Mlýn přehled

Mlýn
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391225/bmid_mlyn-5BW-391225.jpg 5 981 981

Fascinující příběh podle skutečné události. Dva bratři. Jeden mlýn. A jeden slib… Strhující příběh dvou bratrů, kteří dali slib umírajícímu otci, že uchrání jejich mlýn a majetek proti všem. Lze takový slib dodržet za všech okolností? Může oddanost takovému závazku odolat i mašinériím totalitních režimů? Bratři svůj závazek splnili. Ale za jakou cenu…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mlýn. Přihlašte se a napište ho.

Anavi8912
14.07.2024 5 z 5

Úžasná knížka, která mě už od prvních stránek chytla za srdíčko. Na pozadí významných historických událostí naší minulosti líčí fascinující příběh dvou statečných a nezlomných bratrů Františka a Karla, kteří se po celý svůj život snažili dostát slibu umírajícímu otci. I přes nepříznivé podmínky v naší zemi se starali o svoje dědictví, starý mlýn a hospodářství, které se předávalo z generace na generaci po staletí. Líbil se mi styl psaní, krátké kapitoly, nenásilné zařazení historických událostí do děje, které mně částečně připomněly dobu, ve které jsem vyrůstala. Za mě autorovi patří veliké poděkování. Určitě doporučuji všem si knihu přečíst.

leny.wood
01.07.2024 5 z 5

Velmi silný příběh dvou bratrů, kteří se nevzdali svého slibu. Zobrazení nástupu socialismu a komunismu v naší zemi a především na vesnici, to, že to bylo svinstvo a jakákoliv obhajoba té doby je zavrženíhodná. Navíc je to postaveno na skutečné události, doporučuji si najít - rodina Harantů a mlýn Hoslovice, který je zpřístupněn pro veřejnost jako historická památka s dobovým zařízením.

nicole1990
09.06.2024

Silný příběh opravdu stojí za přečtení .

Mlýn - strhující příběh podle skutečné události

03.03.2019

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Mlýn (2002)