Slavík

Francie 1939. V tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294841/slavik-Zjy-294841.jpg 4.8488

The Nightingale (2015)

Vydáno:, Argo

Kniha Slavík

Smoldik13

Dostal jsem knihu jako darek a byl jsem prijemne potesen.Velmi silny pribeh,ktery dokazal byt az do konce napinavy i kdyz jiz predem bylo jasne jak vse muze asi dopadnout.Vsem doporucuji zejmena mladym lidem,aby si zacali vazit lidskych zivotu a lidi.

sioux

Spokojenost. Román psaný z pohledu dvou žen za 2. světové ve Francii byl čtivý, ale spíše román pro ženy. Chyběly tomu větší napětí, lépe popsané dramatické akce a určitě by bylo oživením vidět úhel pohledu mužských hrdinů. Ale posledních asi 60 stran mi strhlo tím, že mě hrozně zajímalo, jak to dopadne.

Kerberos

Po mnoha doporučeních na databázi knih jsem se pustila do knihy autorky,kterou bych normálně nečetla.Děkuji skvělá kniha.Už dlouho mě kniha nedohnala až k slzičkám dojetí.

Eduarda

S vědomostí všech možných výhrad (údajně nevěrohodné, historicky nepřesné, příliš "červené" atd.) - skvělá knížka a extrémní čtenářský zážitek! A to je myslím jeden z důvodů, proč čteme..

Babo

Jen těžko hledám slova , kterými bych vyjádřila obdiv ke všem těm ženám , které v sobě našly nepředstavitelnou sílu a odhodlání postavit se osudu . Vlastně ne osudu ,ale naprosto jasnému nepříteli .
Byly odhodlané položit život nejen za své blízké ,ale i za svoji zem .
Kladu si otázku : byly bychom toho schopné i my dnes ?
Nevím a doufám, že ani já , ale ani moje děti a vnučky nebudou muset na tuto snad jen řečnickou otázku , dávat odpověď .
Autorce se podařilo vzdát hold všem těm bezejmenným velmi čtivou knihou . A tak se můžeme aspoň na chvíli ocitnout v pekle 2. světové , aniž bychom opustily bezpečí obývacího pokoje.

certik003

Příběh dvou sester, které k sobě nenašly vztah, každá je jiná a jinak se vyrovnává s danou situací, ale obě velmi statečné a obdivuhodné. Velmi silný příběh, pro mě rozhodně jeden z nejlepších, co jsem o tomto období četla.

Prateri

Slavík - několikrát jsem začala psát komentář, pak jej zase vymazala. Všichni, kdo jste četli, už víte, že slova nevystihnou celou tu hrůznost války, která dělá z lidí hrdiny a z některých zbabělce. V této knize těch zbabělých moc není, úplně stačí ta čistá rasa, která za sebou nechala spoušť, miliony nebožtíků a nešťastných národů.

Citát: Láska musí být silnější než nenávist, jinak bychom se mohli rovnou rozloučit s jakoukoli budoucností.

Ano, lidstvo muselo odpustit, ale nezapomenout. Skvělá kniha. Skláním se před tímto dílem a jeho autorkou.

SumýšIrena

Škoda, že nemůžu dát aspoň 7 hvězd...