Vykoupení ohněm

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Třetí díl monumentální pentalogie. Cathy a Chris žijí tajně v nezákonném svazku jako manželé a vychovávají Cathyiny dva syny Joryho a Barta. Zdá se že v jejich životě konečně zavládlo štěstí, ale jen do chvíle, než se do záhadného do... celý text

Třetí díl monumentální pentalogie. Cathy a Chris žijí tajně v nezákonném svazku jako manželé a vychovávají Cathyiny dva syny Joryho a Barta. Zdá se že v jejich životě konečně zavládlo štěstí, ale jen do chvíle, než se do záhadného domu v sousedství přistěhuje tajemná dáma v černém... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1232/vykoupeni-ohnem-Z7u-1232.png 4.1270

Květy z půdy (3.)

If there be thorns (1981)

Vydáno:, Ikar (ČR)

mautina7

Mnohem slabší v porovnání s předchozími... Co se však povedlo je vykreslení vlivu rodičů na celý život člověka.

fruitbueno

Třetí díl mě nebavil, dlouho jsem se nedokázala začíst a dočetla jen z pocitu "nenechat knihu nedočtenou"...

katerina.l.

Tuhle serii bych s nadsázkou přirovnala k Mozkomorům. Člověk se cítí, jako by ze světa zmizelo všechno štěstí. Sice se mi všechny knihy moc dobře četly, ale je to tak nabité negativními emocemi, že do dalších dílů půjdu až někdy... Později... Možná..

edith79

Takové intermezzo celé pentalogie. Z celé série podle mě nejslabší kniha, ale potřebná a spoustu záležitostí vysvětlující a uzavírající. Paradoxně jsem ji četla jako první, v nevědomosti, že jde o pětidílnou ságu. Nakonec vše naštěstí zapadlo do správných kolejí.

EvikU.

U této série to ani jinak nejde, než že je to napínavý. Bart byl zlý, protože byl hecován ke zlu a protože geny lopatou neumlátíš a něco zlého dostal po předcích. V sousedním domě byla Cathy matka, nechápu že po tom všem si myslela, že ji odpustí. To se odpustit nedá.

Babo

Třetí část je jiná . Pro mě o něco slabší než první dvě .Autorka vyměnila vypravěče . A tak pohled dívky a následně ženy vystřídaly pohledy dvou chlapců .
nejsem psychiatr a tak se jen mohu dohadovat jestli by se takhle mohl příběh odehrát.
Není to ale kniha faktu , jen román a jako takový se mi líbil. Jsem zvědavá na pokračování .

dagusa

V tomto dile jsem se nemohla nejak szit s postavou Barta.O to vic jsem hltala stranky ve zvedavosti,co zase komu provede a kdy ho uz konecne odhali.Za me opet vyborna.

Lucie.noci.upij

Ten jejich kluk mě silně rozčiloval, mít ho doma, už je v ústavu. Ale o tom ta knížka je a dávám opět 5 hvězd.

jluky

Ja som aj pri tomto diele trpela.............,ale nemohla som sa odrtrhnúť, fascinovalo ma to. Takže idem na 4. diel - dobrovoľne-nasilu /neviem sa tomu ubrániť, aby som nepokračovala/.

Jane417

Spisovatelka je geniální! Tak jak jsem v prvním díle s dětmi trpěla, až mi z toho bylo špatně, tak v tomto díle dokázala Virginie 10tiletého chlapce vylíčit tak, že jsem si mockrát říkala, ať ho zavřou na půdu a zamknou ho tam... nebo alespoň do blazince!
Třetí díl byl trochu jiný, ne tak šokující, ale určitě ne horší. Prostor zde dostali dva synové Jory a Bart. Mně se knížka líbila moc!

pavlinkaa

Bart mi hodně vadil, nějak jsem si na něho nemohla zvyknout a ani pro něj nemám pochopení. A musím říct, že ze vztahu Cathy a Chrise po této knize nemám dobrý pocit. Jsem zvědavá, co mě čeká v další knize a jsem i zvědavá na svůj názor. Při čtení této pentalogie to je jak na houpačce. Ale asi zatím zůstávám u toho názoru, že stačily díly dva. Uvidím co bude dál.

David_Vesely

Velmi dobrá kniha, která si zaslouží rozhodně více než 5 hvězdiček, i když první díl byl rozhodně lepší, tento díl má prostě svoje kouzlo! Rozhodně doporučuji! :-)

1v8na

Oproti druhému dílu se mi tento třetí líbil daleko víc. Příběh je psaný ze dvou pohledů - Joryho a Barta. Seznamujeme se s nimi a máme tka možnost nahlédnout k tomu, jakou má každý odlišnou povahu a přemýšlení. Zpočátku se zdá, že se na rodinu obrátilo štěstí a přožijí život v poklidu. To je však jen do doby, než se do vedlejšího domu přistěhuje tajemná žena, která chodí v černém a především její komorník John Amos, který plete hlavu malému Bartovi.
Svou troškou do mlýna přispěje i madam Maryša - babička Joryho, která přijede na návštěvu.
Příběh byl čtivý, propracovaný, plný emocí, citů, ale i intrik, ústrků či žárlivosti. Caht mi byla stále svým způsobem protivná a lezla mi na nervy.
Naopak Joryho jsem si velmi oblíbila.

KnihomolkaMari
30.12.2016

Tolik nenávisti, které si podmanilo malého kluka. Chvílemi jsem nad tím i zavírala oči a nedoufala, že by to s ním mohlo dobře dopadnout. Utrpení, které působil ostatním členům rodiny a za tím vším stal ještě mnohem děsivější člověk. Ten konec mě dostal, byla to opravdu dechberoucí kniha a četla se mi rychle, zprvu jsem si myslela, že se mi to nebude líbit když to nevypráví Cathy ale okamžitě jsem si zvykla a zasáhlo mě to ještě více!

Zdenulkaa
01.10.2016

I třetí díl jsem přečetla jedním dechem a okamžitě po přečtení jsem začala číst díl čtvrtý. Moc dobře psaná kniha.

Danago
31.08.2016

Knížka byla velice dobrým pokračováním, podle mě si autorka drží laťku stále stejně vysoko.Určitě je stejně dobrá jako předchozí díly . Zlo v Bartovi bylo pro mě hodně drsné a sem opravdu zvědavá na další díl.

lenka2232
07.08.2016

Kniha se mi líbila více než druhy díl. Už jsem začala číst čtvrtý díl a stále jsem z knih nadšená.

olcab
22.06.2016

Dočtenej i tento díl. Skvěle napsané osudy této rodinné ságy. Autorce se povedlo opět čtenáře navnadit na další díl, na který se moc těším :-)

mekkejla
12.03.2016

Naprosto strhující čtení! Skvěle propracované postavy. Bylo to totální psycho. Celou dobu jsem byla napnutá a očekávala, s čím se ještě autorka vytasí. A že toho tedy bylo! Nemyslím si, že by to bylo slabší, než Květy z půdy - styl autorky je stále skvělý a nezaměnitelný a atmosféra je ponurá, i když je děj zasazen do slunného odpoledne...

josska
18.02.2016

zajímavá série,sice první díl byl nejlepší,ale co se dá dělat.Napínavé to bylo už se těším na čtvrtý díl

Princezna22
13.02.2016

Me se to líbilo..nemohla jsem se od knihy doslova odtrhnout... Ponořila jsem se do děje a kniha mě nedokázala pustit dělat i něco jiného...krásné počtení

evca7271
16.01.2016

Tento dil i kdy spoustu lidi rika ze neni to uz ono,tak stejne se me moc libil a nezklamal.

Miška.Miška
06.01.2016

Tento díl mě dost sklamal.

Kristynka44
18.09.2015

Díl, ve kterém není vypravěčem Cathy, ale její dva synové. Z mladšího syna Barta šel někdy až strach. Pro mě je tento díl zatím tím nejslabším...

Hanisek
01.09.2015

Nebylo to špatné, ale nějak toho všeho bylo moc.

milunka21
26.08.2015

uf,zase tolik neštěstí,ale zas skvělá kniha

mišaša16
25.08.2015

Třetí díl této úžasné série opět nezklamal. Nebyl sice tak dobrý jako předchozí dily ale i tak se mi četl moc dobře a zase jsem ho sfoukla za pár dní. Kdo četl předchozí knihy tak rozhodne doporučuji pokračovat dál, protože v dalších dílech se postupně vysvětlují všechny souvislosti a záhady a člověk už lépe pochopí proč to tak bylo...
Občas mi ale kniha připadala trochu nudná a přetazená za vlasy, protože to bylo prostě pořád dokola (řeči o tom jak jsou ženy zlé a jak je bůh potrestá apod.) ale i přes to zase hodnotím velmi kladně :)

Lucy2211
20.08.2015

Třetí díl této ságy se mi (bohužel) zdál malinko slabší, něž předchozí, ale i tak se mi moc líbil. Opět je zde napětí, láska, pocity atd. Bylo to vážně strhující a perfektní čtení, které jsem si moc užila :) Doporučuji :)

Rodaw
19.07.2015

Nádherná kniha, pokračování této dechberoucí ságy nezklamalo... Dávám "jen" 4 hvězdy kvůli tomu, že to nebylo stejně tak strhující jako dva díly předchozí (i tak však tato kniha patří ke špičce!!!). Příběh nevyprávěla Cathy, ale její dva synové - Bart a Jory. To, že byla kniha vyprávěná jiným stylem mě trochu zmátlo a překvapilo, ale zvykla jsem si. Nicméně nejraději mám, když příběh vypráví Cathy.. nevím ani proč, prostě je to pro mě nejlepší..
Tato série je zkrátka ÚCHVATNÁ, PERFEKTNÍ a až neuvěřitelně STRHUJÍCÍ.
DOPORUČUJI!! Momentálně čtu čtvrtý díl a je to opět perfektní. Virginia je zkrátka královna!

LéňaM
01.05.2015

Tomto dílu z napínavé pentalogie už není vypravěčem Cathy, ale její dva synové. Tento díl mě moc nenadchnul. Zdál se mi až přehnaný, ale jsem ráda že jsem si to také přečetla. Je to sice nejslabší článek z této pentalogie, a klidně bych ho i vynechala, ale dalo se. Zato následující díl to vynahradil