Slavík

Francie 1939. V tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294841/big_slavik-Zjy-294841.jpg 4.71228

Vydáno: , Argo

The Nightingale, 2015

Kniha Slavík

martinasudová

Uffff... Hodně silné čtení.
Nenechte se odradit počtem stránek, stojí to za to!

Amare

Tato kniha mi střídavě lámala srdce a poté ho zase slepovala dohromady. Příběh dvou jedinečných sester, které během druhé světové války zažívají to, co si málokdo z nás dokáže představit. Sledujeme nejhorších šest let jejich života a vidíme všechny jejich útrapy, bolesti ale i jejich sílu a odvahu bojovat za to, v co věří. Je to neskutečná horská dráha, která v člověku vyvolá různorodé pocity a zajistí, že si tuhle jízdu bude pamatovat hodně dlouho.

Micandy

Kniha je plná bolestí, strachu ale také naděje a bojování za život. Syrový příběh dvou rozdílných sester v období války. Někdy jsem se musela zastavit při čtení, abych se mohla nadechnout. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu, vryla se mi pod kůži. Teď si asi budu muset přečíst něco optimističtějšího.
Každopádně doporučuji.

mončičák42
30.12.2022

Kniha, popisující válku "skrze" životy dvou sester žijících ve Francii, je velmi dobře psaná, přišpendlí vás k židli a musíte číst dál a dál. Obdivuji statečnost lidí, vůbec přežít, natož pomáhat ostatním pod pohrůžkou smrti. Přečtěte si o tom.

kudrdlinka
22.12.2022

Krásná kniha o strašné době, o dvou rozdílných ale statečných sestrách. Je to silný příběh, ke konci hodně emotivní, na který jen tak nezapomenu.
Poslechnuto jako audio, ke kterému mám drobnou výtku - Renata Volfová chvílemi tak ztišila hlas, že jsem měla problém rozumět.

jirina3500
19.12.2022

Pro mne úžasná kniha se strhujícím dějem,ale velmi smutným,obsahem.Opravdu by tuto knihu měli přečíst hlavně mladší lidé,aby si uvědomili hrůzy války,holocaust,lásku
opravdovou,hrdinství,které je opravdu hrdinstvím,skromnost a strach s jakou 2 hlavní hrdinky,sestry,které se tak povahově lišily a přitom směřovaly svou činností ke stejným cílům.Pomáhat,zachraňovat lidské životy,za cenu ztráty vlastního života a životů jejich nejbližších.Na druhé straně bestiálnost chování zejména příslušníků SS.

Mathiola8
27.11.2022

Začátek se mi zdál zdlouhavý, ale pak už to šlo jedna báseň . Moc hezká kniha o válce zase trochu jinak.

Kortez
20.11.2022

Audiokniha.
Vyslechnuto v autě při dlouhých přejezdech z místa na místo. V tomhle případě mě i dlouhé pasáže kde se na první pohled nic nedělo nevadili. Celkově se mi příběh líbil zejména díky tomu, že se děj odehrává ve Francii za okupace.