Pýcha a předsudek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Klasický román z prostředí zámožných středních vrstev na anglickém venkově na konci 18. a počátku 19. století. Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby. Autorka dává svému románu ironický podtext. Všechny postavy románu - stoický pan Bennet, jeho energická manželka a pět dcer vstoupily již dávno do podvědomí čtenářské veřejnosti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/859/pycha-a-predsudek-8x9-859.jpg 4.65154
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Rozmluvy
Orig. název

Pride and Prejudice, 1813

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (760)

Kniha Pýcha a předsudek

Přidat komentář
Lily-fairy
26. března

Konečně klasika, která za něco stojí.

bararich8
22. března

Pro mě nečekaně velmi čtivá a místy i vtipná knížka, moc jsem si její čtení užila.

Aja39
15. března

Nejprve jsem viděla film a ten se mi moc líbil tak jsem si přečetla i knihu. A hrozně se mi libilo že jsem si mohla prožít víc co si hlavní představitelé mysli a co cítí než ve filmu. Prostě krása.

milena8281
13. března

Ještě nikdy jsem Austenovou nečetla. Neviděla jsem ani film. A tak jsem si říkala, že bych si asi měla rozšířit obzory. Nu, bylo to fajn, jiné, než dnešní literatura. Říkala jsem si, jak jiná byla tehdy společenská konverzace - úplné filozofické cvičení. Dnes bychom spoustu věcí okomentovaly nanejvýš pár slovy, oni několika větami. Charakteristiky postav byly úžasně vykreslené. Díky tomu si jde celkem snadno udělat představu o tehdejším způsobu života a úrovni jednotlivých postav. Matinka byla dokonalá :D

Yorika
02. března

Ke knize jsem přistupovala s despektem. Čekala jsem jen další červenou knihovnu, plnou vzdychání a milostného tokání.Autorka mě však mile překvapila.Na svou dobu psala velmi osvíceně a nechybí ji ani smysl pro humor.
I když tuto literaturu příliš nevyhledávám ,,Pýcha a předsudek" tvoří vzácnou výjimku.

Michelle22B
27. února

Tato kniha má podle mého svůj věhlas oprávněně. Přenesete se do doby, kde láska byla o něčem jiném a můžeme se něco naučit i ponaučit, oproti dnešním způsobům. Je pravda, že některé česti byly trochu zdlouhavé, ale to patří i k době této knihy. Celkově mě kniha mile potěšila a po dočtení jsem jí odkládala s úsměvem a dobrým pocitem.

TerkaJK
23. února

Přečetla jsem ji jedním dechem.
Těšila se na chvíle kdy budou spolu hlavní hrdinové...
Dokonalý román, který svým názvem vystihuje jak pýchu tak předsudek...
Román má vše co má román mít i s kapkou ironie a vtipu, který zlehčoval situace ne vždy příjemné.
Rozhodně tuhle klasiku doporučuji přečíst.

Monika1717
22. února

Kniha se mi velmi líbila, ale nedovedu si představit sebe v té době. Život na venkově, čajové dýchánky, vyšívání a čekání na ženicha.

1 ...