Květy z půdy

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1230/kvety-z-pudy-E1B-1230.png 4.6651
Série:

Květy z půdy (1.)

Originální název:

Flowers in the Attic (1979)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR), MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (159)

Přidat komentář
denisa7400
10. října

První kniha u které jsem chtěla, aby už skončila.

MOu598
04. října

Citát:
"Neexistuje taková nenávist, jako ta, která se narodí ze zrazené lásky."

koki.veru
17. září

Bohužel jsem se k této knížce dostala až po filmu, ale i přesto úžasný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Okamžitě jsem si oblíbila postavu Cathy i Chrise, a okamžitě se jdu vrhnout do dalšího dílu.

locin
11. září

Opravdu příběh inspirovaný skutečnou události?? Z toho jde mráz po zádech. Ale můžu říct, že kniha opravdu naprosto vtáhne do děje, takže okamžitě musíte začít číst další díl, aby ste věděli co se bude odehrávat dál..

Marčullkas
05. září

Ano v polovině jsem chtěla knížku odložit, ale něco mě pořád nutilo číst dál a dál, až jsem knížku dočetla a mé pocity z ní jsou rozporuplné.

KnihomolkaMari
30. července

Ach,jak já tuto depresivní knihu miluji, bohužel někdy až tak, že se mi nechtějí ani dočítat další díly protože se o osudy těchto nevinných dětí bojím až moc.

JessieEx
20. července

Byla to opravdu psycho knížka. Ale vzhledem k tomu, že jsem věděla podle zdejších komentářů, co od knihy čekat, nebyla jsem tak šokovaná, nepřišlo mi to tak úchylné ani morbidní. Naopak to bylo neskutečně čtivé, nedokázala jsem knížku odložit a četla dlouho do noci, i když jsem věděla, že se mi pak bude špatně vstávat. Co mě však šokovalo je to, že je příběh snad napsán na základě skutečné události! Příběh čtyř sourozenců, kteří se po smrti otce ocitli zavření na půdě domu své babičky a několik let tam byli zamčení. Na to, že se děj odehrával převážně jen na půdě byl překvapivě poutavý, když se děti chystaly sníst myši, musela jsem přeskočit pár řádků, ale když se do sebe zamilovali po dlouhé době v izolaci bratr se sestrou, vlastně už mi to ani tak divné nepřišlo... Jsem zvědavá na druhý díl a určitě se do něj co nejdřív pustím!

Luciáš55
22. června

Uff konečně jsem jí zdolala, musím říct, že to taková bomba nebyla. Děj se neskutečně táhl, i když tam byly pasáže, které byly napínavé, ale těch bylo málo. Nesedl mi ani styl psaní autorky, nebo to možná bylo i špatným překlad, co mi nesedl. Při představě, že se tohle stalo, mi nahání husí kůži. Možná si přečtu další díly, ale jen proto, že jsem zvědavá jak to skončí.

nikol1774
31. května

Knihu jsem si koupila na doporučení od mě skvělé paní kadeřnice. Velmi mě zaujalo její podání příběhu, byla jsem neskutečně nadšená, že je tato knížka o něčem co ještě neznám. Děj byl tedy opravdu dobrý, dobrá zápletka, ale proč se to sakra táhlo přes celou knihu. Neskutečně zdlouhavá knížka a zbytečně, četla jsem stránku po stránce a pořád jsem se nemohla dostat ke konci. Myslím si, že kdybych vzala do ruky pár stránek a otočila vůbec byl to nevadilo.

fruitbueno
22. května

Neupírám knize zajímavý námět a neuvěřitelnou čtivost, knihu jsem zvládla za dva dny. Nepochopitelná však zůstává jazyková úroveň textu. Ten rozpor ve vyjadřování postav, ten bil do očí tak, že mi to mi nedalo spát. Vždyť které dítě (!!!) mluví se svými mladšími (!!!) sourozenci takto: "Připusťme, že tahle půda je ošklivá a pochmurná (...), ale proč bychom nemohli v rámci konstruktivního využití svých tvůrčích nadání provést metamorfózu a změnit tuhle šerednou housenku v krásného, vznosného motýla?" Autorka moc neuvažovala, nad formou zvítězil obsah - stále se něco děje, děj se žene kupředu, zápletky taky. A tak to asi má být.

Anie94
21. května

Kniha byla velmi zajímavá a čtivá. To, co se tam událo bylo určitě kruté, nespravedlivé a podlé. Bohužel i takový rodiče, kteří se vzdají svých dětí z nějakých malicherných příčib, jako že se jim zrovna nehodí do krámu, existují.

katerina.l.
26. dubna

Tak nevím, jestli se mi kniha líbila, nebo nelíbila. Ať tak nebo tak, nemohla jsem se od ní odtrhnout - už abych věděla, jak to dopadne... Jak tu padlo několikrát - velmi silný příběh a hodně propracovaná psychologie postav. Jsem zvědavá na pokračování.

KnihomolkaSuzan
13. dubna

Velmi silný a emotivní příběh.Určitě to za přečtení stojí!

EngliTer
10. dubna

Sice mi přišel příběh místy dost přitažený za vlasy, ale jinak se mi to líbilo. Stylově je to napsané moc pěkně a poutavě. Sice je to velmi smutný příběh, a u konce jsem i brečela, ale i tak si přečtu další díly, protože chci vědět, jak bude příběh Chrise, Cathy a Carrie pokračovat.

nukulkaf
08. dubna

jak bylo zmineno, hodne mi to pripominalo betonovou zahradu, casto jsem si na ni vzpomnela....jinak opravdu neskutecny pribeh, jsem zvedava na dalsi dily, akorat obcas mi to prislo "az moc", aby to ty deti mohly zvladnout noo

EvikU.
05. dubna

Příběh byl velmi silný. Četla jsem, protože jsem prostě musela. Litovala jsem ty děti a nemohla pochopit zlou babičku, když babičky většinou rozmazlují. Nechápala jsem jak se pro peníze a chlapa může vzdát matka svých dětí a úplně je zapřít. Kniha je velmi emotivní.

Lucik87
20. března

Hodně mi to připomínalo Betonovou zahradu. Neoslovilo mě to na 100% a děj mě nedokázal pohltit.

reeper
13. března

Kniha mi nesedla. Začátek byl ok, ale pak byl děj celkem nudný. Dost depresivní. Kniha spíše pro ženy, ikdyž ani mé ženě se téma nelíbilo. Další díly série už číst nebudu. Knihu prodám.

Babo
09. března

Tak jsem dočetla první díl a co napsat. V knihovně mají jen pár výtisků a když jsem jela do pobočky , kde nebyly půjčeny další díly, paní knihovnice se na mě podívala , jak to napsat , tak trochu lítostivě ? Přezíravě ? Nevím ,,,a když řekla, že knihy chtěli vyřadit , napadlo mě, že to bude asi pěkný škvár . Omlouvám se autorce .
Nevím samozřejmě jaké budou další díly , ale tento se mi líbil moc . Někdo by si mohl říct , jak je možné číst víc jak 300 stránek , kdy děj se odehrává v jedné místnosti a na jedné půdě a přesto být poutavým a zajímavým čtením .
A Květy z půdy takové opravdu jsou .
Psychologicky vykresléné postavy jsou opravdu uvěřitelné .Ano, dá se pochybovat jestli 12letá dívka uvažuje tak jak je popsáno ,spíš to beru jako vzpomínka na šílené 4 roky vězení .
Takže to zkrátím a doporučuji ke čtení .

Rad.Una..
01. března

Co napsat.. Asi jen WOW.. Vážně nemám slov, nemohla jsem se odtrhnout a přitom se mi vždycky trochu ulevilo, když jsem knihu na chvíli zavřela. Příběh byl velice silný, možná krapet zdlouhavý, ale po dlouhé době kniha přečtená během dne (noci). Jsem zvědavá na zbytek pentalogie :)

JajaCZ
14. února

Hlavná hrdinka mala až priveľmi intelektuálne myslenie, správanie sa a vyjadrovanie, ale inak bol príbeh pútavý. Doteraz som sa vždy dostala len po koniec 3. časti, tak snáď konečne dočítam celú sériu.

mautina7
10. února

Moje první seznámení s V. Andrews, maličko náhodné, dostala jsem knihu darem. Nejsem příznivce "tlustých" knih, ale musím říct, že mě to úplně pohltilo, prožívala jsem silné emoce s Cathy. A to nejen při četbě, ale i po ní, což se mi stává jen velmi sporadicky.

Lucie.noci.upij
10. února

Kniha je napínavá ač se děj odehrává na malém prostoru. Pocity které nenechají člověka klidným a musí tu knihu dočíst a po dočtení už chce číst další díl.. Jen pár pasáží bylo zbyteně zdlouhavých, ale opravdu jen pár, neubírají na mém hodnocení. Příjemná oddychovka pro odpočinkové večery.

Jane417
04. února

Pět hvězdiček dávám autorce za výborně napsanou knihu, ale jinak.....
Psycho, psycho, psycho!!! Několikrát jsem se sama sebe ptala, proč to vůbec čtu? Jenže nešlo přestat!!! U čtení Květů z půdy mi bylo fyzicky špatně a to po celých 380 stran! Příběh dětí jsem prožívala s nimi! Vše, jako bych na půdě byla zavřená taky! Možná o to víc, že jsem sama máma, mám tříletého synka a absolutně jsem nechápala!!! U žádné jiné knihy jsem se tak nebála! Měla jsem strach otáčet stránky... netušila jsem, že jsem takhle slabá povaha. Přesto jsem knížku přečetla za dva dny, protože byla strhující. Do dalšího dílu se pustím, ale ne hned! To nedám!

Kaja01
01. února

Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díly! Měla jsem vysoká očekávání a autorka nezklamala. :)

peta9726
26. ledna

Jestli ve mě nějaká kniha vzbudila takové pocity jakoby se mě příběh týkal samotné, tak to byla tato kniha. Chvílemi jsem cítila skoro tak hořkou beznaděj a nenávist jako hlavní hrdinové. O to více mě mrazí, že je kniha inspirovaná skutečnou událostí.

RyxiraAmyGinger
20. ledna

Hrozně se mi to líbilo, i přesto, jak neuvěřitelně smutný příběh to je. Rozhodně hodlám zhltnout celou pentalogii, a to co nejdřív. Přesně takovéhle knižní série miluju - ty, jejichž díly mě okamžitě nakazí touhou přečíst si ty následující. Matka Chrise, Cathy, Coryho a Carrie mi připadá tak rozporuplná... zdá se mi neuvěřitelné, co s ní dokázala udělat touha po penězích. Její první manžel v ní zřejmě uspal všechny její špatné vlastnosti, její chtivost a sobeckost... po jeho smrti vypluly na povrch v té nejobludnější podobě. Doufám, že se jí Cathy a její sourozenci pomstí a že bude trpět jako trpěli oni a ještě mnohem víc.

LoveChrismas
03. ledna

Naprosto úžasná kniha.. Tuhle knihu by si měl přečíst každý, až pak si začneme vážit toho co máme

pavlinkaa
27.12.2016

Tohle se mi moc líbilo. Děj mě pohltil. Četla jsem a četla protože jsem byla zvědavá, jak tohle dopadne.
Jdu číst druhý díl :)

mala.katka
03.12.2016

Bohužel musím knihu odložit...pro mě moc zdlouhavé, nudné, nějak se do toho nedokážu dostat.