Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… 1. vydání. Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. Na rubu tit. s. uvedeno chybné ISBN: 978-80-249-2861-6...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.85552

The girl on the train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Elieneth
předevčírem

Na knize mě zaujalo vyprávění z více pohledů. Mile mě překvapilo, že jsem se v tom (až na výjimky neztrácela).

Mátová
předevčírem

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát knize tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec jsem dala tři. Oceňuji na ní důmyslné dávkování informací i cílené zavádění do slepých uliček, promyšlenost, i vykreslení charakterů vypravěček (které mi ale byly bytostně protivné, přesto mě ale nepřestalo bavit číst). Ale čím víc jsem se dostávala ke konci, tím mi přišla vyprázdněnější. Tam kde by měla být gradace, silné emoce, se všechno nějak rozplynulo. Od jistého momentu jsem autorce nevěřila a četla jen, abych věděla, jak to dopadne, jestli jsem správně uhodla, o co tam jde (uhodla).
Takže, odpočinkové čtení pro ukrácení dlouhé chvíle (pokud čtenář snese trochu toho fňukání a alkohličku) - ano, ale mě tam prostě něco chybělo i v rámci tohoto žánru.
Mimochodem - jedna z nejlepších filmových obálek, které jsem potkala, zato ji ale sazeč odflákl v knižním bloku. Co se dá dělat.

lassse
předevčírem

Také jsem tak nějak nepochopil, proč byla tahle kniha bestsellerem. Přišla mi jako běžná kniha nevyčnívající z průměru.

shay
19. listopadu

Za mě určitě krásná kniha s překvapivým dějem i závěrem. Vůbec jsem neměla ponětí, jak vše dopadne, přesto mi tam něco málo chybělo. Tentokrát se mi víc líbil film, ale kniha je určitě taky super.

xxiixxi
19. listopadu

Paradoxně jsem dle nálepky bestseller neočekávala, že mne kniha bude bavit (na základě několika dřívějších zklamání z podobné nálepky). Ovšem, opak byl pravdou, kniha mne pohltila, jako už dlouho žádná jiná. Vcelku ráda bych si přečetla podobné knihy, ačkoliv jsem se dosud podobné problematice vyhýbala.

lucie4795
18. listopadu

Kniha celkem napínavá, neokoukaná, zajímavá. Přesto mě neoslnila na 5*. Vzhledem k tomu, že to je světový bestseller měla jsem velká očekávání která se naplnila.

toulava
17. listopadu

Matně si vzpomínám, co mi zůstalo z knížky v hlavě, protože jsem ji četla už velmi dávno. Byla to pro mě taková knížka z oddílu neurazí, ale číst dvakrát ji nemusím. A pamatuji si z ní spíš jen hořkosladkou příchuť alkoholu a opileckého blouznění. Kdesi za tím je možná nějaká osobitost hlavní hrdinky.

Hasanka
16. listopadu

Mně se knížka četla velmi dobře. Napínavý děj mě strhl. Vůbec mi nevadilo opilecké litování hlavní hrdinky.

adrika20
15. listopadu

Perfektní knížka ,i když ze začátku jsem v ní tak trochu tápala,ale pak jsem se nějak zorientovala.Bylo to hodně,hodně napínavé, zkrátka perfektní!
Rozhodně doporučuji

Werčíík
14. listopadu

Velmi dobrý příběh, čtivý a zajímavý. Jediny důvod proč nedávám 5 hvězdiček je ten, že ty dávám jen knihám, které se mi vryly do srdce. A to Dívka ve vlaku opravdu ne.

Danca196
13. listopadu

Do poloviny knihy to byla celkem nuda, spousta opileckých pocitů opuštěné a litující se ženy. Od půlky už se něco začalo dít, ale stejně je to celkem dobře předvídatelný příběh, kterému prostě něco chybí. Na to, že kniha byla označena jako bestseller, tak pro mě byla spíš podprůměrná.

petra4080
13. listopadu

Humbuk kolem téhle knížky vážně nechápu. Není špatná, to vůbec ne, bavila mě a klidně jí doporučím, jen nemám pocit, že to je až taková pecka.

Pawlisman
12. listopadu

Bohužel jsem vyzkoušel x hodinovou audioknihu. Pár světlých momentů, především hudba. Děj a text asi hodně o tom samém. Opět se mi potvrdilo - ne autorkám. Silně naivní a předvídatelné. Taková Agatha, která však měla um a šmrnc. Toto je povětšinou laciné. Opět také mohu s lehkým srdcem říci - ne těmto moderním bestsellerům - pro paničky či maloměšťáky. Pardon za kritiku, ale je to tak. Ztráta času. Ale doposlouchal jsem to :)

ecila13
11. listopadu

Čtivá detektivka psaná z ženského úhlu pohledu.
Něco mezi Bridget Jones a Jo Nesbo.
70%

LaCoccinelle
07. listopadu

Zpočátku mi přišlo přeskakování postav dle kapitol chaotické, ale časem si člověk zvykne. Asi tak od půlky knihy to konečně začíná být napínavé. Čte se dobře. Film jsem neviděla, doporučuji k přečtení.

Simocka
07. listopadu

Podla ohlasov, nazvu a prvej obalky knihy som ocakavala nieco v style thrilleru s "ducharskou" tematikou. O to vacsie bolo moje sklamanie ked som ani po precitani niekolkych desiatok stranok knihy stale nevedela, o co vlastne v tomto pribehu ide a stale som cakala, kedy sa ten napinavy dej rozbehne...Dej sa sice stal napinavym ale bohuzial az vo svojej druhej polovici, kedy do seba veci zacali zapadat a clovek mal pocit, ze konecne cita nieco, co graduje a nezaobera sa len myslienkami a pocitmi alkoholicky, ktora den co den preziva viacmenej tie iste pocity. Rozuzlenie bolo urcite prekvapive a da sa povedat ze aj necakane, kazdopadne mohol mat cely pribeh aj zo zaciatku rychlejsi spad. Nudnost a da sa povedat aj chaoticky popis pribehu z pohladu jednotlivych postav boli dovodom toho, ze som knihu 2x odlozila a dala jej sancu az na 3 krat. Vo vysledku to bol napinavy pribeh ale vzhladom k humbuku okolo knihy to bolo sklamanie.

RobertBo

Velmi dobré, napínavé.

gordon13
04. listopadu

Naprosto shodný názor s komentářem předešlým.

LuciíŠvarc
04. listopadu

Mě kniha vůbec neoslnila tak, jak celý národ a svět. Nemohla jsem se přenést přes začátek, pak až mě kniha začala docela bavit a zajímalo mne, jak to skončí. Musím ale říct, že závěrem jsem byla překvapená. Kde kniha sebrala tolik ocenění ale netuším...

čekanka13
03. listopadu

Napínavé až běda

eme
01. listopadu

nechapu proc kolem teto knihy a filmu byl takovy humbuk. Kniha ani film me moc neoslovili.

smatralka008
01. listopadu

kniha se mi četla hůř, spíše jsem byla ráda za film...

yaja8823

Zajímavá zápletka, zprvu trochu chaotická... ale jinak se čte pohodově.... Řekla bych však za mě, že je tak průměrná....

Miruš

Dost psychologické, čekala jsem sice něco jiného, ale bavilo mě to čin dál víc

AajaPal
31. říjnaodpad!

Mno, tak vážně nechápu, jak tahle kniha mohla získat tolik ocenění... Tohle se fakt nedalo.

the_res13

Takhle mě žádná kniha snad nikdy nezklamala. Prakticky celá kniha je jen popis Racheliných opileckých stavů, které jsou jak přes kopírak. Do tohoto tragického základu je okrajově zapojen děj, který byl pravděpodobně zamýšlen jako hlavní - zmizení "Jess". A jelikož jen tato linie byla alespoň trochu zajímavá, i když stále velice průhledná, lepší hodnocení si z mé strany Dívka ve vlaku nezaslouží.

Rade

Zpočátku zajímavý pohled na psychické problémy osamělé ženy, která po rozvodu propadla alkoholu; pomalé komorní psycho však přešlo do průměrné detektivky s nevěrohodnými postavami a za vlasy přitaženým závěrem.
Škoda, portrét nešťastné Rachel, pozorující život ostatních z vlaku a vzpomínající na vlastní prohry, byl zprvu brilantní a napětí hmatatelné, ale s nastupující akčností se to, co mě na knize bavilo, vytratilo.

JarunkaP

Byla jsem zvědavá, viděla jsem film a chtěla porovnávat, nejde to film se odehrává kdesi v Americe, kniha v Londýně :-( úplně špatné to není, ale čekala jsem více.

Ivan F

Tak zlá kniha sa len tak ľahko nenájde. Napriek tomu marketing skvelo zapracoval a máme tu "šokujúci" príbeh, ktorí "očaril" čitateľov na oboch stranách Atlantiku. No fuj. Ten, kto prečítal už nejakú tú detektívku veľmi ľahko odhadne a aj uhádne stavbu príbehu. Názvy kapitol, kedy kapitoly s menom Megan končia pri určitom dátume, každému povedia, kto je obeť. Potom už zostávajú len dve ženy a jeden muž. No a ten to je. Nič prekvapivé. Okrem toho sú postavy studené, ako ryby na vianočnom trhu, všetky sú protivné a nesympatické. Jednoducho ide o podpriemerný a chudokrvný príbeh, ktorý je len nafúknutou bublinou, ktorá veľmi rýchlo spľaskne.

RyxiraAmyGinger

Proč to bylo tak populární - proč?!