Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… Poznámka: V knize je uvedeno chybné ISBN 978-80-249-2861-6. Správné ISBN je 978-80-249-2860-9. (zdroj: Databáze Národní knihovny ČR)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/big_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.88894
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Kniha Dívka ve vlaku

Alexxxka

Kdysi jsem viděla film. Vím že se mi líbil ale moc jsem si to nepamatovala a to je dobře. Jinak bych si knihu asi tolik neužila:-) A teda - hodně mě to bavilo. Rachel a alkoholismus - super vykreslené, napětí po celou dobu, hodně čtivé. Takže za mě spokojenost velká:-)

LuckaDea

Kniha, ve které se prolínají osudy 3 žen. Příběh byl plný napětí a dobře se četl, takže jsem se u knihy vůbec nenudila. Právě naopak, tuto knihu řadím na vysokou příčku.

Majký_

Když jsem tuto knihu četla poprvé, byla jsem jí naprosto uchvácená, nemohla jsem se odtrhnout. Nyní po druhém přečtení (s odstupem cca 4-5 let) přišlo částečné vystřízlivění, ale přesto si své kvality uchovává. Teď už ale nejspíš poputuje o dům dál.

Okoslav

Zhruba od půlky víte, jak to celé dopadne, ale psychologie postav je překvapivě dobře popsaná, takže vám ten nedostatek napětí nakonec vlastně ani nevadí.

VěraČamková

Knížka mě bavila, měla napětí, četla se takřka sama, jedna z těch, od kterých se nelze odtrhnout. Ale bohužel - jedna z řady hodně si podobných knih, takže zas nepřinesla tolik nového.

lucinova

Kniha je sice velmi čtivá a dokonale čtenáře vtahuje do děje, ale co se děje a zápletky týče jsem od tolik opěvovaného světového bestselleru čekala možná trochu víc.

helusa2

Tož dobré to bylo. Občas mi něco lehce nesedělo, ale bylo to napínavé natolik, že jsem nad tím nezůstávala přemýšlet a rychle jsem četla/poslouchala dál. Dobře se to četlo a i audio bylo pěkně natočené (střídala jsem to podle možností ;-)
Jasně, alkoholu tam bylo požehnaně, vzhledem k alkoholismu jedné z postav, ale musí říct, že mě to vedlo k úvahám, které mě zatím u žádné alkoholické postavy nenapadly - pro mě zatím snad nejnaturálnější a nejuvěřitelnější popis alkoholikových procesů, co jsem zatím četla (a že jsem toho četla víc). Možná, že to bylo tím, že to byla “obyčejná” žena a ne nesmrtelný a charismatický Harry Hole :-D

Scarefish

Moc se mi to nelíbilo. Tu bestsellerovost nechápu. Příběh vcelku plytký a povrchní, žádné velké napětí. A toho chlastu je tam vážně moc.