Nikol117 Nikol117 komentáře u knih

Nejkrásnější ženská ve městě Nejkrásnější ženská ve městě Charles Bukowski

Bukowski musel být blázen. Zasmála jsem se to ano, čte se taktéž dobře, doporučuji.

Pán much Pán much William Golding

Napínavá kniha s nečekanými zvraty.

16.01.2016 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Mě se kniha líbila, zábavná, pěkně napsaná, přečetla jsem ji během dne.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná kniha, v každém věku ji opravdu člověk vnímá jinak. Doporučuji.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Úžasné, napínavé, zvrácené. Nemám slov, opravdu jsem knihu četla se zatajeným dechem.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zajímavý příběh to ano, ale styl, jakým Dyk psal mi úplně neseděl.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Romeo a Julie je prostě klasika, kterou si musí přečíst každý.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Miluji knihy o koncentračních táborech a příběhy s nimi spojenými. Kniha i přesto kolik má stran, se čte velmi dobře. Jediné co mi asi vadilo, že tam vlastně o Sofii a jejím zážitku z Osvětimi tolik není...Škoda, ale i tak tuhle knihu určitě doporučuji.

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Tenkrát jsem si ji vybrala k povinné četbě na SŠ, bohužel to byla chyba. Snad nejhorší kniha, kterou jsem se kdy donutila přečíst. Strašně zdlouhavá a nudná. 1* dávám za občasné vtipné pasáže.

16.01.2016 1 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Nevadilo mi, jak je kniha dlouhá, ale mě se strašně špatně a to opravdu špatně četla. Styl jakým je tato kniha napsaná se mi prostě nelíbí. Nicméně netvrdím, že Dickens nebyl a není legenda.

16.01.2016 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povinná četba základních škol, zajímavá, poutavá sbírka básní. Nejvíce mám ráda Vodníka a Svatební košili. Film je taktéž zajímavý.

16.01.2016 5 z 5

Vtipná kniha, nebýt povinné četby tenkrát na SŠ nenapadlo by mě ji přečíst. Někomu může vadit, jak Hrabal píše, ale mě se kniha prostě líbila.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pan Tolkien je prostě PAN spisovatel, nechápu jak někdo může vymyslet tak dokonale poutavý příběh. Úžasná kniha.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Smekám a klaním se až k zemi Tolkienovi (hned po prvním dílu této série), neuvěřitelně poutavá kniha.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Četla se dobře, je zábavná, prostě stará klasika, která nezklame.

Babička Babička Božena Němcová

Povinná četba na škole. Nijak neurazí, ale ani nepobaví.

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Kniha mého dětství, člověk si u ní skvěle pobrečel. Je opravdu dokonale napsaná.

15.01.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Doporučuji prvně přečíst knihu a až pak se dívat na film, který byl pro mě stejně zklamáním.
Kniha je velice napínavá a poutavá, rozhodně není nudná a čte se velice dobře.

26.09.2015 4 z 5

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Mě se kniha určitě líbila. Děj velice napínavý, musela jsem číst pořád dál a dál a těšila se, jak to vlastně dopadne. Kdo hrál hru - zklamán určitě nebude. Miluji Resident Evil.

26.09.2015 4 z 5