Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460373/bmid_slyset-jeleny-zpivat-tjj-460373.jpg 4 493 174

V horské osadě v Beskydech byla nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?... celý text

Pavelpi
26.04.2022 4 z 5

Docela slušná detektivka. Řekl bych, že je lepší než většina současných detektivek. Jenom mi vadilo to zamotání na konci a spojení s jiným případem. Myslím, že tohle zrovna nemuselo být. Ale jinak velmi slušné a napínavé.

gossipavlina
24.04.2022 2 z 5

Oproti většině přede mnou nadšeně áchat nad knížkou nebudu.
Motanice zamotaná, tolik postav, které mi splývaly. Takže proč to ještě nezamotat víc lidmi z řad policicistů se stejným příjmením (sourozenci).
Možná mohlo i zůstat jen u příběhu z Čech. Ta slovenská epizodka byla jaksi nadbytečná.
Další knihy od autora už asi číst nebudu. Jeho styl mě moc nezaujal.

marlowe
23.04.2022 1 z 5

Ne, vůbec nezaujalo. Vlastně jsem nenašel nic, co bych mohl na knížce pochválit. Syntetický příběh bez invence a nadstavby, stojící na dneska tak módní a vlastně docela zbytečné a nedějotvorné, nechutné brutalitě, partička vyšetřovatelů, ke kterým jsem si nevytvořil žádný vztah, papírové dialogy, celková překombinovanost. Udivila zvláštní záliba v příjmeních, končících na „a“ (pánové kriminalisté Lada, Nitka a Cesta), vadila přemíra užívání křestních jmen a jejich mísení s příjmeními (Roman doslova vystřelil k toaletám, Lada, Aleš, Vašek i Petr už odcházeli k výtahu), což přehlednosti nijak neprospívalo (a mně osobně připomínalo logické kvízy typu „Karel sedí vedle Romana, ale nesedí vedle Petra“) – a malá zajímavůstka na závěr: motiv detektiva, který si v pracovní době vyřezává u svého psacího stolu dřevěné figurky, už známe ze seriálu The Wire (byť tam šlo o nábytek pro panenky).

SweetbabyDi
22.04.2022

Slyšet Jeleny Zpívat
Toto je prvotina jednoho mladého nadaného spisovatele s krásnou obálkou s fotkou daňka.
Kniha měla spád a výborně se četla. Nečtu detektivky. Toto je moje první. V knize je hodně jmen, nevadilo mi to, aspoň jsem zapojila mozek. Jen mi vadila ke konci ta morbidní brutalita. To se mohlo vynechat. Pěkná kniha.

Nika.
11.04.2022 5 z 5

Lepší knihu jsem dlouho nečetla!

jprst
04.03.2022 5 z 5

Povedená česká detektivka se vším všudy, co od dobré detektivky očekávám. Mezi současnými českými detektivkami hodně vyčnívající a překvapivá špice. Tohle za přečtení stálo a tak se určitě mrknu i na další autorovu knihu.

slaska77
03.03.2022 5 z 5

Tak mohla bych počet hvězdiček zdůvodnit blízkostí regionu mého dětství, ale to by nestačilo. Seversky mrazivé prostředí beskydské osady, kde každý může být vrahem či s vrahem žít... prostředí ostravské kriminálky, kde každý detektiv je svým způsobem svůj... a k tomu vypravěčský talent mladého autora, jak má být! Skvělé a doporučení vhodné! A strana 100: "Tohle je šílenost, napadlo ho těsně předtím, než pomocí deštníku otočil zrcadlo před ženinu tvář."

Jiparis
26.02.2022 4 z 5

Docela dobrá česká detektivka. Zápletka se mi líbila, rozuzlení a spojení s jiným zločinem mi připadalo zmatené.

Alena1957
25.02.2022 5 z 5

Vynikající detektivní román, napínavý, těším se na další knihy od autora.

michimuller
16.02.2022 5 z 5

Velmi příjemné překvapení.. Obálka s jelenem jednoduše nádherná a Beskydy miluji. Oblast Bílé a Starých Hamrů znám s dětství, takže ano, tohle musím mít! A přeci jenom jsem si dala závazek, že si ty severské detektivky občas proložím něčím tuzemským a nemusí to být jen Klevisová. Autora neznám, ale je to frajer! Pane Šmehlíku klobouk dolů. Zakomponovat do jediné knížky tolik ožehavých témat a ukočírovat to, aby to nebyla slátanina a puzzle se pomalinku spojovalo, to chce pořádný kus odvahy a fantazie. Ostravský elitní tým bylo "pracoviště" jako všude jinde s lidmi a jejich myšlenkovými pochody naprosto uvěřitelnými, co se zrovna často nevidí. 5hvězdiček naprosto zaslouženě, jen já bych vyhodila Epilog, mám raději konce useknuté ať si každý domyslí, co mohlo být dál, protože to sklouzne k patosu o který nikdo vlastně nestojí. Super doporučuji a určitě budu autora sledovat.

monushka
16.02.2022 5 z 5

Nakladatelství Argo je sázka na jistotu. Potvrdilo se mi to i v případě této detektivky. Pana Šmehlíka si přidávám do seznamu oblíbených autorů, protože tato kniha je velmi originální, nápaditá a při čtení mi hodně šrotovalo v hlavě a stejně jsem vraha neodhalila. Kniha má navíc nádherně provedenou obálku. Už se těším, až autorovi vyjde nová kniha z plánované série.

petula22
15.02.2022 4 z 5

Za mě vydařená detektivka od mladého autora. Především mě zaujal název a dlužno říci, že kniha nezklamala. Promyšlená zápletka z horské osady v Beskydech, kde vrahem mohl být každý. Já ho neodhalila, o to větší překvapení jsem ke konci knihy zažila. Hodně postav, ale dá se orientovat. Těším se na chystanou sérii.

Gigy
07.02.2022 4 z 5

Ze mě velmi povedené. Od originální obálku, přes zajímavý název až po příběh samotný. Nejvíc asi oceňuji vykreslení členů mordparty, fakt jsem si je dovedla představit a dovedla jsem se vžít do toho, že tohle jsou ti týpci, co dělají na vraždách (někteří mi trochu připomínali hrdinky z Devadesátek) - to v českých detektivkách většinou nezažívám. Těším se na další :)

Laugar
29.01.2022 5 z 5

Vynikající detektivní román z prostředí Moravskoslezských Beskyd, který mě do svého děje vtáhl od první stránky. Autor zajímavým a věrohodným způsobem vykreslil atmosféru malé beskydské osady a okolních lesů. Spád mělo i samotné vyšetřování ostravských kriminalistů a jejich pátrání po pachateli, který byl mezi ostatními postavami v příběhu velmi dobře ukryt. Jako příjemné osvěžení hodnotím zakomponování slovenské linky do vyprávění (s dialogy ponechanými ve slovenštině). Naopak za těžce čtenářsky stravitelnou považuji pasáž z kuchyně pachatele zločinu, na kterou rovněž někteří jiní čtenáři upozorňují ve svých komentářích. Zmíněná pasáž poněkud srazila mé nadšení z tohoto detektivního románu, její zařazení do příběhu je tak v mých očích spíše kontraproduktivní (tato scéna mě dlouho odrazovala od toho, abych knihu začal číst). Také já osobně bych se tedy raději bez této pasáže obešel, ale jinak mě autor oslnil. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak pro mě úchvatná obálka knihy i přiložená mapka osady Helašná, v níž se hlavní část vyšetřování odehrává.

Prync
23.01.2022 3 z 5

Začalo to výborně, ale brzy se to přelilo do spleti postav, které splývaly. Pak se děj trochu rozjel, ale hlavní linku začaly překrývat vedlejší příběhy, mnohdy nesouvisející, nedovyprávěné. Např. "slovenský" příběh byl úplně nadbytečný a náhoda, že případy vyšetřují kamarádi, až dětinská. Myslím, že zrůdnosti tam bylo přespříliš a "smažení prsních řízků" autentičnosti nepřidalo. Navíc zatahovat do případu nechutným způsobem malého pachatelova synka mi přišlo zbytečné. Sladkobolný konec mě zklamal.
Dialogy místy působily jaksi uměle, hlubší psychologie postav by také přispěla k větší věrohodnosti příběhu.

Až mladý autor ještě něco odžije, ubere trošku příliš bujné fantazie a přidá více pokory k životu, napíše skvělou českou detektivku. Nakročeno k tomu má víc než dobře!

Arkagas
09.01.2022 4 z 5

Jsem nadšená. Po dlouhé době tu máme český kriminální román, který se nebojí brutální vraždy a normálního, lidského vyšetřování. Mordparta z Beskyd je složená z chlapů, kteří žijí obyčejné životy, nejsou to žádní superhrdinové a vyřešit tuhle brutální vraždu je pro ně priorita. Oproti tomu jejich nadřízený má ve vrahovi jasno od začátku a prioritou je pro něj případ uzavřít - ne vyřešit. O to víc se tohle zamotává v momentě, kdy zmizí ze Slovenska slečna, která je hodně podobná první oběti - a tady mě bavilo to, že se autor nebál toho psát kapitoly slovensky v české knize, protože to tomu dodalo osvěžení a ráz. Tohle je kniha, která zaujme každého, kdo má rád kvalitní detektivky a je už jako já tak trochu přehlcen všema těma severskýma thrillerama, které jsou poslední dobou vcelku na jedno brdo. I u nás v českých vodách očividně totiž umí lidé napsat příběh, který Vás chytne za srdce a ve kterém budete napjatě sledovat, jak to celé dopadne.

Knihomolka506
07.01.2022 5 z 5

Vyšetřování plné nečekaných odhalení, dobře se četlo.
knižní výzvy: databázeknih.cz, téma 9: kniha s předmluvou

i.stefany
03.01.2022 4 z 5

Spokojenost. Přidávám se ke čtenářům, které tento příběh z beskydských luhů a hájů potěšil. Sice určité pasáže byly poněkud vyšinuté, ale když je odmyslím, tak jako celek slušná detektivka. Navíc jsem cítila podobnost s postavami policistů z televizního 1. oddělení a nejvíc mě bavil Josef Korejs alias Miroslav Lada :-)))

daja51
20.12.2021 5 z 5

Vidím, že jsem nebyla sama, koho tato kniha příjemně překvapila. Příběh byl napínavý a velmi čtivý od samého začátku až po jeho konec - časem jsem se zorientovala i v tom množství postav - mohu jen doporučit.

hannina
18.12.2021 3 z 5

Tak tuhle ostravskou mordpartu jsem nějak nepobrala.... Děj zasazený do beskydských kotárů do malé osadní komunity, kde je jeden podivín větší jak druhý, to mé očekávání nasměrovalo na nějakou svéráznost.... Děj se však zvrhnul v téměř horor v hlavní roli s echt psychopatem a předestřené vzájemné vztahy mezi kriminalisty i mezi osadníky mi přišly jakési umělé.

vraždy thrillery Beskydy krimi české detektivky rodinná tajemství Ostravsko Cena Jiřího Marka

2021  82%Slyšet jeleny zpívat
2015  80%Temné znamení