Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… Poznámka: V knize je uvedeno chybné ISBN 978-80-249-2861-6. Správné ISBN je 978-80-249-2860-9. (zdroj: Databáze Národní knihovny ČR)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.86367

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

kokos1
včera

Kniha napsaná dobře. Děj místy byl ale až nepřirozený. Konec nebyl překvapivý.

work

Posloucháno jako audiokniha. Výborně načteno, výborně napsáno, škoda jen mdlejšího konce. Jinak jedna z nejlepších moderních "krimi" a hlavne jedna z nejoroginálnějších.

iveta35

Dobrá knížka, supr počtení a pro někoho i zamyšlení se nad alkoholismem ...)))

Zuzi98

Dívku ve vlaku jsem četla až po hůře hodnocené knížce Do vody. Dívka ve vlaku mě bavila o něco méně, ale stejne musím říct, ze je to moc hezké čtení se zajímavě labilními postavami a nečekaným závěrem. Není to sice jedna z knížek, po jejichž přečtení jsem se musela s otevřenou pusou posadit a sklánět spisovatelce poklonu, ale za její přečtení jsem ráda.
Tento knižní hit mě v žádném případě nezklamal.

PabloFuentes

Moc pěkné počtení. Sonda do duše alkoholičky okořeněná zápletkou vraždy. Čteno po návratu z Manchestru, kde jsme vždy vlakem projížděli mezi domy, přesně jak se to popisuje v knize. Závěr předvídatelný, ale dobře udělaný. Škoda, že film už se tak moc nepovedl.

lukasguran

Naprosto fantastická kniha!!! Vřele doporučuji.

Bukovinska

Fakt skvelá kniha. Rýchly spád nečakaný koniec. Tak ma vyzerať skutočný thriller. Čo mi ale vadilo bola ona. Rachel. Strašne mi liezla na nervy. Najviac ma dostalo to, že 3 mesiace chodila vlakom len aby sa jej spolubývajúca nedozvedela, že ju vyhodili. :D Určite si prečítam aj ďalšiu knihu od tejto autorky.

coffeelover2

No nevím, trochu zklamání. Přece jen jsem tušila, kdo to asi byl. Určitě znám lepší knihy, ale do poslední chvíle jsem nevěděla jak to vlastně skončí, takže za to dávám plus.

Verry148

Jedno velké páni. Vážně jsem nečekala, že knížka bude tak úžasná. Když jsem se dívala na film vůbec mě to nebralo a nemohla jsem se do děje zabrat. A navíc ve filmu více než polovina chybí. Knížka je podrobnější a nádherná. Doporučuji všemi deseti. Rachel byla sice alkoholička a myslím si, že to tomu příběhu také přidalo.
Líbí se jak každá postava vypráví svůj přiběh a nakonec se všechny střetnou.

ArwenAragorn

Měla jsem už dlouho zálusk na tuto knihu, která vyvolala tak rozporuplné čtenářské reakce. Přečetla jsem ji na jeden zátah a představovala pro mě nevšední čtenářský zážitek. Napětí, zvraty, věrohodně vykreslené postavy, skvělá zápletka, to všechno tento výborný psychologický thriller splňuje. A věřím, že není určený jenom pro ženy.

medlovice

Kniha je výborná do vlaku, na pláž, na lenošení s knihou v trávě nebo na terase, pokud se chcete tahat s tlustou knihou. Jak psala Agatha Christie , kvalitní příběh , který se musí číst s klidem Angličana .Dobré čtení pro lenošení, protože tady se nic neděje děj se hrozně táhne i když nenudí a po prokousání se 300 stránkama do sebe všechno zapadne. Nenudí i nudí, přeskakovala jsem i s chutí četla. Psychotriller s dobrou atmosférou. Shodou okolnosti jsem knihu četla ve stejné době kdy se děj odehrává, teda na přelomu července a srpna. Na Moravu dorazily tropy. Ten déšť jsem jim opravdu záviděla. Film dobře udělaný jen jinak situovaný.

Twinny

Z myšlenek, představ a činů Rachel jsem fakt kvetla. Ještě se mi nestalo, že bych si každou druhou stránku říkala "ty seš ale blbá". A to neplatí jen o Rachel. Když se mi podařilo překonat nudný začátek, tak mě to začalo i bavit. Neříkám, že to byla úplná hovadina, ale jednou mi to stačilo.

Netopyr07

Páni, tak musím říci, že mě to mile překvapilo. Jak se o knihách všude mluví, vždycky mě to odrazuje od čtení. Nicméně když zájem trochu opadne, zvědavost mi nedá. Toto dílo mě ovšem NADCHLO, až mě to samotnou překvapuje. Sice jsem viděla první film, nicméně kniha rozhodně překonala má očekávání. Jedna z výborných detektivek, nebo psychothrillerů.

Coudy_no1

doporučuji :)

šipek

Tak dávám čtyři hvězdičky. Zajímavý styl psaní z pohledu tří hlavních postav této knihy. Nechybí spád, děj je zajímavý, jen mě mrzelo, že jsem nejprve viděl film a následně četl knihu. Tohle se mi stalo poprvé a naposledy.

bookwoman

I když jsou recenze a názory na tuto knihu všelijaké, mně se knížka líbila. Podle mě byl fajn nápad, že hlavní hrdinka, Rachel, byla alkoholička. I když občas jsem si říkala : ,,Rachel, už nepíj, nepomůže ti to." , tak musím říct, že bylo dost zajímavé, jak si postupně vzpomínala na " tamtu" sobotu a vlastně přišla na vyřešení celého případu. Taky mě bavilo, jak byla knížka vyprávěna z pohledu více lidí. Když jsem knížku četla, tak jsem měla více tipů, kdo by mohl Megan zabít, takže mě celkem překvapilo, když jsem zjistila kdo je vrah. Knížka byla zajímavě napsaná, a určitě se teď, po přečtení chci kouknout i na film.

caroline7390

Skvělá kniha. Jsem ráda, že jsem si v tomto případě nejdříve přečetla knihu a až potom viděla film. Opět se potvrdilo, že jsou knihy mnohem lepší.

Lymril

Nebylo to špatný. Opravdu ne, ale ta reklama a nadšení ostatních lidí mi přišli zbytečné. Není to nic tak světoborného ani "nového". Ale i tak jsem se při čtení nenudila, ale rozhodně nemůžu říct, že mě to nějak dostalo.

Ivetaaa

Fajn knížka:)

Maevie

Dlouhodobě mám problém s nálepkami bestselleru, které kolikrát ve čtenáři vzbudí jenom velké očekávání. Ani u této knížky nemám po přečtení pocit nějakého velkého nadšení a vlastně kromě toho, že je knížka čtivá a autorka měla dobrý nápad, k ní nelze nic dalšího říct.

modrakytara

Jako oddychová kniha dobrý. Konec mě nijak zvlášť nepřekvapil a musela jsem na nějaký pořádný děj čekat na posledních 20 stran. Ale postava Rachel hezky napsaná.

ikul

Po shlédnutí filmu už nemám zájem tuto knihu číst a proto ji nebudu hodnotit. Věnuji ji někomu, kdo si ji rád přečte.

Plaknel

Celkem to šlo

ikorka

Nevim no, asi jsem od toho čekala víc. Hlavní hrdinka mi v některých situacích připadla dětinská, nevyzrálá a panovačná. Na druhou stranu, příběh byl čtivý, 4 hvězdy.

verunecek

jak tak čtu jine komentáře, tak to pro dost lidi takovy bestseller neni...ale ja mam jiny nazor, zaujala me hned od zacatku, poslednich 180stran jsem chtela docist za kazdou cenu jeste v ten den...jen mě s*ala postava Anny...nechapu ze nekdo kdo rozvrátil manželství nevidi ze udělal něco špatného, ze ublížil tomu co zustal sam, ikdyz byla Rach alkoholicka nezaslouzila si hnusne jednani ani od Anny, Toma natoz od policistů, nebo Scotta... schytava to teda pořádně...jen od te Cath - bytne to bylo celkem zaslouzene... jinak je to velmi procitené a ma to spád!

Doporucuji ;)

az bude cas chci videt film ;)

JmenujiSeZuzla

Kniha je pro mne opravdovým zklamáním. Těšila jsem se po delší době na knihu, která mě vtáhne a nebudu se moci odtrhnout. Dokonce jsem ji četla i v originále, abych měla příběh přímo z první ruky. Nálepka bestselleru asi není na správném místě. V thrillerech a detektivkách nemám moc zkušeností, protože dávám přednost jiným žánrům, takže jsem neměla moc s čím srovnávat, bohužel jsem byla spíše smutná. Začátek knihy se mi docela vlekl. I tím, že jsem knihu přečetla v původním znění (tedy v angličtině), zdlouhavé popisy a vyprávění, které nevedlo k většímu posunu v příběhu, mě unavovaly. Těšila jsem se na překvapivý konec, který byl slibován, bohužel nenastal. Čekala jsem, že se tam objeví nějaký obří zvrat a kniha dostane spád a nebudu pořádně vědět, co se děje, ale ne. Sice spád dostala (v druhé polovině knihy), ale konec byl v jistém slova smyslu očekávaný. Film jsem neviděla, ale mám v plánu se na něj podívat a zjistit, jestli aspoň jeho filmové zpracování stojí za víc než knižní předloha. Co mi naopak na knize bylo sympatické, tak to postavy. Nejsem sice cílová skupina, tedy některé činy hrdinů pro mne byly dosti nepochopitelné a zvláštní, tak se mi líbily a jejich zajímavost alespoň přidala knize na lepším hodnocení. Samotná myšlenka knihy si myslím, že je parádní. Bohužel způsob, jakým byla provedena, je horší. Trošku nedokážu pochopit důvod toho, že kniha byla tak dobře hodnocena a ze všech koutů vychvalována. Autorčin styl také nebyl nijak více osobitý. Zajímalo by mě, jestli kniha ''Do vody'' od Pauly bude stejným zklamáním (protože je podle kritiků také skvělá) nebo jestli mne naopak ohromí.

Pav

Moc mě to neohromilo. Nějak mi nevyhovuje styl autorky, která příběh vypráví očima několika postav. Pachatele jsem odhalila cca ve dvou třetinách a Rachel mi trochu lezla na nervy. Každopádně je to neotřelé téma.

FlLys

Na této knize by mělo být napsané nevhodné pro bezdětné třicítky toužící po dítěti, docela psycho...
Jinak pěkná knížka, čtivá, zajímavá především pro ty kdo jezdí pravidelně vlakem.

Lunitka

Necetla se spatne, ale i tak pro me je to jedna z knih, kdy uz za tyden nevim o cem byla. Jednou a staci.

marve

Skvělé