Koupit knihy

Jane Austen

britská, 1775 - 1817

Nahrávám...

Nová kniha

Pýcha a předsudek / Rozum a cit / Emma

Pýcha a předsudek / Rozum a cit / Emma - Jane Austen

Anglie na počátku 19. století vypadá jako krásný rozlehlý park s rodinnými sídly, v nichž žijí šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak se zprvu jeví. P... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 23 knih

Komentáře (41)

Emi007
21.11.2021

Byly doby, kdy jsem Jane Austen, jakožto autorkou romantických knih, opovrhovala. (Jak jen se za to teď stydím!) Jenže potom jsem doma objevila Pýchu a předsudek - a můj názor se od základů změnil.
Jane Austen se rázem stala jednou z mých nejoblíbenějších spisovatelek a od té doby jsem přečetla několik jejích povídek a všech sedm románů (ano, sedm, protože podle mě je Lady Susan zcela plnohodnotné dílo), některé dokonce opakovaně. A netřeba dodávat, že Anglii konce 18. a začátku 19. století jsem si zamilovala :)
Velká škoda, že toho nenapsala víc...

Naias
21.05.2021

EvikU., zatiaľ "len" dve storočia.

evineckY
21.05.2021

Miluju všechny romány od této autorky. Všechny jsou ze života, který nebyl pro ženy zrovna jednoduchý . Doporučuji všem, které mají její romány a filmy rády seriál Sanditon, který už nedokončila, ale líbí se mi zfilmování. Musím si ho přečíst.

EvikU.
08.02.2021

Je zajímavé, jak je tato autorka oblíbená už po 4 století. To je veliký úspěch. Musím říct, že i mně její první kniha ke které jsem se dostala velmi příjemně překvapila. Dávám si autorku do oblíbených a přečtu si ještě nějakou její tvorbu.

AnselmaAlois
11.05.2020

Moje oblíbená spisovatelka,je velká škoda,že toho nenapsala víc,protože její romány nikdy neomrzí!

pip11
23.05.2018

Vévodkyně Kate Middleton je příbuzná s Jane Austen. Jsou vzdálené příbuzné, Kate je její 11. sestřenice. Jejich společným předkem byl Henry Percy, druhý hrabě z Northumberlandu, který žil v 15. století.

ddkk
13.02.2018

Věřte nevěřte, Jane Austenová poprvé použila slovo "outsider", vlastně ho vynalezla :-)

Michalka98
18.07.2017

Děkuji, slečno Austenová, za to, že jste světu dala nejlepší literaturu. Miluji vaše příběhy, vaše hrdiny a váš neopakovatelný smysl pro humor. Váš anglický venkov se, společně s jeho obyvateli, navždy zapsal do mého srdce a příznivě ovlivnil mé vnímání literatury jako takové. Ještě jednou DĚKUJI :) :)

1