Růže bílá, černý les

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1943. V letech před Hitlerovým vzestupem k moci byl domek Gerberových plný smíchu. Ale to je minulost. Franka je nyní sama, otec i bratr jsou ztraceni ve víru války a ona sama nemá důvod žít. Pak však v lese objeví tělo parašutisty v uniformě Luftwaffe. Rozhodne se neznámému pomoci, ale brzy zjistí, že není tím, za koho se vydává. Dokáží k sobě najít cestu a důvěru, když je proti nim gestapo i sama příroda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409653/ruze-bila-cerny-les-9BP-409653.jpg 4.2203
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno · Ikar (ČR)
Orig. název

White Rose, Black Forest · 2018

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (1)

Adris
21. července

Příběh o Němce, která nenávidí svůj život v útrobách uměle vytvořeného světa nacismu. Rozhodne se od něj osvobodit, ale zabrání jí v tom osud v podobě zraněného vojáka. Jako bývalá zdravotní sestra má své povinnosti. A tak začíná román z druhé světové války, která se bezprostředně týká životů hlavních hrdinů, s napínavými prvky.

Toto je jeden z hrstky románů z historickým podtextem, který jsem četla. Je napsaný lehce a pro nováčky v tomto žánru je ideální - žádné složitosti. Kapitoly se střídají podle vypravěčů. Jde tam spíše o atmosféru hrůz války, filozofické dilema, zda je v pořádku zachraňovat Němce před nacisty a režimem pomocí vybombardovávání Německa.

Mnoho romantiky se v knize nedočkáte, spíše navazování přátelství v době, kdy byl každý nepřítel. Zato byl často prostor pro dojetí a smutek nad příšernými událostmi, ke kterým docházelo ve jménu většího dobra.

Po knize může klidně sáhnout i osoba mladšího věku, ale pro děti určitě není. V knize jsou naznačeny nebo i podrobněji popsány násilné činy.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

válečné romány druhá světová válka (1939-1945)

Autor knihy

Eoin Dempsey
irská, 1977

Podobné knihy

Kniha Růže bílá, černý les je v

Právě čtených23x
Přečtených263x
Čtenářské výzvě44x
Doporučených30x
Knihotéce152x
Chystám se číst631x
Chci si koupit189x
dalších seznamech3x