Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… 1. vydání. Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. Na rubu tit. s. uvedeno chybné ISBN: 978-80-249-2861-6...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.85261
Originální název:

The girl on the train (2015)

Žánr:
Detektivky, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1464)

Přidat komentář
rekkky
včera

Dívka ve vlaku se tváří jako četba, která perfektně reprezentuje žánr, respektive vyčnívá nad žánr, ale opak je pravdou. Děj ubíhá celkem plynule a čtení není nikterak krkolomné, nicméně slabé vyústění a nesympatické hlavní postavy znamenají slabší hodnocení.

TerezaJágrová
předevčírem

Strašně jsem se těšila až tuhle knihu začnu číst. Do samotného konce nemáte vůbec ponětí o tom,jak kniha dopadne. Kniha je strašně čtivá a její přečtení vám nebude trvat dlouho. Příběh je zajímavý a taky hrozně napínavý.Nikdy jsem neměla ráda detektivky,ale po této knize si přečtu nějakou další. Hned jdu kouknout na film a doufám,že mě překvapí stejně,tak jako kniha.

Placi
19. září

Jelikož jsem Dívku ve vlaku četl nedlouho po Zmizelé, nemůžu se ubránit jistému srovnání. Jsem velký fanoušek naprosto šokujících závěrů. Zmizelá mi zkrátka připravila daleko úžasnější překvapení a šokující závěr. Hlavní hrdinka, ona dívka z vlaku, mě svou osobností moc nenadchla. Co se týče dívky, kterou Rachel z vlaku pozoruje, ta mi byla vyloženě nesympatická. Podle mě také kniha ztrácí na celkovém dojmu tím, že kolem ní byl a je až příliš velký humbuk. Všude je nám podsouváno, že jde o skutečnou pecku současné detektivní tvorby, to alespoň mně přichystalo ve výsledku drobné zklamání.

JaKa1974
19. září

Ze začátku nic moc, pak se ale rozjel děj a napětí, jak to dopadne. Dobrá kniha.

Hyjoska
17. září

Z knihy jsem trochu rozpačitá, ale to je možná i tím, že ji spousta lidí tak vychvaluje. Mě ale příběh nedokázal pořádně pohltit, vadilo mi, že všechny postavy lžou, hlavní hrdinka mě doslova rozčilovala a tak nějak jsem tušila, kam to celé spěje. Líbilo se mi střídání pohledů vyprávění.

Nikkaa
17. září

Jak tuto knihu popsat,jsem ráda za to že jsem ji mohla číst,opravdu se nemusí stydět za označení bestselleru,je výborná četla se s velkou lehkostí,do poslední chvíle člověk netuší co se bude dít dále,zkouknu film a uvidíme porovnání,kdo váhá určitě si ji pořiďte :-) diky této knize hledám uspokojení v poměrně stejných knihách ale pohádky co mám nejraději nikdy neopustim :-)

nase_zuzu
14. září

Hm....

Veronika2017
12. září

Byla jsem zklamaná, čekala jsem víc....

Ester71
12. září

Ze začátku jsem si říkala, co všichni na té knížce mají.
Od poloviny už jsem nemohla přestat číst. Příběh gradoval, jednotlivé kusy skládanky do sebe začaly zapadat. Pro mě pěkná kniha.

kuntova.k
12. září

Popravdě vůbec nechápu, proč je tato kniha označovaná jako bestseller. Detektivka je podprůměrná. Vraha tušíte od poloviny knihy a postavy jsou nesympatické až hrůza. Hlavní hrdinka mě iritovala od první věty. Dostala jsem jako dárek knihu Do vody, tak jsem zvědavá jestli to bude stejné nebo mě autorka mile překvapí.

nikola2817
12. září

A mně se toto dílo strašně líbilo! Děj rychle plynul, kniha byla čtivá a až do konce knihy jsem byla napnutá. A ač jsem do těch dob detektivní žánry nečetla, tak Dívka ve vlaku odstartovala můj detektivní maraton :)

b.safarik
12. září

Bestseller je přehnané označení, ale na prvotinu dobrý. Líbí se mi, že se po vzoru Jo Nesba začínají objevovat hlavní hrdinové, kteří nejsou prototypy kladných postav. I když je fakt, že narozdíl od Harryho Holea, mi hlavní hrdinka přišla mnohem zoufalejší a vlastně celkově depresivnější.

cathyblack
12. září

Takze, na prvotinu od mladoura dobry. Pekny obal.
To je asi vse toho dobreho

Pro mne spatne vykreslene postavy, na hlavu postaveny dej, neprilis ctive, ci napinave. Snaha o to udelat postavu hlavni hrdinky pritazlivou obycejnosti (ma problemy jako kazda druha) se moc nepovedla, naopak me strasne stvala. Ja to mela hodit do kouta a ne docitat

devildeny
12. září

Když to shrnu, tak kniha vypráví o třech zoufalých ženách, kterým tři neschopní chlapi nedokážou nabídnou to, co by je učinilo stoprocentně šťastnými, až to vede k tragédii. Naopak to byla pro mě změna, že se autorka nesnažila povahy postav nijak přikrášlovat, a právě proto mi připadaly uvěřitelné a některé momenty v knize byly dost emočně silné. Hlavní hrdinku neodsuzuji, protože nikdo neví, jak by se zachoval, kdyby ztratil smysl života, dokud se do té situace nedostane. Je pravda, že ke konci již byla kniha předvídatelná, ale určitě tak do půlky jsem měla za pachatele někoho jiného. V datech jsem se také úplně neorientovala, ale nijak zásadně mi to na pochopení děje neubralo. Naopak se mi líbilo, že svůj příběh vypráví více postav v první osobě a těšila jsem na vývoj další postavy v nadcházející kapitole. Podle mě stojí za to si ji přečíst.

verxes
11. září

Když zavřu oči, tak za 3 hvězdy.. nebýt na tom nálepka "Světový Bestseller", tak to ani nečtu.. ve výsledku jsem to přelouskal docela rychle, nevím no, přeskakování děje taky není moc dobře vymyšlené - ano je to ve výsledku o zachování nějakého toho "tajemství" až nakonec knihy, ale spíš v tom má člověk prvních pár vět zmatek, než mu zase docvakne, že teď čte kapitolu z minulosti (kdo si má ty datumy pamatovat?) - mělo by to být nějak označeno lépe.. Jen marketing, marketing, nic víc, uměle označený Bestseller..

kikiodvi
09. září

Tady jde jasně vidět, co všechno dokáže marketing!
Hodně, hodně dlouho jsem její přečtení odkládala. Vlastně mě přesvědčila až babička, která pořád tvrdila jaká je to skvělá knížka.
Za mě teda ne. Asi se nedokážu vžít do pocitů alkoholičky, která předstírá že jezdí do práce a věčně stalkuje svého bývalého. Nakonec už to bylo otravné. Nejvíc mi vadilo neustálé přeskakování z minulosti do přítomnosti. Nedá se soustředit na děj, když pořád musíte kontrolovat, které části na sebe navazují.
K přečtení další knížky - Do vody - mě to nepřesvědčilo.

lavazza
09. září

Nezaujalo... nutila som sa docitavat kapitoly.... ani sfilmovanie nepomohlo... nesympaticke postavy... zaver "prekvapivy", taky typicky pre tento zaner...

denib
05. září

Podle mě to je dobrá detektivka. Žádný zázrak, trochu průhledné, ale dobré čtení, které se vyrovná jiným dobrým "moderním" detektivkám. Jen nechápu, proč byl kolem té knihy takový humbuk. Myslím, že se tak zbytečně zvyšovalo očekávání čtenářů, kteří byli následně zákonitě zklamaní. Bez toho humbuku by myslím knihu ostatní hodnotili lépe.

simika
05. září

Nebylo to špatné, ale kdybych viděla nejdřív film, knihu bych si nikdy nepřečetla. I když by to byla chyba, protože jako v mnoha dalších případech, tahle knížka je podle mého názoru "nezfilmovatelná".
Můj hlavní problém s knihou byl, že hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a nemohla jsem se s ní ztotožnit, což je u mě hodně důležité, abych si knížku vychutnala. Nevadilo mi, že pije (kdo si nedá), nevadilo mi, že lže (kdo to nedělá), nevadilo mi, že stalkuje svého bývalého (která to nikdy neudělala), ale ten způsob, jak to všechno zkombinovala dohromady, mi prostě nesedl....
Také mi vadilo, že autorka vlastně nevykreslila charakteristiku a motivy vraha natolik, aby mi to dávalo smysl....

Shoperkaa
03. září

Knihu bych zařadila mezi nenáročné čtení, jen závěr byl až moc zrychlený a navíc se dal předpokládat.

vlčice68
03. září

Od knihy jsem čekala rozhodně více.
Pokud bych měla hodnotit filmového zpracování, tak dopadlo ještě hůře.

anko57
03. září

Já jsem trochu na rozpacích jaké napsat hodnocení. Určitě jsem četla mnoho lepších knih, ale to je věc názoru. Čekala jsem od ní mnohem víc, ovlivněna reklamou. Prolínání postav mi nevadí, celkem čtivá kniha, ke které se ale nevrátím.

Tlapka
02. září

Četla jsem po Dívce v ledu. Tam jsem zažívala větší nutkání číst dál, "ještě jednu kapitolu", ale Dívka ve vlaku je podle mě jako celek lepší kniha. Méně klišovitá, i když nepřináší nic převratně nového, ale zato to používá funkčně. Kvalita DVL s blížícím se koncem klesala, tady je to naopak. Postavy nejsou zrovna sympatické, ale jednají uveřitelně, chápete jejich motivaci. Střídání vypravěčů a času mi nevadilo.
K 5* mi chybělo větší pohlcení knihou a sympatická aspoň jedna postava.
P.S. Proč se teď všechny knihy pojmenovávají jako Dívka Xyz? Navíc Rachel už fakt v dívčím věku nebyla. :-)

Sapy
02. září

Ne, že by to nepřipomínalo Zmizelou... Ale Dívka ve vlaku je alespoň o trochu lepší. Rozuzlení jsem bohužel uhodla už v půlce knihy. Naprosto protivné a s odpuštěním tupé postavy. Člověk ani neví, kdo ho vytáčí nejvíc. Konec byl úsměvný, ale rozhodně ne stoprocentně uvěřitelný. Ale čte se to samo, to zase jo.

BeyondHorizon
02. září

Tahle kniha byla obrovské BOOM a to mě donutilo si ji přečíst, abych zjistila, co je na ni tak skvělého. Doteď si nejsem jistá. Byla velmi čtivá a příběh samotný mi přišel docela originální. Další plus je nesympatická hlavní hrdinka, kterou jsem politovala. Čekala jsem ale mnohem víc, nepřišlo mi, že by to bylo něco extra.

shimice
02. září

Na rozdíl od Zmizelé jsem přečetla za odpoledne a večer na jeden zátah. Žádná z postav sice není vyloženě sympatická, a co pořád táhne některý ženský k chlapům, který se k nim chovají hnusně, nechápu (hlavní hrdinky mi bylo spíš líto, než že bych si ji oblíbila ), ale za mě dobrý :-)

Warty
01. září

Hlavní hrdinka upřímně není zrovna sympatickou osobou. Komu by také byla sympatická alkoholička se sklony ke stalkingu. Ale jinak děj knihy byl fajn, závěr velice napínavý.

Terectioncandy1
01. září

Ty jo, já nevím... Námět je určitě zajímavý a autorka si s knihou musela dát dost práce, kterou samozřejmě oceňuji, navíc byla i čtivá. Nicméně uchopení toho příběhu jako takového bylo celkem na nic. Navíc jsem si neoblíbila jedinou postavu, což byl další důvod, proč mě to nechalo dost chladnou. Ale film byl pěkný!

Pitye
31. srpna

Tak nějak nechápu, co všichni na této knize vidí. Celý děj o tom, jak se věčně ožralá hlavní hrdinka snaží vzpomenout, co se stalo jednoho večera, kdy byla pod obraz... Čekala jsem tedy něco víc, když jí všichni tak vychvalují. Měla jsem problém se začíst a kniha mě minimálně do poloviny nudila tak, že jsem přemýšlela, jestli ji neodložit.

Niiiiik
30. srpna

Už jen to, když vám není sympatická žádná hlavní postava je průser. Nonstop ožralá Rachel a pro mě předvídatelný konec.
Ovšem na tuto knihu vzpomínám s úsměvem, jelikož jsem její "kvality" pěkně rozmázla na jedné přednášce na VŠ, kde se nás profesor, aby odlehčil téma, ptal, zda ji někdo četl a co si o ní myslí. Přihlásila jsem se jediná a řekla jsem jaká to byla přeceňovaná blbost. Škoda, že to byla jeho nejoblíbenější kniha :'''-). Doteď se na mě divné kouká..