Pýcha a předsudek přehled

Pýcha a předsudek
https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/859/bmid_pycha-a-predsudek-8x9-859.jpg 5 7380 7380

Klasický román z prostředí zámožných středních vrstev na anglickém venkově na konci 18. a počátku 19. století. Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby. Autorka dává svému románu ironický podtext. Všechny postavy románu - stoický pan Bennet, jeho energická manželka a pět dcer vstoupily již dávno do podvědomí čtenářské veřejnosti...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rozmluvy , Leda

Pride and Prejudice , 1813

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pýcha a předsudek. Přihlašte se a napište ho.

helcavo
23.07.2024 3 z 5

Jakoby přišlo mi, že se tam nic moc neděje. Jen takové repetativní pletichy. Ovšem od poloviny do konce už to bylo docela zábavné. I tak to ale rozhodně nebude jedna z mých oblíbenějších knih...

Danielle22
23.07.2024 5 z 5

Kniha, která nikdy neomrzí. Četla jsem ji už 3x a rozhodně si ji přečtu zas. Austenová píše famózně. Určitě patří na seznam mých oblíbených knih. Jednoznačně dávám 5*.

Araso
22.07.2024 3 z 5

Audiokniha - Tak nějak jsem to musela překousat... kniha je odrazem té doby. Rušila mě postava matky... tu její hloupost jsem těžko překousávala. Děj byl předvídatelný. Pokud se posuneme o pár desítek let v čase, musím říci, že Jih proti Severu od Mitchellové je nesrovnatelně lepší. Přesto všechno dobře dopadlo a já knihu dočetla.

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

Černá smečka, Budu ti nablízku a další knižní novinky (48. týden)

26.11.2023

Knižní novinky (8. týden)

20.02.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

U dam uhání fantazie mílovými kroky, v mžiku dospěje od obdivu k lásce, od lásky ke svatbě.

Zfilmováno

Pýcha a předsudek (2002)

Kniha Pýcha a předsudek v seznamech

v Právě čtených150x
v Přečtených11 617x