Za zavřenými dveřmi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341619/za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4.32337
Orig. název:

Behind Closed Doors (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (11)

Diskutovat
Janicga88
15. května

Kniha se mi moc líbila, a jsem ráda že ten psychopat umřel v tom svým červeným pekle:)

MíšaS.
14.09.2018

Jediné pozitivní je, že se to četlo celkem rychle. Zápletka příšerná, hlavní hrdinka hloupá nána, co sedne na lep prvnímu chlapovi, rok a půl není schopná nic vyřešit a pak najednou během pár týdnů vymyslí a uskuteční dokonalý plán, který vlastně ještě musí pomalu vymyslet její sestra stižená Downovým syndromem, co to jako je... .
Narovinu, kdyby je obě dvě zavřel do sklepa a nechal pojít hlady, bylo by mi to úplně jedno.

Medvidek82
14.05.2018

Kniha která Vás nepustí. Napsáno v dvou dějových stopách, které společně utvářejí přítomnost.
Brrr příběh mi stačil jen na papíře, nechtěla bych ho zažít!!!

bela100
30.01.2018

....označení "světový bestseller!" je celkem dobré lákadlo ,dejme tomu že je to autorčina prvotina...,ale jinak musím souhlasit s výroky už tady v diskuzi napsanými..(bohužel v negaci),z počátku jsem čekala něco víc,o to překvapující byl celkem rychlý,jednoduchý a trochu nelogický konec bez výrazné pointy!

kachnch
27.12.2017

Obsahuje spoilery.

Knížka je hodně čtivá. Když se do děje zaberete, jde to opravdu samo. Námět mě bavil a občas mi z něj bylo sakra ouzko.

Vytkla bych ovšem dost jednoduchý styl psaní (nevím, jestli to bylo překladem, ale občas jsem si připadala, jako bych četla sloh z druhého stupně základní školy :)) a hodně strohý konec, který za sebou navíc nechává nezodpovězené otázky. SPOILER! Tak například – byl Jackův příběh z dětství pravdivý? Proč tak nutně potřeboval zrovna Millie? Co tedy opravdu jezdil dělat do toho Thajska? Vzhledem k tomu, že mu bylo už skoro 40, co dělal pro svou potřebu všechny ty předchozí roky? Do té doby žádné věznění, nic?
Celý ten závěr knihy na mě působil tak, jako by to autorku najednou přestalo bavit a chtěla příběh co nejrychleji dopsat. S tím, že tam nechá spoustu nelogičností, už se ovšem netrápila. Seběhlo se to tak rychle a primitivně, že to zabilo naprosto celý příběh. MEGA SPOILER! K tomu, že Grace Jacka přelstí tak, že si přímo před ním vyndá z rukávu kapesník, vysype z něj prášky do skleničky a ty ještě vymění, se snad ani nevyjadřuji. Psychopata, který má údajně naprosto vše promyšlené do posledního detailu a Grace pozoruje snad i ve spaní. Oukej, make sense.

Dala bych 2 a půl hvězdy.

denča1000
14.12.2017

Spisovatel dal najevo už od samého začátku, jak se asi děj knihy bude vyvíjet. Neboť od začátku příběhu bylo jasné, že Greace je manipulována a týrána. Postupem času jsme se v knize dozvídali, jak to celé vzniklo, o co Jackovi vlastně šlo, kdo a co byl jeho cílem. Celé to do sebe hezky zapadlo a kniha je dobře propracovaná. Stále jsem čekala, že se Jack dopustí většího násilí, ale nebylo tomu tak. Velice mě šokoval příběh Molly, tím se mi kniha docela zhnusila, protože mi to vehnalo slzy do očí, zvlášť, když se v knize neustále připomínala, bolelo mě to pomyšlení. Když nechal Jack na pospas osudu Molly, čekala jsem, že se tedy něčeho dopustí i na člověku, ale tomu tak nebylo. Takže kniha má vlastně kladný konec, na což jsem netrpělivě čekala. Greace to sice velmi dokonale naplánovala a ještě lépe zahrála, ovšem v jiné knize by taková vražda neprošla. Přece muselo být divné, že byl ve sklepě zamčený, kde byly stopy po prášcích a co ten děsivý sklep. To opravdu policie neviděla a nebylo to nikomu zvláštní?? Tohle Greace vyšlo až moc jednoduše. Každopádně asi jsem čekala, že se od Jacka dostane, ale nečekala jsem, že takhle. Myslela jsem, že ji zachrání právě neustále zmiňovaná a podezřívavá Ester.
Do knihy jsem se každopádně začetla velmi dobře a skvěle se četla a odrhnout se od ní bylo opravdu těžké.

ddkk
13.11.2017

Dočetla jsem, vlastně doposlouchala a taky jsem si oddechla v okamžiku, kdy Grace konečně toho líbezného narcistického sadistu oddělala...celou dobu jsem si říkala, pro kolik čtenářů může být takový příběh uvěřitelný, protože ten, kdo něco podobného ani zpovzdáli neviděl nebo neslyšel, může pochybovat. Fakt je ten, že bohužel podobných sociopatů je víc než by si jeden (jedna) myslel(a), naštěstí ne v tak drastické podobě. Ale pro život to taky nebývá...Na závěr jen jedinou kritickou poznámku k audioverzi knihy - Simona Peková, která knihu načetla, ji zřejmě četla opravdu "na ostro". Hrozně mi vadily nevhodné pauzy, nesprávná intonace a evidentně neznalost textu...Ale knize jako takové dávám plný počet.

Terata
05.11.2017

Je tato kniha sepsané podle skutečné události? Nikde jsem to bohužel nemohla najít.

Štítky

thrillery advokacie týrané ženy manželství thrillery pro ženy

Autor a jeho další knihy

B.A. Paris

B.A. Paris
anglická, 1958

Podobné knihy

Kniha Za zavřenými dveřmi je:

v Právě čtených34x
v Přečtených3124x
v Čtenářské výzvě234x
v Doporučených219x
v Knihotéce521x
v Chystám se číst1135x
v Chci si koupit283x
v dalších seznamech12x