Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341619/za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4.5602

Behind Closed Doors (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto

Kaetana
předevčírem

Přečteno snad za 3 dny :-) Super čtení...jedna z nejlepších knih ...

aleza1
předevčírem

Přečteno velmi rychle. Dobře se promíchává přítomnost s minulostí. Na mnoha místech jsou až neuvěřitelné situace, kterých by si snad nikdo nevšiml? Vše dopadlo tak, jak se dalo předvídat. Ale jinak opravdu čtivě napsáno.

astina
předevčírem

za mě super - prima čtení na nevlídné podzimní dny

Nita17
předevčírem

Kniha je dobře čtivá, styl psaní je totiž jednoduchý. Samotný příběh je light verze, od první kapitoly víte, co se v něm skrývá, na každou otázku hned v další kapitole získáte lehce odpověď. O reálnosti se dohadovat je nesmysl, vždyť ze zpráv bychom měli vědět jaký bordel dokáží mít někteří lidé v hlavě a co dokáže vyjít na povrch po letech. Námět dobrý, vyšel z toho však jen pěkně nazující popis případu ze stany oběti, jako thriller však kniha tedy odfkaknutá. Myslím, že jsi najde čtenáře, především mezi ženami, hraje na jejich strunu, ale nečekejte od ní více, propracovanost se zde moc nevede. A ten konec? No, vyjádřím se takto, tohle dokáží jen ženy, ovšem jestli to projde je ??? (a vlastně proč ne, ony prošli i horší konce :D )

amanek

Knížka mě bavila od první stránky, až do konce. Věřím, že takové věci se opravdu dějí.
Doporučuji.

marketa4853

Celý příběh se tak zvláštně vlekl. Musela jsem přeskakovat stránky, konec mě zklamal. Za mě průměrný "thriller".

Carmaykl

parada...s.king muze jen zavidet. tohle by meli s filmovat.

lencin

Výborné,ale místy trochu nepravděpodobné. Třeba chování Millie a míra jejího sebeovládání. Ale četlo se jedním dechem....

Barsine

Napínavé, ten úzkostných pocit se mě, ještě nějakou dobu po přečtení, stále držel :-) Jen ten konec mě zase dostal, čekala jsem, ze tam bude ještě něco jako - o deset let později ....

makynka911

Necelých 24 hodin napětí, zvědavosti, obav a nakonec také úlevy.

Tak by se dal popsat příběh, který autorka popsala v této knize, a který mě na několik hodin k sobě doslova připoutal. Obdivuji ji, protože napsat o něčem takovém musí značit silnou osobnost a empatii.

Z příběhu jsem naprosto vedle, takže nemá cenu to víc popisovat. Myslím, že komentáře zde čtenáře dostatečně navnadí. Za mě nezapomenutelný zážitek :)

zdenkapt

Super čtivá kniha :) Držela jsem hlavní aktérce do poslední stránky palce.

Braenn

Docela by mne zajímalo, co na této knize ohromilo svět. Je čtivá, to ano. Nicméně to by mělo být předpokladem většiny knih, které se objeví na trhu.

Pozor, obsahuje spoilery.

Začátek mě příjemně nabudil - celá scéna s večeří za sebou skrývala nějakou velkou, temnou vidinu krutého domácího násilí, až mrazilo. Postižená sestra dávala tušit, jakou páku má manžel na svou ženu, i proč si ji vybral jako dokonalou manželku.

Přišla scéna s tím, jak svou milou vlastně získal do spárů, tady už začala logika pokulhávat, ale budiž, využil toho, že jeho žena byla v šoku a tak nějak předvídal každé její chování. Úplně jsem tomu nevěřila, ale mohlo by být...

A pak to začalo být celé na palici. Nezlobte se na mne, ale kde je v chování hrdinky špetka logiky? Zcela jasně chápu a umím si představit ženy, spoutané v takovém vztahu, protože muž chce ubližovat jim, nebo drží rukojmí, ať už zmíněnou sestru, nebo děti... ale co donutilo hrdinku podřídit se svému mučiteli, když vlastně věděla, že jen odpočítává dobu, po které se zaměří na svůj skutečný cíl - její dosud volnou, dobře zajištěnou sestru? To se nechala šikanovat a zlomit, aby mu pak tu nebožačku naservírovala na zlatém podnose s myšlenou, že zabije je obě? Žádné rukojmí neměl, všechno měl dostat jen kvůli pasivitě hrdinky!

Argumentace tím, že by přestal platit účty za školu a sestra šla do ústavu... no to je panečku páka! Jasně, žádný ústav, pojď milá Millie raději k nám, chystá se tě tu ubít a umučit k smrti. Hlavně ne do ústavu!

Hra na "moje žena má poruchu" byla použitá už v mnoha psychologických thrillerech a troufám si říct, že výrazně lépe. Navíc sestra, postižená takovým syndromem, dokáže se na muže, co jí ublížil tak přesvědčivě usmívat a hrát, že ho vlastně má ráda? Nějaká věta, kde řekne pravdu nic nezachrání. Kdyby bylo děvče skutečně takto postižené, má s dokonalým ovládáním emocí výrazně větší problém, pokud by ovšem její postižení nebylo mírnější. Ale to by pak zase nepotřebovala ústav a byla s asistencí schopná samostatného fungování. Ale to vem čert.

Zkrátka tu máme zlomenou, utýranou hrdinku, co jí manžel krutě ubližuje tím, že jí zavírá do sklepa a týrá hlady... no popravdě, čekala jsem trochu víc. Popisu. Zla. Čehokoli. Asi light verze i pro mladistvé. A její brilantně uvažující a emoce skrývající postiženou sestru, která přijde s plánem vraždy. Kdo by s ním taky jiný přišel, když hrdinka vlastně jen pofňukává, co že to osud její sestře chystá.

Nemůžu si pomoct. Kniha by měla smysl, kdyby manžel už sestru měl. Když ji neměl, mohla hrdinka udělat tolik věcí. Může říkat, že má poruchu, ale ať to dokáže doktorem. Svéprávná je. I kdyby utekla na ulici a spala pod mostem rovnou z jedné z těch dokonalých večeří, zachránila by sestru, ne? Hrdinka nemá k ničemu přístup, ale pak mu v kuchyni sama vyvařuje v místnosti plné nožů. Prostě věřím pasivitě týrané ženy, ale ne ženy, která to nejhorší teprve čeká.

A konec? To s Ester? Jakože... jakože fakt? Muž spáchal sebevraždu tím, že spolykal (špatné) množství prášků a následně se zabouchl ve sklepě bez kliky, kde umřel? Ve sklepě, kde byla hrdinka "jednou"? S obrazy, které dle dalšího v domě očividně malovala ona? S otisky, které by za jednu návštěvu musela rozmazávat půl dne? A to policie sežere?

Takže tak. Čtivá kniha nelogického obsahu, postrádající po první kapitole jakýkoli strach z hrdiny a jakékoli mrazení. Jen mě to rozčíilo a následně znudilo.

Zív.

mrwendor

Ze začátku jsem si říkal, tak kdy to začne. Pak jsem si v polovině knihy říkal, ze to nemělo vůbec začít. Čekal jsem podstatně odlišný konec, protože k tomu tři čtvrtiny knihy vedly. Na druhou stranu to byl společenštější konec. Kniha neurazí.

Madi

Spolu s Ví o tobě, nejlepší knihy přečtené za tento rok.

marwinmh

Ač neotřelý námět, kniha mě příliš nenadchla.

Ginaupitty97

Jedna z nejlepších knih.

Vikina333

Zajímavý námět, ale forma kterou byla knížka psaná je jednoduchá a "levná". Celé je to velice těžko uvěřitelné a naivní..

mirka71

Velmi dobře napsané psycho. Nejdřív jsem měla na ukňouranou Grace vztek, ale když jsem se nad jejím postavením ve vztahu zamyslela, došlo mi, že nemohla jinak. Někdo se totiž umí tak výborně prodat, že mu uvěříte jakoukoli lež, a to byl i případ Jacka. Vedle něj Grace musela nutně vypadat jako přecitlivělá hysterka.
Každopádně stojí za přečtení, člověk si pak uvědomí, že svoboda není jen prázdné slovo.

LWALKER

Bylo to super, ale jen do poloviny, kdy už tomu prostě nešlo věřit. Nechci spoilerovat, ale tak jako hlavní hrdinka by se normální a snad ani nenormální člověk prostě nechoval.

panda23

Tato kniha má zajímavý příběh, ze začátku jsem s napětím čekala, co z toho "vyleze", pak jsem byla mile překvapena, že to není jen další klišé o nevěrách a znuděných paničkách. Tak v půlce knihy jsem se do čtení spíš nutila, ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec byl zase velmi čtivý. Dávám 4 hvězdičky. Bohužel si myslím, že i ve skutečnosti se mnoho párů na veřejnosti (před přáteli) přetvařují, inu není všechno, tak jak vypadá...svatá pravda.

PetraBery

Výborně napsaný příběh o "dokonalém"manželství Grace a Jacka. Co se opravdu děje za zavřenými dveřmi? Kniha mě pohltila od počátku čtení a já jsem byla zvědavá na konec. Vážně dobře napsané psycho, které si plný počet hvězd zaslouží.

Andrea K.

Úžasná kniha. Nejdřív slaďáček a pak taková rána. Měla jsem celou dobu křeče v žaludku. Až posledních 45 stran už jsem byla v klidu. Fakt super kniha.

Coccinelle

Dávám 4* za úžasný konec. Jinak během čtení knihy pro mě ne vše bylo úplně uvěřitelné...např. se mi těžko věřilo, že by Grace nechala rodiče odjet z domu a neřekla jim, co se děje nebo ať jí vezmou s sebou....Kniha je psaná velice čtivě a jak už jsem napsala nahoře, konec je prostě nejvíc :-)

Andrea2811

Kniha čtená jedním dechem. Líbilo se mi prolínání kapitol z minulosti a přítomnosti, dodávalo to knize více napětí.

petra5585

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Opravdu jsem se nad tímto tématem velmi zamyslela, děj je velmi intenzivní. Děje se to kolem nás? Pravděpodobně ano i když třeba ne v takovéto míře a nejsme schopni to poznat. A jak bychom mohli pomoci? Hrozné, a proto děkuji za tuto knihu.

enguyen

Zajimavy dej a ten konec byl stejne nejlepsi.

Jalisca

Kniha na jednicku, ctiva.. Doporucuji.

Myp2p

Super, čtivá, sice předvídatelná ale zabaví....

intelektuálka

Já to tušila! Podle názvu jsem trochu předvídala, o co půjde. Ale většina psychopatů se zaměří na jeden objekt. Zde to bylo psychické vydírání rozšířené o osobu, která by se těžko mohla bránit. Já se setkala s ženami, které tohle podstoupily a věřte, je velmi těžké se z toho vymanit. Takže nebyla to neschopnost Grace uniknout, vždyť ona se snažila. Byla to Jackova úspěšná manipulace s lidmi. Takže vzkaz všem ženám: kdo máte hodného muže, važte si ho. A kdo trpíte, utečte!!!
Nikdo vám nevrátí ani jeden den vašeho života.

ritta

Kniha mě vtáhla téměř okamžitě. Žádné zbytečné pasáže, rychlý spád, který vás nutí neodkládat knihu a číst dokud nedočtete. Za mě skvělý thriller, který stojí za přečtení.