Carrie

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/big_carrie-EDZ-29670.jpg 4.13804
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie, 1974

Kniha Carrie

kniznivila
včera

(+ SPOILER) Šikana, puberta, první láska, fanatická máma, emoce vzteku, bolesti, pláč. Ach, tolik bych si přála Carrie pomoci, vyslechnout jí. Čtenář zde stojí před dilematem: je děsivá prapodivná Carrie, která ovládá telekinezi, nebo fanatické náboženství a krutost spolužáku na střední?
Úžasná kniha.

Kamčučák
předevčírem

Carrie. Moc pěkná knížka, vyloženě to není žádný krvák a rozhodně jsem se u toho nebála. Kniha se četla velmi příjemně a rychle. Tak vzhůru na další knihy od toho autora.

LenickaSik

Přečteno po Zelené míli a musím říct, že to není můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem se do ní v rámci čtenářské výzvy pustila, ale nejspíše je to má poslední kniha od S. Kinga (minimálně na nějakou dobu). 3/5 ⭐️

BaPe895

Nadčasový příběh od mistra hororu a napětí,který byl i vícekrát zfilmován.

Kanylka

Knihu jsem přečetla v rámci "čtenářské výzvy" musím se přiznat, že tenhle žánr není můj šálek kávy.

Tereziee

Carrie jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Kniha je krátká a příběh je zajímavý, ale pro mě byl trochu plytký. Dost rušivé mi přišly novinové a knižní vsuvky. Víc bych ocenila pohled do mysli Carrie. Od autora mám přečtený ještě Řbitov zvířátek, ale asi úplně kamarádi nebudeme.

M.C.SMITH

Přečteno velmi rychle a snadno. Kniha mne bavila a musím říci, že je mnohem lepší než filmové zpracování - viděla jsem jak původní z roku 1976 tak i ten novější z roku 2013. A kniha je prostě lepší. (Jako ve většině případů.)
Četlo se mi lehce, bylo to napsáno srozumitelně a pro mne poutavě. Takže jsem knihu slupla jako malinu.
Knihu jsem četla kvůli výzvě, ale myslím, že se k ní v budoucnu vrátím.

Lovana

Mé první setkání s králem hororu a upřímně úplně nevím, co si mám myslet.. Slyšela jsem hodně rozporuplných názorů na knihu, někteří ji milují a nedají na ni dopustit, jiným se nelíbila, nebavila je nebo ji ani nedočetli… Já jsem asi někde mezi.
Ze začátku jsem měla dost problém se začíst a pochopit přeskakování mezi různými časy, ale postupem jsem si na to zvykla a pak už mi to nedělalo problém. Mrzelo mě, že než došlo k tomu hlavnímu, tak už jsme si stihli udělat poměrně dobrý přehled o tom, co se teprve stane, protože v různých „knihách“, článcích a rozhovorech, které se uskutečnily až po té události bylo zmíněno dost věcí, které se v knize vlastně zatím ještě nestaly… V době kdy jsem se konečně v knize i trochu zorientovala, tak se mi začala i lépe číst, ale přestože je knížka poměrně krátká, tak mi trvalo dost dlouho ji přečíst.

Hodnocení 3*/5*