Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9313 2264

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Maki229
Maki229
13.02.2024 5 z 5

Po knížce jsem sáhla, protože mě zaujal netradiční příběh - hlavní hrdinka Rachel sleduje z vlaku den co den stejné místo. A nezklamala. Vyklubal se z toho román s psychologicky dobře popsanými postavami a ke konci i slušný detektivní thriller.

Georgie1
Georgie1
12.02.2024 4 z 5

Podle recenzí jsem čekala malinko víc, ale špatné to rozhodně nebylo. Vše uvěřitelné. Z přátel se stanou nepřátelé, z nepřátel přátelé. Kniha má spád. Jo, mohu doporučit tomu, kdo má rád psychologickou detektivku.

Mortisha
Mortisha
08.02.2024 3 z 5

zajímavé, napínavé, postavy spíše záporné, jejich psychologie zajímavá, v poslední třetině už tušíte kam bude směřovat vyústění i přes to ale pořad napětí. psáno ich-formou z pohledu několika žen, každá v jiné časové ose, nakonec se prolínají. autorka mě moc nenadchne svou krimi zápletkou ale baví mě, protože žádná její postava není jen černobílá, každá vždy nese nějakou temnotu.

aneta7945
aneta7945
04.02.2024 5 z 5

Jedním dechem a občas i zatajeným dechem. Moc příjemné čtení.

catt1
catt1
23.01.2024 5 z 5

úžasně napínavá kniha plná zvratů.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
20.01.2024 5 z 5

Moc pěkný, psychologicky laděný román.

Tichéroky2023
Tichéroky2023
07.01.2024 5 z 5

Super thriller, byla jsem napnutá jak kšandičky. Fandila jsem Rachel, ať dá svůj život do kupy. Líbila se mi kniha více než filmové zpracování. Takovým psychologickým thrillerům nesluší filmové zpracování, hlavně když někteří vypravěči jsou v knize záměrně schováni.

ellypusik
ellypusik
27.12.2023 5 z 5

Mne se kniha četla skvěle. Autorka žádnou důležitou postavu nevykreslila jako "jen dobrou" nebo "jen špatnou". Každá měla svůj charakter a své důvody k danému počínání. Za mě opravdu skvělé a napínavé čtení, co mi nedalo spát.

25.12.2023 2 z 5

Knížku jsem přečetla kvůli tomu, že se o ní jednu dobu hodně mluvilo a všude se propagovala. Zajímavý je vhled do prožívání alkoholičky, i přesto, že je žena celkem schopná se jí vše rozpadá pod rukama. Tak nechcete dopadnout.

Bohužel celkově ve mně kniha nezanechala žádný wau pocit. Moc nechápu, proč je zrovna tahle knížka takový bestseler.

BellaBernasconi
BellaBernasconi
23.12.2023 4 z 5

Nejsem si jistá jestli to byla dobrá volba k maturitě, protože se mi to zdá velmi zamotané a nevím jestli si to za 3 roky budu ještě pamatovat, každopádně příběhově je to dobré. Není to nijak náročné, ale o násilí tu není nouze, takže na to pozor

Rapeh
Rapeh
22.12.2023 3 z 5

Zajímavé čtení, ale úplně mne nenadchlo.

MarciLiška
MarciLiška
12.12.2023 4 z 5

Nejdříve byl film a teď kniha. Super čtení. Těším se na další knihu od autorky.

iv.ča
iv.ča
10.12.2023 5 z 5

Mám moc ráda filmové zpracování a kniha byla povinnost k prečtení. Super!!!

PJ32
PJ32
10.12.2023 3 z 5

Taková oddechovka. Hezky napsaná. Četla se dobře a rychle. Líbil se mi popis vnímání alkoholičky.

mila2411
mila2411
05.11.2023 4 z 5

V době vydání tak nějak povinnost to přečíst. Úplně jsem si z toho na zadek teda nesedl, ale uznávám, že zajímavé to je.

Petass
Petass
05.11.2023 1 z 5

Líbila se mi hlavní zápletka, vlak zastavující na návěstidle a cestující snící o životě lidí za oknem. To bylo ale tak vše, strašně mě to nebavilo. Kniha se táhla jak žvýkačka. Pokaždé, když se změnil vypravěč jsem si říkala: “to snad ne, proč zase někdo jiný? “ Nedokázala jsem věřit ani jedné z postav a nakonec jsem začala počítat stránky do konce. To se mi snad nikdy nestalo. Ani konec to nezachránil. Nuda od prvního do posledního písmenka.

Tess_BooksNerd
Tess_BooksNerd
27.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Kde začít... Tuto knihu jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu. Stala se světovým bestsellerem a tak jsem si řekla, že to bude fajn a rychlé čtení. No. Prvních asi 50 stran bylo pro mě jakési utrpení. Rachel vypráví, jak kvůli alkoholu přišla o všechno, objevuje se i Megan a Scott. Každodenní dojíždění vlakem, vysněné postavy které jsou ve skutečnosti někdo jiný. Až po zmizení Megan to začíná být vcelku zajímavé. Pak se najde mrtvá. Všichni podezřívají jejího manžela Scotta a bývalého milence Kamala. Rachel stále řeší alkohol a svého exmanžela. Ve finále je vrahem úplně někdo jiný. Pro určité postavy končí kniha happyendem. Proč je kniha bestseller netuším. Člověk si musí dávat dobrý pozor na datum, kterého se právě dané vyprávění týká. Knihu hodnotím ani kladně, ani špatně. Ale že bych ji někdy četla znovu, to se asi nestane.

jajinka013
jajinka013
10.10.2023 5 z 5

Knihu jsem začínala číst 2x. Poprvé jsem se nemohla začíst a ztrácela jsem se ve jménech a v přeskakování děje, tak jsem ji odložila. Po nějaké době jsem ji začala číst znovu, v klidném a nerušivém prostředí a konečně jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout.

Lendie
Lendie
09.09.2023 odpad!

Je to snad jediná kniha, kterou jsem nedočetla. Vůbec mě nebavila, vůbec jsem se nedokázala začíst a to jsem se o to snažila několikrát. Do teď nechápu proč tato kniha bývala takovým hitem.

Hall3006
Hall3006
28.08.2023 3 z 5

Někdy mě zaráží jaké knihy dostanou zlatou nálepku, včetně této. Film jsem neviděl a po přečtení tohoto příběhu plného bláznivých a nevyrovnaných lidí po tom netoužím.
Příběh, ze začátku docela zajímavý jako vhled do života těžké alkoholičky Rachel se zvrtnul v "krimi", kde všichni v ulici, kde Rachel dříve bydlela, to mají v hlavě trochu šejdrem. Kniha mě nenudila, střídání postav bylo nápadité, ale rozuzlení bylo... klasické. Pro ty co si chtějí počíst o divnolidech a občas si říct "no to snad ne" se nemusí bát a přečíst si jí.