Květy z půdy

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/big_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4.5905

Květy z půdy 1.

Vydáno: , Ikar (ČR), Knižní klub

Flowers in the Attic, 1979

Kniha Květy z půdy

Jirinamac

Knížka není žádné složité čtení, ale konec je překvapivý a tak jsem zvědavá, jaké bude pokračování společného života sourozenců.

Eliza562

(+ SPOILER) Tuhle knihu jsem četla, když mi bylo asi 15, což znamená před13lety a dodnes si jí pamatuji jak kdybych jí četla včera.Za mě je to hodně emotivní příběh, který prostě pohltí a všechno co se tam stane se tak nějak vryje člověku pod kůži. Autorka má dobrý vyprávěcí styl a člověk to prožívá s postavami. Je to tedy pentalogie a já si nejvíc pamatuji první 3 díly možná ještě 4, vím jak to skončí to každopádně, ale ten páty, který byl vyprávěný z pohledu té zrůdné ježibaby tak ten si asi pamatuji ze všech nejméně.Určitě doporučuji přečíst protože pokud si něco jste schopni pamatovat tak dlouhou dobu tak to zkrátka musí být doopravdy dobré.

Jeanie

Přestože je kniha fiktivní, tak na člověka dýchne tíživá atmosféra, kterou si musí dětští hrdinové projít. Silný příběh čtyř sourozenců, kteří stále věří v lepší dny poté, co jim zemře otec a matka jim slibuje lepší budoucnost. Postupně poznávají pravdu o svých rodičích a prarodičích a nakonec není nic tak růžové, jak jim matka naslibuje.

befel

Četla jsem tak před 15ti lety a příběh mi utkvěl v paměti..

tsunamiER

Tak na tuto knihu určitě nezapomenu, je skvěle napsaná až realisticky. Je prostě skvělá, i ty další díly jsou čtivé a mé emoce se střídaly jako na běžícím pasu. Prostě jsem se do té knihy vžila a žila jsem s ni až do konce celé té série, prostě je to neuvěřitelné jak sem se do nich všech pět začetla. Jako kdybych tam byla, žila ty postavy a vše co bylo kolem nich. Škoda že mě zrovna chyby tento první díl do mé série, určitě si je někdy přečtu znuva.

AriaLovesBooks

Tato knížka je naprosto boží! Příběh byl napsán velice poutavě, atmosféra byla dosti děsivá, vylíčení postav bylo perfektní a ta krutost mě až překvapovala. Realistický příběh, na který jen tak nezapomenete.

kululinka
22.12.2020

Ani nevím, co napsat. Neskutečně krutý a silný příběh. Snad stokrát jsem knihu chtěla zahodit, že nechci číst takové hrůzy. Pak mě ale přepadl pocit, že nemůžu dopustit, aby tam ty děti na všechno byli sami...že prostě musím dočíst!! Jedna z knih, která vás poznamená, vyryje se pod kůži, a už ji navždy budete mít v sobě. Krása i hrůza zároveň....

Kniholenka9
20.10.2020

Velice zajímavá kniha, nic podobného jsem nikdy nečetla. Nedala se odložit, stále mě to nutilo číst dál a dál a pořád jsem si říkala, že už to musí skončit a ono ne.