Dívka ve vlaku

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem… Poznámka: V knize je uvedeno chybné ISBN 978-80-249-2861-6. Správné ISBN je 978-80-249-2860-9. (zdroj: Databáze Národní knihovny ČR)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.87889
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Komentáře (2048)

Kniha Dívka ve vlaku

JankaV80
včera

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*
Příběh tří žen - Rachel, Anny a Megan (Rachel ji ze začátku označuje jako "Jess"), který není vůbec veselý. Rachel je alkoholička, která má výpadky paměti, lidi v jejim okolí už ji neveří. Má velmi bujnou fantazii. Navíc je nezdravě závislá na svém exmanželovi Tomovi. Anna je nová manželka Toma, která nenávidí Rachel a bojí se jí. Z toho plynou její občasné "hysterie" a strach o malou dcerku Evie. Megan je kapitola sama pro sebe, je to uzavřen člověk, má velké tajemství z minulosti a umí se nezdravě upnout na člověka, kterého si vybere. Ani jednu z postav jsem si neoblíbila, každá mě něčím štvala.
Příběh samotný je sice čtivý, ale není ničím až tak zajímavý. Od učité doby člověk dovede odhadnout, jak to celé dopadne. Možná jedno jediné překvapení na mě z celého příběhu vypadlo - kdo může za zmizení Megan.
Srovnání s filmem nemám.

MinaHawke
předevčírem

Nejdříve jsem viděla film, který nebyl špatný a tak mě zajímala i kniha. Kniha je zajímavá a čtivá.

KatyM.

Přečteno na dovolené, ale nic extra.

zluk

Filmu jsem se vyhnula, knihu přečetla během nemoci. Moc veselé čtení to není, člověk se noří spolu s hrdinkou do jejích trablů s alkoholem a okolním světem. Čte se to snadno a má to spád, zároveň si tam nejde oblíbit žádnou postau. Nicméně pozitivně hodnotím nápad. Konec šel ve dvou třetinách knihy odhadnout.

Monika848

Příběh se mi opravdu líbil. Knížka byla velmi zajímavě a poutavě psaná.

Anette99

Jako příběh nebyl špatnej, odsejpalo to, bylo to i zajímavý, i když se poměrně brzy dalo tušit, jak by to mohlo být. Ale ty postavy... Opravdu nevim, kdo z nich mě štval nejvíc.

Jarka_rybář

Na tuto knihu mám rozporuplný názor. Není dobrá, ale špatná taky ne. Mediální propagaci si asi nezaslouží, přesto jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Postavy byly sice na přesdržku, líbil se mi prakticky jen ten zrzek z vlaku a policajt, takové epizodní roličky, jelikož hlavní postavy za moc nestály. A mám ráda vlaky.
Námět není špatný, vlastně se mi moc líbil. Vlastně i nápad s hlavní hrdinkou, která je zřejmě outsider všech outsiderů, je dobrý. Její boj je sympatický a několikrát mi připomněl situace z mého života, a to já nepiju, ani nemám tak zpackaný život - některé situace jsou zřejmě univerzální...
Jenomže. Ono je to celé trochu podivné, mělké a občas otravné. Z hlavních postav není sympatická skoro žádná. Jsou tak nějak divně uvěřitelné. Prostě jako celek postavený z dobrých částí, které spolu ale moc neladí.

lencin

Hezky napsané.