Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341619/za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4.31275

Behind Closed Doors (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto

mysterygirl
předevčírem

Váhala jsem mezi jednou hvězdou, protože to bylo strašný téma, až jsme to chtěla vzdát, ale zas to bylo skvěle napsaný a člověk na druhou stranu chtěl číst, aby se dozvěděl ten konec,takže 5.

blankaa89

Tak tato kniha mě absolutně pohltila. Nedokázala jsem ji odložit, takže jsem celý den četla, dokud nebyla dočtená. Líbila se mi čtivost knihy, jednoduchý, ale zajímavý jazyk a také uspořádání kapitol, kde se střídala přítomnost a minulost mi absolutně vyhovoval a čtení bylo díky tomuto stylu napínavější. Absolutní super psycho-thriller o síle nás žen, který mě fakt dostal! Jsem ráda, že jsem si tuto knihu koupila v e-booku zároveň i s knihou V pasti lží, protože se do ní můžu hned zítra pustit!

Toldist

Musím se přiznat, že tahle kniha mě naprosto dostala. Ne jen, že se dobře četla ale taky nešla odložit. Je stoprocentně tím nejlepším psychologickým thrillerem, co jsem kdy četl a musí si ho přečíst úplně každý, komu je tohle téma blízké. Jasně tohle téma tu bylo zpracováno už tolikrát, že to není vtipný, ale nikdy ne až takhle dobře. Za mě naprosto aboslutní TOP díky tomu, jak je to geniální a co napsat na závěr? Mám rád Jacka ale nemám rád Džordže Kunyho - Millie :)

Evaho73

Beznádej a smútok ukryté za zatvorenými dverami...
Debutový psychologický thriller, ktorý síce nebol zlý, ale mal pre mňa ukryté aj svoje slabé miesta.

V prvom rade mi vadilo, že dej plynul dosť monotónne a nebol dostatočne vygradovaný. Postavy neboli dobre vyprofilované, hlavne záporná postava Jacka a Millie s Downovým syndrómom poskytovali oveľa širší priestor na preniknutie do ich mysle a psychických pohnútok, čím by sa napätie a gradácia príbehu podstatne zvýraznili.
Prelínanie dejových a časových liniek sa mi páčilo, len mi trochu prekážalo rozprávanie iba z pohľadu hlavnej hrdinky. Viac by sa mi páčilo, keby bol príbeh obohatený aj o myšlienkové pochody iných postáv.
Celkovo kniha na mňa nezapôsobila až tak, ako tie predchádzajúce žánrovo podobné, ktoré som v poslednom čase čítala.

hanicka5541

Za mě super! Měla jsem ji přečtenou během dvou odpolední, hltala jsem ji a nemohla jsem přestat, protože to napětí mi to nedovolilo. Doporučuji :)

Tulicek404

Knížku jsem přečetla během chvíle, opravdu poutavý, zajímavý a najednu stranu velmi smutný příběh. Zajímavě se zde prolíná přítomnost a minulost takže je vždy na co se těšit :-) nakonec jsem ráda, že knížka dopadla, tak jak dopadla :-)

Eeli

Mrazivý psychothriller, který se dostane pod kůži. Je sice hodně vykonstruovaný, základní myšlenka psychického týrání a manipulace je však děsivá sama o sobě, i když v reálném světě nemá až takovou vyhraněnou podobu (doufám). Nicméně se autorka své prvotiny zhostila na výbornou a nasadila si poměrně vysokou laťku, přesto příběh jako komplex i přes svou čtivost působí nereálně a uměle. Co se však hodně povedlo je vylíčený způsob prezentace násilníka na veřejnosti, takové to, že do něj by to nikdo neřekl... I když, jak bylo zmíněno, takoví jsou nejhorší...

Trolice

No... To bylo teda psycho :-) celou dobu jsem nesnášela Džordže Kúnyho :-) čtivá kniha

Ankavi

Psychothriller vystupňovaný na maximum. Od první do poslední strany víte, že se děje něco špatného, a situaci krok za krokem rozplétáte. Prolínání minulosti a přítomnosti je nenásilné a čtenáře nemate. Jen si osobně myslím, že autorka až příliš tlačila na pilu. Kdyby malinko ubrala, psychologický efekt by byl ještě větší, příběh by byl reálnější. Život s psychopatem, manipulátorem totiž nemusí mít až takové grády - tím myslím ohrožení života, přesto žena v takovém svazku nevýslovně trpí - emocionálně, psychicky, mnohdy i fyzicky. A děje se tak bohužel častěji, než by člověk myslel. Milli s Downovým syndromem do tohoto příběhu zapadla ideálně - je to další veliké téma: život s handicapem neznamená, že tento člověk není schopen uvažovat, cítit, vnímat - možná je právě naopak na určité věci mnohem citlivější a umí najít nekomplikovaná řešení. Autorce se její prvotina zdařila a já nedočkavě otvírám její další knihu.

Mrs.MF

Nesedla jsem si z ní sice na zadek a nehlasam rozhodně na potkani,že je to to nejlepší, co jsem kdy četla,ale jinak se mi líbila a četla se hezky.

booklover

Kniha se mi do ruky dostala jen omylem, tedy jsem o ní neměla žádné informace předem. Nezdá se Vám jakoby se všechny ženy v období klimakteria rozhodly napsat nějakou prvotinu? (co taky jiného na stará kolena). Počínaje Dívkou ve vlaku, kterou můžeme považovat za orginál, všechny ostatní jsou jak přes kopírák. Za zavřenými dveřmi, Někdo cizí v domě, Manželé odvedle, atd atd...Inteligentní žena, dům na předměstí v dobré čtvrti, sousedky, podivný manžel, a vždycky nějaké trauma. Tato kniha je už ale opravdu přehnaná, autorka to vytáčí do tak neskutečných situací, že mě čtení spíš celou dobu děsně rozčilovalo. Hlavní postava svou pitomostí a autorka vším tím klišé, oblíbené dovolené v thajsku, psychomanža..a můžeme pokračovat.
Na závěr bych jen řekla, že v tomto žánru jsou mnohem lepší kousky než od B.A. Paris :/ třeba příští kniha bude lepší?

anetka.repova

Bože, jak já nesnáším ty její konce!!

Kniha byla pro mě zklamáním. I když jsem ji četla jako druhou v pořadí. Byla jsem napnutá až do konce, to ano, ale strašně mi vadil konec. Chyběl mi tam výslech na policii a pak také nějaké lepší zakončení s Millie.

V pasti lží je rozhodně 1000 x lepší.

Asi jsem čekala více týrání a mučení.

kiki11

Zajímavá kniha, u které vás bude mrazit od začátku do konce, hezky vymyšlené a propracované, jen styl psaní mi moc neseděl, proto strhávám jednu hvězdu.

rominda

V některých momentech je Vám z knihy špatně, vcítíte se do Grace, od začátku Jacka nenávidíte a bojíte se jak to dopadne.... Velice čtivé!!

Hannik

Knížka si mě od začátku dostala. Vtáhla mě do děje a byla velmi čtivá. Těším se na další knihu autorky, snad nebude zklamání.

Bablu

Nějak nesdílím nadšení ostatních - nečetla jsem ji, ale poslouchala jako audioknihu, což je asi hlavní problém. Hlas Simony Pekové mi k hrdince vůbec neseděl, hodně dlouhou dobu jsem měla pocit, že je kniha z minulého století a Grace je tak 45 let. Druhou půlku knihy už mi tak lezla na nervy, že bych ji snad někam zavřela sama. Tím ale samozřejmě nechci zlehčovat téma knihy, chvílemi to bylo opravdu děsivé až nechutné.

e.s.e.t.

Kniha byla prostě nechutná. Neříkám že špatná, naopak! byla čtivá, napínavá, trýznivá, ale její zápletka je na mě asi příliš šokující a prostě nechutná.. pro ty kdo mají takové nervy-drásáky rádi, je to asi must read.

tteerriinnaa

Musím říct, že mi z toho vstávaly vlasy hrůzou. Celou dobu co jsem knihu četla mi srdce divoce bušilo. Bála jsem se co se stane dál s každým slůvkem. Musím uznat opravdu skvělý psycho thriller, jen nevím jestli je pro slabší žaludky. Sama budu hodně váhat jestli si knihu ještě někdy přečtu.

nai.ivka

Z půlky jsem přeskočila na konec, abych zkrátila svoje utrpení. Téma mi nebylo moc po chuti. Nemusí to být špatná knížka, jen mi nesedla.

Lennji

Na knihu jsem se hodně těšila, po přečtení všech komentářů a recenzí to vypadalo na pořádné napětí a drama..Četla se hezky a rychle, ale musím přiznat, že mě zase tolik neohromila..Čekala jsem víc..Jednou přečíst a poslat dál..

medialstar

Ano, mohla bych příběh pitvat a najít jisté nedokonalosti a občas hloupé chování Grace, ale proč si kazit dojem? Konečně jiná zápletka, než je zvykem, šlape to jak hodinky, ale jak už zaznělo několikrát v komentářích, i já jsem ji vzala do ruky a za dva večery bylo přečteno. Není to známka toho, že to bylo dobré? Dokonce snad hodně dobré?

bigben

Na mě moc psychopatické...

Barulinkas

Kniha, která má velmi rychlý spád a čte se sama. Za mě super námět, akorát bych se ubírala jiným směrem, nejvíce zvláštní mi přišlo to, že Jack se nedal nijak obelstít a měl vše pod kontrolou, ale nakonec na něj Grace vyzrála.Nevím jak pro vás, ale pro mě byl konec překvapením, myslela jsem že větší roli bude mít ve výsledku Millie a její nenávist ke Clooneymu. Jediné, co jsem trochu očekávala, že kamarádka nebude tak hloupá a všimne si psychopata.

Upozornění: Velmi rychle se čte! :-D

PavlaJirka

Skvělá,napínavá,přečteno jedním dechem

evask

Dobrý. Ale skoro až k nevíře, že by si Grace opravdu nedokázala nějak poradit hned.

Toňula

Čtivý, napínavý, místy docela mrazivý příběh jednoho zdánlivě šťastného manželství.

Matita310

Skvělé! Mam moc ráda příběhy, kde se prolíná přítomnost s minulostí. Tento psychologický thriller byl opravdu šálek mé kávy. Dokonale vymyšlený příběh s překvapivým koncem. Knížku jsem přečetla jedním dechem.

pastelka53

Peckoidní psychárna!!!
Magor se zvláštní úchylkou a obětní beránek, který se k tomu všemu dostal jen čirou náhodou a nečekal, že z vysněného prince na bílém koni se vyklube psychopat.

nicole1990

Knizku jsem zhltla za jeden den hodne napinave. Hlavne jsem doufala,ze se Grace podari uprchnout. Libi se mi prolinani minulosti s pritomnosti. Z knizky opravdu mrazi a nejhorsi je,ze na psychopata muzeme narazit vsude.

Adriana.82

1. kniha je postavená na naivitě hlavní hrdinky,protože snad každý vycejtí,že od samého počátku to s "džoržem kůnym" smrdí průserem , ale to by pak nebylo o čem psát ....
2. zaráží mě,že v dnešní době,kdy je na světě tolik násilí , je potřeba ho cpát do každé druhé knihy - asi módní trend ....