Renatecka Renatecka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak a je to tady. První kniha, ze které jsem si normálně sedla na pr*el. Absolutní top, nejlepší, kterou jsem kdy četla. Poprvé, co mě mrzí, že nejvyšší hodnocení je zde pouze 5 hvězdiček, já bych teď zfleku dala nejmíň 100. Vřele všem doporučuji, těším se na další autorčina díla a hluboce před ní smekám.

23.04.2017 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tohle je nejryzejší nádhera takovéto dílko číst. Těžko letos (a kdoví za jak dlouho jestli vůbec někdy) přečtu lepší knihu. Před autorkou opravdu smekám. To úžasné vylíčení postav, jazyk, kterým je kniha napsaná, vše tak krásně a nenásilně skloubeno s historickými událostmi dané doby a kraje. Prostě boží - už se těším na 3. díl.

29.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dámy a pánové, bezesrandy doposud nejlepší knižní dílo, jaké jsem kdy přečetla. Bezesporu pro mě o několik latěk výš než Hana (a to je co říct, protože Hana pro mě byla dlouho TOP). Krásně napsáno, úžasný styl vyprávění, parádní příběh, který Vás vtáhne do děje hned po pár prvních stránkách. Další díl, prosím ... :-)

12.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další skvělé dílo od paní Mornštajnové. Bavilo mě to od začátku až do konce a že to bylo strohé a ženské postavy chladné? To mi vůbec nevadilo. Děj aspoň odsýpal a nebyly tam žádná hluchá místa a zbytečné pasáže zabývající se (pro mě zbytečným) poetickým rozvášňováním. Doporučuji :-)

04.06.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je pro mě neskutečný objev, klenot všech spisovatelů. Hotýlek je druhá knížka, kterou jsem od ní četla a opět jsem nadšená. Propletený příběh, který líčí osudy lidí bez příkras, věcně, v době kterou popisuje prostě takovou, jaká tehdy byla, jak to hold leželo a běželo. Jsem hrozně ráda, že jsem tyto knihy objevila a teď už se těším na Slepou mapu.

07.05.2017 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Dávám deset hvězdiček z pěti. Toto byla pecka, knížka přesně podle mého gusta, i když velmi smutná. Řadím si ji mezi své nejoblíbenější.

21.12.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Z této knížky se budu muset asi chvilku probírat. Nejdřív jsem myslela, že ji nedočtu, protože první kniha z amerického gangsterského prostředí a ani popisy Karlova kariérního postupu v SS mě vůbec nebavily. Naštěstí jsem vydržela a druhá část byla neskutečná jízda. Myslím, že ještě nikdy mi nebylo při čtení tak fyzicky nevolno a úzko. Velmi věrohodné popisy ryzího pekla. Vřele doporučuji, ale rozhodně ne citlivějším povahám.

29.01.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásná knížka, přesně podle mého gusta. Hodnotím velmi, velmi vysoko a vřele doporučuji.

27.08.2021 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Tohle se mi moc líbilo .. takové to, co mě chytlo za srdíčko, i když na to moc nejsem. Bilancování celého života mě vždycky táhlo. A ten pejsánek - to je prostě moje. Nádherný příběh, doporučuji k přečtení.

06.01.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Knížka mě naprosto rozsekala. Nic tak napínavého jsem hrozně dlouho nečetla. Nádherné, úžasné, napínavé, čtivé, prostě bombastické. Opravdu moc doporučuji.

06.08.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha mě dostala do mírné deprese. Doporučuji k přečtení, ale přesto ji považuji za autorčinu nejslabší knihu.

20.04.2021 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Dvěma slovy: Jsme nadšená :-) . Je to moje první knížka od Klevisové, kterou jsem přečetla a moc mě bavila. Určitě si přečtu i předchozí z této skvělé série.

31.08.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha mě opravdu velmi bavila, ke konci příběh dost přitvrdil, bylo to hold drsné. Úžasný příběh.

03.05.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Parádní, jako všechny od paní Mornštajnové.

10.05.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Vřele doporučuji. Paradoxně mě zaujal nejvíce až konec knihy - počátky 90. let - člověk si řekne, o kolik si společnost polepšila... ?

07.01.2019 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Kniha se mi moc líbila. První část byla skvělá, v polovině jsem si říkala: Sakriš, do jaké slaďárny to zase sklouzlo? Ale v druhé půlce se to rozjelo takovým způsobem! A i ten jakože šťastný konec se mi moc líbil. Vřele doporučuji k přečtení, je to úžasné dílo.

08.12.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

No, takhle, je mi jasné, že žádný feťák Igor skutečně za panem Karikou nepřišel a neodvyprávěl mu svůj příběh. Spíše ale oceňuji autorovu techniku, jak učinit děj věrohodnějším, jak se autor dokázal celkem hmatatelně do popisu děje zapojit a zakomponoval do knihy své poznámky označené hvězdičkou - opravdu to na mě působilo uvěřitelně a přidávalo na napínavosti. Na druhou stranu uvěřitelnosti zase ubralo zvolení hlavní postavy narkomana. Musím přiznat, že ke konci jsem se doopravdy i bála, což se mi nestává ani u Kingových horrorů, či jiných ultra-hyper-super skvělých amerických bestsellerových thrillerů plných "megalitických" zvratů, které činí děj spíše méně uvěřitelnými. Trhlina je fakt dobrá, sice nestříkají gejzíry krve na všechny strany - ale to je právě ono - účel splnila dokonale - bála jsem se u ní...

15.05.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Klenot české literatury, opravdu mě tato kniha nesmírně okouzlila a budu se k ní v budoucnu ráda vracet. Ani jedno jediné hluché místo, skvělý děj, co víc dodat... Řadím si ji mezi své top-knihy.

28.04.2018 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Silný příběh. Nejprve jsem knihu ani nechtěla začínat skrz komentáře, že se jedná o lyriku a dlouhé popisy přírody apod. (což nerada čtu), ale příběh byl parádní, silný a bavilo mě to.

30.09.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Smutná, čtivá, prostě parádní.

23.04.2023 5 z 5