Cop

Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři osudy: Indka, která patří k nejnižší společenské vrstvě – Italka, jež zdědí rodinnou firmu – Kanaďanka, která má skvělou kariéru v právnické firmě. Všechny tři spojuje touha po důstojném životě. Nikdy se spolu nesetkají, nevědí o sobě; a přesto se mezi nimi vytvoří intimní pouto – symbolické pouto vzpoury proti nepřízni osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373873/cop-3aV-373873.jpg 4.5321

La tresse (2017)

Vydáno:, Odeon

Kniha Cop

tereza1198

Kniha by se mi víc líbila, kdyby byla víc rozpracovaná. Působí na mě spíš jako úvod do příběhů. Chtěla bych vědět, jak to dopadlo. Chápu, že ženy prošly určitým zlomem a našly sílu postavit se osudu. Pokračování tam není, aby jsme v sobě přiživili fantazii a optimismus. Ale navzdory všemu bych chtěla vědět, jak to bude dál.

i.stefany

Tenoučká kniha počtem stránek, přesto velmi silná svým obsahem. Tři ženy z různých koutů světa, tři silné osobní příběhy. Každá z žen řeší nelehkou životní situaci a přestože se nikdy osobně nepotkaly, jejich osudy se jednoho dne protnou a zapadnou do sebe, jako když spletete symbolický cop. Jsem nadšená, jak se autorce podařilo poměrně úsporným stylem odvyprávět tak silný příběh. Doporučuji všem ženám.

Pitbullka

Tři rozdílné osudy žen a přesto velice silné. Za mě zatím nejlepší Odeonka.

Amazonka72

Tuto útlou knihu jsem si zakoupila na základě recenze a komentářů na DK. A byla to opravdu dobrá volba a investice. Moc mě bavila minimalistická forma vyprávění všech tří příběhů. A že by si každý z nich zasloužil vlastní knihu... Ale to bylo právě to hezké, stačilo pouze poodkrýt určitou část života všech tří hrdinek, abych si mohla představovat co asi bude následovat, popřípadě co předcházelo. Propojení jednotlivých příběhů je nenásilné a zpočátku to vypadá, že se osudy tří tak odlišných žen snad ani nemohou setkat. Ale to jsou právě ty náhody, které náš život utvářejí. Často mě napadne myšlenka, jak se občas prolínají naše životy s neznámými lidmi. Mnohdy o tom ani nevíme, ale jsme určitým způsobem spojení.
Neodpustím si malou odbočku, kolikrát jsem koketovala s myšlenkou při prodeji knih přes DK, ze by bylo zajímavé připojit ke knize krátký vzkaz, poselství. Kniha by takto žila svým životem a do ruky by se nám mohla dostat vzácnost - ne ani tak postavením na žebříčku bestselerů, ale právě tím propojením životů nás, čtenářů.
Zpět ke knize. Symbol copu - spojení tří životů, osudů, propletení tří pramenů. Lidské vlasy - symbol naši svobody a nezávislosti. V nedávné době i forma protestu proti režimu. Navíc vlasy dotváří naši osobnost, jsou pro nás důležité.
Odvaha všech tří žen postavit se nepřízni osudu, vzít svůj život do vlastních rukou. Všechny tři ženy mi byly sympatické a dokázala jsem se do jejich jednání vžít. Paní Colombani děkuji za lehkost, se kterou jsem knihu přečetla.

Marcela52

Úžasný příběh o ženách, které musí řešit mezní životní situaci. Autorce se podařilo propojit jejich zdánlivě tolik odlišné osudy i přes vzdálenost, která je mezi nimi, geniálním způsobem. Víc nebudu prozrazovat, ale začtěte se a užasnete, jak zajímavá a strhující může být dobrá literatura...

sgjoli

Tady není co řešit, jasných 5 hvězdiček z 5. Tento příběh tří žen, které se neznají, ale jejichž život se nakonec spojí do jednoho, je brilantně napsaný. Jde o silné vyprávění o třech vnitřně silných ženách, které se musí vypořádat s těžkými ranami osudu... a já jsem nadšená z toho, jak skvěle to autorka napsala. Moc doporučuju!

babi54

Moc pěkná kniha

plamínek21

Stručná knížka a přesto velmi zajímavá. I když je autorčin styl věcný a nerozvláčný, neubírá to příběhu nic na expresivitě a možnosti naladit se na niterné prožitky hrdinek.
Lehce patetický závěr neškodí a za pár slz se čtenář stydět určitě nemusí.