Jane Austen

britská, 1775 - 1817, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (37)

Jane Austen

Přidat komentář
pip11
23.05.2018

Vévodkyně Kate Middleton je příbuzná s Jane Austen. Jsou vzdálené příbuzné, Kate je její 11. sestřenice. Jejich společným předkem byl Henry Percy, druhý hrabě z Northumberlandu, který žil v 15. století.

ddkk
13.02.2018

Věřte nevěřte, Jane Austenová poprvé použila slovo "outsider", vlastně ho vynalezla :-)

Michalka98
18.07.2017

Děkuji, slečno Austenová, za to, že jste světu dala nejlepší literaturu. Miluji vaše příběhy, vaše hrdiny a váš neopakovatelný smysl pro humor. Váš anglický venkov se, společně s jeho obyvateli, navždy zapsal do mého srdce a příznivě ovlivnil mé vnímání literatury jako takové. Ještě jednou DĚKUJI :) :)

helenkan
13.07.2017

Nejlepší spisovatelka krásných romantických příběhů. Miluju všechny její knížky. Četla jsem je už několikrát,nejvíce však Pýchu a předsudek. Je to moje nejmilejší knížka.

Lessana
05.02.2017

Jazyk Austenovej kníh a jej nadanie s ním pracovať je základným stavebným kameňom a zároveň jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý mnohí tak radi siahame po jej diele. Nemožno tiež nespomenúť očarujúce prostredie a atmosféru anglického vidieka i mesta, zručne vykreslené charaktery postáv (nielen prototypov hrdých, odvážnych, samostatných, rozumne uvažujúcich a srdcom sa riadiacich žien) a ich nádherné, zvonivé dialógy, zápletky zo života vždy s patričnou dávkou romantiky, tak lahodiacej podobne naladeným...

Michalka98
31.12.2016

Nejlepší autorka všech dob! Její příběhy jsou prostě dokonalé a žádnou jinou knihu jsem nečetla tolikrát jako Pýchu a předsudek. Mám ráda Elizabeth, samozřejmě pana Darcyho a mými oblíbenci se stali i kapitán Wentworth z Anny Elliotové čí Elinor z Rozumu a citu. Pro mě jsou tato díla zkrátka srdcovou záležitostí a autorka zaslouží obdiv.

Jane007
15.05.2016

Jane Austenová... podle mě nejlepší spisovatelka všech dob. Její romány mají své kouzlo, duši a správnou atmosféru. Člověk by se nejradši ztratil v jejích knihách, aby mohl potkat pana Darcyho, kapitána Wentwortha, či pana Knightleyho. Přestože znám její knížky téměř zpaměti, neodolám a čtu je znovu a znovu. Prostě srdcová záležitost.

Pro milovníky: http://www.janeausten.cz/

šebory
03.04.2016

Jane Austenová si opravdu dala záležet, aby zastřela skutečné povahy svých postav. Tolik komplimentů, poděkování a řečnění, zdvořilostních návštěv, bezděky se raduji, že žiju o dvě stě let později a mohu … mohu???