Carrie přehled

Carrie
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29670/mid_carrie-EDZ-29670.jpg 4 4187 4187

Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Carrie , 1974

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Carrie. Přihlašte se a napište ho.

Nuttelka
předevčírem 4 z 5

I já Carrie přečetla v rámci čtenářské výzvy.. film jsem viděla už kdysi dávno, takže pro mě kniha byla takové osvěžení.. co si budeme povídat, asi bych se s Carrie moc kamarádit nechtěla, i když jsem ji svým způsobem litovala.. matka náboženská fanatička, která byla zralá na blázinec.. příšerné prostředí pro východu holčičky, která má "nadpřirozené" schopnosti.. ano, to nemohlo dopadnout jinak, než jak to dopadlo.. Ke Kingovi si stále hledám cestu, proto vždy volím jen takové "lehčí" jednohubky..

Astonius
03.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Sice krátká záležitost, ale úderná. Kdysi jsem viděla film a ten mě dokázal odradit od čtení na několik let, opět jsem si tady ale potvrdila, že kniha je daleko lepší a vyznívá pro mne v jiném významu. Asi nejsilnější okamžik pro mne byl způsob smrti matky, to bylo vymyšleno opravdu skvěle. Když Carrie začne "běsnit", člověk jí při vědomí všech příkoří zcela nepokrytě fandí a doufá, že autor nevyměkne a nezarazí ji :-) Naštěstí je to King... :-)

tereza3242
21.05.2024 4 z 5

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě ale také proto, že jsem si od pana Kinga už nějakou dobu chtěla něco přečíst. Carrie byla pro začátek skvělá volba.
Příběh má rychlý spád a na nic nečeká. Odehrává se prakticky ve velmi krátkém čase. Už od začátku víme, že se stane něco hrozného a to nedovoluje knížku odložit. A je to částečně dílo i absence nějakých kapitol, kniha je jen rozdělena na celky.
Občas když se do děje zapojovaly i něčí myšlenky (psané v závorkách), byl v tom docela zmatek. V audio verzi by to znělo ale dost psycho , takže za mě zajímavý nápad.
Určitě doporučuji

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (10. týden)

06.03.2022

Citáty z knihy (1)

Co se stane, jestli existují ještě další jedinci jako ona? Co se stane se světem? (Carrie)

Kniha Carrie v seznamech

v Přečtených6 358x