Květy z půdy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/big_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4.5946
Série:

Květy z půdy 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR), Knižní klub
Originální název:

Flowers in the Attic, 1979


více info...
Nahrávám...

Komentáře (217)

Kniha Květy z půdy

Nofar197
01. března

Když jsem tuto sérii před téměř třiceti lety četla, v těch mých tehdy naivnich osmnácti letech jsem skutečně věřila, že byla napsána podle skutečne události. Ostatně i kdyby ne, v první polovině devadesátých let neexistoval způsob, jak něco takového ověřit. Kazdopadne dnes bych řekla, že příběh čtyř sourozenců uzavřených po čtyři roky v podkrovnich prostorach sídla jejich zámožných prarodičů byl příliš "umělý", než aby mohlo jít o něco jiného než beletristickou fikci. Ne kvůli chladu a nenávisti že strany Malcolma a Olivie Foxworthovych, ani kvůli vypočítave Corinne, která před vlastními dětmi dá přednost štěstí po boku jiného muze a financím svých rodičů - to by mě nepřekvapilo. Ale copak nikomu ze známých nebo přátel z původního domova nebylo divné, že děti doslova zmizely z povrchu zemského?

marcela3655
13. února

Přečetla jsem celou sérii......Napětí i hrůza


bernadeta9876
23. ledna

(+ SPOILER) Nuž, v prvom rade som si zistila, že to "založené na skutočnom príbehu" nie je celkom pravda, dokonca na samotnej Wikipédii. Takže len čo som sa dozvedela túto informáciu, neovplyvnená tým, že čítam aspoň sčasti skutočný príbeh, vysvitlo, že je to jeden veľký brak!
Psychologický (ne)vývoj postáv mi prišiel veľmi odfláknutý. Určite zato môže to, že s touto tematikou máme zopár naozaj dobrých a oveľa uveriteľnejších kníh (Izba).
Motivácia jednotlivých postáv bolo jedno veľké wtf.
Z veľkej časti populárnosti tejto knihy prispela doba vzniku, téma a ten nepríjemný pocit,že čosi podobné sa niekde stalo.
Okrem toho nič, až na pasáže, ktoré sa dobre čítali.
Od okamihu, čo došlo k znásilneniu a jeho ospravedlneniu obeťou som si povedala, že je to až chorý príbeh.
A jednoducho sa nemohol a ani sa nestal, bodka.
2,5 iba zato, že sa to dobre čítalo a taká tá temná gotická atmosféra podkrovia, ktorá tam sálala celý čas.
Proste je to slabo vymyslený, vyeskalovaný a napísaný príbeh a nejdem už viac písať, lebo to skončí pri dvoch hviezdičkách.

Jája92
15. ledna

Květy z půdy jsem četla kdysi, tuším zhruba v 15ti a dodnes si pamatuji, jak mě zasáhla a jak jsem s úžasem sledovala s napětím celý příběh. Na knihu se rozhodně nedá zapomenout.

tiff
02. ledna

Krásné

knihomolka27
19.11.2022

(+ SPOILER) No tak já to vzdávám..............v žádném případě to není proto, že by mě nebavilo to číst. Napsané je to přesně tak, jak bych si přála - detailně ale né zdlouhavě, velmi čtivě, tak nějak tím okouzlujícím staromodním stylem. ALE ten příběh - jako na to nemám....je to pro mě prostě too much, po všech směrech. Tolik bolesti a utrpění na naprosto nevinných lidech, jen samá depka, smutek a zoufalství. To prostě ne....možná si přečtu pro zajímavost poslední díl o jejich prarodičích, ale tím to pro mě hasne. Je mi to líto, jelikož se to opravdu moc dobře čte a je to určitě v mnoha směrech kvalitní kniha.....jenomže číst něco takového je pro mě prostě nepříjemné. Zkusila jsem to, a to stačilo.

knihomolka74
03.06.2022

Poutavě napsaný příběh 4 sourozenců. Krutý a neuvěřitelný. Ani se mi nechce věřit, že by to snad mohlo být napsáno podle skutečnosti. Jak jednoduché je nechat se zlákat bohatstvím a penězi, nakolik musí být takový člověk duševně chorý, aby toto udělal svým vlastním dětem.....

elsch
05.04.2022

Knížku (respektive všechny díly) jsem četla ještě na střední. Byl to poutavý příběh, hezky napsané / čtivé. Sice bych si ji s odstupem času ráda přečetla znovu, ale tuším, že dnes bych ten příběh vnímala úplně jinak :)

1 ...