti. Přesně v této situaci se ocitá Ed Kennedy, devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, a má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých záchranných misích schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny. Dotisk v roce 2016... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo
Originální název:

The Messenger , 2002


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posel. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (344)

Birlibán
19.03.2024 4 z 5

Příběh mladíka z předměstí, který neví co se životem a karty se vzkazy mu ukážou cestu. Ačkoliv je děj poměrně prostý, příběh Vás vtáhne do každodenní rutiny taxikáře Eda a jeho starého psa. Až do konce mu budete držet palce, aby nalezl co hledá. Dobře se to četlo.

SilvaK
05.02.2024 5 z 5

Po prečítaní Zlodejky kníh som mala veľké očakávania. Chvíľu trvalo sa začítať, ale potom ma to vtiahlo a čakala som, čo sa bude diať. Nútilo zamýšľať sa nad vecami, citmi, vidieť veci z iného pohľadu. Zaujímavá kniha, odporúčam.


Christeene
23.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Zajimavy namet. Bohuzel, i kdyz se mi kniha cetla dobre a cekala jsem, jak to cele dopadne (i kdyz tak od pulky se da konec dost predvidat), tak znovu bych se k ni nevratila. Ztvarneni mi prislo takove ploche a nemohla jsem se smirit s jakousi nelogicnosti - hlavni hrdina se necha mlatit a nic s tim nedela. Plni ukoly a nnevi od koho a ani poradne nevi proc by je plnit mel. Nevim, problem jsem mela s tim tomu celemu tak nejak uverit.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Roky pod psa - novela, která předcházela Zlodějce knih

20.08.2014


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2007 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))


Kniha Posel v seznamech

v Právě čtených15x
v Přečtených2 003x
ve Čtenářské výzvě286x
v Doporučených231x
v Knihotéce456x
v Chystám se číst816x
v Chci si koupit151x
v dalších seznamech8x