zuzu8480 zuzu8480 komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Petra me baví. Její knihy se čtou dobře a nutí vás milovat hlavního hrdinu i přesto,že by jste ho měli z morálního hlediska spíš nenávidět.

06.05.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá kniha! Četla se skoro sama, kapitoly byly krátké,prelouskala jsem ji za dva dny,ač jsem si původně myslela,že se bude (vzhledem k tematu) číst obtížně. Opak byl pravdou. Nedokážu si ani představit, co museli tito lidé prožívat, jak silní museli být! Jsem ráda,že jsem se, díky čtenářské výzvě,k této knize dostala.

05.04.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Moc smutný příběh, ale četlo se moc dobře. Dvořáková to umí a baví mě. Cteno v rámci čtenářské výzvy.

02.01.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je klasika,kterou by si měl přečíst každý. Hluboké myšlenky skryté za dětskou pohádkou. Jedna z knih,kterou by měl mít každý v knihovně jako stálici.

28.06.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Agatha je prostě Agatha. Tu nejde nemilovat.

13.06.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu mi půjčila kamarádka a potom jsem ještě byla na divadelní inscenaci, ze které šel mráz po zádech. Četla jsem jedním dechem. Byla to sice smutná doba, ale z nějakého důvodu mám knihy tohoto typu moc ráda, životní příběhy, naděje a prohry koncentračních táborů čtu moc ráda.

15.04.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

prostě nestárnoucí klasika

03.09.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

No....ještěže žiju kde žiju...

07.07.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Bomba knížka. Krásně se četlo a člověk si při vzpomínkách na dřívější dobu říká, v čem to žije teď.. Život byl těžký, ale lidskost a pomoc bližnímu byla samozřejmostí.

31.05.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Prostě klasika

09.09.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

za mě- čtivé, povedené. není to žádná hluboká myšlenka a příběh, lékařské prostředí jen tak na pozadí, přestože provází celou knihou, ale je to taková pohodovka ze života. a že jsou tam vulgarismy mi vůbec nevadilo, do knihy to sedlo a hlavní postava si získala moje sympatie, přestože to nebyl úplně svatoušek :-)

09.03.2023 5 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Občas se díky Čtenářské výzvě dostanu ke kouskům,po kterých bych jinak nejspíš nesáhnula a po každé takové knize jsem za výzvu zase o kus radši! A jednou z takových je Malý Alenáš. Sch jak krásný je nás český jazyk! Jak vtipný a hravý a tvárný. Četla jsem úryvky i dceři a smály jsme se obě. O co je kniha utlejší, o to je na obsah bohatší.

13.07.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

prostě klasika

13.05.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Musím říct,že jsem byla hooooodně skeptická. Další kniha,kterou jsem vzala do ruky pouze v rámci čtenářské výzvy. Nikdy mi fantasy nic neříkalo, nelákalo, ale rozhodně si půjčím i další díl,protože se to četlo skvěle a mě o to víc těší,že se jedná o naši autorku!

02.05.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová prostě umí psát. Kniha se čte dobře a osudy lidí napříč generacemi, přeskakování v čase..to můžu.

15.04.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

kniha se četla moc dobře a dost brzo mi bylo jasné, kdo je ten "zlý", každopádně úplný konec překvapil. žádné hluboké myšlenky, nebo ponaučení nehledejte, ale kousek je to krásný, ač smutný a po přečtení je člověk lehce v depresi :-D

20.04.2023 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Kdo zná Patrika, ví, co čekat. Pohodové oddechové čtení,pokud teda zrovna nestojíte na křižovatce a neřešíte to,co jedna z hrdinek. Líbil se mi popis jednoho týdne pohledem více osob. Čteno v rámci ČV.

07.02.2024 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Čteno v rámci čtenářské výzvy. Čekala jsem víc, určitě ji nepotřebuji číst znovu, ale líbilo se mi, jak je napsaná. Příběh, do toho sem tam myšlenka dané postavy, plus proloženo úryvky z novinových článku a knih, týkajících se daného případu/děje.

04.01.2024 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Oddechovka na dva dny a ještě se u toho stihnete opálit, uvařit, uklidit a jít s dítětem na hřiště a večer na pivo.
Koncept nebe se mi líbil a spolubydlící věděla. Všechno se děje z nějakého důvodu a přesně tehdy kdy má. Kniha není žádná velká hitparáda,ale čte se příjemně, spisovatelčin styl me baví. Čteno v rámci čtenářské výzvy.

02.07.2022 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

posloucháno jako audiokniha v rámci čtenářské výzvy. hezkým způsobem popsány pocity různě starých dětí, které si připadají divné a přitom...kdo v dětství a dospívání neřešil aspoň zlomek toho, že řeší některý z nich?

30.05.2022 5 z 5