Květy z půdy

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1230/kvety-z-pudy-E1B-1230.png 4.6673

Květy z půdy (1.)

Flowers in the Attic (1979)

Vydáno:, Ikar (ČR), MOBA (Moravská bastei)

Olous1

Četla jsem knihu,když byli děti malé...tak jsem po ní opět sáhla a stále mám s toho husí kůži. Je to hodně emotivní příběh dětí. ..doporučuji přečíst.

JustWomen

Pokud je to opravdu příběh inspirovaný skutečnou události, jde z toho jde mráz po zádech. Příběh čtyř děti vězněných na půdě mě naprosto vtáhl do děje, možná byly jejich rozhovory trochu přitažené za vlasy, jejich chování někdy nepochopitelné, protože starší sourozenci měli příležitost přivést pomoc, ale bylo to čtivé a poutavě napsané. Bohužel i takové jsou matky ...

agatha2
29.12.2017

Knihy jsem četla poprvé někdy v prváku na střední a nikdy jsem na ně nezapomněla. Nyní jsem ji se přečetla po cca 35 letech znovu a naštěstí jsem již věděla, co mě čeká. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni....potřetí již číst nebudu

citronekodvedle
03.12.2017

absolutní pecka, ten konec mě dostal, zkuste po dočtení začíst číst znovu, jakoby to byl uplně jiný příběh, určitě dočtěte do konce

evickakyticka
15.11.2017

Začátek příběhu mi přišel takový kostrbatý, ne moc přesvědčivě podaný. Říkala jsem si, že téma za přečetení stojí a taky mě přemohla zvědavost - četla jsem dál. Děti jako postavy mi nevadily, jejich vývoj se i dal tak trochu předvídat. Koho jsem ale nemohla vystát a hned bych mu jednu vrazila, byla postava matky. Ty její sladké řečičky a přitom nic z toho. Postava babičky měla možná působit jako největší zlo, ale u mě vyhrála ulhaná matka. Ke konci příběhu došlo na další rozkrytí a já si říkala, že se to mohlo stát už dřív. Samozřejmě, že nahlédnu i do anotace dalšího dílu, ale nejsem si jistá, že chci číst pokračování. Budu si to muset ještě chvilku uležet...

denisa7400
10.10.2017

První kniha u které jsem chtěla, aby už skončila.

MOu598
04.10.2017

Citát:
"Neexistuje taková nenávist, jako ta, která se narodí ze zrazené lásky."

koki.veru
17.09.2017

Bohužel jsem se k této knížce dostala až po filmu, ale i přesto úžasný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Okamžitě jsem si oblíbila postavu Cathy i Chrise, a okamžitě se jdu vrhnout do dalšího dílu.

locin
11.09.2017

Opravdu příběh inspirovaný skutečnou události?? Z toho jde mráz po zádech. Ale můžu říct, že kniha opravdu naprosto vtáhne do děje, takže okamžitě musíte začít číst další díl, aby ste věděli co se bude odehrávat dál..

Marčullkas
05.09.2017

Ano v polovině jsem chtěla knížku odložit, ale něco mě pořád nutilo číst dál a dál, až jsem knížku dočetla a mé pocity z ní jsou rozporuplné.

KnihomolkaMari
30.07.2017

Ach,jak já tuto depresivní knihu miluji, bohužel někdy až tak, že se mi nechtějí ani dočítat další díly protože se o osudy těchto nevinných dětí bojím až moc.

JessieEx
20.07.2017

Byla to opravdu psycho knížka. Ale vzhledem k tomu, že jsem věděla podle zdejších komentářů, co od knihy čekat, nebyla jsem tak šokovaná, nepřišlo mi to tak úchylné ani morbidní. Naopak to bylo neskutečně čtivé, nedokázala jsem knížku odložit a četla dlouho do noci, i když jsem věděla, že se mi pak bude špatně vstávat. Co mě však šokovalo je to, že je příběh snad napsán na základě skutečné události! Příběh čtyř sourozenců, kteří se po smrti otce ocitli zavření na půdě domu své babičky a několik let tam byli zamčení. Na to, že se děj odehrával převážně jen na půdě byl překvapivě poutavý, když se děti chystaly sníst myši, musela jsem přeskočit pár řádků, ale když se do sebe zamilovali po dlouhé době v izolaci bratr se sestrou, vlastně už mi to ani tak divné nepřišlo... Jsem zvědavá na druhý díl a určitě se do něj co nejdřív pustím!

Luciáš55
22.06.2017

Uff konečně jsem jí zdolala, musím říct, že to taková bomba nebyla. Děj se neskutečně táhl, i když tam byly pasáže, které byly napínavé, ale těch bylo málo. Nesedl mi ani styl psaní autorky, nebo to možná bylo i špatným překlad, co mi nesedl. Při představě, že se tohle stalo, mi nahání husí kůži. Možná si přečtu další díly, ale jen proto, že jsem zvědavá jak to skončí.

nikol1774
31.05.2017

Knihu jsem si koupila na doporučení od mě skvělé paní kadeřnice. Velmi mě zaujalo její podání příběhu, byla jsem neskutečně nadšená, že je tato knížka o něčem co ještě neznám. Děj byl tedy opravdu dobrý, dobrá zápletka, ale proč se to sakra táhlo přes celou knihu. Neskutečně zdlouhavá knížka a zbytečně, četla jsem stránku po stránce a pořád jsem se nemohla dostat ke konci. Myslím si, že kdybych vzala do ruky pár stránek a otočila vůbec byl to nevadilo.

fruitbueno
22.05.2017

Neupírám knize zajímavý námět a neuvěřitelnou čtivost, knihu jsem zvládla za dva dny. Nepochopitelná však zůstává jazyková úroveň textu. Ten rozpor ve vyjadřování postav, ten bil do očí tak, že mi to mi nedalo spát. Vždyť které dítě (!!!) mluví se svými mladšími (!!!) sourozenci takto: "Připusťme, že tahle půda je ošklivá a pochmurná (...), ale proč bychom nemohli v rámci konstruktivního využití svých tvůrčích nadání provést metamorfózu a změnit tuhle šerednou housenku v krásného, vznosného motýla?" Autorka moc neuvažovala, nad formou zvítězil obsah - stále se něco děje, děj se žene kupředu, zápletky taky. A tak to asi má být.

Anie94
21.05.2017

Kniha byla velmi zajímavá a čtivá. To, co se tam událo bylo určitě kruté, nespravedlivé a podlé. Bohužel i takový rodiče, kteří se vzdají svých dětí z nějakých malicherných příčib, jako že se jim zrovna nehodí do krámu, existují.

katerina.l.
26.04.2017

Tak nevím, jestli se mi kniha líbila, nebo nelíbila. Ať tak nebo tak, nemohla jsem se od ní odtrhnout - už abych věděla, jak to dopadne... Jak tu padlo několikrát - velmi silný příběh a hodně propracovaná psychologie postav. Jsem zvědavá na pokračování.

KnihomolkaSuzan
13.04.2017

Velmi silný a emotivní příběh.Určitě to za přečtení stojí!

EngliTer
10.04.2017

Sice mi přišel příběh místy dost přitažený za vlasy, ale jinak se mi to líbilo. Stylově je to napsané moc pěkně a poutavě. Sice je to velmi smutný příběh, a u konce jsem i brečela, ale i tak si přečtu další díly, protože chci vědět, jak bude příběh Chrise, Cathy a Carrie pokračovat.

nukulkaf
08.04.2017

jak bylo zmineno, hodne mi to pripominalo betonovou zahradu, casto jsem si na ni vzpomnela....jinak opravdu neskutecny pribeh, jsem zvedava na dalsi dily, akorat obcas mi to prislo "az moc", aby to ty deti mohly zvladnout noo

EvikU.
05.04.2017

Příběh byl velmi silný. Četla jsem, protože jsem prostě musela. Litovala jsem ty děti a nemohla pochopit zlou babičku, když babičky většinou rozmazlují. Nechápala jsem jak se pro peníze a chlapa může vzdát matka svých dětí a úplně je zapřít. Kniha je velmi emotivní.

Lucik87
20.03.2017

Hodně mi to připomínalo Betonovou zahradu. Neoslovilo mě to na 100% a děj mě nedokázal pohltit.

reeper
13.03.2017

Kniha mi nesedla. Začátek byl ok, ale pak byl děj celkem nudný. Dost depresivní. Kniha spíše pro ženy, ikdyž ani mé ženě se téma nelíbilo. Další díly série už číst nebudu. Knihu prodám.

Babo
09.03.2017

Tak jsem dočetla první díl a co napsat. V knihovně mají jen pár výtisků a když jsem jela do pobočky , kde nebyly půjčeny další díly, paní knihovnice se na mě podívala , jak to napsat , tak trochu lítostivě ? Přezíravě ? Nevím ,,,a když řekla, že knihy chtěli vyřadit , napadlo mě, že to bude asi pěkný škvár . Omlouvám se autorce .
Nevím samozřejmě jaké budou další díly , ale tento se mi líbil moc . Někdo by si mohl říct , jak je možné číst víc jak 300 stránek , kdy děj se odehrává v jedné místnosti a na jedné půdě a přesto být poutavým a zajímavým čtením .
A Květy z půdy takové opravdu jsou .
Psychologicky vykresléné postavy jsou opravdu uvěřitelné .Ano, dá se pochybovat jestli 12letá dívka uvažuje tak jak je popsáno ,spíš to beru jako vzpomínka na šílené 4 roky vězení .
Takže to zkrátím a doporučuji ke čtení .

Rad.Una..
01.03.2017

Co napsat.. Asi jen WOW.. Vážně nemám slov, nemohla jsem se odtrhnout a přitom se mi vždycky trochu ulevilo, když jsem knihu na chvíli zavřela. Příběh byl velice silný, možná krapet zdlouhavý, ale po dlouhé době kniha přečtená během dne (noci). Jsem zvědavá na zbytek pentalogie :)

JajaCZ
14.02.2017

Hlavná hrdinka mala až priveľmi intelektuálne myslenie, správanie sa a vyjadrovanie, ale inak bol príbeh pútavý. Doteraz som sa vždy dostala len po koniec 3. časti, tak snáď konečne dočítam celú sériu.

mautina7
10.02.2017

Moje první seznámení s V. Andrews, maličko náhodné, dostala jsem knihu darem. Nejsem příznivce "tlustých" knih, ale musím říct, že mě to úplně pohltilo, prožívala jsem silné emoce s Cathy. A to nejen při četbě, ale i po ní, což se mi stává jen velmi sporadicky.

Lucie.noci.upij
10.02.2017

Kniha je napínavá ač se děj odehrává na malém prostoru. Pocity které nenechají člověka klidným a musí tu knihu dočíst a po dočtení už chce číst další díl.. Jen pár pasáží bylo zbyteně zdlouhavých, ale opravdu jen pár, neubírají na mém hodnocení. Příjemná oddychovka pro odpočinkové večery.

Jane417
04.02.2017

Pět hvězdiček dávám autorce za výborně napsanou knihu, ale jinak.....
Psycho, psycho, psycho!!! Několikrát jsem se sama sebe ptala, proč to vůbec čtu? Jenže nešlo přestat!!! U čtení Květů z půdy mi bylo fyzicky špatně a to po celých 380 stran! Příběh dětí jsem prožívala s nimi! Vše, jako bych na půdě byla zavřená taky! Možná o to víc, že jsem sama máma, mám tříletého synka a absolutně jsem nechápala!!! U žádné jiné knihy jsem se tak nebála! Měla jsem strach otáčet stránky... netušila jsem, že jsem takhle slabá povaha. Přesto jsem knížku přečetla za dva dny, protože byla strhující. Do dalšího dílu se pustím, ale ne hned! To nedám!

Kaja01
01.02.2017

Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díly! Měla jsem vysoká očekávání a autorka nezklamala. :)