Za zavřenými dveřmi

od:

Za zavřenými dveřmi

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341619/za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4.31771
Originální název:

Behind Closed Doors (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (645)

Přidat komentář
bara9550
předevčírem

Páni!

Za mě prostě WOW!
Hned jak začnete číst, ucítíte umělou atmosféru, která není jen tak sama sebou.
Kamarádky, které jsou fanatičky - zamilované do Jacka - manžela za "všechny prachy", Vám začnou lézt krkem hned u prvního odstavce.

Během některých scén jsem měla opravdu sevřený žaludek a moje fantazie mi kreslila v hlavě naprosto příšerné odkazy, které by mě v životě nenapadly.

Jak to tedy dopadne ? Dobro nad Zlem? Zlo nad slabostí ?
Co mohu prozradit, že konec mě příjemně překvapil a poslední stránka mi vykouzlila úsměv na rtech - že jsem to přeci jen v průběhu knihy věděla.

Za mě 5/5 !

misowi84
19. září

Kniha se četla celkem svižně, nezanechala ve mě ovšem nic,
na co bych si za měsíc vzpomněl..

petra5588
19. září

Vím, že se někdy do příběhů vžívám trochu moc, ale tohle je napsané tak realisticky, až se mi chvílemi při čtení dělalo fyzicky zle. Zrovna jsem dočetla a úplně se mi klepou ruce. Pro slabší povahy rozhodně nedoporučuji, jinak pecka.

Mabie
19. září

Ačkoli jsem docela pacifista, přála jsem hlavní hrdince, aby toho hajzla zabila. Kniha má opravdu spád, nedokázala jsem se odtrhnout a i po dočtení ve mě doznívá popisovaná hrůza. Doporučuji, ale určitě ne jako oddechovou literaturu pro labilnější jedince.

Mandlevest
16. září

Zvědavost byla veliká a tím rostla i očekávání a to není nikdy dobře. Určitě to není špatná kniha, možná jsem už četla v poslední době hodně knih s podobným tématem, které mě vzaly více za srdce,prostě nevím, ale hodně situací na mě působilo nevěrohodně až naivně a tím se emoce nedostavila. Škoda.

Martina023
16. září

Napínavá kniha,asi nejde moc přemýšlet zda je to vše reálné či nikoliv, ale knihu nepustíte z ruky.

Adell-ka
14. září

Kniha se četla jedním dechem, ale celé to bylo takové vyumělkované, nepřirozené a zápletka nemá moc hlubokou myšlenku.. Čekala jsem trochu víc, jinak ke krácení dlouhé chvíle fajn.

Linda007
07. září

Popsala bych to spíše jako psychologické drama. Knoha je velmi čtivá. Popravdě jsem čekala, že na konci bude nějaký WOW zvrat. To se bohužel nekonalo. Spousta situací mi přišlo nereálných a nelogických. Na konci to jde nějak moc snado...

rode
07. září

Jsem tak trochu na vážkách, knize jsem sice udělila čtyři hvězdničky, ale příběh jako takový byl pro mě tak nějak jednoduchý. Přesněji ta hlavní gradace, nechci prozrazovat nic z děje, takže se k tomu nebudu blíže vyjadřovat.
Každopádně to bylo čtivé, s označením BESTSELLER spíše nesouhlasím, ale tak už jsem si zvykla, že se slovy BESTSELLER označují i nákupní seznamy.

DommiP
05. září

Jedna z nejnapínavějších knih co jsem kdy četla! Naprosto úžasný příběh! zaručeně jsem ji nečetla naposledy!

IvusP
04. září

Po dlouhé době se mi dostal do ruky velmi kvalitní, napínavý a originální thriller. Kniha vás nutí číst, nepustíte ji z ruky dokud není dotčeno. Hodně sympatické je, že hned od začátku se nesetkáme s žádnou zbytečnou omáčkou nebo nudnějšími pasážemi, které by knihu zbytečně natahovaly. Určitě doporučuji. Za mě o 1* méně kvůli závěru.

tezka_vazka
04. září

Nejnapínavější kniha, jakou jsem kdy četla. Nemá smysl podle mě přemýšlet nad tím, jak moc je kniha reálná nebo ne, v tomto případě byla důležitá atmosféra knihy a ta byla opravdu hustá.

JankaV80
04. září

Tak tahle autorka mě dostala. Jednak se s ničím nepárala, hned na začátku člověk pochopí o co jde. Téma sice smutné, člověka zamrazí, když mu dojde, že toho je někdo opravdu schopný, ale nutno podotknout, že téma autorka uchopila velmi dobře a já se nenudila. Kniha se mi moc líbila, od začátku až do konce má spád, hlavní postavu Grace, stejně jako její sestru Millie a Ester si člověk prostě zamiluje.
Kniha se dá, dle mého názoru, klidně přečíst i za jeden den. Nemáte-li tedy co dělat a máte tuto knihu po ruce, šup do toho :)

Evule *
03. září

Skvele, napinave cteni... k neuvereni co vse je mozne pred ostatnimi utajit.

Leňulaaa
31. srpna

Super kniha, napinava. Líbilo se mi, že se autorka od začátku s ničím neparala. Fajn bylo střídání minulosti a přítomnosti - obojí se propojovalo. Knihu jsem dočítala se zatajenym dechem, zda to opravdu dopadne tak jak jsem si myslela. Knihu určitě doporučuji, čte se sama.

esterkucerova
30. srpna

Kniha přečtená za jedno odpoledne..
Líbilo se mi, že autorka na nás vše vybalila hned na prvních ani ne deseti stránkách, tzn. Žádný extra dlouhý příběh o zamilovanosti se nekoná a čtenář hned ví, jak se věci mají.
Prolínání minulosti se skutečností se mi líbilo velmi. Nebylo nijak zmatečné a to, jak se ve finále knihy tyto dva časové úseky protnuly, bylo fantastické.
Samozřejmě příběh místy přitažený za vlasy, nicméně nic, co by se nemohlo skutečně stát a proto je to tak děsivé..

SPOILER!

Též se mi nezdá, že by nikdy za celý rok neměla Grace jedinou příležitost jak třeba při večeři sebrat nožík nebo tužku, anebo při tom společném obědě odejít s dámamy na toaletu a vše jim tam v klidu vysvětlit.. ale vem to čert.

Závěr lehce s dírami - nezdá se mi, že by to šlo tak lehce, ale možné to je, jestliže byla Zlomena Jackova pýcha.
Nicméně co mi tam nejvíce nesedí je to místo, kde byl nalezen. nedává to smysl. Proč ho neodtáhla do pracovny nebo někam, kde by byl její záměr lépe uvěřitelný???
Ester mi kvůi té poslední větě stoupla tak o milion příček výš (a to ne jen proto, že se jmenuje jako já :). ), Millie byla perfektní a ostatní postavy pro jejich plochost nehodnotím.
4,5/5* a nemám ráda Džordže Kúnyho.

efka.saf
30. srpna

Kniha je moc příjemná jednohubka, kterou slupnete na posezení. Já se do ní začetla velmi rychle a musím uznat, že jsem si ji užila.

Hlavní hrdinka mi byla docela sympatická a nepřipadala mi nijak zvlášť "puťkoidní". Spíše naopak, viděla jsem v ní inteligentní ženu, byť ze začátku značně naivní, ve které se postupně probouzí síla a odhodlání zachránit život svůj i své sestry. I postava Jacka byla popsána hezky, tzn. byl hnusný, úlisný a pil mi krev. Ostatní prostavy v knize tolik prostoru neměly, ale mé sympatie si získala např. i Millie nebo Ester.
Co se týče zápletky, asi nijak zvlášť originální nebyla, ale zaujal mě způsob vyprávění. Pravidelné střídání kapitol z minulosti a současnosti bylo originálně pojato a celý příběh tak gradoval a odkrýval se před námi postupně s tím, že až do samotného konce bylo stále něco, co čtenáři zůstávalo skryto. Samozřejmě naprosto nepochybuji o tom, že muži tohoto typu na světě jsou a spousta žen by mohla vyprávět své, přesto na mě vše působilo dost předimenzovaně - extrémní zloba, extrémní divadlo, extrémní kulisy, extrémní plán. Ale v zájmu čtivosti budiž to autorce odpuštěno.

Knihu tedy samozřejmě doporučuji. Bylo to zase trošku něco jiného, ale vše bylo pojato velmi čtivě a svižně. Po dalším autorčině počinu určitě opět sáhnu. A na závěr? Budu nyní bedlivě sledovat každý "dokonalý" pár; co kdyby náhodou... :).

sabanka
29. srpna

Líbí se mi lehké tóny stereotypu, které mě hodily právě do role hlavní hrdinky, dokážete se do toho celkově naprosto skvěle vžít. Nikde se nechodí kolem horké kaše, super uspořádání, co se týče střídání kapitol Přítomnost a Minulost, hrozně hezky to vykresluje děj a zároveň udržuje čtenáře ve střehu. Hlavní hrdinka není žádná ufňukaná blbka, ale celkem vypočítavá a inteligentní bytost. Chválím, povedený thriller.

JessyPitt
28. srpna

V tomto případě s davem nepůjdu. Buď jsem čekala úplně něco jiného nebo ta knížka byla o ničem. Čekala jsem napínavý thriller, což o to, napínavé to celkem bylo ale co se týká samotného obsahu knížky, tak me to přišlo celé tak nesmyslné a hlavní hrdinka hloupá se skutečný thrillerem se to tedy vůbec nedá srovnat.. Nemůžu si pomoct...

Evišťátko
26. srpna

Děsivé a nebylo k tomu zapotřebí krve či popisu fyzického násilí (alespoň ne v míře jak je na to člověk z thrillerů zvyklý) . Za mě naprosto geniální dílko, které se čte na jeden zátah. A s tím, jak se blíží konec , se neustále díváte přes rameno , protože kdo ví , jak to ve skutečnosti skončí.

Jaruš7
25. srpna

Nejprve mi bylo až zle z toho amermedu, a pak když zabředla do citubolných vzpomínek jako hrdinná naivka jsem čekala kdy se odváží k akčnímu vzteku, nic, pak uź režie odporu byla bez možnosti, a tak trpělivá výdrž s elementárním nápadem se zákeřnou kreatůrou zdárně zatočila.
Další varianta zla, děs z černé duše.
Audiokniha skvěle od Simony Lékové načtená. 5*

buldozer5
25. srpna

Velmi zajímavý thriller s realistickým scénářem, u kterého se vám bude honit hlavou, že tohle se klidně může někomu přihodit i ve skutečnosti, což ještě víc podtrhuje děsivost a napětí v knize.
Když jsem knihu otevíral, sliboval jsem si, že si ji ušetřím aspoň na pár dní, protože jsem momentálně neměl co jiného na čtení, ale nakonec jsem ji přečetl téměř na jeden zátah. Ona se těžko ta kniha odkládá, když každá kapitola skončí v tom nejnapínavějším a člověk si pak může jen představovat, jak to bude pokračovat dál. :D
Líbilo se mi prolínání přítomnosti s minulostí, sedly mi taky hlavní postavy, každá v příběhu měla své místo.
Kniha dokazuje, že se v ní nemusí odehrávat nechutné vraždy, aby byla děsivá. Stačí psychopat manžel a autorčiny schopnosti, aby z toho vznikl skvělý thriller, který samozřejmě hodnotím pěti hvězdičkami. Další knihy od autorky si určitě taky přečtu. :)

Terezaa
24. srpna

Tak toto se autorce určitě povedlo. Když jsem se blížila ke konci knihy, předpokládala jsem, že ji ohodnotím 4 hvězdičkami, ale konec byl prostě skvělý, ta spolupráce s Ester. Postava Ester mi byla moc sympatická a bylo by určitě zajímavé, vidět i její úhel pohledu, co se ji během společných obědů a akcí honilo hlavou při pohledu na “zamilovaný” pár. Grace jsem během čtení držela palce, jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a přečetla.

Skoupka
23. srpna

Čtivá kniha, která jednoho donutí se zamyslet, co by v takovém případě sám dělal. V každém případě stojí za přečtení.

Martiiiik
20. srpna

Úžasná kniha. Je moc děsivé, že se tyto věci v dnešním světě dějí. Autorka dokázala vše vylíčit tak perfektně, že jsem celou dobu čtení cítila všechny emoce hlavní hrdinky a dokázala to s ní celé prožít.. Mráz běhal po zádech téměř celou knihu. Určitě doporučuji!

Gejitka
19. srpna

Právě jsem knihu dočetla a musím říct, že je strhující. Mrazivý příběh, který by klidně nemusel být jen příběhem napsaným v knize, ale mohl by se skutečně někde v našem okolí odehrávat. Jsem ráda, že v knize nebyly žádné "krvavé" scény, že pachatel vězeňkyni fyzicky ani sexuálně netýral. Bylo to opravdu dobré. Už se těším na knihu V pasti lží od stejné autorky.

laura
19. srpna

No, nářez... Sice jsem tak nějak odhadla všechno, z čeho jsem měla být v šoku, takže jsem z toho spíš byla smutná, ale ne perplesk, ale i tak - nechápu, jak někdo může být tak naprosto prolezlý zlem, tak naprosto bez duše, bez srdce, bez citu... Mrazilo mě z toho. Vím, jaká je to bezmoc a vím, že proti tomu někdy nelze bojovat... I proto pro mě bylo těžké o tom číst... Bohužel věřím, že i v dnešní době se tohle může stát. Vždycky je něco, co vám druhý může vzít. Něco, čím vás dokáže držet v šachu a vy proti tomu vůbec nic nezmůžete, něco, proti čemu nedokážete bojovat. Vím to, protože jsem to zažila. Ne tak, jako Grace, ale dost na to, abych všem, kdo říkají, že to nechápou, vzkázala: Nepochopí, kdo nezažil. Někdy prostě nemůžete odejít. Někdy si přejete umřít, protože to je jediné východisko. A někdy máte dojem, že už nemáte sílu dál bojovat. Ale když to nevzdáte - někde čeká naděje. Já to nakonec dokázala. Po 15 letech manželského pekla, které navenek vypadalo docela fajn. Přece jen jsem měla štěstí, že si mě vzal tak prima chlap, ne?

E_Lan
18. srpna

Tak nevím čím si mě tahle kniha více nezískala. Jestli tím, že jsem jí poslouchal a interpretka to vysloveně nezvládla. To byla čirá katastrofa. Nebo tím, že i samotný příběh je nelogický, několik scén je doslova přitažených za vlasy a člověk jen kroutí hlavou jak by se takto mohl někdo chovat. I konec je pak předvídatelný a tak jsem byl vlastně rád, že to je za mnou.

Zuzvil
17. srpna

Knížku jsem doslova "slupla" během 24 hodin, absolutně mě pohltila, dostala, nadchla. Autorka si bravurně pohrála s psychologií postav i se samotným příběhem a dějová linka byla prostě dokonalá. Jak se kapitoly vyprávěné v minulosti s kapitolami vyprávěnými v přítomnosti protnou a vše dává krásně smysl, úúúžasné. Knížku doporučuji na 110% k přečtení, není to žádný krvák, ale psycho je to opravdu pořádné. Vůbec mi nevadilo, že konec je předvídatelný, ba naopak, jiný by mě asi ani neuspokojil :-)

reňa30
17. srpna

Velmi čtivé,ale ten závěr? No,je to kniha a ne realita,že?
Takže jooo,bylo to dobré.