Romeo a Julie

Koupit

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4.14550

včera

klasika

lucie.8
20. listopadu

Jiné Shakespearovy hry se mi líbily více.

Lucynell
11. listopadu

Četla jsem ji nedávno v rámci povinné četby k maturitě a líbila se mi. Místy jsem se trochu ztrácela kvůli staršímu jazyku a musela tak některé pasáže číst dvakrát, i přes to se mi ale celkověčetla dobře a doporučila bych ji všem, který se chystají maturovat.

Luc.i

Čteno v rámci maturitní četby a jelikož jsem romantik tam se mi to líbilo. Že je to drama mi nějak nevadilo a veršíky jsem jen uvítala. Hezky se to četlo a celkově to byl příjemný čtenářský zážitek.
Musím teda trochu odhlédnout od toho že Julii bylo sotva 14 a že se tam všechno řeší vraždou/sebevraždou ale jinak fajn.
Celkem 4/5* ale klasika se těžko hodnotí

Venny345

Nenáleží mi hodnotit tohoto genia, mohu snad jen říct, že Romeo a Julie je další klasikou do sbírky. Ovšem na Hamleta ještě pár krůčků chybí.

Ešína

Nejprofláknutější Shakespearovo dílo. Chápu proč. Tuto divadelní hru nejde nemilovat. Zase není co dodat, co by tu již nebylo řečeno.

ArkAngel

Romeo a Julie patří k nejvýznamnějším dramatům, které zná každý, ať už jej četl nebo ne. Žijete pod kamenem? Nevadí, stejně jste o tom slyšeli. Ve stručnosti lze o díle říct, že se točí kolem tragické lásky dvou mladých lidí, kteří patří k znepřáteleným rodům. A co se stane? No netvrďte mi, že to nevíte!

Elizza

(+ SPOILER) Neříkám, že je to špatné, jen se člověk musí přenést přes fakt, že je Juliině matce plus mínus šetadvacet.
Jak to tak decentně říct. Klasický příběh, kterak se osmnáctiletý kluk zamiloval do třináctileté holky, vzali se a spáchali sebevraždu. To celé v řádu dvou dnů, přičemž jako vedlejší efekt vychcípala polovina města. Takže... romantika?