Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…
1. vydání.
Obálka byla zhotovena podle originální předlohy. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262619/divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 3.57

The Girl on the Train (2015)

Detektivky, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

kh123
včera

Při střídání vypravěčů bych čekala nějaký obsahový a stylový rozdíl v jednotlivých kapitolách, ale celá kniha jede monotónně v jednom tahu, což je trochu zklamání...

gnocchi

Moc zdlouhavý děj

Jonna
včera

Pro mne výlet do jinak nepříliš čteného žánru. A výlet to byl zajímavý, zpočátku už jsem se taky chtěla dát na pití, ale naštěstí příběh včas začal gradovat, tak na to pití nedošlo. Knihu jsem přečetla za pár dní, protože jak mne to chytlo, už jsem chtěla vědět, jestli hádám správně, co se stalo. No, konec mohl být trošku kratší a propracovanější, ale je to detektivka, letní čtení, takže to přehlédnu.

Sheldon
včera

Ze začátku jsem úplně nevěděl, ale asi po padesáté stránce jsem byl ztracen a dokud jsem to nedočetl, tak jsem knihu neodložil. Skutečně výborně vymyšlený příběh.

mysteriouslukas
předevčírem

Kniha je pěkně napsaná. Ze začátku se mi kapitoly zdály zdlouhavé, ale mělo to svůj význam. Kniha je chytlavá a udrží čtenáře napnutého až do konce.
Po přečtení knihy jsem viděl i film, ale z filmu si toho divák neodnese tolik co z knihy, spousta věcí je tam jinak, děj se odehrává jinde a pasáže jsou zkrácené - tak už to bývá..
Ale kniha rozhodně za přečtení stojí.

MV111

Stieg Larsson to tedy bohužel není...

Jane100

Jedním slovem psycho. Kniha se mi moc libila. Těším se na další počiny této autorky.

silvinka12

Chytlo mě to až ke konci a prostě jsem musela tu knihu dočíst do konce. Ze začátku mi to přišlo jenom o tom jak Rachel jezdí vlakem sem a tam a přitom pije flašky vína, piva atd. Anna mi nejdřív přišla šílená a nesympatická, ale postupně mě přesvědčovala, že až tak hrozná zase není. Vážně skvělá knížka, kterou stojí zato si přečíst.

Tozbee

Docela mě fascinuje, že je možné dopředu vytipovat bestseller a pak ho masivním marketingem z ne právě zdařilého díla opravdu udělat. Hlavní hrdinka není jenom odpudivá (na takovém modelu se dá klidně úspěšně stavět), je taky zoufale otravná a charakterově a zejména stylem "psaní" (ačkoliv tady si nikdo deník nepíše) splývá s oběma dalšími hlavními postavami. Samotná zápletka se natahuje jak nudle u nosu k okamžiku, kdy si hlavní hrdinka konečně vzpomene. Čekání na tento okamžik bylo únavné a satisfakce se navíc nedostavila.

Mojepočteníčko

Už dlouho jsem se nepodívala na žádný film. Náhodou jsem si vzpomněla na Dívku ve vlaku, ale protože jsem staromódní, dostala knížka jednoznačně přednost. A obstarání filmu jsem přenechala svojí drahé polovičce ;-)...

Vzpomínáte si na Účastníky zájezdu? Kdy Bob Klepl pravidelně každý den předstíral cestu do práce, přestože dostal výpověď? To samé dělá i hlavní hrdinka knihy, Rachel. A navíc pije. V alkoholu se prakticky rozhodla utopit veškeré trápení. I když už jsou to bezmála dva roky, nedaří se jí smířit s faktem, že je rozvedená. Navíc svého bývalého manžela stále miluje.
Každý den absolvuje stejnou cestu. Při jedné z pravidelných zastávek její pohled zabrousí k oknům domu, ve kterém vídá napohled šťastný pár. Jason a Jess - tak je totiž Rachel sama pro sebe pojmenuje. Jenže jednoho dne Jess na svém místě není. A stejně tak je tomu v následujících dnech.
Rachel cítí znepokojení. Má k němu rozhodně důvod - Megan, tak se totiž její Jess skutečně jmenuje, se pohřešuje. A co víc, Ráchel se v době jejího zmizení toulala opilá v místech, kde byla spatřena naposled.
Hlavní hrdinka se ocitá ve středu náročného vyšetřování a díky svému alkoholismu i v nepříliš příznivém postavení...
Musím se přiznat. Přečetla jsem prvních deset stránek a absolutně jsem nechápala, jak je možné, že tato kniha tolikrát obkroužila knižní blogosféru. Hlavní hrdinka mi svým každodenním nasáváním byla nesympatická, děj se vlekl, pořád jen cesta tam a cesta zpátky. Nelíbil se mi ani způsob, jakým bylo v knížce čtenáři dávkováno napětí.
ALE...když jsem došla na konec a zjistila, že je to autorčina prvotina, musela jsem přiznat, že to vůbec tak špatný nebylo. Navíc mě doběhla. Absolutně odvedla mojí pozornost. Přestala jsem hledat pachatele a spíš při čtení vnímala napětí, které panovalo mezi jednotlivými postavami.

Asi neumím říct, jestli se mi líbila, nelíbila, doporučuji nebo nedoporučuji. Jedno vím ale jistě. Autorčina nová kniha s názvem Do vody, která nedávno vyšla a díky mojí mamce si trůní v její knihovně, se nejspíš na chvíli přestěhuje i do té mojí :-)

IvaKo

K této knize jsem se dostala čistě náhodou, detektivky čtu zřídkakdy. Možná právě proto, že tímto žánrem nejsem přesycená, mi tento psychologický thriller připadal poutavý. Vyprávění z různých úhlů pohledu hlavních ženských postav je rozhodně zajímavé, líčení každodenních trampot nešťastné alkoholičky působí velice věrohodně.Postupné rozkrývání detailů umožňuje čtenáři nejpozději v druhé polovině knihy určit vraha.

Andrea7
18. červenceodpad!

Celý námet knihy sa mi nepáči. Postaviť knihu na tom, že alkoholička si nevie spomenúť, čo sa stalo keď bola na mol?

aralka

Celá ta kniha mi připadala spíš jako psychologická sonda do života nezaměstnané naivní alkoholičky ve středním věku .. nechápu, jak tato kniha může mít celosvětový úspěch, celý ten příběh je hrozně šroubovaný, neuvěřitelný, chvílemi až k smíchu, speciálně u těch milostných výlevů hlavní hrdinky... uf, celkově dvě hvězdičky, víc ani náhodou :-)

Tessia

Dívka ve vlaku je autorčina prvotina, která prorazila světem a pouhý rok od jejího vydání se dočkala i filmového zpracování. Myslím si, že je v tomto žánru vydáno spousty lepších a nedoceňovaných knih, které by si zasloužily větší pozornost a placku bestselleru mnohem více, než právě titul Dívka ve vlaku. Kniha sama o sobě není špatná, určitě bych jí neměla problém doporučit lidem, kteří hledají nějakou napínavou, ne příliš náročnou, četbu a nemají zrovna náladu na krvelačnou severskou krimi. Ale že bych ji označila knižním fenoménem? Knihou roku 2015? Tak to určitě ne.

mandari

Moje očekávání bohužel tato kniha nesplnila. Nepřišla jsem na to, proč je považována za takovou bombu.
Kniha se mi ale přesto líbila, myšlenka sledování okolí z vlaku je pro mne dost reálná (také jsem se dost najezdila vlakem a pak v dané trase znala pomalu každý lístek na každém stromě). Takže mé konečné hodnocení je lepší průměr.

elenk

Při koupě knihy, mne vždy zajímá názor a ten byl, že je kniha nezajímavá...tehdy jsem začala číst knihy po delší odmlce a proto mě osobně přišla kniha napínavá. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne tudíž čtivá byla velmi. Zkrátka líbí se mi originalita....denně skutečně jezdíme stejné trasy, potkáváme stejné tváře a tohle byl zajímavý námět, jak se některý den může stereotyp narušit....Najednou něco co Vám nesedí a Vám to minimálně leží v hlavě. Takže proč ne.

vea2416

Knížka se mi líbila, určitě nelituji přečtení... ale četla jsem už lepší :) Takový oddychový průměr. Trošku mi přišel kostrbatý konec ohledně vraha, ale budiž.

Barbarela.

Naprosto průměrná kniha, kolem které toho bylo příliš mnoho namluveno úplně zbytečně.

Léňa98

Ze začátku mě kniha moc nebavila, když jsem se však začetla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Strašně mě bavilo vidět stejný příběh z více úhlů. V jedné kapitole se dozvědět co se stalo, ale ne kdo to udělal. Na to se přišlo až postupem dalších kapitol. Knihu jsem právě teď dočetla a konec mě totálně rozhodil. Posledních 50 stránek jsem přečetla jedním dechem. A po docteni knihy stále přemýšlím o tom co jsem právě přečetla. Jednoduše skvělá kniha. Těším se až si přečtu další knihy od této autorky.

Haňula_

Popis života alkoholičky byl neuvěřitelně přesvědčivý. Pokud máte v okolí někoho, kdo trpí touto závislostí, doporučuji zvážit, zda se do knihy pustit.
Čtivé a i když je to kniha, ke které se už nejspíš nevrátím, doporučuji.

hroubek

Pro mě asi nejdůležitější bylo to, že jsem viděl jako první film, který mě bavil a líbil se mi. Díky tomu jsem se ochudil o pointu, přesto mě čtení bavilo, jelikož v knize jsou postavy mnohem lépe vykreslené a spousta věcí ve filmu nebyla, nebo byla zkrácená nebo upravená. Zaujalo mě jakým způsobem autorka pracuje s vypravěčkami a hlavně s postavou Rachel, jenž splňuje definici nespolehlivého vypravěče. Ocenil jsem budování napětí, které krásně vygraduje na konci knihy. Z postav mě nesedli Megan, Scott, Anna a Tom(je dobře napsaný, jen mě mrzelo, že nemá lepší vygradování). Naopak jsem soucítil s Rachel a zaujal mě Kamal. Kniha je trochu pomalejší, ale to mi nijak extra nevadilo, spíše mě vadilo chování postav, které bylo místy až zarážející. Je to dobrý a napínavý thriller, ale podruhé to číst nebudu.

ZuzaZam

Jako oddechovka fajn, upřímně jsem nepochopila, proč je kolem této knihy tolik povyku.

nakedangel

Vcelku nudné počtení, zajímavých je asi posledních 70 stran a už tam víte, kdo je vrah.

Sandrina.p

Jak již bylo řečeno, děj se vleče bez nijak velký akce a zápletky. V posledních 30ti stránkách se vše odehraje, naneštěstí je kniha aspoň čtivá.

Carol96

Knihu jsem si koupila z toho důvodu, že mě zaujala obálka i anotace.

Poté, co jsem se do knihy začetla, jsem moc nadšená nebyla. Začátek byl strašně vleklý a zdlouhavý. Také mi moc nevyhovovalo, jak se děj vyprávěl z pohledu více osob a stále se přeskakovala - občas jsem se do toho trošku zamotala. Ke konci mě kniha chytla - jen byla škoda, že ten konec měl strašně rychlý spád.

Sice jsem dala 4/5, ale myslím si, že kdybych si knihu přečetla ještě jednou, tak bych asi své hodnocení možná opravila a dal 3/5. Ale asi bych si jí už znovu nepřečetla, i když je v mé knihovně (proto jsem jí poslala dál) ...

Doporučuji, ale není to asi pro každého

StefFišerová

Nevím, no...asi jsem čekala něco víc, obzvlášť začátek mi přišel poněkud roztahaný.

Drábuska

Kniha se mi líbila, je velmi čtivá a napínavá. Vítám, že je psaná z pohledu tří osob a překvapilo mě, že hlavní postava není vynášená do nebes, jako to bývá, ale že je normální, ošklivá, tlustá alkoholička s životem na hraně...

Nikolas0311

Nechápu, proč má kniha tak nízký hodnocení.

jeduna

velmi dlouho se tam jen jezdi ve vlaku a chlasta, coz taky velmi rada delam, nastesti si pak vsechno pamatuju. kdyby to tady bylo taky tak, bylo by to vlastne o nicem. ale nema to bejt ze zivota, ma to bejt detektivka, takze dobre. a dobre znamena za tri.

Setapouch

Dobře: možná jsem z žánru "detektivky, dobrodružné, thrillery" přečetla příliš a jsem tudíž zaujatá. A taky jsem se možná pořád nepoučila z toho, že knížka, kterou všichni vychvalují, ještě nemusí být dobrá, což je v podstatě to samý, jen obráceně. Možná.
Dávám čtyři a sice za to, že hlavní postava - myšleno Rachel - je celkem sympaticky nesnesitelná, oběť klasická a motiv předvídatelný, ale přesto docela pěkně zpracovaný a vrah - pozor, citlivějším povahám může tohle připadat jako !!!SPOILER!!! - sice uvěřitelný, ale mimořádně snadno odhalitelný (shoduji se se zde přítomným osazenstvem na 2/3, možná ještě dřív z důvodu toho, že prostě nikdo jiný do počtu jaksi nezbývá). Celkově je to pěkně napsané, nic světoborného, stará Agáta by asi nesouhlasně zamlaskala a seveřani by možná zívali nudou, ale co už, z formálního hlediska se to taky dalo. Takže tak.