William Shakespeare

anglická, 1564 - 1616koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Richard III.

Richard III.

My conscience hath a thousand several tongues, And every tongue brings in a several tale, And every tale condemns me for a villain. Veď svedomie má tisíc jazykov, a... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Romeo a JulieZkrocení zlé ženyHamletOthelloO lásce

Komentáře (26)

Přidat komentář
Huvra
18.09.2017

Člověk jeho díla buď miluje, nebo nemá vkus ❤️
:D

waltraud5114
18.07.2017

Strašne závidím Angličanom, že môžu tieto knihy kníh čítať v originály. Tak ako biblia, aj William má odpoveď na každú otázku a citát, vhodný do každej situácie. Génius.

intelektuálka
20.03.2017

Ano kdo nezná W. Shakespeara nezná základy komedií, tragedií a dramat. Jeho dílo je nesmrtelné.

ZajDa37
15.11.2016

Dá se k němu říct ještě něco nového? Prostě je geniální. Jeho slovní hříčky, příběhy, témata, myšlenky, všechno se to objevuje nejen v jeho knihách, ale i v nás. My jsem odrazem Shakespearova díla. Nežárlíme snad stejně jako Othello? Nenávidí někteří z nás stejně jako někteří Šajloka? Nemilujeme stejně jako Will v Sonetech? Nevtipkujeme stejně jako Šaškové v jeho komediích? Nejsme občas stejně šílení jako Hamlet? Netoužíme po moci stejně jako Macbeth? Neflámujete jako Falstaff? Neintrikaříte jako Richard III? Jsme stejní jako postavy v Shakespearových dílech. A když to ještě propojíte s neobvyklou a kouzelnou básnickou mluvou, máte prostě geniálního autora.
Čím dál tím víc od doby, kdy jsem dočetl Shakespearovo dílo, nacházím to, o čem psal ve svých dílech, ve všem okolo, ty stejné příběhy, problémy, lásky, nenávist, zrady, intriky, jenom v jiných slovech.
Viva Shakespeare!

Jaruš7
30.04.2016

Jestliže si vysníme Olymp kultury , pak W.S. zde nechybí, neboť jako božský se na zemi už osvědčil.
Až nyní bylo pomocí počítačových algoritmů v jeho díle dokázáno spoluautorství Christophera Marlowa. Konečně se takto, dá pochopit virtuózní genialita jeho díla. Ano , více hlav , více rozumu - nápadů, a ve dvou se to lépe táhne a utáhnout náročné, dvorní ,královské divadlo bylo kumšt samo o sobě. Nějak jste se mi mistře lidsky zdokonalil, aura se nezměnila, hvězdy přály Vám i nám. Dík.

Dep8
19.03.2016

Pro mě je to nejlepší autor všech dob! Jeho nadčasovost, vtip i životní prohry a tragédie, stejně jako životní výhry jsou naprosto jedinečné! I když se spekuluje o pravosti autorství jeho děl, je na každém z nás, abychom věřili, či odsoudili. Bez pochyby se jedná o nejnadanějšího autora přelomu 16. a 17. století, který zvládl napsat vše od tragédií, přes vtipné a nadčasové komedie až po dokonalá historická díla.

yenda1
01.01.2016

Heslo milovníků Williama pro tento rok je jasné = 400.

I když je to číslo také řádně kyselé, jak se mimo jiné vyjádřil i Stephen King: "William Shakespeare nevyprodukoval novou hru 400 let. Pořádné zklamání."

Gold351
04.10.2015

Přečetla jsem snad celé Shakespearovo dílo a viděla jeho hry. Považuji je za geniálni...

jarmila2882
27.08.2015

Můj oblíbený divadelní autor.Doporučuji, i v dnešní době má co říci.

zuzana13
14.07.2015

Jsem ráda že napsal tak hodně divadelních děl, která jsou krásná. Jeho díla se hrají v divadle.
Můj oblíbený divadelní autor. Jsou i filmy z jeho děl. Doporučuji.

Rosie1
20.01.2015

Najlepší, najobľúbenejší a neviem ešte aký naj- autor (samozrejme, v dobrom zmysle slova :-) ). Pri ňom sa človek naučí čítať medzi riadkami :-)

Isew
02.08.2014

Nejlepší spisovatel co kdy žil. Kdo tohle ve škole neslyšel? Hm, tak to určitě. Už z principu se člověk v pubertě postavil do opozice. Ve škole mě nedonutili si od něho něco přečíst. Ani do divadla se mi na Shakespeara nechtělo. Až dlouho po maturitě jsem náhodně v rádiu slyšela Kupce benátského. A byla to láska na první poslech. Spadla mi brada. Hamlet, Mackbet a Zkrocení zlé ženy následovaly v rychlém sledu. Pak další. A jediné, co teď, po mnoha a mnoha přečtených knihách mohu s jistotou konstatovat je, že William Shakespeare je opravdu nejlepší spisovatel co kdy žil. (Pro mě určitě) Síla Shakespeara není v samotných příbězích, ale v tom, co je ukryto za nimi. Teď jsem hrdou majitelkou všech česko-anglických vydání Shakespeara z pera Martina Hilského. V těchto knihách lze nalézt i podrobný kontext a podrobnosti, které byly dobře známé v době vzniku Shakespearových děl, ale čas jejich význam odvál. Jsem za to moc vděčná, neboť mnohé by bez těchto poznámek zůstalo skryto.

moonchild
03.03.2014

Jeden z mch oblíbených spisovatelů.Jeho nelze nemilovat.

Marčullkas
24.01.2014

Řadím mezi poklady v mé knihovně

LucillaPeters
23.01.2014

Mistr tragédie, který nebude nikdy překonán :-)

peterkovasona
28.11.2013

Velký vzor v literatuře :)

Lenna75
05.11.2013

Tohohle autora prostě nelze nemít rád.
Nikdo jej nikdy nepřekoná.
On je LEGENDA!
Prostě můj oblíbenec!

Shimargh
12.09.2013

Má životní láska.

Venezia
30.05.2013

Prekoná niekto niekedy Shakespearea...?
Najviac sa mi páči slovenské trojzväzkové vydanie, s elegantným čiernym prebalom, vyšlo v roku 1989 v Tatrane.
Taká malá poznámka: divadelné hry sa nemajú čítať, ale pozerať!

Jarina42
21.05.2013

Mám ráda všechna jeho díla, ale obzvlášť Sonety, které mne velice často provází

edison
17.10.2012

Pro mne jednoznačně nejlepší autor,jeho slovní hříčky,slovní rozmanitost,jeho schopnost zpracovat různé předlohy,lidské osudy ,komedie ,tragédie,dramata tepající mnohé nešvary lidí v tom je William Shakespeare zcela nedostižný.Snahy zpochybňovat jeho autorství jsou jen potvrzením jeho výjmečnosti.Žádný 17 hrabě z Oxfordu,Edward de Vere,ani sir. Francis Bacon,či Christophe Marlowe,nemohou otřást pozicí nejlepšího dramatika všech dob ve prospěch Williama Shakespeara.Snažení zpochybnit autorství Williama Shakespeara má mnoho děr,jedná se více o senzace chtivost než seriozní posouzení faktů.Důkazů vyznívajících pro Shakespeara ,ať přímích či nepřímích je víc.Co je však důležitější než zmíněné polemiky je dílo samotné Hamlet,Othello,Král lear,Sonety,Mnoho povyku pro nic a atd.... jedinečné skvosty literatůry,které obahacovali v minulosti , jsou vzácná i dnes a budou jistě do budoucna.

nightlybird
14.10.2012

Myslím, že není až tak podstatné, kdo je autorem , že je spíš podstatný vlastní obsah díla (i když docela jistě má mnohý z nás autora, ke kterému si vytvořil vztah takřka osobní nejen podle jeho knih, ale i podle jeho osobních vlastností, způsobu jeho života atp..
Otázka Shakespearova autorství (spíš vlastně pochybnosti o něm) vznikla až dlouho po jeho smrti a byla zmiňována řada adeptů na post autora jak dramat, tak i sonetů. Bylo sneseno mnoho argumentů pro i proti. Poměrně podrobně to popisuje :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spor_o_Shakespearovo_autorstv%C3%AD
a jistě by se dala na toto téma najít celá řada dalších odkazů jak v češtině, tak i v angličtině, které by pomohly vytvořit si na tuto řekněme literární "záhadu" (pokud by to někoho až tak úporně zajímalo) vlastní názor.
Za sebe mohu prohlásit, že nechávám Wilíka Šejkspírovic odpočívat klidně v hrobě a těším se čas od času dílem, které je v obecném povědomí známo a spojeno s jeho jménem a je mi šumafuk, kdo autor vlastně byl.

Kiki C.
04.08.2012

Přečetla jsem zatím jenom pár knih, ale i tak jsem se do něj zamilovala. Je to jeden z nejlepších spisovatelů! :))

HTO
08.02.2012

Ad WEIL: Shakespeare se dožil 52 let, proč by to – navíc při své genialitě – nestihl? Lope de Vega, který žil 72 let, napsal 3000 sonetů, 3 romány, 4 novely, 9 epických básní, a her – a to skvělých – asi 2000 (dva tisíce) .

WEIL
29.08.2011

Těžko říct, zda vůbec existoval, protože napsat tolik divadelních her za tak krátký čas, který mu byl vyměřený, při životních podmínkách, v kterých žil, to se zdá být nemožné.

Ale jsou tu hlavně divadelní hry, které jsou tímhle příjmením podepsané.

Některé z těch her mě zajímají, jiné moc ne.

mumin63
01.02.2011

četla jsem snad všechny jeho hry a miluju je