Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460373/bmid_slyset-jeleny-zpivat-tjj-460373.jpg 4 495 175

V horské osadě v Beskydech byla nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?... celý text

hannina
18.12.2021 3 z 5

Tak tuhle ostravskou mordpartu jsem nějak nepobrala.... Děj zasazený do beskydských kotárů do malé osadní komunity, kde je jeden podivín větší jak druhý, to mé očekávání nasměrovalo na nějakou svéráznost.... Děj se však zvrhnul v téměř horor v hlavní roli s echt psychopatem a předestřené vzájemné vztahy mezi kriminalisty i mezi osadníky mi přišly jakési umělé.

Evišťátko
18.12.2021 1 z 5

Obrovské zklamání!! Možná do poloviny byl příběh celkem dobrý,pak to ale začalo nabírat bizarních obrazů,kdy se snad autor nechal unést severskou krimi,ale i na tu by to nebylo nic jiného než slátanina.A to musím říct,že tento výraz používám poskrovnu. Konec knihy bylo jedno velké klišé plné melodramatických situací...Uff !!

mikika
08.12.2021 4 z 5

na detektivní prvotinu dost dobré, i když jsem se ztrácela ve jménech detektivů i obyvatel osad - kdo je nebo není Křídlo a který z operativců vypadá jako medvěd...

Maggot.87
19.11.2021 2 z 5

Beskydská hra na Nesba, která však měla být trochu přistřižena a učesána.

evilunicorn
12.11.2021 5 z 5

Tak tohle pro mě bylo obrovsky příjemné překvapení.Tahle kniha strčí do kapsy 80% zahraničních thrillerů a směle se může měřit i s tou nejlepší severskou krimi.Příběh sám má spád,samoty v horách mají tu správnou ponurou a těžkou atmosféru..Co opravdu ale oceňuji,je jak autor dokázal vykreslit vztahy mezi detektivy, ten vývoj postav je skvěle vymyšlený. Také různé odbočky do jejich životů dávají knize jiný rozměr, než jen klasickou detektivku. Lehký dotyk témat jako je rasismus a xenofobie, nebo závislost na drogách příběh posouvá ještě o stupínek víš.A i když se přiznám, že samotná premisa zločince mi přišla poněkud pokulhávající, samotné čtení jsem si vážně užíval.

Janek
29.10.2021 4 z 5

Detektivní příběh má pěknou atmosféru a velmi slibný rozjezd, závěr už se mi ale zdál zbytečně moc divoký.

Polík
16.10.2021

Zaujal mne obsah, obal a i začátek knihy, ale pak už to nešlo dál. Dialogy mezi kolegy mi přišly neskutečně stupidní, snažila jsem se přes to přenést, ale opravdu to nešlo. Zkazilo mi to celý dojem, který byl na začátku opravdu velmi dobrý.

evaval
06.10.2021

Velmi dobře se čte, má to spád a bez problémů snese srovnání se severskými detektivkami.

Vik40
05.10.2021 4 z 5

čtivé s dynamickou poslední třetinou knihy. Opravdu snese srovnání se všemi severskýni detektivkami.
Poslední hvězdičku jsem si nechal pro delší trochu pomalejší úvod a množství použitých postav (ale vyznat se v nich v pohodě dalo :-) )

Hany.Honey
17.09.2021 5 z 5

Detektivka z Beskyd, co má na to se rovnat se severskými krimi. Fakt dobrý! Už jen obal a zpracování knihy je moc hezký, obsah je napínavej, uvěřitelnej, místy drsnej, krvavej, ale i vtipnej! A to nebývá často. Autor píše dost dobře, a je to sympaťák.

zouharov
29.08.2021 4 z 5

Zaujalo mě prostředí, do kterého je příběh zasazen. Případ vyšetřuje víc detektivů z jednoho oddělení, tak je z počátku těžší se v nich vyznat, ale příběh je poutavý a prostředí zajímavé. Ráda si přečtu další knížky od autora.

jana14
18.08.2021 5 z 5

Zvláštní název, obálka a hlavně slibované prostředí samoty v Beskydech mě zaujalo. Po přečtení mohu říct, že vůbec nelituji. Po efektním, skoro hororovém úvodu mě sice poněkud zchladilo trochu zdlouhavé, nicméně nezbytné seznámení s celou ostravskou mordpartou. Zpočátku se mi policisté pletli a zastesklo se mi po Bergmanovi (Klevisová). Vydržet stálo za to. Příběh postupně nabíral grády a byla jsem moc zvědavá, jak vše dopadne. Dobře vykreslené postavy, správně zamotané mezilidské vztahy v malé osadě uprostřed temného lesa.... Za mne spokojenost a určitě se těším na další knihu pana Šmehlíka . Netvrdím, že je kniha dokonalá, ale je velmi slušně napsaná. Nechápu, jak někdo může dát odpad.

karoli77
17.08.2021 odpad!

Těšila jsem se na českou detektivku, ale jsem zklamaná. Začátek nevypadal úplně špatně, ale přesto, že v knize byla spousta slibně rozjetých příběhů, žádný se nakonec nijak nerozjel. Vrah a kriminální činy zbytečně brutální, nechutný mi přišel i nápad s odřezanými částmi těla. Knížka se mi nelíbila, hodnotím jí jako nepovedenou a zbytečnou.

ninano
08.08.2021 3 z 5

Tuzemským autorům detektivek fandím, proto jsem sáhla i po této knize, jejíž obal sliboval podobný obsah jako je tomu u zahraničních titulů tohoto žánru. Bohužel se mé očekávání nenaplnilo a byla jsem trochu zklamaná.

Tea02
05.08.2021 5 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Vlastně to bylo dost dobré. Autor má pěknou slovní zásobu. Připomíná to trochu klasické novodobé detektivní seriály, jak už tady někdo pode mnou zmiňoval, ale v této knize byl prostor vykreslit každou postavu, její pohnutky a povahu. Hezky se to četlo, už se těším na další autorův počin. Na judistu super :-)
Našla jsem tam pár vyloženě pěkných míst, nebo myšlenek - až jsem si je přečetla víckrát a s úsměvem si říkala - to je pěkně napsaná věta, hezká myšlenka :-) Určitě to znáte.

Andrea7272
27.07.2021 5 z 5

Česká detektivka za mě super čtení :-) Četla se dobře,jména se dobře pamatovala. Dávám 5 hvězd :-)

Valdora
24.07.2021 4 z 5

Při čtení mi to také připomnělo seriál Případy prvního oddělení, i když to bylo zasazeno do Ostravy a Beskyd. Líbilo se mi věrné vykreslení postav a že to mělo takový lidský přesah a nešlo o jen o hon na vraha.

josska
22.07.2021 4 z 5

České detektivky mám ráda a tady ta byla super,jen v ní bylo moc postav,jmen,ale zasazený děj do Beskyd,Ostravy mě bavil,napínavý až do konce,,,ještě že si nečtu komentáře dopředu,,knihu jsem si užila,,i když případy 1.oddělení jsou jedny z mých oblíbených...

katerina5544
20.07.2021 5 z 5

Skvela detektivka/thriller. Nejdrive jsem se nemohla zacist - vysetrovatele mi nebyli sympaticti, ale pak se to rozjelo a byl to tedy masakr...ten konec, ach jo ;( hodnotim plnym poctem, bylo to ctive,napinave,neco uz trosku pres caru,ale to autorovi odpoustim, myslim,ze muze smele konkurovat zahranicnim autorum tohoto zanru. Bolka Polivku jsem tam videla taky :-D

Lu27
12.07.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena paní v knihkupectví na základě mého požadavku: "Chci něco podobného Klevisový." Vlastně nevím, co o tom napsat. Rozhodně to nemá s Klevisovou nic společného. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, mezi postavami jsem se totálně ztrácela, kriminální čin byl přes čáru a pozvání vegetariána na "prsní řízky" bylo totálně creepy. Na druhou stranu....Když jsem knize dala dala šanci, dočetla jsem ji naráz. Přeci jen do poslední chvíle čtenář opravdu netuší, kdo je pachatel, což velmi oceňuji a zasazení děje do oblíbených Beskyd je příjemný bonus. Věřím, že další snahy o detektivní počiny budou úspěšnější. Psát autor bezpochyby umí. Čtenáři by určitě ocenili, kdyby děj byl více "nohama na zemi" a v knize nebylo tolik vedlejších linií postav.

vraždy thrillery Beskydy krimi české detektivky rodinná tajemství Ostravsko Cena Jiřího Marka

2021  82%Slyšet jeleny zpívat
2015  80%Temné znamení