Květy z půdy

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s... celý text

Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1230/kvety-z-pudy-E1B-1230.png 4.6620

Květy z půdy (1.)

Flowers in the Attic (1979)

Vydáno:, Ikar (ČR)

KnihomolkaMari

Ach,jak já tuto depresivní knihu miluji, bohužel někdy až tak, že se mi nechtějí ani dočítat další díly protože se o osudy těchto nevinných dětí bojím až moc.

JessieEx

Byla to opravdu psycho knížka. Ale vzhledem k tomu, že jsem věděla podle zdejších komentářů, co od knihy čekat, nebyla jsem tak šokovaná, nepřišlo mi to tak úchylné ani morbidní. Naopak to bylo neskutečně čtivé, nedokázala jsem knížku odložit a četla dlouho do noci, i když jsem věděla, že se mi pak bude špatně vstávat. Co mě však šokovalo je to, že je příběh snad napsán na základě skutečné události! Příběh čtyř sourozenců, kteří se po smrti otce ocitli zavření na půdě domu své babičky a několik let tam byli zamčení. Na to, že se děj odehrával převážně jen na půdě byl překvapivě poutavý, když se děti chystaly sníst myši, musela jsem přeskočit pár řádků, ale když se do sebe zamilovali po dlouhé době v izolaci bratr se sestrou, vlastně už mi to ani tak divné nepřišlo... Jsem zvědavá na druhý díl a určitě se do něj co nejdřív pustím!

Luciáš55

Uff konečně jsem jí zdolala, musím říct, že to taková bomba nebyla. Děj se neskutečně táhl, i když tam byly pasáže, které byly napínavé, ale těch bylo málo. Nesedl mi ani styl psaní autorky, nebo to možná bylo i špatným překlad, co mi nesedl. Při představě, že se tohle stalo, mi nahání husí kůži. Možná si přečtu další díly, ale jen proto, že jsem zvědavá jak to skončí.

nikol1774

Knihu jsem si koupila na doporučení od mě skvělé paní kadeřnice. Velmi mě zaujalo její podání příběhu, byla jsem neskutečně nadšená, že je tato knížka o něčem co ještě neznám. Děj byl tedy opravdu dobrý, dobrá zápletka, ale proč se to sakra táhlo přes celou knihu. Neskutečně zdlouhavá knížka a zbytečně, četla jsem stránku po stránce a pořád jsem se nemohla dostat ke konci. Myslím si, že kdybych vzala do ruky pár stránek a otočila vůbec byl to nevadilo.

fruitbueno

Neupírám knize zajímavý námět a neuvěřitelnou čtivost, knihu jsem zvládla za dva dny. Nepochopitelná však zůstává jazyková úroveň textu. Ten rozpor ve vyjadřování postav, ten bil do očí tak, že mi to mi nedalo spát. Vždyť které dítě (!!!) mluví se svými mladšími (!!!) sourozenci takto: "Připusťme, že tahle půda je ošklivá a pochmurná (...), ale proč bychom nemohli v rámci konstruktivního využití svých tvůrčích nadání provést metamorfózu a změnit tuhle šerednou housenku v krásného, vznosného motýla?" Autorka moc neuvažovala, nad formou zvítězil obsah - stále se něco děje, děj se žene kupředu, zápletky taky. A tak to asi má být.

Anie94

Kniha byla velmi zajímavá a čtivá. To, co se tam událo bylo určitě kruté, nespravedlivé a podlé. Bohužel i takový rodiče, kteří se vzdají svých dětí z nějakých malicherných příčib, jako že se jim zrovna nehodí do krámu, existují.

katerina.l.

Tak nevím, jestli se mi kniha líbila, nebo nelíbila. Ať tak nebo tak, nemohla jsem se od ní odtrhnout - už abych věděla, jak to dopadne... Jak tu padlo několikrát - velmi silný příběh a hodně propracovaná psychologie postav. Jsem zvědavá na pokračování.

KnihomolkaSuzan

Velmi silný a emotivní příběh.Určitě to za přečtení stojí!

EngliTer

Sice mi přišel příběh místy dost přitažený za vlasy, ale jinak se mi to líbilo. Stylově je to napsané moc pěkně a poutavě. Sice je to velmi smutný příběh, a u konce jsem i brečela, ale i tak si přečtu další díly, protože chci vědět, jak bude příběh Chrise, Cathy a Carrie pokračovat.

nukulkaf

jak bylo zmineno, hodne mi to pripominalo betonovou zahradu, casto jsem si na ni vzpomnela....jinak opravdu neskutecny pribeh, jsem zvedava na dalsi dily, akorat obcas mi to prislo "az moc", aby to ty deti mohly zvladnout noo

EvikU.

Příběh byl velmi silný. Četla jsem, protože jsem prostě musela. Litovala jsem ty děti a nemohla pochopit zlou babičku, když babičky většinou rozmazlují. Nechápala jsem jak se pro peníze a chlapa může vzdát matka svých dětí a úplně je zapřít. Kniha je velmi emotivní.

Lucik87

Hodně mi to připomínalo Betonovou zahradu. Neoslovilo mě to na 100% a děj mě nedokázal pohltit.

reeper

Kniha mi nesedla. Začátek byl ok, ale pak byl děj celkem nudný. Dost depresivní. Kniha spíše pro ženy, ikdyž ani mé ženě se téma nelíbilo. Další díly série už číst nebudu. Knihu prodám.

Babo

Tak jsem dočetla první díl a co napsat. V knihovně mají jen pár výtisků a když jsem jela do pobočky , kde nebyly půjčeny další díly, paní knihovnice se na mě podívala , jak to napsat , tak trochu lítostivě ? Přezíravě ? Nevím ,,,a když řekla, že knihy chtěli vyřadit , napadlo mě, že to bude asi pěkný škvár . Omlouvám se autorce .
Nevím samozřejmě jaké budou další díly , ale tento se mi líbil moc . Někdo by si mohl říct , jak je možné číst víc jak 300 stránek , kdy děj se odehrává v jedné místnosti a na jedné půdě a přesto být poutavým a zajímavým čtením .
A Květy z půdy takové opravdu jsou .
Psychologicky vykresléné postavy jsou opravdu uvěřitelné .Ano, dá se pochybovat jestli 12letá dívka uvažuje tak jak je popsáno ,spíš to beru jako vzpomínka na šílené 4 roky vězení .
Takže to zkrátím a doporučuji ke čtení .

Rad.Una..

Co napsat.. Asi jen WOW.. Vážně nemám slov, nemohla jsem se odtrhnout a přitom se mi vždycky trochu ulevilo, když jsem knihu na chvíli zavřela. Příběh byl velice silný, možná krapet zdlouhavý, ale po dlouhé době kniha přečtená během dne (noci). Jsem zvědavá na zbytek pentalogie :)

JajaCZ

Hlavná hrdinka mala až priveľmi intelektuálne myslenie, správanie sa a vyjadrovanie, ale inak bol príbeh pútavý. Doteraz som sa vždy dostala len po koniec 3. časti, tak snáď konečne dočítam celú sériu.

mautina7

Moje první seznámení s V. Andrews, maličko náhodné, dostala jsem knihu darem. Nejsem příznivce "tlustých" knih, ale musím říct, že mě to úplně pohltilo, prožívala jsem silné emoce s Cathy. A to nejen při četbě, ale i po ní, což se mi stává jen velmi sporadicky.

Lucie.noci.upij

Kniha je napínavá ač se děj odehrává na malém prostoru. Pocity které nenechají člověka klidným a musí tu knihu dočíst a po dočtení už chce číst další díl.. Jen pár pasáží bylo zbyteně zdlouhavých, ale opravdu jen pár, neubírají na mém hodnocení. Příjemná oddychovka pro odpočinkové večery.

Jane417

Pět hvězdiček dávám autorce za výborně napsanou knihu, ale jinak.....
Psycho, psycho, psycho!!! Několikrát jsem se sama sebe ptala, proč to vůbec čtu? Jenže nešlo přestat!!! U čtení Květů z půdy mi bylo fyzicky špatně a to po celých 380 stran! Příběh dětí jsem prožívala s nimi! Vše, jako bych na půdě byla zavřená taky! Možná o to víc, že jsem sama máma, mám tříletého synka a absolutně jsem nechápala!!! U žádné jiné knihy jsem se tak nebála! Měla jsem strach otáčet stránky... netušila jsem, že jsem takhle slabá povaha. Přesto jsem knížku přečetla za dva dny, protože byla strhující. Do dalšího dílu se pustím, ale ne hned! To nedám!

Kaja01

Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díly! Měla jsem vysoká očekávání a autorka nezklamala. :)

peta9726

Jestli ve mě nějaká kniha vzbudila takové pocity jakoby se mě příběh týkal samotné, tak to byla tato kniha. Chvílemi jsem cítila skoro tak hořkou beznaděj a nenávist jako hlavní hrdinové. O to více mě mrazí, že je kniha inspirovaná skutečnou událostí.

RyxiraAmyGinger

Hrozně se mi to líbilo, i přesto, jak neuvěřitelně smutný příběh to je. Rozhodně hodlám zhltnout celou pentalogii, a to co nejdřív. Přesně takovéhle knižní série miluju - ty, jejichž díly mě okamžitě nakazí touhou přečíst si ty následující. Matka Chrise, Cathy, Coryho a Carrie mi připadá tak rozporuplná... zdá se mi neuvěřitelné, co s ní dokázala udělat touha po penězích. Její první manžel v ní zřejmě uspal všechny její špatné vlastnosti, její chtivost a sobeckost... po jeho smrti vypluly na povrch v té nejobludnější podobě. Doufám, že se jí Cathy a její sourozenci pomstí a že bude trpět jako trpěli oni a ještě mnohem víc.

LoveChrismas

Naprosto úžasná kniha.. Tuhle knihu by si měl přečíst každý, až pak si začneme vážit toho co máme

pavlinkaa
27.12.2016

Tohle se mi moc líbilo. Děj mě pohltil. Četla jsem a četla protože jsem byla zvědavá, jak tohle dopadne.
Jdu číst druhý díl :)

mala.katka
03.12.2016

Bohužel musím knihu odložit...pro mě moc zdlouhavé, nudné, nějak se do toho nedokážu dostat.

Burák
27.11.2016

Na Květy z půdy jsem se hodně těšila, protože jsem na ně dostala báječné reference. Zklamaná jsem sice nebyla, ale čekala jsem ještě trochu víc. Žánr bych neoznačila za román pro ženy, naopak jde podle mě o solidní psychothriller. Kniha se čte dobře, námět dokáže zaujmout, ale není to zase ten typ knihy, u kterého skoro ani dýchat nemůžete.
Taky si myslím, že kdyby ta kniha měla o 100 stránek méně, dost by to ve výsledku prospělo. Ale je taky možné, že autorka některé pasáže psala schválně tak rozvlekle, aby se čtenář lépe vcítil do situace hlavních postav, kterým čas taky plynul jen velmi pomalu.

Další díly série si přečtu ráda, ale ne nutně v nejbližší době.

Petra Ďat
22.11.2016

Námět se mi líbil, ale mohl byt zpracován lépe..přišlo mi to trošku zdlouhavé.

Lucissia
18.11.2016

Tak... Tohle jsem měla číst dřív, než jsem měla děti. Protože bych možná nečetla se zamlženýma očima a nedělala si přestávky mezi stránkami. I když jsem si nečetla nahlas, kolikrát jsem se nemohla ani nadechnout. Myslím, že na tuhle knihu nikdy nezapomenu, to bylo tak strašné čtení, křičela jsem v duchu s těmi dětmi, nenáviděla jejich matku a babku a vůbec nechápu, jak se někdo může tak moc změnit, vždyť je jejich matka měla tak ráda. Celý příběh jsem si brala moc osobně, protože můj starší syn je právě ve věku dvojčat. Bylo mi jich tak líto, tak moc a když to bylo podle skutečné události, je to o to horší.
A jak hodnotit takovou knihu? Zaslouží si určitě pět hvězd, ale ty já dávám jen pokud bych si knihu chtěla přečíst znova a to v tomhle případě určitě nechci. Přesto těch pět hvězd dávám, protože ve mně vzbudila tolik emocí a tolik empatie... A až té bolesti čas otupí hrany, dám se do čtení pokračování, protože té matce i babce přeji hodně těžký život.
A koblihy možná zas časem jíst budu, ale nikdy nezapomenu, s čím jsou v knize spojené a vždy si na to vzpomenu. A omlouvám se za dlouhý koment, protože tady se opravdu nedá jen napsat: jo byla to dobrá kniha...

evafort
26.10.2016

Nejdříve jsem byla trochu v rozpacích, připadalo mi to tak nějak pořád stejné... ale pak jsem se začetla tak, že jsem nemohla ani spát. Šílená knížka, která vás opravdu rozhodí. A hned se pouštím do pokračování v dalším díle.

Raymi
09.10.2016

Velmi krásná a smutná kniha o lidské krutosti a o zakázané lásce.O to horší je pomyšlení, že je kniha inspirovaná skutečnými událostmi. Souhlasím s hlavní hrdinkou Cathy - za takovou zradu od nejbližšího člověka, bych se taky chtěla pomstít.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews