Posel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly – máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na pokoji, dokud sám nebude chtít přestat. Má vás zkrátka v hrsti. Přesně v této situaci se ocitá Ed Kennedy, devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, a má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých záchranných misích schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56459/posel-Yjc-56459.jpg 4.41069
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
Orig. název:

The Messenger (2002)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (257)

Kniha Posel

Přidat komentář
maryska09
05. června

Tato kniha mi velmi sedla, těšila jsem se z každé další stránky a přečetla ji během pár hodin. Celá je prostoupená nadějí na lepší život, láskou, kterou dokážeme vzbuzovat u svých blízkých i u úplně cizích lidí a štěstím, které přináší pomoc ostatním. Doporučuji všem, kteří chtějí od života něco víc, než jen přežívat.

pige
28. května

Jeden velký otazník.
Nejprve jsem se do knížky nedokázala začíst. Hodně mi vada nespisovná mluva i mimo přímou řeč, takže jsem se ve čtení hodně zadrhávala.
Nicméně knížka si mě získala svým dějem a nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Od poloviny už knížka autorsky upadá, to nejlepší už bylo použito/vyřčeno, ale i tak zobrazuje líbivý příběh o naději. Naději nás všech v nás samé.

Juvka
05. května

Kniha, která mě zaujala dokonce víc než Zlodějka knih. Je to příběh, který poukazuje na to, že každý člověk je jedinečný a v některých případech dokáže sám sebe překvapit co dokáže. Prostě vše je možné když člověk chce a nebojí se.

zuzulique
30. dubna

Povedala by som, že Posol by mohol byť pokojne zaradený v kategórii "young adult." Pri čítaní tejto knihy som sa cítila ako na hojdačke. Po prvých pár stranách som ju chcela odložiť, potom ma s pribúdajúcimi stranami zaujala, v závere zasa nadšenie trochu opadlo. Miestami na mňa príliš patetické a hraničiace s motivačnom literatúrou, ale teda stále v zóne "dobre, nebola to strata času." Zlodejku kníh mám oveľa radšej.

Mikkinnen
24. února

Bohužel mi kniha vůbec nesedla. Ano, je psána čtivě. Ano, autor vede příběh pevnou rukou. Bohužel, to je asi tak vše, co mě potěšilo. Postavy mě totálně minuly. Je to úplně mimo mé obzory. Jde vlastně o takovou morální agitku. Celé to prostředí včetně hlavní postavy je pro mě těžko představitelné. Ale věřím, že mladším ročníkům se patrně kniha bude líbit.

postrach
22. února

Dobře napsaný příběh o poslání.hledání sebe sama.Hlavní postava se vyvíjí.učí se žít.chápat a pomáhat druhým......Kniha se autorovi povedla.Doporučuji nejenom mladším čtenářům.

ijcro
09. února

Příběh na mě působil dost rozporuplně a nevyváženě. Děj se od rozvleklého začátku zrychloval, občas drhnul, a ke konci pádil, jako by i autor to chtěl už mít hotové. Nezvykl jsem si na žargon hrdinů a unikalo mi, proč zadavatel neudělá nápravu sám, ale potřebuje k tomu prostředníka Eda (jako pokusného králíka, nebo strážce Osudu?), který vlastně prostřednictvím úkolů dosáhne určité formy sebevědomí a dospěje...

Senua
29. ledna

Dočteno za pár hodin jedním dechem. Stejný autor, jiný název a opět působivé dílo...
Od knihy jsem moc nečekala, protože je jasné, že Zlodějka knih nejspíš prozatím zastíní ostatní knihy autora. Je pravda, že téma druhé světové války je silnější, ale ani toto téma nebylo o moc slabší...
Kouzlo je v maličkostech. Příběh doslova odkrývá postupně své karty a zraje stejně tak jako sám hrdina.
Přišlo mi, že tentokrát v nás chtěl autor probudit zase něco jiného. Dalo by se říct, že každý, kdo knihu četl, nebo se ji chystá číst, tím svazkem dostává své vlastní karty a je na něm, jak si s nimi poradí...
Líbilo se mi, že ač opět nejde o lehké téma, tak v sobě nese hlavně poselství naděje a lásky, než třeba bezútěšnost a pocit bezmoci a deprese. Tímhle nábojem mi to připomnělo knihu Vango.
Určitě doporučuji. Možná ne hned po Zlodějce, ale později určitě.


Štítky

karty přátelství

Autor a jeho další knihy

Markus Zusak

Markus Zusak
australská, 1975

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Posel je:

v Právě čtených20x
v Přečtených1459x
v Čtenářské výzvě129x
v Doporučených183x
v Knihotéce327x
v Chystám se číst670x
v Chci si koupit131x
v dalších seznamech6x