Hamlet

Koupit

Hamlet je slavná tragédie pojednávající o jednom dánském královském rodu. Hamletovi zemře otec, král dánský, a hned záhy si jeho ovdovělá žena (vystupující jako Královna) vezme za muže králova bratra, Claudia (vystupující zde jako Král). Zde začíná náš příběh, a sice asi dva měsíce poté, co král zemřel. Horacio, jeden z nejvěrnějších služebníků, je přivolán stráží na cimbuří, protože viděli ducha, který vypadal úplně stejně jako bývalý král. Přizvou tedy i Hamleta, která si s otcem povídá a zjistí, že Claudius jej ve spánku zabil tím, že mu nakapal jed do ucha. Hamlet slíbí, že otcovu smrt pomstí... Hra poukazuje, že touha po moci se nezastaví před ničím. Ušlechtilí zabíjí, poddaní se poklonkují a čest či ctnost jsou výsadami hrdinů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158206/big_hamlet-fFn-158206.jpg 4.23052
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Tribun EU

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, 1601

Kniha Hamlet

SknihouVrukách

Bohužiaľ, keďže som sa na toto dielo tešila. Mne to proste nesadlo a dokonca ma viac bavila Antigona. Dej ma bohužiaľ nudil a nedokázala som sa na prinútiť na knihu sústrediť. Avšak, štýl písania nebol zlý. Občas bol poetický, inokedy sa podobal viac bežnej reči.

666Jitka

Jedno z nejznámějších děl nesmrtelného Shakespeara - tragédie Hamlet - je napsané blankversem v Ich-formě. Děj je prolínán úvahami o otázce života a smrti, zradě, intrikách a zklamání, které na druhou stranu v této hře odlehčují dvojsmysly, dobové narážky a ironie. Myslím, že snad každý, alespoň v základních rysech, ví, kdo je Hamlet.

ArkAngel

Hamlet je inteligentní drama o vraždách, vraždách, vraždách a nějakém to psychickém zhroucení. Mnozí jej sice špatně citují, ale přesto dílo žije dál. Shakepeare tím také dokazuje, jak nadčasové hry vlastně dokázal napsat. A pokud bych měl doporučit nějakou inscenaci, zkuste tu s Benedictem Cumberbatchem.

capricorn__

"Hamlet" je moje vůbec nejoblíbenější drama a mé nejoblíbenější dílo od Shakespeara. (Četl jsem zatím dvě, ale nemyslím si, že něco mě zaujme víc.) Pomsta, bláznovství (?), historie a cynismus, to je moje. Zatímco u "Romea a Julie" jsem měl občas problémy s udržením pozornosti, protože jsem se upřímně občas nudil, "Hamlet" mě vtáhl od první stránky a držel až do konce. A to i přesto, že NEUMÍM číst verše. (Za to převážně může rychločtení.) Líbí se mi nadčasovost hlavní myšlenky příběhu, styl psaní, poetičnost, ale i například jakýsi jemný a nenucený smysl pro humor, který se objevuje v určitých momentech "Hamleta". A nemůžu samozřejmě zapomenout na legendární postavy a hlášky. Jako známku kvality beru už jen to, jak moc se o díle, které pochází ze 17. století, s nadšením mluví několik století poté.

Ešína

Hamlet je určitě jedno z nejlepších dramat, které Shakespeare napsal. Jednoznačně. K mému překvapení se četla kniha velice rychle.

nsebestova

Hamleta jsem zkusila pro objevení více ze Shakespearova pera. Hamlet ve filmové podobě, na kterou jsme se dívali ve škole, byl na mě poměrně těžký- zmatek v postavách atd. Kniha mě přesvědčila o opaku. Ač je to tragédie, v díle se objevuje pár dvojsmyslných situací, které vás pobaví, příběh se netáhne a čte se velmi dobře. Moc doporučuji.

Ája.P

Knížku bych si sama nevybrala, měla jsem ji jako povinnou četbu do školy. Poezii moc nemusím, ale tenhle překlad jsem celkem chápala. Na to, že už je to hodně staré dílo, tak jsem ji přečetla celou a musím říct, že mě to i trochu bavilo.

Ema22

Dokonalý a hlavně velmi čtivý překlad klasického díla se spoustou narážek, vtipů, na druhou stranu hlubokých úvah o smyslu lidského života, volbě ukončit svůj život předčasně a touze po pomstě, která způsobí zase jenom tragédii. I po čtyřech staletích tak aktuální.