Za zavřenými dveřmi

kniha od:

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4.3 4084

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Motto
Originální název:

Behind Closed Doors , 2016


více info...

Komentáře (1317)

Komentáře 1317 Recenze 25

Micho86
Micho86
29.10.2023 3 z 5

Knížku jsem dostala darem, i když sama bych si jí možná ze zvědavosti také koupila.
Bohužel jsem při čtení jen kroutila hlavou nad hloupostí hlavní postavy, vážně, to snad ani není možný, aby měl někdo v hlavě tak vymeteno jako milá Grace..
Spousta pozitivních komentářů zmiňuje klady jako statečnost té týrané dobré ženy a promyšlenou důmyslnost děje, za mě tedy vůbec, asi jsem rozmazlená knihami jiných autorů, ale za mě ani jedno s čistým svědomím prostě uznat nemohu, je mi líto.
Já vím, že to není nic snadného napsat kvalitní psycho thriller, a ani neříkám, že si s tím autorka poradila vyloženě špatně, ale lidem, kteří rádi a často čtou, tuto knihu prostě nedoporučuju.
Na druhou stranu ale nelze říci, že bych tento titul četla přímo nerada, a tak bych teď chtěla odůvodnit své 3 hvězdy těmito klady, jež je dle mého názoru po takové kritice třeba zmínit:
1) četlo se mi to snadno a rychle
2) užívala jsem si pasáže se sladkou Millie
3) Ester byla podle mě nejlépe napsaná postava a na úplném konci knížky jsem jí musela zhodnotit jako inteligentní a fajnovou ženskou, kterých by mělo být na světě víc.
Abych to shrnula; kdo čte proto, aby si odpočinul a nepotřebuje nic moc důmyslného, tak bude nejspíš velmi spokojený. Kdo má tento žánr rád a vyhledává další a lepší a zajímavější příběhy tohoto druhu, kupte si něco jiného.
Dávám autorce prostor ke zlepšení a ráda si od ní přečtu za pár let něco nového, protože uznávám, že až taková tragédie to vážně nebyla.;)

VěraČamková
VěraČamková
28.10.2023 4 z 5

Téma často používané a bohužel v životě stále reálné. Na pohled šťastné a spokojené manželství, ale když se zavřou dveře ... To se dá číst vždycky. Tedy pokud to někdo právě nezažívá na vlastní kůži ... Brr


Nikol..1
Nikol..1
26.10.2023 odpad!

Po přečtení komentářů jsem se rozhodla, že by to mohl být ucházející thriller, ale..!!! Nejdřív hrozně dlouho trvalo, než se příběh nějak rozjel a pak??!! Jako vážně? Absolutně nereálný scénář, blbost i samotný konec nereálný. Kniha mě hrozně zklamala, pro mě to bylo vcelku utrpení tento titul přečíst.

GeRaltzRiVie01
GeRaltzRiVie01
14.10.2023 3 z 5

Když je vaše retardovaná sestra chytřejší než vy..

Ovecka_Saki
Ovecka_Saki
10.10.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha a musím přidat jednu hvězdu právě za Millie, ta byla velmi dobře namluvená. I když je to bolestivé téma, vždycky oceňuji, když má záporná postava vše dopodrobna promyšleno. Mé trochu neoblíbené střídání minulosti s přítomností se tady dalo přežít.

beer.veronika
beer.veronika
10.10.2023

Moje oblíbená kniha. Četla jsem ji již třikrát a pokaždé mi běhá mráz po zádech.

Aneleh
Aneleh
07.10.2023 5 z 5

Moc dobrý psychologický thriller, hodně temné a bolestné pro milovníky zvířat. Líbilo se mi především, jak všechno bylo do detailu promyšlené i ten způsob psaní, kdy všechno musíte dokonale prožívat s hlavní hrdinkou až do konce, ani chvíli nemáte klid a musíte číst dál a dál. Střídání minulosti a přítomnosti vynikajícím způsobem udržuje váš zájem, tato spisovatelka prostě umí. Chcete-li zažít něco neuvěřitelného, sáhněte po této knize.

s.mirka1
s.mirka1
13.09.2023 5 z 5

Přečteno v podstatě za jeden den!! Začátkem jsem se musela trochu prokousat, ale pak to už nešlo nedočíst najednou!! V polovině čtení mi to nedalo a musela jsem tady mrknout na komentáře jak to zhruba dopadne : )). Romány moc nečtu, ale z času na čas si nějaký střihnu : )), tak i možná proto mě tento tak bavil....

Lupis
Lupis
10.09.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá Grace a Millie, nechutný Jack. Doporučuji.

katerina3633
katerina3633
04.09.2023 5 z 5

Skvěle uchopený psycho thriller. Kniha mě opravdu dost vydeptávala. Napětí je v každé stránce, jednání hlavní hrdinky je naprosto uvěřitelné (hodně jsem si užívala pasáže, kdy se nad sebou zastyděla, že tomu člověku opět podlehla a nemohla uvěřit, že takto může vůbec člověk jednat). A postava úžasné Millie! Tu nešlo nemilovat.

jihej
jihej
30.08.2023 4 z 5

Poměrně dobře popsáno téma dokonalého manželství navenek a skryté temnoty, která je skryta ,,pod povrchem". Nejde o úplně originální námět, ale jeho zpracování je v tomto případě podle mě zdařilé a čtivé.

barbora6886
barbora6886
19.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Potěšilo mě jak zemřel, aspoň věděl jak trpělo to štěně.

olca1983
olca1983
10.06.2023 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem, posledních cca 80 stránek jsem nevnímala ani svět okolo, ani to, že musím jít spát. Nešlo to, musela jsem jí dočíst. V knize se střídaly kapitoly z minulosti a přítomnosti. A já se nemohla dočkat, až se časová období prolnou a vše (snad dobře) dopadne.
Kniha byla psána tak, že by člověk věřil, že se tak odporný příběh - promyšlený do posledního detailu - mohl klidně odehrát. Každou otočenou stranou jsem Grace fandila čím dál tím víc a obdivovala jí za to, co vše zvládne ustát. Několikrát jsem si říkala, zda je horší psychický nebo fyzicky teror. Jack byl neskutečná bestie.
Moje druhá knížka od autorky a okamžitě vyrážím do knihovny pro další!

Tereza137
Tereza137
31.05.2023 4 z 5

On, dokonalý manžel, který se stará o svou manželku a je bezchybný právník, který vydělává hodně peněz. A ona dokonalá manželka, která se stará o svého manžela a dům? Existuje takové manželství? Ano, dokud se nezavřou dveře od jejich domu...

Za mě je to prostě průměrná kniha od které jsem asi čekala trochu víc. Možná je to prostě tím, že už mám celkem dost těchto psychothrilleru prečtených, a jen tak mě něco nevykolejí. Myslela jsem si, že to bude drsnější, chladnější a nebude to tak "jednoduchý" konec, jelikož ten jsem tušila už hned před půlkou knihy (a bohužel se vyplnil).

Na začátku se mi líbilo, jak autorka psala jakoby z pohledu nic netušících přátel a vlastně nás do toho i zapojila, že přeci toto je ten dokonalý manželský pár, který nemá žádné chyby. No... Až potom začala autorka psát v ich formě hrdinky, která Vás vtáhne do toho děje ještě víc a začíná se celý příběh rozplétat a pomalu zjišťujete, že nic není dokonalé a tito dva už vůbec ne.

Hl hrdinka. Grace mi celkem k srdci přitostla a můžu říct, že byla sympatická a v určitých situacích mi ji bylo i líto. Jen si nemyslím, že člověk, který prožívá to, co ona, může být celou dobu tak psychicky a fyzicky odolný a vlastně se z toho všeho "nezbláznit."

A potom je tu Jack, dokonalý a perfektní manžel. No, co na něj říct. Prostě nadprůměrně inteligentní chlap, jelikož všechno vždycky měl vymyšlené do každého detailu a to se mi "líbilo" a bylo to i překvapující. Ne vše by mi došlo, kdyby to autorka víc nerozvedla.

Konec, jak už jsem zmiňovala, mi byl hned skoro od začátku jasný, jelikož jsem si řekla "co bych dělala v této situaci já." No, a vlastně jsem si na to odpověděla a ono se to i vyplnilo (pro mě bohužel).

Kdybych to měla shrnout, tak se mi kniha líbila, ale mrzí mě, že to nebylo víc drsnější. Určitě knihu doporučuji, ale spíše více těm, kteří v tomto žánru nemají tolik načteného.

lena2653
lena2653
14.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla síla! Nejhorší byla pasáž se štěnětem, které ten psychopat nechal vyhladovět a po návratu z "dovolené" ho Grace našla mrtvé. Celou dobu jsem hrozně doufala, že ten psychopat zemře! Ten konec mě dostal, když kamarádka Grace očividně pochopila, co se u nich dělo, dle aluze na červený pokoj. Paris je prostě mistr psychothrillerů.

Nika.
Nika.
23.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Uff!, tak tenhle příběh - to byla síla! Kniha byla napsaná skvěle, při čtení jsem byla absolutně vtažená do děje...
Musím vypíchnout postavu Millie - tuhle úžasnou slečnu jsem si nesmírně zamilovala.
Postava Jacka byla tak odporná, že jsem si doslova oddechla, když bylo jisté, že je mrtvý a nikomu už nikdy neublíží.

LuckaLO
LuckaLO
11.04.2023 4 z 5

Knihu jsem právě dočetla a nějak nevím. Myslela jsem si, že už jsem po všech těch hororech otupělá vůči všem hrůzám, ale tohle mě celkem děsilo. Nejvíc ta beznaděj hlavní hrdinky. Asi to všechno bylo trochu přitažené za vlasy, konec lehce předvídatelný a nedotažený, ale jinak dobrá knížka.

AnetaD.
AnetaD.
02.04.2023 2 z 5

Čtivé, ale téma i zápletka mi připomínaly romány jako Noci s nepřítelem nebo Bez dcerky neodejdu..zkrátka nic nového pod sluncem.

lucie5197
lucie5197
27.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Má první kniha od této autorky a vlastně jsem po ní sáhla náhodou a jsem ráda. Pravděpodobně si za pár hodin/dnů uvědomím nějaké nedostatky, či nelogičnosti. Alee, protože jsem stále v opojení (dočteno před pár minuty), tak jsem nadšená. Od knížky jsem se nemohla odtrhnou, snad jen jsem Jackovi přála horší smrt a konec by si to celkově zasloužilo lepší.

LuckaDea
LuckaDea
15.03.2023 4 z 5

Tento psychologický thriller byl opravdu čtivý a mrazivý. V příběhu se střídá minulost s přítomností, přesto je ale kniha přehledná. Je psaná čtivě a poutavě, děj hezky ubíhá, takže jsem knihu měla i brzy přečtenou. Čtení některých částí nebylo příjemné, z těchto pasáží byla cítit úzkost a bezmoc. Jednu hvězdičku strhávám za poměrně předvídatelný děj a za docela rychlý konec, se kterým si možná mohla autorka více vyhrát. Celkově ale knihu hodnotím hodně kladně.

Tereza0107
Tereza0107
06.03.2023 4 z 5

Já nevím, jsem jediná, komu ta zápletka přišla docela přitažená za vlasy? Jakoby četlo se to dobře, o tom žádná, ale nějak mi to nenahánělo tu správnou husí kůži. Tak nevím, co u mě přesně nezafungovalo.

Timkim
Timkim
02.03.2023 4 z 5

Vcelku dobrá kniha která si bere na paškál téma o kterém se moc nemluví. Líbilo se mi prolínání děje minulosti a přítomnosti a dávalo tomu takový náboj, ale to neustále omílání Millie... už jsem byl na to jméno alergický. Musím uznat, že vymyšlené to měl dost dobře, vždy o krok vepředu, jen postupem času bylo vidno jak to vše dopadne, jak se to bude vyvíjet a začalo to být prvoplánové. Čekal jsem zvrat, který nepřišel, ale i tak dobrá kniha.

Tralalanka
Tralalanka
26.02.2023 5 z 5

WAU! Uzasne! Nemohla som sa od knihy odtrhnut. Doporucujem vsetkymi desiatimi

ela1972
ela1972
23.02.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. I přesto, že se v mi stavěly hrůzou vlasy na hlavě, nedalo se od knihy odtrhnout.

xmichaelac
xmichaelac
23.02.2023 5 z 5

Do první třetiny jsem myslela, že knihu nedočtu, hodně jsem se ztotožnila s obětí a myslela jsem, že to na mě bude moc. Další třetinu už jsem jen čekala, jak se příběh bude vyvíjet a v závěru vyhlížela dobrý konec. Při poslední větě mi snad zabrněly i konečky prstů :)

Titas9001
Titas9001
21.02.2023 5 z 5

Dávám plné hodnocení za výborně vystavěné napětí a dobré počtení, protože vás to podvědomě nutí pořád stát na straně dobra, když to zlo je takové monstrum, které neví, kdy je dobré ubrat. Výborně popsané, jak je možné manipulovat a někdy až tak, že je vám z toho úzko. Konec dobrý, všechno dobré.

knihomolka460
knihomolka460
13.02.2023 5 z 5

Na knihu jsem slyšela dobré ohlasy a že je to pro někoho až moc silné. Přemýšlela jsem nad tím, o čem to asi bude a těšila jsem se až se ke knize také dostanu. Naprosto mě to uchvátilo. Je to skvělý příběh a nedalo se od toho odtrhnout. Je to až děsivé,čeho jsou lidé schopni udělat.

Cher
Cher
11.02.2023 5 z 5

Skvělý psychothriller. Jack byl neuvěřitelný děsivý zmetek.

simonit
simonit
11.02.2023 3 z 5

Děsivý příběh... nechce se až věřit, čeho všeho je Jack schopen...
Knížku jsem přečetla během dne. Nešlo knížku odložit, jak byla stále napínavá.

Rozarka454
Rozarka454
03.02.2023 5 z 5

knihu jsem přečetla za jeden den, nešlo od ní vůbec odejít. Trochu psycho, ale zároveň případ, který není ojedinělý a člověk si uvědomí, co všechno se může stávat "za zavřenými dveřmi"