Děvčata z Firefly Lane přehled

Děvčata z Firefly Lane
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495770/bmid_devcata-z-firefly-lane-zut-495770.png 4 279 279

Děvčata z Firefly Lane série

1. díl

Píše se rok 1974 a čtrnáctiletá Kate se už smířila s tím, že ve škole patří mezi vyvrhele a musí se obejít bez přátel. To se však rázem změní, když se naproti přes ulici přistěhuje Tully, „nejúžasnější holka na světě“. Obě se cítí osamělé, přestože každá jinak, společné tajemství je ale sblíží a brzy mezi nimi vznikne přátelství na život a na smrt. Nebojácná, extrovertní Tully je pravým opakem uzavřené, přemýšlivé a nesmělé Kate, jako kamarádky ale dokážou držet při sobě v dobrém i zlém. Léta plynou, z dívek se stávají ženy a jejich životy, v nichž se zrcadlí proměny americké společnosti a popkultury, se přehoupnou do dospělosti. Ctižádostivá Tully chce dobýt svět a všem (v první řadě své nepřítomné matce) dokázat, že za něco stojí, kdežto Katiny touhy jsou mnohem skromnější. Zůstanou kamarádkami i poté, co se každá rozhodne vydat vlastní cestou, na níž pro tu druhou nezbývá příliš místa? Obstojí jejich přátelství ve zkoušce času a překoná všechny nesnáze, nedorozumění a drobné i větší zrady? Román Děvčata z Firefly Lane na prostoru více než třiceti let mapuje vztah dvou zcela rozdílných žen, které však – snad právě díky vzájemným odlišnostem – pojí nesmírně silné pouto. Jejich příběh, v němž nechybí komické chvilky ani dojemné okamžiky, je tak především velkolepou oslavou ženského přátelství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Firefly Lane , 2008

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děvčata z Firefly Lane. Přihlašte se a napište ho.

Susan94
10.06.2024 3 z 5

Stotožňuji svůj názor s některými z čtenářů. Autorka umí psát mnohem poutavější příběhy. Začátek knihy byl zajímavý, čtivý. Postupně to pro mě začalo ztrácet šťávu a konec jsem dočetla víceméně z donucení.

Kniholenka9
25.04.2024 4 z 5

Jde o pozvolně se odehrávající příběh přátelství, které trvá více jak třicet let. Líbily se mi vložené názvy písniček, které dotvářely atmosféru daného období i zásadní světové události.

Danka1975
01.04.2024 4 z 5

Ač mě tahle moje 4. kniha od autorky rádoby na začátku chytla nejméně a trvalo mi čtení oněco déle oproti jejím předešlým, (hold u mě pomalejší rozjezd :-)), musím konstatovat, že fakt slušný výkon, Kristin!!! Plusem autorky je fakt, že nejede stejné formičky, jak mnohdy jiní mají. Prostě originál každým coulem! :-).. Příběh byl milý, v určitých situacích předvídatekný, což ale zozhodně na kvalitách neubírá. A ten konec????. . .plakal jsem jak želva :-(

všechny komentáře

Související novinky (2)

Dceřina kletba, Šeptající mrtví a další knižní novinky (5. týden)

28.01.2024

Děvčata z Firefly Lane, Chvění kouře a zlata a další knižní novinky (24. týden)

12.06.2022

Citáty z knihy (1)

Na umírání je člověk vždycky sám.

Kniha Děvčata z Firefly Lane v seznamech

ve Čtenářské výzvě45x