Carrie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/big_carrie-EDZ-29670.jpg 4.13914
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Carrie, 1974


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Samotný King se vyjádřil, že Carrie nikdy moc rád neměl. Přirovnal ji spíše k Ericu Harrisovi a Dylanu Kleboldovi, zabijákům z Columbínské střední. Bylo mu jí líto, ale litoval i její spolužáky. (HematomMyokardu)


Stephen King, jakožto špatně placený učitel angličtiny, neměl před vydáním knihy ani telefonní účty.
Vydavatel mu musel o jeho rozhodnutí poslat telegram. (HematomMyokardu)


Stephen King po napsání prvních tří stránek Carrie vyhodil do koše. Druhý den je při vynášení smetí objevila jeho žena Tabitha a po jejich přečtení manžela donutila, aby knihu dopsal. A zbytek už znáte... (Obuvník)


Na motivy knihy byly natočeny 2 stejnojmenné filmy, starší je z roku 1976 a novější z roku 2002. Třetí film půjde do kin v roce 2013. (Gerret)


Jeden z učitelů v Carriině škole se jmenuje Edwin King, není to náhoda, jelikož Kingovo celé jméno zní Stephen Edwin King. (smetyl)


Jedná se o první publikované dílo Stephena Kinga z roku 1974. V pořadí napsaných děl byla Carrie ale až čtvrtá. (paulhunter)


Carrie je jednou z nejzakazovanějších knih na amerických školách. (paulhunter)