Slyšet jeleny zpívat

V horské osadě v Beskydech byla nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460373/big_slyset-jeleny-zpivat-tjj-460373.jpg 4.1246

Kniha Slyšet jeleny zpívat

Gibis

Poslední dobou mě hodně baví číst české autory a když jsem narazila na tento detektivní román z Beskyd, což jsou kopce mému srdci nejbližší, nemohla jsem odolat! Samozřejmě to má pro mě přidanou hodnotu v tom, že místa popisovaná dobře znám a to člověka vždycky potěší :) Ale i detektivní příběh mě hodně bavil, těšila jsem se na každou chvilku čtení a v určitou chvíli se už knížka odložit nedala, jak byla napínavá. A i když to určitě nějaké mouchy mělo, já hodnotím pěti hvězdami a těším se na další autorovo dílo.

Kopretina_aku

Docela dobrá prvotina. Ta ostravská mordparta byla trochu podivná a možná jich bylo zbytečné moc a chyběla mi tam nějaká výrazná postava. Souhlasím s komentáři, že slovenská linka byla nadbytečná. Motiv pachatele naprosto ujetý, chápu to jako pokus o mystično. Konec ve stylu amerického akčního filmu mi ke klidné beskydské osadě moc neseděl. Jako celek plynulé, postavy bych ráda poznala více a to se třeba v příští dekektivce povede. 3,5*

zupri

Velmi milé a čtivé překvapení, nádherný popisný jazyk.

Gabetka

Autor měl zápletku promyšlenou, v závěru jsem ocenila detaily, které nakonec dobře ladily s celkem. Některými odbočkami umně sváděl čtenáře z cesty a komplikoval odhalení totožnosti vraha. Závěr proběhl ve stylu, za který by se nestyděl žádný akční film. Ovšem hlavně ze začátku jsem měla problém s podivně šroubovanými dialogy, které vůbec neplynuly přirozeně a působily strojeně a uměle. Tak by se přece nikdo nebavil, natož policisté. Postupně se to zlepšilo, nebo jsem si zvykla. Přesto je autorův debutový počin na poli detektivek zajímavý a další knize bych dala šanci.

Marcela52

Dobře napsaný detektivní příběh mladého autora měl zajímavou zápletku, takže jsem se při čtení rozhodně nenudila. Jen mě trochu zklamal překombinovaný závěr s příliš "krvavými" detaily. Ocenila jsem nejen realistický pohled na současné kriminalisty, ale také vtipné postřehy a dobrou charakteristiku postav. Za ten překombinovaný závěr dávám o hvězdičku méně, ale přesto mohu doporučit jako dobrou "oddechovku". Kvalitních detektivek není v současné české literatuře mnoho, ale tato k nim určitě patří.

Pavelpi

Docela slušná detektivka. Řekl bych, že je lepší než většina současných detektivek. Jenom mi vadilo to zamotání na konci a spojení s jiným případem. Myslím, že tohle zrovna nemuselo být. Ale jinak velmi slušné a napínavé.

gossipavlina

Oproti většině přede mnou nadšeně áchat nad knížkou nebudu.
Motanice zamotaná, tolik postav, které mi splývaly. Takže proč to ještě nezamotat víc lidmi z řad policicistů se stejným příjmením (sourozenci).
Možná mohlo i zůstat jen u příběhu z Čech. Ta slovenská epizodka byla jaksi nadbytečná.
Další knihy od autora už asi číst nebudu. Jeho styl mě moc nezaujal.

marlowe

Ne, vůbec nezaujalo. Vlastně jsem nenašel nic, co bych mohl na knížce pochválit. Syntetický příběh bez invence a nadstavby, stojící na dneska tak módní a vlastně docela zbytečné a nedějotvorné, nechutné brutalitě, partička vyšetřovatelů, ke kterým jsem si nevytvořil žádný vztah, papírové dialogy, celková překombinovanost. Udivila zvláštní záliba v příjmeních, končících na „a“ (pánové kriminalisté Lada, Nitka a Cesta), vadila přemíra užívání křestních jmen a jejich mísení s příjmeními (Roman doslova vystřelil k toaletám, Lada, Aleš, Vašek i Petr už odcházeli k výtahu), což přehlednosti nijak neprospívalo (a mně osobně připomínalo logické kvízy typu „Karel sedí vedle Romana, ale nesedí vedle Petra“) – a malá zajímavůstka na závěr: motiv detektiva, který si v pracovní době vyřezává u svého psacího stolu dřevěné figurky, už známe ze seriálu The Wire (byť tam šlo o nábytek pro panenky).