Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hltala jsem každou stránku, líbilo se mi to moc.
Celý nápad s alternativní historií - kterou s takovou samozřejmostí, bereme jen jako alternativní a přitom nechybělo zase tak mnoho a mohla být každodenní realitou, mě nadchla. Strhující příběh a za mě nejlepší kniha autorky.

10.12.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knize dávám 1* a to jen z úcty k papíru.
Zaměnit koncentrační tábor s táborem skautským mi přijde opravdu tristní.
Tak plytký a patetický příběh, jsem už dlouho nečetla a kniha mě rozčilovala každou stránkou. Dočetla jsem, jen abych zjistila, zda to opravdu je tak špatné... a ano je!

29.05.2021 1 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha mi trochu připomíná Měděného jezdce - válečný příběh o těžké době v cizí zemi. V případě Měděného jezdce v Rusku, u Slavíka ve Francii.
Trochu říznuté červenou knihovnou, na konci dost patetické a na efekt, ale proto vlastně čteme, abychom prožili velké emoce a silné příběhy.
Slavíkovi jsem to všechno věřila a dávám pět hvězd.

10.09.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Ale tohle!
Pro mě jsou knihy Kristýny Trpkové, na stejné úrovni, jako díla mých oblíbených, světových spisovatelů detektivek.

15.07.2023 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Když jsem se dozvěděla téma nové knihy Kateřiny Tučkové, říkala jsem si v duchu "škoda že si vybrala zrovna tento motiv, to mě asi moc bavit nebude.." Ale přece jen jsem si knížku sehnala, je to přece Kateřina Tučková!
Její předešlé knihy se mi moc líbily, tak jsem dala šanci i této, i když přiznám, že jsem se do ní pustila s mírným despektem. Ale! Zaujalo mě to asi po deseti stranách a po dalších patnácti úplně pohltilo. Knihu jsem četla s napětím jak detektivku a neustále jsem si vyhledávala na mapách obce o kterých se mluví, listovala ve slovníku a dozvídala se podrobnosti například o aspergerově syndromu. Bylo to skvělé čtení!

Rozšířila jsem si díky tobě obzory a zase jsi mě nezklamala, takže díky Kateřino Tučková! Příště si tvoji knížku přečtu, i kdybys psala beletrii o tom jak se dělají topinky na sádle.

01.09.2012 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Moc hezký příběh, hlavně indická linka je dechberoucí a otevírá oči.
Celá kniha je krásný podnět k zamyšlení, kde vznikají věci, které nosíme a využíváme a jaká je cesta, toho čím se obklopujeme. Kniha by klidně mohla být silnější, příběhy byly zajímavé a určitě by snesly, aby se do nich čtenář více ponořil.

05.05.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Docela dlouho jsem nedala knize 5*, dlouho jsem si nečetla do 3 ráno, protože jsem nemohla přestat a dlouho jsem necítila při čtení tak tísnivou atmosféru.

12.12.2018 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Mám prostě ráda detektivky Kristýny Trpkové a tohle je velmi solidní zakončení velmi silné série.

27.10.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pecka! Nestává se často, že by vznikla fakt vtipná a dobrá humoristická knížka a tady se to určitě povedlo!
Smála jsem se jako blázen, fakt zábavný, "nádherný, růžový, béžový..."

21.12.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvělá knížka, napsaná čtivě, originálně a krásně. Několik dní jsem tímto příběhem žila, vtáhl mě do děje a já se pobybovala jen po HimmelStrase. Skvělý příběh, výborně propracované postavy. Trochu mi to připomínalo film Musíme si pomáhat. Smutné, ale parádní čtení!

06.09.2011 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kapitoly psané Minkou a Josefem jsou strhující.
Kapitoly psané Sage a Leem průměrné.
Přesto dávám plný počet *, protože se jedná o knihu, která mě přenesla do jiného prostoru i času a která syrově připomněla hrůzy a odpornosti 2. světové války, na které se nikdy nesmí zapomenout.

23.04.2017 5 z 5

Moc pěkně, působivě a svižně napsané. Bez teatrálních gest, přitom silné. Autorka má perfektní cit na časování zajímavých vět na konci odstavců, které jsou výstižné, shrnující a přitom vás lákají k dalšímu čtení.

23.11.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha hodně mimo moji komfortní zónu, určitě nejsem čtenář fantasy, ale o to víc mě překvapila, jak skvělá a strhující je. Určitě si přečtu i další díky, už aby to bylo!

19.08.2021 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nečekala jsem to (ani trochu), ale jsem nadšená!
Možná RT žije trochu tak, aby to bylo skvělé PR pro příběh, možná je to inspirováno realitou, možná je to čistokrevná fikce, kdo ví.
Pro mě příběh není až tak nosným tématem knihy. Já jsem unešená ze zpracování.
Promluvy se čtenářem, předbíhání v příběhu, přeházené kapitoly, slovní spojení a ten sloh! Všechno jsem jí to věřila, i ty explicitní scény, měly své opodstatnění. Číst tohle pro mě bylo pohlazením po literární duši i strhující jízdou a jednou pro vždy se u mě RT vymanila z kategorie "průměrná mainstreemová spisovatelka" do "týjo ona umí fakt psát, bez ohledu jak (ne)sympatická mi je". Rozhodně nejlepší kniha autorky a dávám 5* a ukládám bez váhání do "doporučených".

02.11.2023 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Děj knihy je dost těžko uvěřitelný, ale pokud k tomu člověk přistoupí jako k čisté fikci, tak se jedná o velmi zábavný a napínavý příběh. Jussi Adler Olsen prostě umí a oddělení Q je sázka na jistotu.

25.07.2023 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

(SPOILER) Taková varianta na seriál Případy 1. oddělení, v literární podobě.
Inteligentní česká detektivka, jen pachatel na konci byl zbytečně moc ujetý a jeho motiv mi přišel přitažený za vlasy (to jako dřív se nesetkal s žádnou nevěrou v okolí? Že najednou má potřebu kvůli tomu dvě ženy během jednoho týdne zabít?). Plus teda proč dával svému synovi jíst to lidské maso, to jsem moc nepobrala.
Moc ale chválím formát knihy, obálku i font, i díky tomu, a hlavně pak díky zajímavým charakterům postav, se to příjemně četlo.

14.06.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto klasická detektivka. Čtivé, napínavé a na tři prosincové večery, jako dělané.
Rozhodně mě to ničím neuráželo, ovšem mezi záplavou aktuálních severských krimi asi časem trochu zapadne.

27.12.2017 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Čekala jsem, že to bude epický a - bylo to epický!!

23.08.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Růžové jak oblečky diváků na filmu Barbie, sladké jako javorový sirup s medem a cukrem. Hezky se to četlo, mám díky knize velkou chuť podívat se do Kodaně.
Z dalších vydání série mě láká už jen Čajovna v Tokiu, právě protože zase čekám zajímavý popis destinace. Což bylo to hlavní, čím se kniha odlišuje od podobných předvídatelných příběhů.

16.08.2023 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha, kde nebyla jediná postava sympatická a děj tak nějak unyle plynul. Vzhledem k jiným knihám Aleny Mornštajnové a jejím schopnostem, jsem čekala mnohem, mnohem víc...

16.02.2020 3 z 5