Posel

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly – máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na pokoji, dokud sám nebude chtít přestat. Má vás zkrátka v hrsti. Přesně v této situaci se ocitá Ed Kennedy, devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, a má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých záchranných misích schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny. Dotisk v roce 2016...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56459/big_posel-Yjc-56459.jpg 4.41314

Vydáno: , Argo

The Messenger, 2002

Kniha Posel

Jen_procházím

Takhle...na jednu stranu je to totálně přepálené. Nereálný nesmysl. Kýč. Šroubovanej a nesmyslnej. Takhle lidi nemluví. Takhle lidi bohužel nejednají.
Ale je to strašně fajn. Hrdinovi sem fandil (i přes ten friendzone), ty hořký vtipy a komentování života na ubohým předměstí byly výborný. Už jen ta představa, že by se třeba něco podobnýho stát mohlo vlastně stála za to. Já totiž vždycky nesnášel lidi, co mi tvrdili, že čtou zásadně jen knížky o osobnostním rozvoji a o motivaci. Měli by si možná přečíst spíš cokoliv podobnýho Poslovi.

Jittka

Celá kniha výborná, z konce jsem v rozpacích. Nicméně myšlenka je jasná, někdy stačí málo a nic to nestojí. Jen čas, který věnujete někomu jinému.

Neposeda

Výborná kniha, změnit se dá opravdu každý, stačí jen to správné poštouchnuti. Hvězdičku jsem ubrala jen kvůli závěru knihy, od kterého jsem čekala trochu víc.

Lusie

Zvláštní kniha. Čtivá, poutavá, ale konec takový nijaký. Možná jsem i trochu zklamaná.

Hakate

Na první podle velmi čtivé oddechové, humorné čtení a přesto neskutečně hluboké poselství této knihy. Aneb jak mladý obyčejný povaleč může změnit život a udělat svět hezčí nejen ostatním, ale i sobě.
Kniha je určena všem čtenářům a určitě by si ji měl přečíst každý. Knihu bych klidně zařadila i mezi povinné četby do školních lavic.

Kaik

Neuvěřitelné, Zusak mě opět dočista rozsekal. Nejenom úžasně bezprostřední formou vyprávění, ale hlavně veskrze pozitivním tématem. Jsem totálně na kaši. Hodnotím jednoznačně srdcovou pětkou.

alegria2

I když jsem nedala úplně špatné hodnocení, je pro mě kniha svým způsobem zklamáním. Příběh se četl dobře, autor píše velice čtivě a já byla opravdu napjatá, jak to celé skončí. Přišel ale závěr a jedno velké zklamání. Pořád jsem čekala něco víc a nemůžu se ubránit pocitu, že je velké finále odbyté.

Ladislav73

Ed Kennedy je devatenáctiletý
taxikář, místní povaleč, vzor prostřednosti, sexuální nicka, ubohej karbaník A ještě k tomu ke všemu magnet na ujeťárny.
A přesto je to kluk , kerý se dokáže sebrat a udělat něco, pro ty jiné lidi. Když to dokázal on, tak potom je toho možná schopen každý. Každý třeba dokáže žít za hranicemi svých schopností.

„Víš, říká se, že existuje bezpočet světců, kteří nemají nic společnýho s církví a skoro žádný povědomí o Bohu. Ale Bůh prý tyhle lidi provází, aniž by o tom vůbec věděli.“
„Ty jsi jedním z těch lidí, Ede"

Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2021: Kniha, která má na obálce srdce.
Doporučuji.