Koupit knihy

William Shakespeare

anglická, 1564 - 1616


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 144 knih

Komentáře (30)

Kabuky
15. ledna

Můj oblíbený autor.

Macvosik
11.08.2021

Williama Shakespeara považujem za dramatického a básnického boha. Páči sa mi najmä šírka jeho záberu a nedefinovateľnosť. Bol síce génius, ale akosi ľudskejší, nedá sa ho zameniť za nejakú modlu, vzpiera sa tomu telesnosťou svojich hier a svojou plebejskosťou. Och, a tie verše. Každý monológ venovaný nejakej téme je ako taká malá perfektne vystavaná esej, navyše okorenená o hru so slovom, o paradoxy a o využívanie prekvapivých metafor.

Ak je tu nejaký laický fanúšik Shakespeara shakespearistiky - dávam dokopy zoznam všetkých českých a slovenských kníh venovaných tvorbe Williama Shakespeara a alžbetínskemu divadlu. Poteším sa všetkým návrhom.
https://www.databazeknih.cz/seznamy/knihy-o-williamovi-shakespearovi-55676

Zároveň som sa pokúsil aj o malý zoznam mojich najobľúbenejších hier.
https://www.databazeknih.cz/seznamy/10-najlepsich-hier-williama-shakespeara-55675

helenkan
30.03.2020

Přiznávám,není pro mě lehké číst jeho díla a moc jich ještě nebylo. I když je znám v různých podobách,divadelních i filmových. A když konečně nějakou tu jeho knihu přečtu je to super zážitek.

tereza5413
11.07.2019

Miluji Williama Shakespeara. Jeho dílo je nádherně současné ( i přes dobu, ve které psal), podle mého názoru si u tohoto autora vybere opravdu každý. Mou první knihou od tohoto spisovaletele byl Hamlet, ze začátku jsem si každou stránku musela vypisovat zvlášť na papír, abych vůbec pochopila o co jde, to bylo možná i pro to, že to byla vůbec první divadelní hra, kterou jsem četla. Absolutně toho nelituji, tato kniha mě přivedla ke spoustě krásných knih a i přes to, že jsem přečetla už přes 5 knih od WS rozhodně budu pokračovat. Co se týká překladu, tak miluji překlady od Martina Hilského a jiné překlady se mi nelíbí a přijde mi, že hodně lídí od děl WS odrazuje špatný překlad, což je škoda.

VladiKlaisner
11.04.2019

Brilantní a po několika stoletích stále aktuální autor nejen divadelních dramat a komedií. Škoda, že tak málo divadel hraje jeho hry a tak se v poslední době obracím alespoň ke skvělým překladům v knižní formě.

Jaruš7
17.01.2019

Tehdy - dnes.
Citace:" Znaven tím vším, já chci jen smrt a klid, jen nevidět jak žebrá poctivec,
jak dme se pýchou pouhý parazit, jak pokřiví se každá dobrá věc,
jak trapně září pozlátko všech poct, jak dívčí cudnost brutálně rve chtíč,
jak lidskou slušnost korumpuje moc, jak zchromlá vláda na nás bere bič,
jak umění je pořád služkou mocných, jak blbost zpupně schopným poroučí,
jak prostá pravda je všem jenom pro smích, jak zlo se dobru chechtá do očí."

Huvra
18.09.2017

Člověk jeho díla buď miluje, nebo nemá vkus ❤️
:D

waltraud5114
18.07.2017

Strašne závidím Angličanom, že môžu tieto knihy kníh čítať v originály. Tak ako biblia, aj William má odpoveď na každú otázku a citát, vhodný do každej situácie. Génius.

1