Lístky ve větru

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Druhý díl rodinné ságy dále sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hruboce zranila. Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě. Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti? Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1231/big_listky-ve-vetru-pfD-1231.jpg 4.3564

Květy z půdy 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Petals on the Wind, 1980

Kniha Lístky ve větru

Eliza562

(+ SPOILER) Zamilovaní ale sourozenci? Zvrhlé? Hanebné? Inu pro některé možná ale... tady asi nemohlo být nic jinak. Nedivím se, že se Chris zamiloval do své sestry. Nemohl jinak. Neměl koho jiného milovat. Ač normálně nejsem zrovna příznivce incestu /ostatně, kdo ano/ jsou situace (jako třeba tady), kdy to chápu. Jeho sestra taky určitě věděla, že on je zkrátka ten pravý ale to co dělala... tomu vůbec neodpovídalo. Měla jsem chuť jí něčím praštit asi milionkrát. A bohužel si stále vše pamatuji i po těch letech.

Kniholenka9
20.10.2020

O trošku slabší než první díl, ale i přesto jsem byla zvědavá jak bude příběh pokračovat.

martunka
01.09.2020

I tento druhý díl byl silný....

artlucie
13.08.2020

Nemůžu hodnotit, protože jsem nebyla schopna dočíst dál než do půlky. Rodinné ságy asi nejsou nic pro mě, připomnělo mi to éru telenovel všechna ta propletená příbuzenství. Bohužel, tohle mě vůbec nebavilo.

beefeather
01.06.2020

Taky to někdo měl tak, že si celou dobu říkal: Panebože, jak jen tohle můžu číst? A stejně jsem dočetla a dokonce už teď vím, že po nějakém čase oddychu si přečtu další díl. :D

uhnavka
23.05.2020

No, tak to jsem nedočetla. Teda ani pořádně nezačala. Styl jako z červené knihovny, za mě velice nevěrohodné. Další díly už ani pokoušet nebudu.

Alienn
04.04.2020

I pokračování se povedlo, na styl jsem už byla zvyklá a tak jsem se začetla rychleji. Hlavní hrdinka mi střídavě lezla strašně na nervy a střídavě jsem nad ní kroutila hlavou. Ale určitě se pustím i do dalších dílů.

minde
08.11.2019

Trochu slabší, než první díl, ale pořád mě to bavilo. Byla jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál. Doufala jsem, že začnou znova někde jinde a na minulost zapomenou. A i když jsem chápala
jak je Cathy zraněná, v duchu jsem ji nadávala jak si komplikuje život. Ale bylo to napínavé až do konce. Tak teď jsem ještě víc zvědavá co bude dál.