William Shakespeare

anglická, 1564 - 1616 statistiky · web

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 137 knih

Komentáře (29)

Přidat komentář
helenkan
30. března

Přiznávám,není pro mě lehké číst jeho díla a moc jich ještě nebylo. I když je znám v různých podobách,divadelních i filmových. A když konečně nějakou tu jeho knihu přečtu je to super zážitek.

tereza5413
11.07.2019

Miluji Williama Shakespeara. Jeho dílo je nádherně současné ( i přes dobu, ve které psal), podle mého názoru si u tohoto autora vybere opravdu každý. Mou první knihou od tohoto spisovaletele byl Hamlet, ze začátku jsem si každou stránku musela vypisovat zvlášť na papír, abych vůbec pochopila o co jde, to bylo možná i pro to, že to byla vůbec první divadelní hra, kterou jsem četla. Absolutně toho nelituji, tato kniha mě přivedla ke spoustě krásných knih a, i přes to, že jsem přečetla už přes 5 knih od WS rozhodně budu pokračovat. Co se týká překladu, tak miluji překlady od Martina Hilského a jiné překlady se mi nelíbí a přijde mi, že hodně lídí od děl WS odrazuje špatný překlad, což je škoda.

VladiKlaisner
11.04.2019

Brilantní a po několika stoletích stále aktuální autor nejen divadelních dramat a komedií. Škoda, že tak málo divadel hraje jeho hry a tak se v poslední době obracím alespoň ke skvělým překladům v knižní formě.

Jaruš7
17.01.2019

Tehdy - dnes.
Citace:" Znaven tím vším, já chci jen smrt a klid, jen nevidět jak žebrá poctivec,
jak dme se pýchou pouhý parazit, jak pokřiví se každá dobrá věc,
jak trapně září pozlátko všech poct, jak dívčí cudnost brutálně rve chtíč,
jak lidskou slušnost korumpuje moc, jak zchromlá vláda na nás bere bič,
jak umění je pořád služkou mocných, jak blbost zpupně schopným poroučí,
jak prostá pravda je všem jenom pro smích, jak zlo se dobru chechtá do očí."

Huvra
18.09.2017

Člověk jeho díla buď miluje, nebo nemá vkus ❤️
:D

waltraud5114
18.07.2017

Strašne závidím Angličanom, že môžu tieto knihy kníh čítať v originály. Tak ako biblia, aj William má odpoveď na každú otázku a citát, vhodný do každej situácie. Génius.

intelektuálka
20.03.2017

Ano kdo nezná W. Shakespeara nezná základy komedií, tragedií a dramat. Jeho dílo je nesmrtelné.

Dnes jsem se setkala s aktuálním citátem :
ANONYM nikdy za nic nestojí, neboť sám své jméno považuje za nic.

ZajDa37
15.11.2016

Dá se k němu říct ještě něco nového? Prostě je geniální. Jeho slovní hříčky, příběhy, témata, myšlenky, všechno se to objevuje nejen v jeho knihách, ale i v nás. My jsem odrazem Shakespearova díla. Nežárlíme snad stejně jako Othello? Nenávidí někteří z nás stejně jako někteří Šajloka? Nemilujeme stejně jako Will v Sonetech? Nevtipkujeme stejně jako Šaškové v jeho komediích? Nejsme občas stejně šílení jako Hamlet? Netoužíme po moci stejně jako Macbeth? Neflámujete jako Falstaff? Neintrikaříte jako Richard III? Jsme stejní jako postavy v Shakespearových dílech. A když to ještě propojíte s neobvyklou a kouzelnou básnickou mluvou, máte prostě geniálního autora.
Čím dál tím víc od doby, kdy jsem dočetl Shakespearovo dílo, nacházím to, o čem psal ve svých dílech, ve všem okolo, ty stejné příběhy, problémy, lásky, nenávist, zrady, intriky, jenom v jiných slovech.
Viva Shakespeare!

1