Alexxxka Alexxxka komentáře u knih

Minutky Minutky Veronika Jonešová

První díl jsem nečetla a možná je to škoda. Hezký se to četlo ale občas mi vadili velké skoky v čase a neměla jsem před sebou tak plynulý děj, v určitých věcech nemám jasno. Vesměs ale příjemná kniha.

04.03.2024 3 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. A asi to úplně nejhezčí na obou knížkách jsou ilustrace.

03.03.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Já Lily a Atlasovi hrozně fandila už v Námi to končí. Tohle pokračování bylo jako pohlazení na duši. Děkuji

03.03.2024 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Za mě krásná knížka plná nádherných ilustrací. Jasně že dcerka ( 4 roky ) většinu věcí nepobírá a má spoustu otázek, ale dle mého názoru se povedla.

02.03.2024 4 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Vážně super napsaný thriller. Nenudila jsem se ani chvilku, stránky jsem otáčela, bylo tam napětí.. Tušila jsem některé věci ale ne všechno a hodně mě to bavilo. Taky přečteno v podstatě za 2 dny.

21.02.2024 5 z 5

Slon Slon Petr Horáček

Nebylo to špatné, dcerce se hodně líbili ilustrace :-)

18.02.2024 3 z 5

Zlatá kniha pohádek Zlatá kniha pohádek Dagmar Košková

Krásna knížka, četli jsme vždy před spinkáním. Krásné ilustrace, krátké pohádky. Moc doporučuji všem maminkám

18.02.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Moje první setkání s autorkou a teda :-) Jsem mile překvapena. V podstatě přečteno za pár hodin, moc mě to bavilo. A i když si za nějakou dobu už nebudu přesně pamatovat jak to celé bylo, vím že si budu pamatovat že se to četlo sakra dobře:-)

28.01.2024 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Jodi Picoult patří k mým oblíbeným autorům. A tahle knizka to potvrdila. Opět bravurní - to jak umí vykreslit postavy, jak se na nějaké téma dokáže podívat s několika úhlů pohledu. Wau. Tohle se vážně povedlo a doporučuji!!!!

27.01.2024 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Vůbec nevím co si o knize myslet. Asi jen to, že já cílovka nebudu. Prostě jsem to nepochopila....

24.01.2024 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Za mě trošku pomalé, rozvláčné ale ve finále se mi to celkem líbilo.

22.01.2024 4 z 5

Tlapková patrola - 5 minutové pohádky Tlapková patrola - 5 minutové pohádky kolektiv autorů

Někdy jsem musela trošku improvizovat a měnit slova ať se to pořád neopakuje. Pohádky akorát před spinkáním - to beru jako velké plus, Tlapky dcerka miluje a ilustrace krásné.

14.01.2024 3 z 5

Kolik je hodin Kolik je hodin Dagmar Košková

Roztomilá knížka - máme jak leporelo - a nádherné ilustrace,!

09.01.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Colleen Hoover je neskutečná paní spisovatelka! Pro mě zatím asi nejsilnější kniha od ní. Těžké téma ale jak ona to umí! Opravdu klobouček a jasných 5*

09.01.2024 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Za mě skvělé. Hlavní hrdinka Franka - zdravotní sestra - 100% árijec, nejdříve nadšená nacistickou ideou dost brzy přijde k prozření - i díky rodině, nebo hlavně kvůli ní že to v pořádku není. Stane se nepřátelem režimu a když nakonec přijde o všechny rozhodne se to ukončit..
Pak ale potká v lese muže...
Moc krásný příběh o dvou silných lidech, atmosféra z toho, jak se v té době žilo ( strach, beznaděj, žádné práva, manipulace, nedůvěra.
Kniha plynulá, a konec za mě svižný, drželo mě to v napětí. A ten šťastný konec? Třešnička na dortu. Já už v nej nevěřila a i přes to by se mi to líbilo :-) Mám ráda šťastné konce.
Doporučuji

07.01.2024 5 z 5

Pocahontas Pocahontas Walt Disney

Klasika:-) Dcerka miluje obrázky v této knížce

05.01.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Noooooo, co napsat??? Tohle byla vážně síla.... Je mi z toho až k pláči, skvěle napsané.... Jen tak nezapomenu.

04.01.2024 5 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Že začátku mi Sabina přišla přehnaná - ale nikdy jsem v takové situaci nebyla. Znám adoptované lidi a vím, že je zajímá co a jak bylo... Ale nedošli az na konec cesty. Já byla z knihy nadšená, určitě mi zůstane v paměti. I nějaké slzička ukápla.

02.01.2024 5 z 5

V pravěku bylo blaze člověku V pravěku bylo blaze člověku Jiří Žáček

Na mě trošku překombinované ale pro děcka fajn. A ilustrace jsou skvělé

30.12.2023 3 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Za mě pohodové čtení. Nic extra ale četlo se mi to dobře, i když to bylo hodně nerealistické.

30.12.2023 3 z 5