Za zavřenými dveřmi

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341619/za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4.31897

Behind Closed Doors (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto

P4vlin4
včera

Skvělá kniha, četla se sama. Napětí až do konce.

Lkova
předevčírem

Námět byl skvělý, autorka píše čtivě, dobrý nápad s Přítomností a Minulostí... ale. Vždycky je tam ale. Takhle kniha měla ohromný potenciál.
Jenže já chtěla knížku, od které se nebudu moct odtrhnout, která mě bude držet v napětí a ani si nevšimnu, že jsem otočila stránku. A vzhledem k tomu, že tady jsme se každou chvíli vraceli do minulosti, chtěla jsem číst náznaky toho, jaký je Jack doopravdy. Malé přešlapy, které postupně gradují do velkého odhalení, že je magor. Ale ne. Tady je Jack prostě tak dokonalý, že musíte protáčet oči a pak BUM, nakonec už není. Teda asi. Jack ani sám neví, jak se vlastně chovat. Chvilku je v pohodě a pak přepne na úplného psychopata.
A Grace, to je kapitola sama o sobě. Ta holka je tak dutá. Té se nepovedlo absolutně nic. Celý rok se snažila utéct tomu tyranovi. Výsledek? Naučila se perfektně vařit. Za celý rok se jí nepodařilo vymyslet plán, tak musela na scénu přijít její sestra, která má sice svoje nedostatky, ale podá jí pomocnou ruku a Grace na to: "Co to je? K čemu to je? Co s tím mám dělat? Nechápu. Aha... To nejde. To se nedělá. To nemůžeš." Ale ještě že Millie věděla přesně, kdy Grace ujistit, že není na Jackově straně.
A ten konec? Opět Grace nezvládla a kdyby nebylo Ester, tak můžeme číst druhý díl Za zamčenými mřížemi.

cicon
předevčírem

Knihy tohoto typu příliš nečtu, ale přiznávám, že mne docela chytla, jak svižným tempem, tak vystavěním příběhu. Zklamalo mne se sice pár vyloženě nepřesvědčivých momentů, které byly autorkou na konstrukci příběhu našroubovány trochu násilně, ale vzhledem k celkovému dojmu se dají lehce odpustit. Příjemné, vzhledem k obsahu "příjemné" počtení.

Adelajda_4
11. listopadu

Uf, tak to bylo něco. Thrillery nečtu moc často a teď už chápu proč. Pro mě to tedy bylo dost mrazivé čtení. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za večer, příběh byl skvěle vykonstruované, prolínaly se tam dvě dějové linie: minulost a současnost. Na začátku knihy se v současnosti setkáváme s velice milým manželský párem, když ale postupně začneme rozplétat nitky minulosti, vidíme, ze vše není tak idylické, jak se na první pohled zdálo a že ten sympaticky manžel je psychopat, což ale před okolím úspěšně tají. Mrazilo mě však nejenom z knihy, ale i z myšlenky, kolik na první pohled idylických manželských párů na světě existuje.

Pavlina8716
11. listopadu

Knihu jsem přečetla během chvíle, nejde se odtrhnout! Určitě doporučuji! Patří mezi mé nejoblíbenější

Monhou
11. listopadu

Byla super, miluju tento druh knížek. Dlouho jsme se snažila přijít na to proč to Jack dělá, když jsem se to dozvěděla přišlo mi to "málo", ale moc mě to bavilo.

Bruklinka
11. listopadu

Páááni, to bylo hodně velké knižní překvapení!!! Téma slibuje hodně napínavou záležitost a to se do puntíku vyplní. Okouzlující příjemný manžel, nebo zvrácený psychopat? Nebo oboje? Přečteno za večer, odtrhnout se nešlo.

Illyria88
09. listopadu

Hustý. Knížku jsem přečetla za den a kousek. Nechodit do práce, tak jí přečtu za den. Nedokázala jsem ji odložit ani na chvíli.

Allla9
09. listopadu

Strach je ten nejlepší nástroj, jak někoho ovládat.
Napadlo by nás, že navenek okouzlující muž se může doma chovat úplně jinak?
Knížka stojí za přečtení a zamyšlení.

verca0794
06. listopadu

To bylo psycho!! Číst před spaním nedoporučuji! Knížku jsem musela odložit a říkala jsem si, že na tohle nemám žaludek a ani ji nedočtu. Nicméně jsem se k ní další den ovšem za světla vrátila, protože prostě potřebuji vědět jak to dopadne. Na jeden zátah jsem to dočetla.
Kniha byla svižná, napínavá, čtivá, ale doporučuji číst za světla :-D. Námět byl skvělý, teď si budu dávat pozor na každý dokonalý pár, co potkám.

ivzu77
04. listopadu

Čtivé, napínavé, tajemné, bolestné a buďte si jisti, že z rukou neodložitelné čtení

elenk
04. listopadu

Pecka,necekala ze budu mít knihu během dne přečtenou...bylo to čtivè a napínavé..a reálné...autorka tuto knihu věnuje dcerám a teď už chapu proč...

amanda99

bohužel nedočteno

Amitiel76

Tuhle knihu jsem měla doma docela dlouhý čas. Nějak jsem se k ní nemohla odhodlat. Téma domácího násilí není totiž zrovna romantická četba. Ale nakonec jsem se k jejímu přečtení přeci jen přemluvila....
Z toho, co na mě čekalo uvnitř knihy, mi běhal mráz po zádech. Autorka to líčí tak přesvědčivě, že jsem si knihu musela dávkovat jen po chvilkách, během dne. Číst tohle před spaním, tak mám dozajista noční můry.
Jack - doslova zrůda s andělskou tváří. Psychopat a sadista nejhrubšího zrna. Ale tuhle svoji temnou stránku dokonale skrývá. Pro celý svět a lidi ve svém okolí, je to úspěšný právník, a obhájce týraných žen. Milující a pozorný manžel. Muž s okouzlujícím šarmem .
Grace - ač inteligentní , vzdělaná a nezávislá žena, tak doslova uvízne v pavučině jeho lží a intrik. A než se naděje, stává se jen ubohou loutkou a hlavním aktérem v jeho šíleném a mistrně promyšleném plánu. Stává se obětí v jeho psychopatické hře. Zažívá každodenní hrůzu, izolaci a týrání. Ale navenek musí hrát svoji roli.... Pro celý svět je šťastnou a milovanou manželkou. Ve všech směrech téměř dokonalou....
Tohle bylo takové "psycho", že bylo místy až zatěžko pokračovat ve čtení.
Některé komentáře podotýkají, že to bylo až nereálné. Přitažené za vlasy....
Ale kdo ví? Kolik takových Grace, žije vedle nás, aniž bychom tušili....
Pro mě to nebylo příjemné čtení. Ale jinak je kniha perfektní, dokonale napsaná, a strašná svým obsahem.
A ten konec? Grace - gratuluji !!!

mulder

Je to čtení spíše pro ženy, ale jako chlap jsem byl spokojený, když jsem se na začátku přinutil věřit, že by to bylo možné. Opravdu jsem neustále přemýšlel, jak bych se v daných situacích zachoval, z čekož vyplývá, že mě kniha zaujala. Pozor na ideální páry:-)

Janča86

Do knížky se mi moc nechtělo ale pak jsem se začetla a nemohla přestat. Pro mě je to luxusní triler

konicekbily

Klasický thriller s námětem: vzorný manžel a hodná manželka - pár navenek se jevící jako ideální a postupné odhalování jiného zastřeného stavu skutečnosti nás přivede ke konečnému řešení. Poutavá kniha a rychle se čte! Spíše pro ženy.

klarence

druhá kniha od této autorky a opět jsem se nemohla odtrhnout,
na mě trošku ukvapený závěr, ale dobře se četla

ladyka

Tak tohle se mi vážně moc líbilo! Hrdince jsem držela palce, takový psycho manžel mě pěkně děsil. Napětí a ten teror, dobře skrytý vnějšímu světu, na mě doslova dýchal pomalu z každé stránky. Uspěchaný a pro někoho ne zcela doladěný konec mi nevadil (ač něco na těchto námitkách ostatních čtenářů je), protože celkový dojem z knihy je za mě na jedničku a tuto závěrečnou neperfektnost autorce odpouštím.

Kája95

Kniha přečtená za jeden den, dávám 5 hvězdiček, protože se velice dobře četla a byla napínavá, ale je to ten typ knížky ke které se nikdy nevrátíte. Ač je zajímavá, závěr znáte a znovu ji číst .... Nač. Nic nového nejspíš neobjevite

terijans

Kniha mě nadchla, přestože nejsem fanouškem thrillerů, jen konec byl příliš strohý, přečteno za den.

Didi15

Takže jsem netušila,co mám očekávat. Ale kniha mě velmi mile překvapila. Velice čtivé , pro mě uvěřitelné . A opět se potvrzuje to, že čím více byste do člověka neřekli různé věci , tím víc je to většinou pravda. Rozhodně si přečtu i další knihu.

hanča34

Ďábelské, od druhé poloviny už jsem se nemohla odtrhnout. Konec jsem tušila a přála jsem si ho. Kdo má rád napětí, doporučuji.

Lusicat

Tato knížka je velice zvláštní, na jednu stranu jsem se od ní nemohla odtrhnout, protože mě do sebe vtáhla, na druhou stranu jsem se těšila až bude konce. Knížku jsem přečetla jedním dechem za pár hodin. Ten konec mohl být trošku víc rozepsaný, když už autorka popisovala to dlouhé psychické mučení, mohla nám závěr taky detailněji prodloužit. Přečetla jsem od autorky obě knížky a asi nedokážu říct, která je lepší. Obě mají něco do sebe. Určitě se těším, až vydá další knížku.

simona5843

Top kniha tohto roku.Toto bol jedným slovom psycho. Autorka píše pútavo a kniha sa ťažko odkladá ale príbeh nedokážete prečítať naraz.Bude vami lomcovať hádam milión emócii,celý čas čo som čítala knihu som krútila hlavou a premýšľala či je tohto niekto naozaj schopný,či sme mi ľudia naozaj takí že sa dáme totálne zmagoriť. Bohužiaľ dáme.

Katulinka69

Čekala jsem víc.

Majulle

Kniha velmi čtivá, od začátku až do konce. Bohužel konec mi přišel celkem rychle useklý, čekala jsem více rozvinutý takže mě trošičku zklamal. Ale kniha dokonale vystihuje to, že vše co vidíme a slyšíme nemusí znamenat pravdu.

LostSurvivalist

Jednoduche cteni, co se tyce stylu psani. Po strance obsahove, narocne, vystuhujici liceni domaciho nasili.

dlabikk

Velmi zajímavý psychothriller. Porucha Jacka mi přišla trochu přetažená, nicméně jsem ještě nic podobného nečetla. Trochu mě od poloviny mátla změna přítomnosti s minulostí.

Prateri

Tak jsem zavřené dveře také otevřela. Ano, bylo to velmi čtivé, velmi napínavé a velmi neskutečné.
Mít v domě psychopata - tak to si zaděláváte na pěkný průšvih. Ale rozpoznejte to, je to sympaťák. Sympaťák, ale magor.