Květy z půdy

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1230/kvety-z-pudy-E1B-1230.png 4.5739

Květy z půdy (1.)

Flowers in the Attic (1979)

Vydáno:, Ikar (ČR), MOBA (Moravská bastei)

MirkaProk

Musím říct, že tento příběh se mnou otřásl. Je to šílené, co matka dokázala, kvůli majetku. Nedokážu to pochopit. Mám dvě děti a nikdy bych je neopustila, ani kdybych měla být díky tomu nejbohatší člověk na světě, protože to největší bohatství jsou právě moje děti. Tak od 3/4 knihy mi ta jejich matka šíleně lezla na nervy a začala jsem ji nenávidět zrovna tak, jak její dcera. Jinak příběh i přesto, že je šílený, tak se mi líbil a určitě si přečtu další díly, jelikož jsem zvědavá, jak se osudy dětí budou dále vyvíjet.

Mathiel

Tak to byla síla...

Opatov

Prvni dil strhujici sagy. Ujete vztahy, ktere jsou zpusobeny tajemstvim z minulosti a trest, ktery stihne dalsi generace. Doporucuji i dalsi dily, ktere plne navazuji. Uzasne!

lessi

Ze začátku jsem se do knihy nedokázala začíst. Dokonce jsem měla nutkání přeskakovat pár stran. Ale nakonec mi to nedalo a já poctivě četla každou stránku.. A jsem ráda, že jsem to nevzdala, protože mě kniha pohltila. Je to silný příběh. Další díl mám již půjčený. Ach jo, kolik dětí na světě zažívá něco otřesného ze stran těch, kteří jim dali život a měli by je chránit.

dracos_princess

Kniha byla zajímavá, námět skvělý. Ale styl autorčina psaní mě nezaujal a knihu jsem si kvůli němu neužila.

barbarera

Knihu jsem četla před lety a teď se mně znovu dostala do ruky. Málokdy čtu knihy vícekrát, tady jsem udělala vyjímku. Děj je napínavý i když v některých místech ztrácí logiku.

grillica

Tak pitomou knihu jsem dlouho nečetla. Lépe bych udělala, kdybych si obsah někde našla, a nebo ještě lépe, prostě ji zahodila rovnou. Viděla jsem ji náhodou v knihovně a vzpomněla jsem si, že někdo kdysi říkal, že je napsaná podle skutečné události (což snad taky není úplná pravda: http://www.completevca.com/bio_truestory.shtml )
K věci. Natahovaný příběh, naprosto ne-uvěřitelné vnitřní monology i dialogy - věk dětí se naprosto neslučuje se znalostmi (dvanáctiletá holka určitě pozná nábytek Ludvíka XIV.), a vyjadřováním, které je navíc plné klišé a tuctových výrazů (nevím jestli je to překladem, nebo je takový i originál). Text obecně dře, asi to neumím výstižně popsat, ale nudila jsem se, přeskakovala spoustu stránek, štvala mě vypravěčka a vůbec celý styl vyprávění. Ztráta času, sorry.

daniska

Příběh se mi velice líbil. Četla jsem i dva další díly a musím uznat, že jsou výborné.
Na konci třetího dílu jsem si říkala né ještě nechci, aby to skončilo. Ja dávám pět hvězdiček. Určitě stojí za přečtení.

endyelis

Dá se vůbec říct, že byla kniha "krásná"?
Pro mě, jako matku, naprosto neuvěřitelný příběh, tvrdý, bolestný, ovšem psaný s velkou něhou a citem.

Bukina

Příběh byl pro mě poutavý a rozhodně mám chuť si přečíst i další díl. Ne všechno mi ale bylo po chuti,proti tři hvězdy.

Janaves

Prostě skvělé!

Uroborus

Chlapi, prepáčte, občas som si prečítal aj knihy, ktorými si moja manželka, v krásnom období porevolučnom, vyzdobovala knižnicu. A túto pentalógiu som zhltol na jeden šup! No môžem za to, že je to dobré? A prečítal som si ešte zopár iných manželkiných kníh!

qydko

Vždycky, když jsem si říkala, že má autorka moc bujnou fantazii, vzpomněla jsem si, že kniha je podle skutečné události... ne, to snad ani není možné, čeho jsou lidé schopni. Kniha čtivá, mrazivě opravdová. Už se těším na další díl.

syky245

Udělala jsem zásadní chybu a to, že jsem se do knihy pustila až po shlédnutí filmu, ale stejně byla úžasná. Příběh o silném poutu mezi sourozenci, o sobeckosti a falešnosti. Určitě doporučuji přečíst, protože tohle je příběh, který umí pohltit a i vehnat slzy do očí.

nikol2178

Nádherný příběh, už se těším na další díl. :)

Olous1

Četla jsem knihu,když byli děti malé...tak jsem po ní opět sáhla a stále mám s toho husí kůži. Je to hodně emotivní příběh dětí. ..doporučuji přečíst.

JustWomen

Pokud je to opravdu příběh inspirovaný skutečnou události, jde z toho jde mráz po zádech. Příběh čtyř děti vězněných na půdě mě naprosto vtáhl do děje, možná byly jejich rozhovory trochu přitažené za vlasy, jejich chování někdy nepochopitelné, protože starší sourozenci měli příležitost přivést pomoc, ale bylo to čtivé a poutavě napsané. Bohužel i takové jsou matky ...

agatha2
29.12.2017

Knihy jsem četla poprvé někdy v prváku na střední a nikdy jsem na ně nezapomněla. Nyní jsem ji se přečetla po cca 35 letech znovu a naštěstí jsem již věděla, co mě čeká. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni....potřetí již číst nebudu

citronekodvedle
03.12.2017

absolutní pecka, ten konec mě dostal, zkuste po dočtení začíst číst znovu, jakoby to byl uplně jiný příběh, určitě dočtěte do konce

evickakyticka
15.11.2017

Začátek příběhu mi přišel takový kostrbatý, ne moc přesvědčivě podaný. Říkala jsem si, že téma za přečetení stojí a taky mě přemohla zvědavost - četla jsem dál. Děti jako postavy mi nevadily, jejich vývoj se i dal tak trochu předvídat. Koho jsem ale nemohla vystát a hned bych mu jednu vrazila, byla postava matky. Ty její sladké řečičky a přitom nic z toho. Postava babičky měla možná působit jako největší zlo, ale u mě vyhrála ulhaná matka. Ke konci příběhu došlo na další rozkrytí a já si říkala, že se to mohlo stát už dřív. Samozřejmě, že nahlédnu i do anotace dalšího dílu, ale nejsem si jistá, že chci číst pokračování. Budu si to muset ještě chvilku uležet...

denisa7400
10.10.2017

První kniha u které jsem chtěla, aby už skončila.

MOu598
04.10.2017

Citát:
"Neexistuje taková nenávist, jako ta, která se narodí ze zrazené lásky."

koki.veru
17.09.2017

Bohužel jsem se k této knížce dostala až po filmu, ale i přesto úžasný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Okamžitě jsem si oblíbila postavu Cathy i Chrise, a okamžitě se jdu vrhnout do dalšího dílu.

locin
11.09.2017

Opravdu příběh inspirovaný skutečnou události?? Z toho jde mráz po zádech. Ale můžu říct, že kniha opravdu naprosto vtáhne do děje, takže okamžitě musíte začít číst další díl, aby ste věděli co se bude odehrávat dál..

Marčullkas
05.09.2017

Ano v polovině jsem chtěla knížku odložit, ale něco mě pořád nutilo číst dál a dál, až jsem knížku dočetla a mé pocity z ní jsou rozporuplné.

KnihomolkaMari
30.07.2017

Ach,jak já tuto depresivní knihu miluji, bohužel někdy až tak, že se mi nechtějí ani dočítat další díly protože se o osudy těchto nevinných dětí bojím až moc.

JessieEx
20.07.2017

Byla to opravdu psycho knížka. Ale vzhledem k tomu, že jsem věděla podle zdejších komentářů, co od knihy čekat, nebyla jsem tak šokovaná, nepřišlo mi to tak úchylné ani morbidní. Naopak to bylo neskutečně čtivé, nedokázala jsem knížku odložit a četla dlouho do noci, i když jsem věděla, že se mi pak bude špatně vstávat. Co mě však šokovalo je to, že je příběh snad napsán na základě skutečné události! Příběh čtyř sourozenců, kteří se po smrti otce ocitli zavření na půdě domu své babičky a několik let tam byli zamčení. Na to, že se děj odehrával převážně jen na půdě byl překvapivě poutavý, když se děti chystaly sníst myši, musela jsem přeskočit pár řádků, ale když se do sebe zamilovali po dlouhé době v izolaci bratr se sestrou, vlastně už mi to ani tak divné nepřišlo... Jsem zvědavá na druhý díl a určitě se do něj co nejdřív pustím!

Luciáš55
22.06.2017

Uff konečně jsem jí zdolala, musím říct, že to taková bomba nebyla. Děj se neskutečně táhl, i když tam byly pasáže, které byly napínavé, ale těch bylo málo. Nesedl mi ani styl psaní autorky, nebo to možná bylo i špatným překlad, co mi nesedl. Při představě, že se tohle stalo, mi nahání husí kůži. Možná si přečtu další díly, ale jen proto, že jsem zvědavá jak to skončí.

nikol1774
31.05.2017

Knihu jsem si koupila na doporučení od mě skvělé paní kadeřnice. Velmi mě zaujalo její podání příběhu, byla jsem neskutečně nadšená, že je tato knížka o něčem co ještě neznám. Děj byl tedy opravdu dobrý, dobrá zápletka, ale proč se to sakra táhlo přes celou knihu. Neskutečně zdlouhavá knížka a zbytečně, četla jsem stránku po stránce a pořád jsem se nemohla dostat ke konci. Myslím si, že kdybych vzala do ruky pár stránek a otočila vůbec byl to nevadilo.

fruitbueno
22.05.2017

Neupírám knize zajímavý námět a neuvěřitelnou čtivost, knihu jsem zvládla za dva dny. Nepochopitelná však zůstává jazyková úroveň textu. Ten rozpor ve vyjadřování postav, ten bil do očí tak, že mi to mi nedalo spát. Vždyť které dítě (!!!) mluví se svými mladšími (!!!) sourozenci takto: "Připusťme, že tahle půda je ošklivá a pochmurná (...), ale proč bychom nemohli v rámci konstruktivního využití svých tvůrčích nadání provést metamorfózu a změnit tuhle šerednou housenku v krásného, vznosného motýla?" Autorka moc neuvažovala, nad formou zvítězil obsah - stále se něco děje, děj se žene kupředu, zápletky taky. A tak to asi má být.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews