Carrie

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/big_carrie-EDZ-29670.jpg 4.13479
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie, 1974

Kniha Carrie

evaval

Carrie je prostě skvělá a za mě je knížka nadčasová. Popis jednotlivých postav se mi dostal pod kůži a dlouho jsem nemohla dostat příběh z hlavy.

Belanna

Kdysi se mi Carrie moc líbila, ale po letech jsem asi zrovna z téhle knížky vyrostla. Už na mě tolik nepůsobila. Ale nelituju, že jsem se k ní vrátila.

Raddkaa

Tak Kingova prvotina se čte velmi dobře, protože je stručná a čtenáře nezatěžuje ničím zbytečným okolo knihy. Bylo mi té holky poznamenané fanatickou matkou líto. Štvaly mne její spolužačky se svou krutostí. Stephen King ještě nebyl tak vyzrálý a ke svým složitějším dílům se musel teprve dopracovat.

666Jitka

Příběh Carrie, dospívající dívky, která je takovou nenápadnou šedou myškou, jenž je často terčem posměchu a krutých "vtípků" svých spolužáků. Hlavní hrdinka žije sama se svou šílenou a fanatickou matkou, která jí nenechá v klidu a pohodě žít, naopak jí dělá ze života peklo. Kniha postupně odkrývá výjimečné schopnosti mladé dívky, děj graduje, až pohár trpělivosti a snesitelnosti přeteče ...

Katuska88

Absolutně nejsem znalec Kinga, ale po přečtení tohoto díla, začínám rozumět jeho popularitě.
Kniha měla kromě napjatého děje a zajímavého zpracování taky několik velmi zajímavých myšlenek.

Alizon

Vlastne docela jednoduchá kostra příběhu, který je na jednu stranu poměrně stručný (King ovšem i bez zabihani do detailu dokáže postihnout mnohé) a na straně druhé nabízí bohatost díky citacím z fiktivních knih, článků, vzpomínek a protokolů. Samotný námět mě tolik nedostal (a také bych nemluvila přímo o "hororu"), líbila se mi ovšem autorova práce s textem a všechny ty vsuvky, ohlédnutí se a "fiktivní vědecké rozbory případu".

charlizee

Carrie je prvním románem Stephena Kinga, notoricky známým z několika filmových zpracování. Přesto předloha přináší něco navíc, než jen příběh o dívce obdařené telekinetickými schopnostmi, kterou vychovává náboženská fanatička. King román pojal jako rekonstrukci událostí a beletristické prvky jsou doplněny pseudo reportážními záznamy, kterými příběh narušuje, ale zároveň dokresluje a posouvá vpřed. Ta forma je přesně tím, čím King dokázal hororový žánr posunout na vyšší úroveň.

Hakate

Na knize je velmi znát, že je to kniha z počátku Kingova psaní. Kinga mám ráda, ale i na malý počet stran, jsem se nemohla začíst.