Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1002 228

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

Eliza562
02.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu jsem četla, když mi bylo asi 15, což znamená před13lety a dodnes si jí pamatuji jak kdybych jí četla včera.Za mě je to hodně emotivní příběh, který prostě pohltí a všechno co se tam stane se tak nějak vryje člověku pod kůži. Autorka má dobrý vyprávěcí styl a člověk to prožívá s postavami. Je to tedy pentalogie a já si nejvíc pamatuji první 3 díly možná ještě 4, vím jak to skončí to každopádně, ale ten páty, který byl vyprávěný z pohledu té zrůdné ježibaby tak ten si asi pamatuji ze všech nejméně.Určitě doporučuji přečíst protože pokud si něco jste schopni pamatovat tak dlouhou dobu tak to zkrátka musí být doopravdy dobré.

Jeanie
05.02.2021 5 z 5

Přestože je kniha fiktivní, tak na člověka dýchne tíživá atmosféra, kterou si musí dětští hrdinové projít. Silný příběh čtyř sourozenců, kteří stále věří v lepší dny poté, co jim zemře otec a matka jim slibuje lepší budoucnost. Postupně poznávají pravdu o svých rodičích a prarodičích a nakonec není nic tak růžové, jak jim matka naslibuje.

befel
25.01.2021 5 z 5

Četla jsem tak před 15ti lety a příběh mi utkvěl v paměti..

tsunamiER
21.01.2021 5 z 5

Tak na tuto knihu určitě nezapomenu, je skvěle napsaná až realisticky. Je prostě skvělá, i ty další díly jsou čtivé a mé emoce se střídaly jako na běžícím pasu. Prostě jsem se do té knihy vžila a žila jsem s ni až do konce celé té série, prostě je to neuvěřitelné jak sem se do nich všech pět začetla. Jako kdybych tam byla, žila ty postavy a vše co bylo kolem nich. Škoda že mě zrovna chyby tento první díl do mé série, určitě si je někdy přečtu znuva.

AriaLovesBooks
01.01.2021 5 z 5

Tato knížka je naprosto boží! Příběh byl napsán velice poutavě, atmosféra byla dosti děsivá, vylíčení postav bylo perfektní a ta krutost mě až překvapovala. Realistický příběh, na který jen tak nezapomenete.

kululinka
22.12.2020 5 z 5

Ani nevím, co napsat. Neskutečně krutý a silný příběh. Snad stokrát jsem knihu chtěla zahodit, že nechci číst takové hrůzy. Pak mě ale přepadl pocit, že nemůžu dopustit, aby tam ty děti na všechno byli sami...že prostě musím dočíst!! Jedna z knih, která vás poznamená, vyryje se pod kůži, a už ji navždy budete mít v sobě. Krása i hrůza zároveň....

Kniholenka9
20.10.2020 4 z 5

Velice zajímavá kniha, nic podobného jsem nikdy nečetla. Nedala se odložit, stále mě to nutilo číst dál a dál a pořád jsem si říkala, že už to musí skončit a ono ne.

martunka
18.08.2020 5 z 5

Po letech jsem se vrátila k tomuto příběhu čtyř dětí....
Nezklamalo mě to. Příběh je pro mě stále silný a zase jsem se začetla...

Pulp_catastroph
03.08.2020 2 z 5

Matka obětuje své vlastí děti za své osobní štěstí. Ke svým psycho rodičům se vrátí jen proto, aby mohla dále žít v přepychu.

artlucie
03.08.2020 3 z 5

Knihu jsem četla kvůli skvělým ohlasům u příbuzných a popravdě, pokud bych tisíckrát neslyšela, jak úchvatné to je, jistojistě bych ji odložila před dočtením.
První polovina pro mě byla celkem utrpení, neměla jsem větší sympatie snad k nikomu z dětí navzdory jejich těžké situaci. Závěrečná gradace byla vážně ohromná, ale jednalo se o pár desítek stránek. Čtivě to bylo místy moc, místy vůbec. Příběh silný, ale... čekala jsem mnohem krásnější, provázanější a vlastně i citovější příběh.
Na další díly jsem upřímně nachystaná jelikož by mi nebylo odpuštěno, kdybych je nečetla. Tak uvidíme..

Artep071
17.06.2020 4 z 5

To už je hodně let co jsem četla tuto pentalogii ... pořád mám v hlavě zafixované jaký to byl mazec.
Určitě doporučuji ...napínavé , šílené, dobré.

Zuzka014
07.06.2020

Květy z půdy je velmi emotivní a pozoruhodný příběh, co se mnou citově zamával. Viděla jsem film a později si přečetla i knihu, jež mě rozhodně nezklamala. Autorka píše velice působivě a je neuvěřitelné, že se tento strhující příběh čtyř vězněných a týraných dětí skutečně odehrál. Myslím, že si zaslouží mnohem více zviditelnit. Kniha mi připomněla příběh Anny Frankové, která se též několik roků ukrývala a trávila čas v uzavřeném prostoru, kde se zrodil její slavný deník.

uhnavka
23.05.2020 3 z 5

Začátek mi šel pomaleji, pak jsem se začetla. Ale nepřečíst si, že je to podle skutečné události, považovala bych to za přehnané a asi nedočetla.

asi_clovek17
20.04.2020 4 z 5

Hmmmm... co k tomu dodat? Nevím co se týče pravdivosti příběhu (to asi ani nejsme schopni dohledat), nicméně tuto knihu lze popsat jako velice detailní a propracovanou. I když mi občasné pasáže přišly nepříliš dobře napsány, nějak jsem to vypustila a pustila se naplno do rodiny propletené temnou energií peněz a starých nenávistí. Já osobně měla z knížky velice těžké, ažli melancholické pocity, avšak hlavní je že mě to chytlo a pentalogii jsem za krátkou dobu přečetla. Sice nemohu potvrdit že mi kniha přišla vyloženě dobrá, nebo špatná, ale rozhodně na mě působila silně a stráveného času s knihami nelituji

yaoiyuri
17.04.2020 2 z 5

Za mě teda ne. Zas jsem se jednou nechala zlákat anotací, abych byla po většinu z více než 300 stran rozmrzelá a zklamaná – protože pokud mě příběh vtáhne až v poslední kapitole, je něco fakt špatně.

„Nevadí“ mi čtení o krutosti, násilí, bolesti, týrání dětí, ať už se jedná o smyšlené příběhy či převyprávění těch skutečných (i když je vyloženě nevyhledávám), ale TOHLE bylo tak neskutečně utahané, po většinu stran nezáživné a občas i nelogické a vzhledem k tomu, že se nikdy pravdivost neprokázala, tak ani ne tak moc dobře vymyšlené. (Nikomu se nikdy nepodařilo dohledat, z jakého údajného případu autorka čerpala, údajně jí o tom řekl její ošetřující lékař, když byla jako teenagerka hospitalizovaná v nemocnici. Eh.).
Popis let, která děcka strávila ve "vězení", byl buď hrozně nahuštěný, nebo naopak šíleně rozmělněný, styl vyprávění nebyl nijak oslňující (ich-forma z toho udělala snad ještě nudnější dílo) a překlad tomu podle všeho taky moc nepřidal.

Matka se chovala jak lobotomická hrdinka z červené knihovny, jen bez svého prince, který by ji mohl jakkoliv usměrňovat. Babička, jejíž zlá aura bije do očí svou prvoplánovostí, se celou knihou zjevuje víceméně nahodile, abychom měli po neskutečně nudných scénách v prašném a dusném půdním prostředí nějaké to rádobyvzrůšo a konflikt (ten dehet byl totální WTF). Jediná snad opravdu zajímavá postava – dědeček – se zajímavou stane někde na poslední třech stranách a v knize funguje téměř jako Columbova manželka. A vzhledem k tomu, že k „šokujícímu“ krvesmilstvu se okatě schylovalo snad od chvíle, co byla děcka zavřená v pokoji, mě vývoj jejich vztahu nechal naprosto chladnou.

Do pokračování se s jistotou nepustím.

Mi--LADA
16.04.2020

Je to zajímavá a působivá knížka, nedá se na ní zapomenout, ale docela jsem z ní měla depku. Někde jsem četla, že by to snad mělo být podle skutečné události. Tomu se mi nechce věřit, ačkoli občas se vážně najde někdo vězněný ve sklepě, na půdě či na jiném temném místě. Dítě či děti týrané členem (nebo členy) vlastní rodiny! Neuvěřitelné, čeho jsou lidi schopní. I kdyby to byla fikce, je to silný příběh. Do dalších dílů už jsem neměla sílu jít. Není to špatně napsáno, ale nebylo mi z toho zrovna dobře. Dětí mi bylo hodně líto. Nezapomenutelné.

Alienn
04.04.2020 4 z 5

Chvíli jsem si musela zvykat na styl psaní, ale pak už to šlo samo. Jednání matky pro mě osobně bylo naprosto mimo moje chápání. A jsem velmi zvědavá na pokračování.

lucie9998
23.03.2020 4 z 5

Přečetla jsem celou pentalogii jako jednu knihu a určitě stojí za přečtení. Nejvíce se mi líbil první a poslední díl.

Hanaol
01.02.2020 5 z 5

Strašidelný osud 4 dětí. Co dokáže psychicky narušená matka a babička? Bezvadná knížka

malýčtenář
28.10.2019 5 z 5

Už jsem dlouho nečetla tak poutavou knížku. Smutná,ale velmi čtivá.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews