Velká samota

Rok 1974. Ernst Allbright se z bojů ve Vietnamu vrací domů jako jiný člověk. Je neklidný, trpí nočními můrami, nedokáže si udržet práci. Když mu řízením osudu spadne do klína chata na Aljašce, rozhodne se, že se tam i s celou rodinou přestěhuje. Divoká, krásná a nezávislá země se jim má stát novým domovem, kde budou konečně spokojeně žít. Také třináctiletá dcera Leni doufá, že společný nový začátek alespoň trochu zklidní bouřlivý vztah jejích rodičů. Po příchodu na Aljašku se zprvu zdá, že se jejich nové útočiště a společenství místních drsných a silných mužů a ještě silnějších žen skutečně stane lékem na všechna jejich trápení. Když však přijde zima, Ernstův psychický stav se prudce zhorší a rodina Allbrightových se začne nezadržitelně rozpadat. Spolu s další vánicí zasáhne Leni a její matku poznání, před kterým tak dlouho zavíraly oči: v okolní divočině je nikdo nezachrání, pokud jim má někdo pomoct, musejí to být ony samy. Velká samota je úchvatný příběh o lidské křehkosti a houževnatosti, o nádherné, ale nesmiřitelné přírodě, která měří všem naprosto stejným metrem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421597/velka-samota-imA-421597.jpg 4.7427
Vydáno, Argo

The Great Alone, 2017

Kniha Velká samota

DelMar

Krasna a poutava kniha, uplne zatouzite vyrazit na Aljasku :) neodložitelný příběh!

Leontyna79

Moc dobře se četla, napínavá, krásně popisovaná Aljaška, strhující příběh. Můžu všem doporučit. Ráda se k ní někdy vrátím ????

LenkaKa

Velká samota ......velký příběh. Vzbuzovalo to ve mě různé emoce, ze začátku hlavně vztek nad tím, že se nedokážou odpoutat od násilnického otce. Ale jako všechno v životě nic není černobílé. Každopádně jsem knihu hltala, ale za mě to je "jen" na čtyři hvězdičky.

lenik284

Tak druhá kniha od této skvělé spisovatelky první byla kdysi Slavík jsem sáhla po této a jsem nadšená, úžasný příběh, autorka si umí vyhrát s popisem postav, krásně popsala i drsnou Aljašku. Při čtení jsem si to klidně uměla představit tam na chvíli přijet a setkat se tam se všemi postavami,projít se po pláži, chvíli být u Allbrightových v tzv.srubu sice to tedy pro Leni a její matku muselo být šílené tamze začátku žít, asi to vůbec nebylo jednoduché začínat od nuly s batohem a něco málo věcmi když tam přijeli a ještě ke všemu s takovým cholerickým, nemocným, despotickým a žárlivým otcem, jakého měla Leni, chtěla bych se setkat se s přátelskou Velkou Marge, Tomem Walkrem. Jsem ráda, že jsem po knize sáhla v zimním období lépe se mi to četlo,mohla jsem se do příběhu lépe vžít.Tak strašně jsem se do příběhu dokázala vcítit, že byl najednou konec, škoda. Vše dopadlo dobře a já knihu jen a jen doporučuji, jsem ráda, že ji mám ve své knihovně určitě se k ní ještě vrátím!!!!!

Babo

Naprosto skvělá kniha. Mám ráda knihy odehrávající se v zimě, je to takové zvláštní období klidu .
A že jsem si té zimy užila :-)
Dlouhé období temnoty bylo dokonalou kulisou pro příběh Leni ,její matky,otce a spousty lidiček žijících na Aljašce.
Nenašla jsem jediné hluché místo , kdybych jen na okamžik přemýšlela o ztrátě času s touto knihou.
Nechci nic prozrazovat ,jen knihu vřele doporučuji .
Stojí za přečtení .

Dragounova96

Nádherný příběh. Hrozně mě mrzelo, když jsem knihu dočetla.
A taky jsem během čtení měla nutkání odletět na Aljašku :D.

Lennuse

Tak to bylo něco... Druhá kniha od této autorky a zase jsem si pobrečela. Zpočátku jsem měla obavu, že to není můj šálek kávy, ale teď vím, že úvodní část byla velmi důležitá pro pochopení a vcítění se do všeho, co následovalo. V jeden okamžik jsem tomu propadla a nemohla přestat číst. Hlavním tématem je láska v mnoha podobách, zhoubná a vraždící, ale také nevinná, čistá a nekonečná... A ten styl psaní... Já snad ani nečetla, jen tiše, se zatajeným dechem přihlížela tomu, jak to všechno dopadne. Jsem toho plná a dlouho budu. Krásná kniha, doporučuji a těším se na další...

alenkacermi

Úžasné....a vůbec se nebudu rozepisovat, o čem tahle kniha je. To už přede mnou udělaly téměř všechny čtenářky. :) Je nádherná.
Musím přiznat, že očekávání něčeho zlého, ta předzvěst, mě natahovala na skřipec a posledních, já nevím, asi sto stran, jsem probrečela, a to také nemusím ty vždycky šťastné konce, ale je fajn, že tady byl. Doporučuji