Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460373/bmid_slyset-jeleny-zpivat-tjj-460373.jpg 4 493 174

V horské osadě v Beskydech byla nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?... celý text

Leona333
03.04.2021 5 z 5

Podle názvu a přebalu knihy, by se jeden mohl mylně domnívat, že se jedná o nějakou mysliveckou brožuru... Ve skutečnosti se jedná o parádní, napínavou detektivku z českého prostředí. Všem fanouškům českých, kvalitních detektivek, mohu tuto knihu jen doporučit.

choulinka
03.04.2021

Úžasně napsaná kniha, četla se opravdu jedním dechem. Velmi zajímavý příběh. Mohu jen doporučit, už se velmi těším na další.

sandy.cole
02.04.2021 4 z 5

Velmi působivý příběh, ačkoliv nejsem příznivcem toho názvu "mordparta."

ondrej5328
29.03.2021 5 z 5

Severská detektivka v Beskydech. Skvělé čtení. Ano hodně postav, ale dávají tomu smysl. Jestli tohle je prvotina, tak klobouk dolů a už se těším na další knihy, které snad budou. Za mě 100% a i Nesbo může závidět.

martineden
28.03.2021 5 z 5

Českých (a moravských) detektivek není nikdy dost. Zvlášť když jsou povedené. A to Slyšet jeleny zpívat je. Trošku mi to připomínalo vynikající seriál Případy 1.oddělení, navíc i s postavou staršího moudrého vyšetřovatele, v knize se také jmenuje Václav. Určitě budu sledovat další tvorbu autora.

daniela8227
28.03.2021

Překvapivě dobré, opravdu doporučuji

Palpy
28.03.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat je prvním příjemným překvapením tohoto roku. Tělo nalezené v okolí malé vesničky v Beskydech je příslib pro zajímavý děj. Velkým plusem příběhu je malé množství postav čítající vyšetřovací mordpartu v čele s cholerickým šéfem, obyvatele dotčené obce a pár dalších nezbytných postav pro posun děje, které se v ději často jen mihnou, splní účel a více nepřekáží. Autorovi se tak povedlo i na celkem malém prostoru vtisknout osobám alespoň základní charakter na jehož základě máte možnost si je oblíbit nebo je nenávidět. Co se děje samotného týká dal by se rozdělit do tří částí. Úvodní seznámení s postavami, průběžné vyšetřování a finále. Všechny části vcelku plynou a mají minimum hluchých míst. Příběh je navíc proložen několika dějovými linkami, kterých nicméně není tolik, aby nutně čtenáře mátly nebo ho rušily v hlavním příběhu. Finále je potom rozvržené na dostatečném prostoru, aby nebylo příliš urychlené a navíc i postupně graduje. Co se dá autorovi lehce vytknout jsou celkové motivy pachatele, které sice dávají ve finále smysl, ale indícií a informací je při objasňování tolik, že si člověk až řekne, že to šlo možná snadněji, stejně jako samotné odhalení pachatele. To je nicméně na posouzení každého čtenáře a příběhu to určitě nijak neubližuje. Celkově kniha působí dojmem severské krimi, kdy se děj odehrává ve skoro opuštěných lesích a vrahova brutalita stejně jako jiné scény rozhodně nejsou ničím co byste hledali v knihách od Agathy Christie nebo Carolin Grahamové. Tak jako tak se jedná o velmi kvalitní počin na to, že se jedná o autorovu románovou prvotinu a bude vzhledem k jeho věku velmi zajímavé sledovat, kam se jeho tvorba dále posune.

elenagabi
27.03.2021 4 z 5

První část knihy skvělé konec překombinovaný a na mě dost drsný

Adys137
26.03.2021 5 z 5

Výborná knížka od začátku až do konce. Ze začátku mírné zmatení z postav, kdo je kdo. Po chvíli se člověk orientuje.

grape
25.03.2021 5 z 5

Knížka mě od začátku chytla a nepustila . Trochu ryze reálná , trochu temná, zahalená jako v podzimní mlze. Netuctový příběh , originální , ale čtivé vyprávění . Množství postav mě pobouzelo se s nimi sžit, přemýšlet o nich, mít k nim vztah. Závěr mne zklamal pouze tím, že už byl konec knížky . Těžko uvěřit , že takto propracovaná a vyzrálá knížka je prvním románem autora.

BarboraLev
23.03.2021 3 z 5

Hodně postav. Fakt hodně. Závěr mě zklamal. Chybí odpovědi na některé otázky. Finále zbytečně krkolomné a natahované. Ale na prvotinu dobrý.

berila
22.03.2021 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od "Felidae". Pro mě detektivka se vším všudy, která navíc v závěru graduje až do velmi slušného thrilleru. A navíc od českého autora. Doufám, že nebude poslední, protože já jsem naprosto nadšená a všem doporučuji. Nelze dát méně než 5*.

Aindara
22.03.2021

První kapitola dobrý.Pak mi styl psaní začal připomínat ta sešitová vydání krátkých detektivek .Samozřejmě tak o level výš,ale přesto. Konec mne nenadchnul. Překombinováno ,snaha o zakončení ve stylu některých severských detektivek( mám jich načteno opravdu hodně), v kterých se objevují místo starých dobrých důvodů k vraždám bizarní krkolomnosti,mne zklamal. Méně znamená více. Snad si to autor uvědomí,pokud bude chtět dále v tomto žánru pokračovat . A o detektivech z masa a kostí- to je snad předpokladem. Pěkné dny s knihami přeji a doporučuji posledního H.Liera-Zadní pokoj.

Felidae
20.03.2021 5 z 5

Povedená česká detektivka. Příběh, za který by se nemusela stydět velmi dobrá severská krimi, vyšetřovaná jako v seriálu První oddělení - čili zápletka má logiku, detektivové jsou z masa a kostí, zločinci rovněž. Zkrátka jak začneš číst - nelze odložit.

vraždy thrillery Beskydy krimi české detektivky rodinná tajemství Ostravsko Cena Jiřího Marka

2021  82%Slyšet jeleny zpívat
2015  80%Temné znamení