Nejkrásnější ženská ve městě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka třiceti povídek z dob, kdy byl Charles Bukowski dle vlastních slov „nezaměstnatelný“ a „živil se páskami do psacích strojů“. Pár si jich však naštěstí odtrhl od úst, aby nasázel na papír příběhy o vášni a pochybných ženštinách, pití a kocovinách a jiných krásách a ohavnostech života. Pod vlivem hladu se jeho tvorba stává čím dál morbidnější a fantastičtější, v deliriu Bukowski rozvíjí dokonce žánr erotického sci-fi a nebrání se ani zobrazení tabuizovaných forem sexu, neboť poezii podle něj lze najít skutečně všude. Kniha u nás vychází poprvé a mnohé jistě potěší, že jde o autorovo bezkonkurenčně nejchlípnější dílo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11240/nejkrasnejsi-zenska-ve-meste-QhV-11240.jpg 4293
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Argo
Orig. název

The Most Beautiful Woman In Town, 1983

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Nejkrásnější ženská ve městě

Přidat komentář
Mrs.Depp
06.12.2019

Tuhle knihu jsem četla proto, že můj bývalý Bukowského vychvaloval, ale přišlo mi to jako typická kniha pro chlapy, kde se řeší stále dokola jen sex a chlast. Navíc je psaná formou krátkých povídek, což mě nikdy nebavilo, miluju příběhy, které mají kolem 400 stran a víc od doby, kdy jsem začala číst Stephena Kinga, dočetla jsem ji, ale dost jsem se s ní trápila. Rozhodně nechci Bukowského znevažovat, má určitě svůj obrovský okruh fanoušků a třeba je v knize nějaký děj, který já jsem nenašla nebo nepochopila, ale já jsem mu na chuť nepřišla a druhou šanci u mě už nejspíš nedostane.

VikyKleinik
12.08.2019

Některé povídky jsou úžasně absurdní, rázné, syrové i úchylné. Některé jsou jenom bezbarvým výplachem. Jindy jenom kecá o dostizích a říká svý přihlouplý holce, ať si stáhne sukni. Ačkoliv zrovna Bukowski si mohl dovolit psát o dostizích, to je pravda. Nemám to Bukimu za zlý. Stejně psal hlavně pro sebe a já jeho styl žeru.


Hotovson
09.08.2019

Tak já nevim...mam to tak napůl. Některý povídky se mi líbily, jiný ne nebo jsem je nepochopil, u některejch jsem se dost nasmál a jiný na mě byly moc silný kafe.Takže 3*.

JoeSurikata
23.02.2019

Bohužel mě tato kniha dost zklamala, hlavně nevyrovnaností kvality. Některé povídky byly naprosto úžasné, ale jiné se tak vymykaly normálu a měřítkám snesitelnosti, že mi z nich bylo až zle.

CleoXandra
08.01.2019

Kniha na mě udělala dost rozporuplný dojem. Bukowského svérázný syrový styl by mi vůbec nevadil, naopak, byl by velice atraktivní ... nebýt té vulgarity až za hranici dobrého vkusu. To už je na mě moc ... Přesto jsem knihu dočetla a ocenila její originalitu.

Michaeles
14.10.2018

Některé povídky velice zábavné, pár které nestály za přečtení. Naštěstí ty lepší převažovaly.

evonra
13.08.2018

Občas je dost těžké odhadnout tu pomyslnou hranici "normálna"...
Ale jako čtenáře mě to fascinuje velmi. Přímé, trefné, pocitově nahoru dolů...
A to je prostě Bukowski. On se s tím vůbec nepáře.
Ženský, sex, alkohol, práce je sprostý slovo, čím zvrácenější, tím lepší ..... no a Charles si pro tohle vše šel víckrát a uměl si to užít...
Povídka "Nejkrásnější ženská ve městě" mne asi oslovila nejvíce.

ivanaa
16.07.2018

skvělá knížka

1