Růže bílá, černý les

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409653/ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4.462
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

White Rose, Black Forest (2018)

Kniha Růže bílá, černý les

AniariShattered
dnes

"Nikdy není pozdě, ne dokud ti v plicích zbývá dech a v těle trocha života. Nacisté za sebou zanechali miliony mrtvých po celé evropě. Dostala jsi příležitost vybojovat pro ty mrtvé spravedlnost."
"Nebo pomstu?"
"Nebo pomstu,"

Kniha se odehrává ve zcela odlišném prostředí, než je zvykem u válečných románů. Les ve kterém se po boku hlavní hrdinky Franky objevíme nás naplní uklidňujícím, ale zároveň stísněným pocitem. Silný, krásný a nesmírně poutavý příběh, kdy si je člověk nucen uvědomit, že oběťmi války byli i samotní Němci. Příběh dvou lidí, jejíž osud leží v rukou toho druhého. Kdy začít důvěřovat nepříteli, může znamenat záchranu vlastního života.

Za mě je Růže bílá, černý les jedinečná kniha kterou chci všem doporučit, takovýto příběh si zaslouží mnoho čtenářů.

janamaxik
včera

Já se při čtení dost nudila... Velká reklama, ale nakonec nic moc

wendulka0502
včera

Jak moc nevyhledávám knihy s válečnou tématikou, tak tahle se mi moc líbila.

Lavender756
předevčírem

Nádhera, možná i slza ukapne, mne tedy ano.. škoda, že uz jsem dočetla, cetla bych dal a dal. Laska, smrt, napětí, strach, zlo...

hanka33
předevčírem

Kniha mě zaujala už na první pohled svou obálkou. Celkově mám moc ráda knihy se zlatým či stříbrným oceněním knižního bestselleru. Jako jedna z nich opět nezklamala. Velmi čtivé, čteno jedním dechem. Od knihy se nedá jen tak odtrhnout.

kklepkaa
předevčírem

Je fajn si připomenout, že oběťmi války byli leckdy i sami Němci a to je to hlavní poselství, které Eoin Dempsey popisuje na stránkách své knihy. Překvapilo mě, že většinu knihy zabírá příběh Franky, respektive co všechno zažila před tím než našla tajemného parašutistu. "Současnost" je popsaná během pár stran, což mě mírně zklamalo. Na druhou stranu se autor zbytečně nezdržuje a celé to velmi rychle spěje k tak nějak očekávanému závěru.

zuzka894

Nudný.

Dela111

Kniha s krásným poetickým názvem Růže bílá, černý les přináší drama z druhé světové války. Je to příběh dvou lidí, jejichž osud nečekaně leží v rukou toho druhého a zachránit je může jen vzájemná důvěra...
Mimo děj ze současnosti je tu postupně odkrýván životní příběh obou postav. Zajímavý a zároveň těžký je příběh Franky a její rodiny. Právě na něm se autorovi podařilo dobře zachytit i dobu v Německu před válkou, jak se nacisté dostali k moci, jak se chovali k Němcům, kteří nebyli členy jejich strany národních socialistů. Zároveň je tu ukázáno jak bylo lehké ovlivnit a zfanatizovat mladé lidi.
V celé knize je cítit stísněná nálada v Německu před válkou i během války. Živě je vykreslená doba, kdy lidé pomatení nacistickou ideologií a ve strachu z gestapa udávali i členy vlastní rodiny. Atmosféra strachu, napětí a nedůvěry je skutečně výborně zachycená.
Určitě doporučuji, za mě je to 90 %. Pokud budou přeloženy další knihy tohoto autora, ráda si je přečtu.