Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… Poznámka: V knize je uvedeno chybné ISBN 978-80-249-2861-6. Správné ISBN je 978-80-249-2860-9. (zdroj: Databáze Národní knihovny ČR)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.86507

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Mabie
dnes

Kniha nebyla špatná. Podle hodnocení sice za mne nadhodnocená, ale příběh (a hlavně postava alkoholičky jako hlavní hrdinky) zajímavý. Pro mě hodně sigestivní popis závislosti.

cepice

Slabší román, kde půlka knížky se dala přeskočit a o nic jste nepřišli. První půlku je kniha neskutečně otravná a o ničem. Pak to začne být mírně zajímavé a když si myslíte, jak to bude gradovat a jak epický bude finiš, tak budete akorát zklamáni. Čtěte v případě, že již nemáte co číst

Millyf

Knihu som citala uz davnejsie,no viem,ze patrila medzi knihy,od ktorých sa mi tazko odputavalo,sice ku koncu som uz tusila,kto je za vsetkym,ale aj tak bola velmi napinava.Film som videla az po precitani,takze za mna jednoznačne kniha lepsia

Aquagirl

Nemůžu si pomoct, tohle je pro mě prostě pecka! Spousta lidí, co znám, tenhle příběh odsuzuje na základě toho, že viděli film, ale nečetli knihu. Já film neviděla, takže to (naštěstí) nemůžu posoudit, ale knížka se mi četla úplně sama. Výborný styl vyprávění. Napětí od začátku do konce. A na rozdíl od některých z vás mi byla Rachel opravdu sympatická :-) Mrzí mě, že druhá autorčina knížka je asi mnohem slabší, a vlastně ani nevím, jestli se do ní pustím.
Tohle se jí podle mě povedlo na výbornou.

aetos

Není to nikterak hluboké dílo, ale čte se to jedním dechem. A takové knihy mám rád. Pokud bych ale knihu četl rozloženou například do dvou týdnů, tak si myslím, že mé hodnocení by bylo o hvězdu méně.

Tyto kriminální knihy, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel, nejsou postavené na situaci, kdy nemám čas celý den. Sednou, přečíst a koupit další. Konzumní thrillery pro konzumní společnost. A zde to vše funguje jak má. Spokojenost.

Macicekh

Příběh zajímavý, ale nevím proč, hlavní hrdinka mě strašně rozčilovala..

Minah

Obrovské zklamání. Průměrná kniha s předvídatelným dějem a ještě průměrnějším zakončením.

sasena

Zajímavě napsaný kriminální /?/ příběh. Tady jsem fakt dost dlouho netušila, kdo je pachatel. A mimochodem - alkoholismus je fakt hodně ošklivá nemoc.

veronika8042

Tenhle žánr knih úplně nečtu, ale byl kolem toho takový boom, že jsem si to prostě musela přečíst. A rozhodně nelituji! Knha mě pohltila, písmenka na strankách jsem hltala, že jsem to měla za jeden den přečtené. Za mě spokojenost :). Dokonce jsem se podívala i na film, a film mě taky úplně nezklamal...

janadibelkova

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale i tak mě kniha úplně nepřesvědčila..četla jsem tak nějak ze zvědavosti a určitě se k ní vracet nebudu, ale pokud máte rádi příběhy o vztazích, plné napětí a zvratů, bude se Vám líbit. A budete překvapeni, jak si jednotlivé postavy získají Vaše sympatie a během chvíle je nesnášíte a sympatie jsou jinde..takové přesýpací hodiny v lítosti, podezírání..je to vlastně zajímavé..

KláraH.

Ale no tak co k tomu napsat. Asi v polovině knihy mi došlo, jak to asi bude a nemýlila jsem se. A to mi zkazilo ten dojem, že to pro mě vlastně nebylo překvapení. Škoda, jinak asi trochu provokující kniha, ale že bych byla napnutá jak malý gaťky, to bohužel nikoliv...

Kopretina

No, ty jo! Dobrovolně se přiznávám, že knihu podobného žánru jsem dlouho nečetla. Proto mě asi tak chytla a nepustila. Včera (včera?) večer mi to nedalo a musela jsem ji dočíst. Můj tip, který se stále potvrzoval, nakonec prasknul jak bublina a mně zůstala pusa otevřená. Fakt hustý :D.

Aterianna

Vidět hodnocení v bledě modré barvě mě trochu překvapilo. Dívka ve vlaku mě bavila, charakter hlavní hrdinky obzvláštněn stíny osobní minulosti, která se všemi okolnostmi dere plynutím příběhu na povrch až do vygradovaného finále... Ano, tomu finále možná můžeme částečně připsat vinu, jinak si toto hodnocení nedokáži nijak moc vysvětlit.Ale, jaká kniha podobného žánru tak nekončí, že?
Celý thriller patří za mě k těm lepším, a to, že je na žebříčku stále níže, jako několik dalších, než Zmizelá, je už tak. Určitě si ale nálepku kniha roku zaslouží.

skyline

Od zacatku me hrozne rozcilovala Rachel, trochu magor. Nechtelo se mi knihu kvuli ni docist, ale nastesti se to v pulce zacalo trochu rozjizdet. Sice jsem uz vedela kdo za tim stoji, ale ten konec byl napinavy. Kdyz pominu ujetou Rachel , tak je to slusny thriller. Souhlasim s tim, ze v knize byli vsichni ujeti. Normalni byla jen Evie.

BoubelkaLulu

Kniha se mi také velmi líbila. A víte proč? Nejdřív mě totiž naladila, pak byla pomalá a postupně se zrychlovala. Ke konci se to tááááhlo až to bylo rychlejší a rychlejší. Nakonec to byla moc fajnová jízda. A ani mi nevadilo, že tam byli všichni takoví divní. A hlavní hrdinka byla nejdivnější.

Markushka

Začátek knihy mě naladil, ale celkově se mi příběh moc nelíbil. Důvodem asi bude, že mi byla nesympatická hlavní hrdinka i některé postavy a jejich motivy chování. Nějak se to celé táhlo.

Gejitka

Další thriller, který jsem v poslední době četla. Kniha se mi líbila. Vůbec jsem netušila, jak to celé dopadne. Zajímavé bylo vyprávění příběhu dle jednotlivých postav (Rachel, Megan, Anna). Ještě se chci podívat na film, abych měla srovnání.

bigben

Nelíbilo, děj mě nezaujal, postavy nesympatické. Velké zklamání

Hyaenodon

Nejsem čtenářem detektivek, takže jsem zaujatý. Samotný příběh, dobrá, dejme tomu. Co mě ale v podstatě od začátku štvalo, byly jednotlivé postavy. Alkoholička Rachel vršící jednu chybu za druhou, hrubián Scott, hysterická Anna, které vadí, že Rachel projde pět bloků od domu. Ne, ne, jediná postava tam nebyla normální. A Ken... ehm... Tom tomu dal všemu korunu.

Bajunek

Divka ve vlaku..ze začátku docela nezaživná, ale potom jsem dočetla hned. Konec jsem úplně hltala. Doporučuji

jindra3953

Za mě průměrná krimi.

Véča

Knihu jsem hodně dlouho odkládala, čekala jsem, až pomine ten velký "boom" kolem. Ale proč vlastně nastal a jak se tato kniha mohla dostat na první místo žebříčků, mi je větší záhadou než zmizení Megan.
Ze začátku jsem měla s knihou i s nesympatickými hrdiny trpělivost, ale od půlky jsem začala přeskakovat všechny emocionální výlevy a četla jen přímou řeč. Přišla jsem o něco? Pochybuji.
Už dlouho se mi nestalo, abych byla takto kritická, ale já zkrátka nevím, co na Dívce ve vlaku mám hledat pozitivního. Snad kromě dobrého nápadu, který byl ale bohužel hned od začátku špatně napsán.

yerisley

Dostala jsem jako dárek a kniha mě vůbec nezklamala. Přečetla jsem jí za dva dny. Musela jsem vědět co bude dál a vyprávění Rachel je velmi čtivé a zajímavé. Na začátku jsem se těm alkoholovým zážitkům Rachel docela smála. Doporučuji přečíst a nekoukat prvně na film :-)

Glivuska

Kniha se mi líbila, ale že bych ji označila za nejlepší detektivku, co jsem kdy četla, se říct nedá. Zajímavý nápad, ale pro mě poměrně zdlouhavý děj, navíc mi hlavní hrdinka byla dost nesympatická, tak jsem měla problém se do knížky začíst.

Sharru-ken

Tři dívky, dvě zcela jistě labilní (ta třetí pravděpodobně taky) vypráví vcelku hezký příběh. Ta ich-forma, ač sem zcela jistě patří, působila celkem zvláštně. Pokud to mělo čtenáři pomoci se sžít s postavami, tak mně to moc nepomohlo. Možná je to opravdu kniha spíše pro ženy, to by snad i vysvětlovalo ten mužský stereotyp, který tu prezentují všechny mužské postavy. Teda postav jako šafránu... spíš než román bych to nazval trochu delší povídkou, ale doboru.

Triplex

Kniha se dobře čte, donutí vás si uvědomit, že nikdy neexistuje jen jeden pohled na situaci a je třeba vidět věci z více úhlů. Celkově mi to ale nepřišlo až jako takový zázrak.

Čendovamáma

Kniha je napsaná svižně a fakt dobře se čte. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do děje dostala, ale pak už sem knihu jen stěží odkládala. Závěr knihy byl naopak brutálně rychlý a dostalo to spád.
Dávám 4*

nicolettkaa

Nejprve jsem viděla film, takže jsem věděla, co mám čekat. Knížka mě přesto, že jsem měla představu, jak to dopadne, hodně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Číst ji ale před shlédnutím filmu, užiju si ji asi víc :)

aliisalounu

Řadím se do týmu nadšenců. Opravdu se mi tahle kniha velice líbila. Byla čtivá, ani jsem se nenadála a byl konec. Konec jsem opravdu nečekala.

StephenKingje

Kdyby na databáze knih byl seznam nejrozporuplnějších knih, nesměla by tam chybět právě Dívka ve vlaku. Je tu obrovské množství odpadových hodnocení, zároveň tu však je obrovské množství pětihvězdičkových hodnocení. Osobně patřím do té druhé skupiny. Docela mě překvapilo, že Paula Hawkins napsala tak čtivý a (dlé mého názoru) skvělý debut, za který by se nikdo nemusel stydět. Už od prvních stran jsem byl vtáhnut do života alkoholičky Rachel, jezdící každý den vlakem. I přes začátek, kde se nic moc neděje (i když i ten se čte dobře), jsem byl ihned z knihy nadšený. Malé množství postav (ale ne tak malé, aby bylo všechno předvídatelné) vás neirituje, děj plyne svěže a velice dobrý námět.

Dál chci říct jednu věc, jež mě dost naštvala: lidi krytizují hlavní hrdinku (Rachel), že je silně nesympatická. Tohle mi příjde absurdní. To můžete říct o polovině všech knih na světě, tak proč to lidi tak štve? Vždyť mnoho literárních postav je nesympatických. A zrovna v téhle knize si na to nejvíc stěžujete? Nepochopím to a nebudu to řešit. Jen jsem to chtěl říct.

Takže mé hodnocení? Rozhodně vysoce kladné. Spokojenost na všech frontách a rozhodně brzy se pustím do knihy Do vody, přičemž doufám, že paní Hawkinsová brzy napíše knihu podobné kvality, jaké je Dívka ve vlaku.

P. S.-Film mě (jako spoustu jiných) nezaujal a trochu nudil. Emily Blunt mám velice rád, ale do téhle role se nehodila. Ale koukat se na to dá.

HODNOCENÍ (kniha)-9/10
HODNOCENÍ (film)-6/10

anglická literatura detektivky psychologické thrillery zmizení lidí Anglie vlaky zfilmováno tajemství alkoholismus prvotina

Paula Hawkins

Paula Hawkins