Zlodějka knih přehled

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8303 8303

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlodějka knih. Přihlašte se a napište ho.

Komentáře (2057)

Adee.K
02.06.2024 4 z 5

Přestože nejsem fanouškem knih, které se odehrávají za světové války, tahle mě moc mile překvapila. Stránky se četly úplně samy a i přes pochmurné pozadí je prostor pro zasmání. Válka tu není popisovaná tak, abyste z toho týden nespali (čehož jsem se trochu bála), ale její vážnost není nijak zlehčovaná. Vypravěčka smrt je originální a jejími ústy autor vyjadřuje zajímavé myšlenky o světě, lidech a dětsví.
Abych to zkrátila, nejsem cílová skupina, ale knihu rozhodně doporučuji.

Knižníblázen
18.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Příběh dospívající Liesel,kterou si adoptují dva lidé. Měla ještě bratra,ale ten zemřel při cestě. Její adoptivní matka je zpočátku na ni nepříjemná,ale nakonec si ji oblíbí. Její adoptivní otec je na ní od začátku milý,naučí ji číst. Liesel se spřátelí s Rudim,se kterým chodí krást jídlo,protože jsou chudí a mají hlad. Název titulu je odvozen od toho,že Liesel chodí k jedné sousedce krást knihy,jednou ji paní načapá,ale dovolí jí si pro knihy chodit a půjčovat si je. Liesel a její rodina také schovávají žida Maxe. Jejich město bude bombardováno a naštěstí naši hrdinové to přežijí.

Věra91
13.05.2024 5 z 5

Viděla jsem film, proto jsem si chtěla přečíst i knižní verzi. V ní spousta pasáží, kterou nejsou ve filmu. Mě i knižní verze moc bavila.

všechny komentáře

Související novinky (16)

Knižní novinky (42. týden)

17.10.2021

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (1)

2009 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))

Kniha Zlodějka knih v seznamech

v Přečtených11 953x