Trhlina

Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tríbeč. Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. Román Jozefa Kariky byl jako jediný žánrový titul v historii nominován na nejvýznamnější slovenskou literární cenu Anasoft litera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355445/trhlina-Hro-355445.jpg 41636
Horory, Romány, Literatura slovenská
Vydáno:, Argo

Kniha Trhlina

DasaN
dnes

Ať je kniha pravdivá nebo ne, zní její obsah velmi znepokojivě. Ačkoliv to není úplně horor, tak je její obsah takový psychedelický, že při čtení pociťujete od začátku do konce úzkost. Příběh je poutavý, ale po zjištění že Igor je feťák.... se na něj dívám trochu skepticky, každopádně pokud je na tom co vypráví aspoň trochu pravdy, tak je to opravdu dost děsivé. A pro jistotu kdyby se vyskytla možnost výletu na Tribeč, tak ji raději omítnu.

vtata
dnes

Kniha je pro mě velké zklamání. Velmi dobrý námět, ale tak špatné zpracování už jsem dlouho nečetl.První polovina je velká nuda. Děj se dá dohledat na internetu, jak odkazuje autor, od druhé poloviny jsem očekával zvýšené napětí, ale opět nic. Nekonečné chození po horách a pár stránek dohadů, je to na domyšlení čtenáře. V žádném případě to není horor,jsem příznivcem spíše psychologických hororů, ale tohle není nic. Nechápu za co byla kniha oceněna.

houston
včera

Můj první Karika. Jsem poměrně nadšen! Na knize je nejlepší asi to, že veškeré prameny, s nimiž hlavní hrdina Igor pracuje, jsou reálně dohledatelné napříč internetem. Walter Fisher, Howadoor a spousta dalších postav jsou postavy zcela autentické, které Karika zapracoval do svého příběhu takovým způsobem, že čtenáře vůbec nenapadne považovat je za něco víc, než za jeho autorskou licenci. A ono ne! Jde vlastně o zvláštní literárně-dokumentární příběhovou asambláž a mě nenapadá, jestli někdy někdo napsal něco podobného. Určitě si přečtu i další Karikovy knihy.

viva71
včera

Horory nesnáším a nedívám se na ně. Takže mě štítek horor trošku odrazoval, ale knížka má skvělé hodnocení a dobré recenze, tak jsem do ní šla. NO TEDA!! Po setmění sama doma jsem ji nebyla schopná otevřít. Během dne jsem jí nechtíc zavírala kvůli povinnostem a když už jsem mohla číst, tak jsem přejížděla stanice MHD, protože se nešlo odtrhnout. Není tam žádný hmatatelný "bubák", ale právě TO neviditelné a nekonkrétní je TO nejhorší. Zhltla jsem ji během 3 dnů a rozhodně doporučuji

Roscata
včera

Tak tohle bylo vážně hodně creepy. Asi jediná kniha která mě děsila od začátku do konce. A to v ní vlastně není nic opravdu děsivého. Žádné příšery, duchové nebo něco podobného. Pokud se ale rádi bojíte je Trhlina přesně pro vás. Do poslední chvíle nebudete tušit co se stane a v hlavě vám zůstane jediné:
Je v domě pět místností nebo jen čtyři?

Vyrazili do hor čtyři lidi nebo tři?

Dvanáctková soustava, ve které se dvanáct píše jako deset.

2+2 nejsou 4.

Hlemýždí ulita.

Ticho s očima...

groula
předevčírem

Tak to byla jízda. Začátek takovej pomalejší, ale pak to nabralo obrátky. Asi ve 40 % knihy sem šel v noci 2km lesem v půl třetí ráno a krásně sem se bál. Jít pěšky ihned po přečtení celý knihy to by teprve byla výzva!

Hella

Začátek trochu zdlouhavý, ale stojí za to vydržet! Knihu jsem přečetla jedním dechem a absolutně nevím, jaký k tomu zaujmout postoj. Věřit či nevěřit? Něco pravda, něco přimyšlené? Zcela fikce? Nebo část příběhu opravdu vychází z doložených faktů? Nevím a mate mě to. Ale - kruci - dobrý to bylo, dobrý!

HDosoudilová

Knihu jsem četla na doporučení kolegy, sama bych po takové knize nejspíš nikdy nesáhla, jelikož mám k takovým tématům respekt. Kupodivu jsem do této chvíle ani netušila, že nějaká záhada jménem Tribeč vůbec existuje :-) Co se týče knihy - začátek mi přišel trochu nudný, ale jakmile došlo k samotné výpravě, začlo mě to bavit. Bylo to napínavé, čtivé a pořád jsem čekala, co bude dál. I přesto jsem ale čekala něco "děsivějšího".