Trhlina přehled

Trhlina
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355445/bmid_trhlina-4EX-355445.jpeg 4 3894 3894

Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tribeč. Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. Román Jozefa Kariky byl jako jediný žánrový titul v historii nominován na nejvýznamnější slovenskou literární cenu Anasoft litera.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Argo

Trhlina , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trhlina. Přihlašte se a napište ho.

01evik
23.07.2024 4 z 5

První polovina knihy se mi neskutečně vlekla, i když tam bylo pár zajímavých částí. Druhá polovina získala spád. Nevím do jaké míry příběhu věřit, ale dej mě vtáhl :)

Akana
17.07.2024 4 z 5

Hrůza v této knize nepřichází ani tak z vnějšího ohrožení, jako spíš z možnosti rozpadu našeho vnitřního světa, vlastní duševní integrity. Zdá se, že jak vypravěč ztrácí svou lehkomyslnost, je čím dál méně odolný jakékoliv anomálii odehrávající se v jeho okolí. Je pro něho stále těžší rozlišit realitu od přeludu a to ho děsí víc než přeludy samotné. Stylisticky to není nijak oslnivé, ale to může být i záměr, protože autor vlastně jen tlumočí něčí (fiktivní?) svědectví. Až si od Kariky přečtu něco dalšího, budu v tomhle směru moudřejší. Ta záludná hra se čtenářem, který je opakovaně ponecháván v nejistotě nad poměrem skutečnost - fabulace, je ovšem velmi působivá.

Anežka173
15.07.2024 5 z 5

Tato kniha mě velmi zasáhla a upřímně stále nevím na jakou stranu se přikláním, jestli na stranu skeptickou (Igor sám říká, že bral drogy, takže to může být jenom výplod jeho fantazie a lidé ztrácí i jinde než jenom na Tribeči), ale na druhou stranu existují podložené důkazy. Sama nevím jak se k záhadě klanět, ale kniha byla velmi poutavá a stojí za přečtení.

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

Knižní novinky (19. týden)

05.05.2019

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Trhlina v seznamech

v Právě čtených68x