Kyselé třešně přehled

Kyselé třešně
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449536/bmid_kysele-tresne-pd1-449536.jpg 5 633 633

Kyselé třešně série

Na jaře roku 1944 přichází do malotřídky v Lověšicích, malé železničářské vesničce u Přerova, nový učitel. Venkovská škola znamená pro Petra Skálu seznámení nejen s dětmi, ale také s jejich rodiči – zejména pak s vdovou Lotou Kiliánovou, maminkou osmileté Helenky. Jejich rodící se vztah, ale také Helenčin něžný dětský svět a láskyplné prostředí domova, se střetávají s krutou realitou válečných a poválečných dnů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kyselé třešně. Přihlašte se a napište ho.

zimolka
předevčírem 5 z 5

Úžasně napsaný příběh těžké doby ,hned otevírám druhý díl.

Jirinamac
24.07.2024 5 z 5

Knížka se čte dobře, příběh má spád, střídá se radost i smutek v těžkém životě, pak válka skončí a čekají se už jen radostné chvíle. Jenže dochází k masakru, který citlivý člověk neunese. Příběh je to do určité části smyšlený a docela mě mrzí, že tomu pravdivému z naší historie není věnována větší vzpomínka. Zase je tady kus pravdivé historie, která není moc známá a měla by se dostat mezi veřejnost. Masakr na Švédských šancí asi v učebnicích dějepisu nenajdeme. Kolik nám toho ještě bylo z naší historie utajeno? 4½ *

Terezaazeret
21.07.2024 5 z 5

Ta obálka je příšerná. PŘÍŠERNÁ! Ta kniha si ji vůbec nezaslouží. Je to moc krásný příběh, skvěle napsaný, lehce se čte, přesto je strhující. Těším se na další autorčiny knihy.

Knižní novinky (41. týden)

04.10.2020

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Kyselé třešně v seznamech

v Právě čtených13x