Trhlina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tribeč. Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. Román Jozefa Kariky byl jako jediný žánrový titul v historii nominován na nejvýznamnější slovenskou literární cenu Anasoft litera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355445/big_trhlina-Hro-355445.jpg 42974
Žánr:
Horory, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Argo
Originální název:

Trhlina, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1042)

Kniha Trhlina

manasx
13. října

Za mě první kniha od autora - zaslechla jsem o jeho jiných dílech, ale rozhodla jsem se začít tímto. Rozhodně příběh udrží pozornost celou dobu. Opravdové napětí jsem cítila v druhé polovině třetí části. Knihu hodnotím velmi pozitivně a ačkoliv jsem se nechtěla nechat strhnout odkazy na různé webové stránky, tak jsem si pohoří po přečtení vyhledala :) Finální pokus o vysvětlení co se asi dělo a přirovnání k obýváku nebo k mrakodrapu, mi konečně od shlédnutí filmu Interstellar, vneslo trochu porozumění do problematiky :):):)

gossipavlina
12. října

Přidávám jen komentář, hvězdami není co hodnotit. Příběh,,vymyslel" někdo jiný.
Na knížku jsem dostala doporučení, když jsem si chtěla přečíst detektivku, ve které hrají roli mýty, rituály. Ten, kdo mi ji doporučil, nemohl být více vedle.
I když pominu, že to detektivka není, nevěřím z toho ničemu . Dočetla jsem do konce, ale celé to považuji za blábol. Netvrdím, že při treku skrz Tribeč neměli pocity, které Igor popisuje. Ale zajisté se dá vše racionalně vysvětlit. Hlad, stres, zima, tma, vlastní hlava, která je schopná právě pod stresem a za tmy vymyslet neuvěřitelné věci.


Rozari
12. října

Musím říct, že mě tahle kniha úplně rozsekala. Nedokázala jsem ji odložit a chtěla jsem vědět, jak to dopadne, ale zároveň jsem se jí po přečtení musela zbavit. Jak někdy mám pocit, že určitou knihu musím mít doma, tak u téhle to byl opak - hlavně ať už doma není!
Husí kůži mám doteď.

NADEI
06. října

Tohle pro tebe není, první slova Igora a už to jelo. Nevím co ,ale dokonale mě to vcuclo a nepustilo. Po přečtení si musí každý udělat úsudek sám, jestli je příběh Igora jen autorova fantazie, nebo se skutečně odehrál a je něco mezi nebem a zemí. Tak o tom budu hoooodně dlouho přemýšlet, tak skvěle byla knížka napsaná. Doporučuji !

RadekN63
03. října

Kniha se četla skvěle, jako moje prvotina od tohoto autora. Celkem napínavý příběh, který dokáže místy navodit pocity strachu a mrazení v zádech v jednotlivých kapitolách, ale zárověň vás to celou dobu nutí nad celou záhadou popřemýšlet zda to všechno může být skutečné i pravdivé. - Knihu doporučuji

1271
03. října

Na mystery a horory moc nejsem, takže jsem z této knihy pak pár nocí nespala a bála se kamkoliv v noci chodit. Atmosféra Tribečského pohoří mě zkrátka naprosto dostala! Plánuju se tam vydat - ačkoliv teda určitě ne v zimě :D

Sixao
26. září

Knihu jsem četla jako audioknihu a její zpracování dobře podkreslovalo hororovou atmosféru. Tajemný objev v truhle v bývalém blázinci je na začátku kolotoče tajuplných událostí. Parta mladých lidí se posléze vydává do pohoří Tribeč, o kterém se proslýchají podivné historky o mizejících lidech. Cestou narazí i na pár zchátralých opuštěných domů. Už jen to samo o sobě je strašidelné. Jejich výprava se čím dál víc komplikuje. Hodně mi to připomínalo záhadu v Blair witch. Na konci zůstává spousta nevysvětleného. Teď bych se na túru do této oblasti Slovenska rozhodně nevydala.

Raddkaa
25. září

Kniha byla na začátku až moc vleklá, ale v druhé polovině knihy už se začíná něco dít a budete mít mrazení v zádech. Kniha dokáže navodit strach, napětí i zvědavost a donutí vás přemýšlet zda je to pravda. Autor také v knize odkazuje na různé zajímavé články a videa. Příběh se dá přirovnat k Záhadě Blair Wich... Kdo tento žánr má rád, tak knihu doporučuji si přečíst...

1 ...