Jane Austen

britská, 1775 - 1817, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Pýcha a předsudekEmmaOpatství NorthangerRozum a citPýcha a přemlouvání

Komentáře (38)

Přidat komentář
pip11
23. května

Vévodkyně Kate Middleton je příbuzná s Jane Austen. Jsou vzdálené příbuzné, Kate je její 11. sestřenice. Jejich společným předkem byl Henry Percy, druhý hrabě z Northumberlandu, který žil v 15. století.

ddkk
13. února

Věřte nevěřte, Jane Austenová poprvé použila slovo "outsider", vlastně ho vynalezla :-)

Michalka98
18.07.2017

Děkuji, slečno Austenová, za to, že jste světu dala nejlepší literaturu. Miluji vaše příběhy, vaše hrdiny a váš neopakovatelný smysl pro humor. Váš anglický venkov se, společně s jeho obyvateli, navždy zapsal do mého srdce a příznivě ovlivnil mé vnímání literatury jako takové. Ještě jednou DĚKUJI :) :)

helenkan
13.07.2017

Nejlepší spisovatelka krásných romantických příběhů. Miluju všechny její knížky. Četla jsem je už několikrát,nejvíce však Pýchu a předsudek. Je to moje nejmilejší knížka.

Lessana
05.02.2017

Jazyk Austenovej kníh a jej nadanie s ním pracovať je základným stavebným kameňom a zároveň jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý mnohí tak radi siahame po jej diele. Nemožno tiež nespomenúť očarujúce prostredie a atmosféru anglického vidieka i mesta, zručne vykreslené charaktery postáv (nielen prototypov hrdých, odvážnych, samostatných, rozumne uvažujúcich a srdcom sa riadiacich žien) a ich nádherné, zvonivé dialógy, zápletky zo života vždy s patričnou dávkou romantiky, tak lahodiacej podobne naladeným...

Michalka98
31.12.2016

Nejlepší autorka všech dob! Její příběhy jsou prostě dokonalé a žádnou jinou knihu jsem nečetla tolikrát jako Pýchu a předsudek. Mám ráda Elizabeth, samozřejmě pana Darcyho a mými oblíbenci se stali i kapitán Wentworth z Anny Elliotové čí Elinor z Rozumu a citu. Pro mě jsou tato díla zkrátka srdcovou záležitostí a autorka zaslouží obdiv.

Jane007
15.05.2016

Jane Austenová... podle mě nejlepší spisovatelka všech dob. Její romány mají své kouzlo, duši a správnou atmosféru. Člověk by se nejradši ztratil v jejích knihách, aby mohl potkat pana Darcyho, kapitána Wentwortha, či pana Knightleyho. Přestože znám její knížky téměř zpaměti, neodolám a čtu je znovu a znovu. Prostě srdcová záležitost.

Pro milovníky: http://www.janeausten.cz/

šebory
03.04.2016

Jane Austenová si opravdu dala záležet, aby zastřela skutečné povahy svých postav. Tolik komplimentů, poděkování a řečnění, zdvořilostních návštěv, bezděky se raduji, že žiju o dvě stě let později a mohu … mohu???

tess.for
27.01.2016

Nejlepší autorka romantické literatury a pro mě jedna z nejoblíbenějších autorů vůbec.

Luciska13
23.10.2015

Umíte si představit život bez Jane Austenové a její Pýchy a předsudku? Já tedy v žádném případě. Tato spisovatelka patří do klasiky, kterou by si měl každý přečíst a nemusí se do toho nutit. Její knížky jsou úžasně oddechové a tak nějak mimo realitu. Skvělé pro relaxaci. Asi každá z nás někdy zatoužila po svém panu Darcym... Někdy si tak říkám, jaké by to bylo žít v době Jane Austenové - všichni řeší jen postavení a jak dobře se provdají, ale být neprovdanou ženou a spisovatelkou k tomu musel být opravdový problém. Klobouk dolů před touto spisovatelkou a vřelé doporučení.

zuzana13
20.07.2015

Jsem ráda že napsala tak krásné knihy. Které jsou zfilmovány a jsou i seriály, které jsou hezké. Moje oblíbená spisovatelka.

Marika Vanova
06.05.2015

Jane Austen - pro mě favoritka mezi spisovatelkami.

Ala787
21.11.2014

Jane Austen mám ráda od té doby, co mi prvně půjčila mamka knihu Pýcha a předsudek. Od té doby jsem přečetla všechny její knihy. Je to oddych, když víte, jak to dopadne.

Kaštaka
08.11.2014

Jane Austenovou jsem si zamilovala od okamžiku, kdy mi v jedenácti letech máma pustila seriálovou adaptaci Pýchy a předsudku. Po čtyřech letech jsem se odhodlala přečíst si předlohu.Doufám, že jednou přečtu všechny její romány.

Simbet
13.06.2014

Jane Austen je zcela určitě mojí nejoblíbenější autorkou a moje zalíbení v jejích románech neohlodal ani zub času, takže si je pravidelně každý rok čtu znovu. Mezitím se donekonečna dívám na její filmové adaptace.
Kdybych měla vybrat nej z jejích knih, tak to asi nedám. Zcela určitě by na posledním místě, pokud nepočítám Sandion, zkončilo Mansfieldské panství. Přece jenom je to trošku na Jane Austen roztáhlé a smutné (kromě konce :) O stupeň lépe by bylo asi Opatství Northanger, které se mi sice líbí, ale přece jenom je to taková lehká oddychovka. Mezi dalšími čtyřmi romány bych těžko rozhodovala. Všechny jsou to moje citovky. Velice lituji, že jich Austenová nestihla napsat více. Její nedopsaný román Sanditon má velmi slibný začátek, poté už jde vidět, že se pera chytil někdo jiný. Sice celkem obstojně, ale Austen to není. I tak mám tento román ráda. Její ranné povídky jsou ještě trochu neopracované, přečetla jsem je, ale nevracím se k nim. Knihy, navazující na romány Jane Austen, mě vůbec nenadchly.
Když si zkusíte přečíst většinu dobové tvorby Jane Austen, nemůže vám uniknout její genialita. Není to autorka historických románů, je to autorka současnosti, která se dnes, po více než 200 letech stala historií, přesto je stále populární, zatímco její současníci většinou upadli v zapomnění. Snad s vyjímkou sester Brönteových, které jsou u nás dost přeceňovány na úkor Jane Austen (můj názor).

Lauralex
07.06.2014

Nejlepší autorka historických románů.

Marčullkas
16.04.2014

V roce 1801 se rodina přestěhovala do západoanglického lázeňského města Bath (toto prostředí se jí stalo inspirací pro mnohá díla).

rusalka123
04.03.2014

Přečetla jsem jednu knihu (Pýchu a předsudek) a tak trochu jsem se zamilovala. Přečetla jsem druhou (Mansfieldské panství) a zjistila jsem, že budu zamilovaná asi ještě dlouho.:)

Nejvíc mě fascinuje doba, ve které se její knihy odehrávají. Doba, kdy si mohl zamilovaný muž dovolit projevit lásku k ženě snad jen slovy. Pokud dívka s někým utekla, byl to vrchol všeho, očernění rodiny, zostuzení a navždycky zavřené dveře do společnosti. Pokud ji nezachránily peníze. Byla to doba, kdy žena měla ve svém životě jen dva cíle: první - dobře se provdat, druhý - dobře provdat své dcery. Výhodný sňatek záležel v první řadě na majetku a postavení a na city se bral ohled až v řadě druhé, často přehlížené. Byla to doba, ve které bych sama žít asi nechtěla, ale přesto mě naprosto uchvacuje.

Co je obdivuhodné na Austenové, že ta si navzdory tomu, na co musela být ze svého okolí zvyklá, uměla vybrat zlatý střed. Uvědomovala si, že majetek ve šťastném manželství nesmí být na prvním místě, a tak si s klidem ty dva body prohodila, jako by se nechumelilo. Na druhou stranu ve vztahu zanechala všechny ctnosti, ze kterých většina lidí dnes některé vynechává. A ještě navíc píše, jako kdyby skočila v čase o mnoho let dopředu.

Takže pokud by tehdy žilo víc takových Austenových, které by dokázaly dát společnosti najevo, co je důležité a co ne, možná bych změnila názor a ještě v té době žila docela ráda.

Daffodila
23.11.2013

Která "intelektuální puberťačka" by Austenovou neznala a nežrala. Ač jsem z těchto let již trochu odrostla, svět Jane Austenové je pořád tím srdcovým místem, kam se ráda vracím. I já jsem nejednou snila o "panu Darcym". Dlouho jsem jí neměla v ruce, asi bych to měla změnit.

Jarmila21
03.09.2013

Nemám co bych dodala... V jejích knihách (i když některé nejsou dokonalé) je něco kouzelného.

Sisi11
04.04.2013

Autorka, která nikdy nevyjde z módy! Věčná a milovaná Jane Austen.

Libuna
30.03.2013

Miluji tuto spisovatelku i filmy mám všechny ale nejoblíbenější mám Pýchu a předsudek a Annu Elliotovou i Emma je úžasná .Když mohu tak si knihy čtu znova nebo i filmy . Obdivuji ji byla a navždy bude skvělá spisovatelka....

kní
21.02.2013

"Všeobecně panuje skálopevné přesvědčení, že svobodný muslim, který má slušné jmění, se neobejde bez ženušky, ale musí to být devítiletá panna," prohlásila Jasí s naprosto vážnou tváří svým typickým, lehce ironickým tónem.... - touto parafrází první věty Pýchy a předsudku (snad - já si to nepamatuju, četla jsem ji zatím asi jenom 4 x ... až se zvednu z křesla, půjdu se podívat, dokonce totiž tuším, kde svůj exemplář, který se mi připletl do cesty v našem antikvariátu - no nekup to - za pade!, mám - a nejspíš po první větě přečtu zase i všechny ostatní...) začíná čtvrttá část knihy Ázar Nafísiové "Jak jsme v Teheránu četly Lolitu. Jmenuje se příhodně - Austenová. Jdu do ní. A pak do té Pýchy.

Eri
16.02.2013

Úžasná autorka, přečetla jsem od ní všechny knihy a všechny se mi moc líbily

danca044
16.12.2012

Jane Austenová si získala moje uznání hned po první knize, kterou jsem od ní přečetla.

D.-e.-e.-
09.12.2012

Velice odvážná a obdivuhodná autorka. Doporučuji film Vášeň a cit, ve kterém je hlavní hrdinkou právě Jane Austenová. Režii měl na starosti Julian Jarrold. Hlavní roli ztvárnila Anne Hathaway. Já osobně jsem si ho zamilovala.

tygrilady
28.10.2012

Její knihy mám velice ráda a filmy se mi také velice líbí, mám všechny knihy i filmy :-)

Silencia
27.08.2012

Pýcha a předsudek ♥ Díky tomuto filmu jsem ji objevila a miluji. (Stydím se za to, že jsem od ní nic nečetla, pouze jsem všechna díla viděla zfilmovaná.)

Graine
15.08.2012

Líbí se mi její kritika a ironie poměrů v tehdejší anglické společnosti

ivannnka
04.03.2012

Její knihy jsou prostě skvělé. A když si zvyknu, že ve filmech polovina věcí chybí, jsem většinou nadšená i jejich filmovým zpracováním. Pýcha a předsudek je klasika, ale u mě nejvíc vede Emma:-)

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me