p.stranska p.stranska komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Konečně kniha od soudobé spisovatelky, která se ve všech ohledech povedla. Čtivá od první stránky až do poslední, bez slabších míst. Spoustu se toho dozvíte, často vás čtení donutí nad věcmi přemýšlet. V postavách ani v dějové lince se neztrácíte, navíc charaktery všech postav jsou skvěle vykreslené. Čtení jsem si moc užila.

06.02.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha. Svět nebývá vždy spravedlivý a tady je to tak nádherně popsané, že mám z toho husinu. Je mi líto, jak ta malá holčička musela bojovat o své místo na slunci. Po přečtení mám pocit, že se to všechno opravdu stalo a cloumá se mnou mnoho emocí. A o to v dobrém románu přeci jde.

04.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jak skvělý byl první díl, tak skvělý byl i ten druhý. Smekám před autorkou, že dokázala psát v nastavené kvalitě až do konce, což se u druhých a dalších dílů knih málokdy stává. Také děkuji za obrazovou přílohu, která přispěla k autentičnosti příběhu a donutila mě ještě hlouběji se zamyslet nad nesmyslností a tragikou všech válek a národnostních rozporů.

10.02.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Setkáte se po letech s kamarádkou, otevřete lahev vína, ujídáte brambůrky a povídáte, kam vás za ty roky život zavál. Tak to je tato kniha. Žádné velké zvraty, žádné wow chvíle, prostě si ten příběh tak hezky plyne. A bonusem je to nádherné popisování přírody.

08.01.2024 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

(SPOILER) Téměř do konce knihy, vlastně až do konce samotného příběhu služebnice, jsem chtěla hodnotit čtyřmi hvězdičkami, ale posledních pár stránek tzv. Historických poznámek mě přesvědčil o naprosto výjimečném díle, které si zaslouží nejvyšší ocenění. Ta knížka je totiž úplně jiná než všechny ostatní. Při čtení často přemýšlíte, k čemu je to neustálé přeskakování v myšlenkách a v čase...a na několika stránkách na konci knihy vám to všechno zapadne dohromady a spadne vám brada nad originálním pojetím konceptu knihy. Musím si co nejdřív přečíst pokračování, vážně jsem zvědavá, jak si s tím spisovatelka poradila.

17.02.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ať se o této knize psalo cokoli, nevidím do toho, nemohu tomu věřit či nevěřit ani stavět na tom svůj úsudek. Pro mě je podstatné, že se knížka dobře četla, držela mě v napětí a zamávala mými emocemi. Strhávám jednu hvězdu za několik nelogických nebo špatně uvěřitelných částí příběhu, ale i tak mi kniha přijde povedená a stojí za přečtení.

04.07.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Audiokniha. Zatím asi nejlepší díl série. Musím také zmínit, že poklidný přednes i hlas Kristýny Kociánové je příjemný a milý a knížkám od Klevisové moc sluší.

11.02.2024 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Audiokniha. Strhující děj bez jakýchkoliv hluchých míst, napínavé od první kapitoly až do úplného konce. Šokující brutalita pachatele chvílemi bere dech, přesto vám napětí nedovolí příběh opustit. Bravurně vykreslené charaktery osob, uvěřitelně popsaný postup vyšetřování, nenásilně vložené soukromí hlavních postav a jejich minulost do hlavního příběhu. Brilantně načteno Janem Šťastným.

14.02.2024 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Další nádherný životopisný román, které mám tak ráda. Spousta času strávená na internetu hledáním tváří, díla a osudů postav z knihy. Rozšířené povědomí o impresionismu. Jasných pět hvězdiček!

29.04.2023 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Skvělé čtení pro ty, co už mají něco odžito a dokážou číst mezi řádky. Pro ty, kteří se neberou moc vážně a nemyslí si, že se v běžném životě všichni chovají a vyjadřují jako hrdinové Červené knihovny. Takoví lidé pochopí, že tato originálně napsaná kniha není jen plná humoru, ale také zprostředkovaných životních zkušeností a často vás nutí k zamyšlení. Audioknihu osobitým stylem načetl Petr Čtvrtníček a nutno říci, že jí tím vytáhl ještě o level výš. Více takových knih!

03.02.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Konečně zase jednou knížka, která mě pohltila a o níž mohu říci, že je nádherná. Má vše, co k dobré knize patří. Nápad, neotřelý styl, fakta, napětí, neočekávaný konec. Takový milý, přitom drastický příběh. Uvěřitelný. Čtěte a modlíte se, ať už ta válka proboha zkončí. První kniha o 2.světové válce, kde jsou Němci taky jenom lidi, kterým držíte pěsti. První kniha, kde je vám sympatická Smrt, dokonce ji máte rádi. Více takových knih!!!

10.01.2016 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Klasický Hartl, řekla bych. Jeho knihy jsou snadno poznatelné. Moderní doba, všechny postavy finančně zajištěné. Promyšlený děj, bez chybičky se propojuje několik vyprávění v jeden příběh. Vztahové problémy, životní kotrmelce. Velmi čtivé, ale pamatovat si z toho nebudu nic.

22.04.2024 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Audiokniha ČRo. Moc pěkná detektivka. Autor nepotřebuje žádné morbidity nebo drsné popisy, přesto je příběh napínavý a má spád.

22.04.2024 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Audiokniha. Kdo jste nečetl knihu Životice, doporučuji, lépe pochopíte souvislosti. Kniha je velice líbivá, historická linka zajímavá, linka ze současnosti není rušivá, hezky do příběhu zapadá. Hlas paní Hybnerové není z nejpříjemnějších, nicméně knihu načetla vysoce profesionálně, takže jsem si rychle zvykla.

17.02.2024 5 z 5

Stejně dobré jako první díl. Už se moc těším na poslední díl trilogie.

11.12.2023 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Nechápu tak nízké hodnocení. Nádherná kniha s dvěma velkými příběhy, které poučí, donutí čtenáře přemýšlet, vtáhnou do děje a nepustí. Psychologie postav je skvěle vypracovaná, téma neotřelé, konec vygradovaný. Kvalitní čtení pro náročného čtenáře.
Audioknihu skvěle načetl Igor Bareš a dokonce si troufám říci, že díky němu je kniha mnohem líp uchopitelná pro běžného čtenáře.

20.12.2022 5 z 5

Audiokniha, skvěle namluvená samotným autorem. Pan Etzler čte rychle, dynamicky, nenechá vašim myšlenkám bloudit jinde. Co se knihy týče, takto má vypadat literatura faktu. Strhující příběhy vás nutí nad nimi dlouho přemýšlet, hledat si podrobnosti na internetu. Smekám před prací zahraničních novinářů, pozadí té práce mi až doteď unikalo. Těším se na druhý díl.

20.03.2024 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha se dobře čte, změny vypravěčů jí svědčí. Děj je místy hodně emotivní, místy napínavý, ale místy i těžko uvěřitelný. Konec mě zklamal jako hodně vyumělkovaný a velice nepravděpodobný. Za skvěle vypracované části odehrávající se za války ale hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

21.01.2024 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Audiokniha. Dost složitý děj, možná až moc překombinované, náročné na soustředění. Ale zápletka je neotřelá, děj napínavý a konec nepředvídatelný.

19.01.2024 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Opravdu silný příběh. Po jeho přečtení se vám vaše vlastní životní trable budou zdát malicherné. Zvláštní styl psaní mě hodně bavil. Krásná kniha pro náročného čtenáře, slabším povahám ovšem nedoporučuji.

23.12.2022 5 z 5