Hamlet přehled

Hamlet
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158206/mid_hamlet-fFn-158206.jpg 4 3615 3615

Hamlet je slavná tragédie pojednávající o jednom dánském královském rodu. Hamletovi zemře otec, král dánský, a hned záhy si jeho ovdovělá žena (vystupující jako Královna) vezme za muže králova bratra, Claudia (vystupující zde jako Král). Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejvěrnějších služebníků, je přivolán stráží na cimbuří, protože viděli ducha, který vypadal úplně stejně jako bývalý král. Přizvou tedy i Hamleta, která si s otcem povídá a zjistí, že Claudius jej ve spánku zabil tím, že mu nakapal jed do ucha. Hamlet slíbí, že otcovu smrt pomstí... Hra poukazuje, že touha po moci se nezastaví před ničím. Ušlechtilí zabíjí, poddaní se poklonkují a čest či ctnost jsou výsadami hrdinů.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Tribun EU
Originální název:

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark , 1601


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hamlet. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (290)

Hradčiatko
27.04.2024 5 z 5

Prečítaná vďaka vysokoškolskému semináru počas cesty vlakom z Ľubovne do Bratislavy a potom busom do Nitry v origináli a s výpiskami a súčasne s veľkým čitateľským zážitkom. Moja babička (a veľká študijná opora) sediaca oproti sa nestíhala diviť, že ma to tak vzalo "tak malé písmenká a ešte anglicky a ako ti to ide, hmmmm" :) Za mňa (zatiaľ) Shakespearovo naj.

Betulefetule
01.04.2024 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě, a když jsem slyšela o čem kniha je, trochu jsem se lekla, že se v tom ztratím. Kdyby spolužačka neměla na knihu referát, asi bych se v ději opravdu ztratila. Neříkám tím, že kniha byla špatná, ale zorientovat se v ději by mohlo být pro někoho těžší :)


Naďa2411
13.03.2024 5 z 5

Autorovo známé dílo je v podobě tragického dramatu, které je povinnou četbou na střední škole, aspoň doufám, za mne to tak bylo. Nyní jsem si tuto smutnou tragédii připomněla v aknize. Hamlet mladý dánský princ trpí nad skonem svého vlastního otce a o to více, když jeho matka - královna Dánska se hned provdala za Claudia. Další postavou je Ofélie, do které se Hamlet zamiloval.
Nezapomenutelný je výrok Hamleta : "Být či nebýt" , ve kterém se zamýšlí po celou dobu nad otázkou života a smrti.
Kniha pěkná, smutná, má i divadelní zpracování.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Hamlet v seznamech

v Právě čtených38x
v Přečtených6 557x
ve Čtenářské výzvě544x
v Doporučených266x
v Knihotéce773x
v Chystám se číst520x
v Chci si koupit98x
v dalších seznamech61x