Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341619/za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4.31395

Behind Closed Doors (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto

KnihomolkD
včera

Četla jsem to v originále a jako v pohodě jsem tomu rozumněla.Byla tam celkem lehká angličtina.
Příběh mě dostal,nemohla jsem se odtrhnout,hlavně těch posledních 150 stránek.
Hodnocení:4/5*

asam
včera

Kniha - Za zavřenými dveřmi není sice nejlepší psychologický thriller, ale přečtěte si ji. Střídání kapitol - přítomnost - minulost - dodává knize na svižnosti. I když je chování hlavních hrdinů někdy přitažené za vlasy, přece jen vás to nutí dočíst do konce, Abyste se dozvěděli, jak se to vše vyřeší. Nekruťe nad závěrem nevěřícně hlavou. Je to jen vymyšlený příběh.

Š.Ala

Už dlouho se mi nepodařilo přečíst knihu za tak krátkou dobu, ale od této se prostě nedalo odtrhnout.
Střídání minulosti s přítomností zvyšovalo napětí a snad od prvních stran jsem soucítila s Grace a nenáviděla jsem Jacka. Fandila jsem Ester a obdivovala odvahu Milli.
Asi nikdy nepochopím, jak někdo může být tak vyšinutý, že by takto dokázal ubližovat druhým. A dokázal tak jednoduše zmanipulovat druhé, aby věřili jeho lžím. Vůbec si nedokáži představit, jak zoufale se musela Grace cítit.
A nedělám si iluze, že se takové věci dějí pouze v knihách. Bohužel... Ne vždy musí být věci tak dokonalé a úžasné, jak se nám jeví.

Michalka98

Z této knihy jsem naprosto nadšená. Byla čtivá, napínavá a zároveň děsivá. Co když se něco podobného děje vedle nás? Dokázali bychom poznat, že něco není v pořádku? Nebo se necháme omámit zevnějškem a penězi? Knihu jsem zvládla přečíst za jeden večer. Doporučuji.

martiline

Přečteno za pouhý jediný den ... Tento žánr mne nikdy moc nebral ... ale tohle bylo fakt čtivé. Nemohla jsem přestat číst.

Martooni

Můj první a zároveň poslední thriller. Ne fakt, na tohle nemám. Kniha je čtivá, dobře napsaná, pro milovníky thrillerů, doporučuji.

gudaska

Ze začátku to bylo takové nezáživné...akce s přáteli a pak se to rozjelo na plné obrátky. Musím říct, že takového psychopata nikdo nechce potkat, ale myslím si, že takových žen je bohužel na světě víc, co už toto prožilo :( Ale nakonec to dopadlo, jak mělo..... ;)

kalinkacz

Moje první setkání s psychothrillerem... Vůbec nic jsem od knihy nečekala a k jejímu přečtení mě tak nějak dokopala kamarádka.. A jako wow! Tohle bylo něco! Po pár stranách mě styl psaní a příběh tak chytl, že jsem nedokázala přestat číst... Přečteno za pár hodin a po osobním setkáním s autorkou mohu s klidem říct, že ať už napíše cokoli, já to chci!

Evka3814

Kniha mě velice překvapila a rozhodně potěšila. Musím říct že jsem hltala slovo od slova,sice to bylo tíživé téma,ale skvěle napsané.

slaska77

Nalákal mě přebal knihy v knihovně, a tak nějak jsem odložila jinou knihu, že si dám něco lehčího. No, nic lehkého to nakonec nebylo, zato napínavého a čtivého od začátku do konce. Při čtení mě to neustále nutilo k zamýšlení, jak lehce se to může stát a jak jednoduché je manipulovat cizí, ale i blízké lidi v okolí jedním psychopatem. Moc dobrá kniha.

Lenicka90

Knizka byla opravdu velmi povedena,strasne jsem se do deje dokazala vzit a drzela hlavni hrdince pesti. Pro me to bylo opravdu psycho od ktereho jsem se nedokazala odtrhnout. Zaslouzi si titul bestseller

Lukana82

Tak tohle je vážně psychologický thriller! Knihu jsem přečetla za dva dny. Čte se samo. Doporučuju.

lenisko

Celou dobu jsem čekala, že se hrdinka o něco zásadního pokusí, aby ten děj dostal grády, ale ona si to nechá až na posledních pár stránek. A i těch pár posledních stránek bylo strašně odfláknutých a nelogických. Pak příběh skončí.
Celkově by knize prospělo, kdyby byla o polovinu kratší a snad taky možná, kdyby měla jinou hlavní hrdinku a jiné její kamarádky a tomu jejímu manželovi Jackovi daly všechny pěkně za vyučenou...
Téma bylo rozhodně zajímavé.

Ivka_77

Knihu jsem přečetla za dva dny, doslova jsem ji zhltala. Sice byly některé věci až neuvěřitelné, ale kniha je velmi čtivá a určitě doporučuji.

Monačte

Po skvělém V pasti lží jsem si samozřejmě musela přečíst také Za zavřenými dveřmi a byla jsem opět nadšená! Vypointovaný příběh a atmosféra, která vás vtáhne a začnete se bát. I vlastního partnera. Toho zvlášť! V knize narazíte na desítky „aha“ momentů, kdy už si říkáte, jak je ta Paris průhledná, ale ono ne! Vezme vám hračku z ruky a nechá vás šokovaně civět s otevřenou pusou. Ještě dlouho po tom, co dočtete poslední slovo. B.A. Paris se stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek!

Rhodos

Kniha je velmi čtivá,od začátku do konce,poutává,námět zajímavý,doporučuji...

delfinn

Kniha přečtená jedním dechem. Děj byl předvídatelný a trochu přitažený za vlasy, přesto se mi to moc líbilo. Každou stránku jsem doufala a čekala, že dobro zvítězí nad zlem.

Uan

Čtivá, výborná od první do poslední stránky. Přečetla jsem za den.

kackahracka

Cítím se zvláštně rozpolcená z celkového hodnocení. Začátek bezvadný. Absolutně jsem netušila, o co jde, dokud autor neodkryl karty (a znovu opakuji, co už jsem napsala mockrát jinde-nečtěte přebaly knih, ani anotace, připravíte se o silné zážitky z momentu překvapení. Prostě si nechte knížku jen doporučit). Pak přišlo zděšení, následované rozpačitým pobíráním skutečnosti. Nějak moc nesrovnalostí a situací přitažených za vlasy. Pak taky povídání o nešťastném dětství a taky jedno o utýrání zvířete. To si to ti autoři fakt nemůžou odpustit? Docela DOST mi to kazí celkový dojem. V jakékoliv knížce. Sloh místy krkolomný, ale těžko říct, zda neleží vina v překladu. Námět ovšem vynikající. Trhliny zřetelné, ale přes to všechno vás to nutí číst na jeden nádech. A závěr bezchybný. Hlavně poslední odstavec. Ten mě dostal. Tři a půl hvězdy, Chtěla bych dát víc, ale přece jen, celkově si vlastně přeju, na knížku zapomenout. A to se mi u těch pětihvězdičkových nestává...

Eviku-miluna

Nejsem fanouškem tohoto stylu, přečetla jsem předtím jen dvě knihy stejného žánru a musím říct, že jsem poprvé v životě zažila úzkost při čtení knihy. Četla jsem na dvakrát a musela přemýšlet jestli se ke knize vrátit. Ten pocit je hnusný, ale má zvědavost byla větší. Přečteno jedním dechem

AnickaGr

Od knihy jsem měla opravdu velká očekávání, která se bohužel nenaplnila a celkově jsem podle anotace očekávala něco jiného, takže za mě jsem byla trochu zklamaná. Nicméně kniha se četla dobře, téma bylo dobré a originální a místy mě mrazilo. Chybělo mi ale něco, co by mě do děje vtáhlo tak, že bych nedokázala knihu odložit, jen abych se dozvěděla, co bude dál. Ke konci jsem čekala větší napětí a vygradování děje. Už posledních 50 stránek je jasné, jak kniha dopadne.

Aileena

Co se týče řemesla, velmi pěkně napsaná kniha. Střídání hlubší minulosti s přítomností až do konečného prolnutí času mě vážně bavilo. Čtivé, napínavé, zkrátka hodně dobré čtení. Slabší povahy bych upozornila na místy vyšší psychickou náročnost tématu.

M1ra

První stránky takové zvláštní, ale pak mě děj pohltil. Pár věcí mi přišlo až moc absurdních, ale asi ne zcela nereálných. Závěr ve mně vyvolal otázky ohledně celé problematiky a taky ohledně postavy Ester.

Za mě se jedná o velmi povedený thriller, ze kterého mrazí.

mattonka

Kniha mě naprosto strhla, za to jí patří 5*. Četla se dobře, rychle, osud Grace mě zajímal.

Nejsem odborník, ale věřím, že podobné věci se prostě kolem nás dějí. Člověk nikdy neví, kam ho osud zavane.

luckomar

Kniha se mi líbila a hezky (rychle) se četla ;)

Mrňous1

Právě jsem dočetla, přečteno za dva dny. Líbí se mi styl, kniha je čtivá, děj Vás pohltí. Někteří tady píší, že je nereálná a přehnaná. Dělám přes patnáct let v sociální oblasti a troufám si tvrdit, že příběh se klidně někde někomu mohl přihodit. A ten konec, no samozřejmě nevím, ale všichni máme slabší dny a ve spoustě událostí našich životů hraje významnou roli náhoda či souhra určitých okolností a tady to bylo přesně takto popsáno. Takže já si myslím, že i konec je docela reálný. Určitě kniha vede k zamyšlení, jestli je vždy vše tak, jak to vypadá a hlavně, že je důležité mít oči otevřené, poslouchat a přemýšlet...

Summer7

Výborná kniha, přečteno během 2 dnů, napínavá, vtáhla mě do děje natolik, že se nešlo odtrhnout. Vždy jsem si řekla, že to už nemůže být horší a ono bylo..
Příbě je trošku nereálný, takhle by to ve skutečnosti určitě nebylo, ale je to kniha a svůj účel splnila perfektně.

Adelka123456

Dost dobrý...Sice absolutně nereálný, ale to mi u knih vůbec nevadí ;-) Psychopati jsou mezi námi, a některé ženy jsou možná týrány ještě více než tady v tom příběhu, ale rozhodně to v realitě nemůže vypadat takto... Každopádně bylo to napínavý, přečteno prakticky na jeden zátah. Doporučuji :-)

Lu_Si

Dobrý námět, ale naprosto jsem postrádala jakoukoli dějovou gradaci. Od chvíle, kdy byly odkryty hlavní motivy toho ústředního trapiče, tak už se děj táhnul bez větších změn. Vůbec nebyla využita otevřená linie s Ester. A absolutně nereálné dialogy a v podstatě i celý děj. Četla jsem hodně rychle, ale spíš proto, že jsem stále doufala v nějaký zvrat. A ten bohužel nepřišel....

micha-ella

Tak takhle by to ve skutečnosti určitě neprobíhalo! Možná měsíc nebo dva, ale ne tak dlouhou dobu, i kdyby Grace byla ještě hloupější. A manžel tedy stíhal při své náročné práci všechno sám, péči o dokonalý dům, zahradu, stravu, auto, doprovod manželky kamkoliv... a bavilo ho to? V tomhle příběhu je mnoho nedomyšlených míst. Přesto dávám čtyři hvězdičky, protože se to četlo jako po másle.