Růže bílá, černý les

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409653/ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4.1785
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest, 2018

Kniha Růže bílá, černý les

ebartlova
14. listopadu

Tato kniha by měla být jako povinná četba. Je to úžasný příběh.

kamila5406
11. listopadu

Růže bílá, černý les silný příběh za 2 svět. války. Kniha je čtivá, zajímavá, napínavá.

lenik284
08. listopadu

Tak zas úplně nadšená z knihy nejsem, jako líbila se mi to jo,ale určité pasáže v knize byly dost přitažené za vlasy, Franka - byla taková super žena... a John po 6týdnech kdy měl zlomené obě nohy vyskočí jak jura a ujde cca 80km k hranicím.....Myslím si, že příběh mohl být i něco delší ten konec byl takový uspěchaný, mldlý,ale romantický. Jsem ráda, že jsem knihu měla půjčenou po druhé bych ji nečetla.Ale, tak zase jsem se dozvěděla něco o skupině Bílá růže a určitě to za války nebylo jednoduché to se ví.Ještě mě od autora čeká Najdi Rebeccu. Je to tak na 3,5*,ale dám 4*

Analady
04. listopadu

Je obrovský rozdíl mezi knihou a knihou. Některé příběhy vás pohltí a naplno je prožíváte, dostanou se vám pod kůži. Jiné přečtete a nic ve vás nezanechají. Tentokrát šlo o první případ. Je radost číst knihu od spisovatele, který umí psát. Velmi lidský příběh popisující život v Německu před a za 2. sv. války. Romantika zde rozhodně nehraje hlavní roli, spíše jen velmi okrajovou. Na konci jsem skoro nedýchala.

Venny345

Již dlouho se mi nestalo, aby na mě kniha dýchla tak jedinečnou atmosférou hned od počátku. Nevím proč, ale zimní krajina, ve které se příběh odehrával, mě uklidňoval. Ale ani přes ten sníh mě kniha nenechala chladnou. Když jsem se blížila ke konci, málem jsem ani nedýchala, jak jsem hořela zvědavostí.
Velmi pozitivní je, že příběh nebyl podle žádného známého klišé vzorce, což byla ta přidaná hodnota na závěr.

Zuzvil

Knížek z 2. SV války mám načteno docela dost a celkem se jim vyhýbám, ale jsem MOC ráda, že jsem tady udělala výjimku, protože tato kniha se čte velmi dobře, zasazení příběhu je originální a neotřelé. Nejvíce mě oslovil citát: "Kde pálí knihy, budou nakonec pálit i lidi", ach, jak pravdivé a smutné. Příběh jeho formou je určitě vhodný i pro mladší čtenáře, možná právě proto se mi občas zdálo, že je takový plytký, že našlapuje tak lehce po povrchu a nejde více do hloubky. Každopádně velmi dobře vystavěná kniha a já můžu doporučit.

jejda.majda

Nechala jsem se nachytat. Knížku jsem si totiž vybrala především kvůli doporučení Luciezel, která ji na svém Instagramu jednu dobu hodně propagovala. Říkala, jak je knížka úžasná a ze už dlouho nečetla nic tak pěkného, plného emocí a zároveň romantického. Že prý půlku knížky brečíš, jak moc je ten příběh silný. Několikrát se o knížce zmiňovala jen v superlativech.
Knížka je to pěkná, ale nijak se nevymyká, je to takové hezké odpolední čtení. Třičtvrtě knihy běží děj pomalu, je docela dost popisný a pak se najednou stanou na posledních 80 stranách všechny velké zvraty naráz.
Příběh mi přišel takový plochý. Na to, že to mohla být opravdu velká romantika, nešla tolik do hloubky a po emocích. Přiznávám, že jsem na úplném konci uronila slzu, ale na druhou stranu mě docela naštvalo, jak to skončilo. Vůbec bych tam nepotřebovala mít ty poslední dva odstavce, víc by se mi to líbilo, kdyby to prostě skončilo tak, jak jsem očekávala.
Kdybych ji četla třeba před deseti lety, asi bych z ní měla lepší dojem. Teď bych ji ale hodnotila 2,5 hvězdičkami z pěti.

Ivana.Ka

(+ SPOILER) Knihu jsem četla po tom, co jsem ji zahlédla jako Četbu na pokračování na Rozhlase a moc jsem se na ni těšila. Nakonec jsem ji přečtla, jak se říká, jedním dechem, zápletky super, bylo to napínavé... Nicméně jsem tuto knihu četla poměrně krátce po Dívce, která spadla z nebe od Mawera a nemohu se zbavit dojmu, že si je to příliš podobné... Zároveň na mě hlavní hrdinka působí jako superžena, co všechno dokázala, když všichni kolem umírali, říkám si, jestli by se to takhle vůbec mohlo v té době odehrávat, když ONI neměli s nikým slitování... Jinak dobře vytvořený příběh, taková skoro oddychovka a trochu "sladkej" konec.

Plamen duše
Plamen duše