Zlodějka knih přehled

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8334 8334

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlodějka knih. Přihlašte se a napište ho.

Komentáře (2062)

KK1903
21.07.2024 5 z 5

Tak moc smutná a přitom tak nádherná… jedna z mých nejoblíbenějších.

heliela
19.07.2024 5 z 5

I kdyby se v téhle knize nic nestalo, tak je radost ten příběh číst. Slova mají barvy a ten jazyk, ach... Knihu jsem přečetla na jeden nádech a vždy bude patřit k mých nejoblíbenějším, ačkoliv je srdcervoucí.

Etule
14.07.2024 audiokniha 5 z 5

(SPOILER) Tohle byl nesmírně bolestný, srdcervoucí a zároveň tak potřebný příběh. Ano, už se mi stalo, že jsem měla při poslechu audioknihy slzy v očích, ale že bych naplno plakala a ještě na veřejnosti? Ne. Až do poslechu téhle knihy. Srdce mě z ní bolí ještě několik hodin po poslechu.
Nicméně i tenhle pohled na válku (pohled těch, co žili v Německu a "museli" souhlasit s tím, co dělá Hitler, nebo přišel trest) je nesmírně důležitý. Protože to nebyly jen fanatici, co chtějí vyhladit vše nearijské. Byli mezi nimi i obyčejní lidé, kteří nerozlišovali Židy a Němce, pro ně byli všichni stejnými lidmi jako oni sami.
Z téhle knihy mi bude asi ještě dlouho smutno, ačkoliv na konci jsme přece jen dostali aspoň maličkou, úplně pidi midi, útěchu.

Knižní novinky (42. týden)

17.10.2021

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2009 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))

Zfilmováno

Zlodějka knih (2002)