Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… Poznámka: V knize je uvedeno chybné ISBN 978-80-249-2861-6. Správné ISBN je 978-80-249-2860-9. (zdroj: Databáze Národní knihovny ČR)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.86116

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

KKK
včera

Tak ta mě totálně zklamala!

Rihatama
včera

Paula Hawkins vytvořila dosti nesympatickou, někdy vážně příšernou hlavní hrdinku, což nebývá obvykle dobrý předpoklad pro bestseller. Docela odvaha. Příběh nevypráví pouze Rachel a toliko z okna vlaku. V jeho průběhu do něj vstupují se svým pohledem na dotčené události další dvě ženy. Vlastně se nám před očima profiluje taková menší plejáda manželů lhářů a nešťastných ex/manželek. Přečetla jsem si příjemně důvtipný, tak trochu sociologický a tak trochu krimi román, psaný lehkým perem, který u mě udržoval více méně stálou hladinku zvědavosti a zájmu. Mou výhodou zdá se je, že jsem doposud neviděla film ani nečetla Zmizelou.

david5746

Tady jsem dřív viděl film, ale to vůbec nevadilo, protože jsem si z něj stejně skoro nic nepamatoval. Dívka ve vlaku je napínavý a vcelku svižně plynoucí thriler. Autorka přepíná 3 vypravěčky a občas nechronologicky, což můýe být problém, protože začátek předchozí kapitoly a na ní uvedené datum asi nikdo nehledá, takže jednou za čas si musí čtenář i trochu zadedukovat, kam to do děje vlastně zařadit. Ale to je asi tak všechno, co mi na tom trochu vadilo, 3 vypravěčky nám postupně rozpletou, jak se to všechno přihodilo, subjektivně se kniha zlepšovala, zatímco začátek jsem četl snad týden, tak poslední třetina padla za odpoledne, protože se prostě nedalo přestat. Vypravěčka Rachel nám jako přidanou hodnotu dá ještě pěknou sondu do hlavy alkoholičky - odkopnuté manželky a to také stojí za to.
Jo a vlastně mi trochu vadilo, jak vrah ve finále ze sebe všechno jako ve škole pěkně po pořádku a víceméně dobrovolně vysypal, tenhle moment mohla autorka ještě promakat, ale na dramatičnosti to neubírá.

Tomiholula

Mňa kniha veľmi zaujala, nevedela som ju odložiť. Veľmi napínavé, a aj napriek niektorým zdĺhavým pasážam sa dobre čítala.

Žurinka

nejprve sem viděla film, pak si přečetla knihu. ze začátku jsem byla zmatená ale ten konec jsem nečekala

Zdenas5

Velké zklamání, čekala jsem mnohem víc. Hlavní hrdinka byla nesympatická. Dočetla jsem jen kvůli výzvě. Film jsem nedokoukala.

pepa4081

Jen díky některým komentářům zde na Databázi si nepřipadám divně. Opět se mi potvrdilo, že některá vychvalovaná díla nejsou pro mě. Dělám to jen vyjímečně, ale zde jsem přeskakoval věty i odstavce, abych už měl knížku za sebou. Velmi dlouho se nic nedělo, a i pak to byla slabota. Hlavní hrdinka jen šmíruje a řeší své alkoholové problémy. (Mimochodem alkoholické deprese jsou zde popsány velmi realisticky.) Ani jedna postava v knize mi nebyla sympatická - já znám ženy jako tisíckrát lepší, než jsou zde popsány. V poslední třetině knihy jsem uhodl, kdo je vrah a čekal jen, jak mu to dokáží. Knížka si čtenáře jistě najde, (mé manželce se například celkem líbila) ale pro mne to byla opravdu veliká nuda.

yaja8823

Film jsem na štěstí neviděla.... kniha se četla dobře, místy zmatený popis osob, trochu se mi pletli...ale jinak se mi líbila.

Polinka92

Ze startu jsem byla zmatena. Působilo to, jako by se kniha zakládala na: "Jedu vlakem do práce" a "jedu vlakem z práce".
Překvapením bylo, jak se to dále vyvíjelo.
Ano, kniha se mi ve výsledku i trochu líbila. Za to film mě brutálně zklamal.

Hania932

Když jsem se dívala na film musela jsem ho v půlce vypnou protože pro mě byl příběh pomatený a nepochopitelný. Ponějaké době jsem si řekla že si přečtu knihu a já musím říct že jsem nadšená! Kniha se velmi dobře čte. Je zajímavá, dramatická a napínavá od začátku do konce! A ten konec? No to jsem teda vůbec nečekala. Za mě velmi dobrá a napínavá kniha! A teď když už ten příběh chápu tak se těším až se znovu podívám na film. :D

Ronnieve123

Velice zajímavá kniha, dobře se čte. Nesedne každému ale pro mě to byla dobra kniha.

myšpa

Dívka ve vlaku je napínavá, kniha se mi líbila. Film jsem neviděla.

SmisekIvuska

Knížka byla fajn - napsaná je čtivě, ale je pravda, že v určité fázi mě už o tom pití přestávalo bavit číst. Chápu, že když člověk klesne na dno, tak ho to jen tak nepustí, ale....

leona223

Po přečtení několika desítek stran jsem film shlédla v TV. A vůbec toho nelituji, knihu jsem dočetla. I když psychothrillery nevyhledávám, nakonec se mi to docela líbilo. A souhlasím s "majáčkem", je to čtivé a celkem dobře propracované.

majáček

Dívka ve vlaku je psána stylem, který je pro mnohé tzv. matoucí. Musí se vracet někdy, kdo je kdo a co vlastně, ale až si zvykne, tak to má spád. Život ženy, který se jí zhroutí kvůli nemožnosti otěhotnění. To se zprvu nám čtenářům jen zdá. Měli bychom se zamyslet nad tím, proč a jak se dostala do takové situace. Má to děj, čtivá a velmi dobře propracovaná. Ne všem vyhovují psychologické thrillerry.

Nočnípták

Tohle teda byla slabota.Sice jsem ji dočetla,ale přiznávám,že jsem přeskakovala.Dřív než jsem došla do poloviny bylo jasno. Do vody teda rozhodně číst nebudu.

Petro..nella

Buďte rádi že jste neviděli film, ještě horší

EleanorJane

Že by mě děj nějak táhl, to říct nemůžu. To že jsem ji chtěla dočíst, za to mohla moje motivace a touha po rozuzlení. Nicméně autorka použila nepředvídatelnou zápletku.

Pitbullka

Kniha,která měla lepší marketing než samotný obsah. Věčně opilá Rachel byla chvílemi až otravná. Kniha mohla být minimálně o třetinu kratší, protože ve velké části knihy se toho moc nedělo. Vlastně až v závěru. Tím se podle mě autorka snažila všechno tak nějak dohnat, tak to zdramatizovala jak to šlo. Za mě kniha opravdu slabý průměr.

BarbaNechanicka

Ač tenhle žánr úplně vyhledávám,kniha byla hodně čtivá.

Candide

Mně ty moderní detektivky nějak nejdou. Stejně jako třeba u Zamilované hypnotizérky Liany Moriarty jsem vraha odhalila před stranou 100, a zatímco Hypnotizérku jsem odložila, protože jsem do dalších 300 stran naprosto ztratila motivaci, Dívce ve vlaku jsem se rozhodla dát šanci, když je to ten bestseller, všichni o ní mluví a básní a narozdíl od ZH mám těch stran před sebou jenom 200... No, ve finále by se nic nestalo, kdybych ji taky včas odložila. Ničím nepřekvapila, jen potvrdila svou plytkost a předvídatelnost. Autorka neumí gradovat děj ani udržovat napětí. Srovnávání se Zmizelou považuji za naprosto zcestné, Dívka ve vlaku ji nesahá ani po kotníky (a to jsem Zmizelou viděla jenom jako film).
Ze současné tvorby mě naposledy zaujali Nesbovi Lovci hlav. Od té doby jen nuda nuda, šeď šeď (i u samotného Nesba). Raději půjdu místo thrillerů oprašovat fantasy. Snad budu úspěšnější.

knihovniceVS
31. březnaodpad!

Nenápadité, od první třetiny bylo jasno... knihu jsem přečetla s velkým sebezapřením, všichni ji tak chválili... ale prostě věčně opilou, obtloustlou a zanedbanou blbku nezkousnu

cmelda26

nezklamala

Kačkaknihomol

Thrillery nejsou úplně můj rybníček, takže nemůžu moc (skoro vůbec) porovnávat. Proto není žádným divem, že se mi kniha líbila a že na mě působila napínavě, jsem prostě amatér.
Do příběhu jsem byla hozena bezhlavě, informace týkající se Rachel se nám vynořují postupně, což je fajn, jelikož i na začátku jsem se musela trochu rozmrkat. Když to porovnám s filmem, tam to bez přečtení knihy muselo být stokrát věci, většina věcí je tu jen naťuknutá, střídání pohledů působí hodně chaoticky a flashbacky, ty taky úplně nefungují.
Po trochu zmateném konci jsem se do příběhu ponořila. Pravda, prvních sto stránek je to hodně o zášti Rachel, cítila jsem se pekelně frustrovaně jako ona.
Největší problém vězí v postavách. Ne že by byly špatně napsané, naopak, jsou uvěřitelné, nechybí tu sex a opačná strana lidské povahy nebo třeba přetvářka. Jde o tři hlavní hrdinky. Tedy Rachel, Megan a Annu. Jsou hrozně nesympatické. Sice nepotřebuji nějakého věčně optimistického člověka, ale come on, trocha sympatie by bodla. Potencioálně "nejmilejší" hrdinkou je tu Rachel, se kterou jsem soucítila a na konci se ukázalo, že za to vlastně ani nemohla, ale na kafe bych s ní nešla. Dále je tu Megan, jejíž prostřednictví je dost zvláštní a její cesty do minulosti hodně pomáhají k docelení celé zápletky. Pak je tu samozřejmě Anna. Řeknu vám, člověk ji nenávidí od první stránky. Z jejího pohledu sálá jakási rodinná falešnost a spokojenost, sama je radši milenkou nežli manželkou. Ta mě vždycky hrozně štvala, přestože mě její kapitoly nejvíc bavily.
Kniha dopadne, jak bych to u detektivky pro ženy čekala. Překvapivě, až na to, že jsem tak nějak tušila, že to překvapivé bude. Že vrahem bude ta nejvíc překvapující postava. Což opravdu byla. Ale přiznám se, že mě to stejně tak bavilo číst, ke konci je to o nervy.
Je to prostě thriller pro ženy. Překvapivý tím divným způsobem, strhující, hlavní postava (y), jsou většinou psychicky labilní. Takže moc nechápu, čím si čtenářky tahle kniha získala, ale budiž, mně se přeci líbila taky.

Trolice

Tato kniha má hodně fanoušků, ale za mě teda ne... Hlavní hrdinka mi lezla na nervy, věčně opilá, nic si nepamatuje a potom velkým zázrakem vše rozluští

Bobina74

Tak tohle moc ne. Detektivkářský průměr. Chvílemi to bylo napínavé, tak už jsem se začala těšit, že konečně....a ejhle zase jsem se přistihla, že u toho myslím co zítra uvařím....a to je u detektivky průšvih.
P.s. : Bohužel mně to odradilo na tolik, že "Do vody" už neskočím...

markettH

Dlouho jsem čekala než jsem si ji v knihovně mohla půjčit. Bohužel nesplnila moje očekávání. Kniha byla pro mně byla zdlouhavá a hodně vyumělkovaná. Existují mnohem lepší detektivky než je tato, ale styl psaní byl čtivý.

eva3695

Skoro třičtvrtě knížky mě nebavilo, až konec trochu, když se něco začalo dít. Mě Dívka ve vlaku nezaujala.Četla jsem hrozně dlouho a opravdu mě nebavila...

verca0794

Dobře se četla a napínavá až do samotného konce :)

ComposeAdela

Ale lepší dvě hvězdičky.
Knížka není nečitelná, měla jsem ji přečtenou během jediného dne, ale zdálo se mi jaksi, že to nikam nevede. Zkrátka kdyby to nebylo napínavé a nechtěla jsem vědět, co se vlastně stalo, tak jsem se vůbec nenutila číst dál, ale takhle mě to zajímalo. Nicméně konec se mi líbil, děj se rozpohyboval a snaha z předchozích asi tak dvou set nebo více stran se vyplatila.