Lístky ve větru

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Druhý díl rodinné ságy dále sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hruboce zranila. Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě. Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti? Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1231/listky-ve-vetru-pfD-1231.jpg 4.3453

Květy z půdy (2.)

Petals on the Wind (1980)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Čendovamáma
dnes

Čtivý příběh až do konce, nastaly zajímavé zvraty a člověk těžko tušil, kam se bude děj dál vyvíjet.
Musím ale říct, že mě Cathy neuvěřitelně rozčilovala ( aspoň v první půlce knihy ). Přišla mi nafoukaná, nadutá a i docela hloupá. Jo a štvaly mě někdy nesmyslně používané vykřičníky. Další díly si ale určitě přečtu.

endyelis

Slabší než první díl. Ale i nadále čtivé.

Bukina

Tento druhý díl mi připadal zajímavější. Čekala jsem,že touha po pomstě bude nakonec prehlušena láskou a pokorou Cathina bratra Chrise. Bohužel se tak nestalo. Uvidíme, co mě čeká v dalším dílu.

denisa7400

Kniha docela dobrá, ale nesnáším Cathy a její jednání a myšlenkové pochody. Každopádně, jsem si koupila všechny díly, tak už to prelouskám

JustWomen

Druhý díl už byla červená knihovna, všichni krásní, za každé situace oblečeni v luxusních župáncích, nejvíc mi neseděla Cathy, která zde vystupuje jako koketa, která neví co chce, neskutečně banální dialogy.

agatha2
29.12.2017

Knihy jsem četla poprvé někdy v prváku na střední a nikdy jsem na ně nezapomněla. Nyní jsem ji se přečetla po cca 35 letech znovu a naštěstí jsem již věděla, co mě čeká. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni....potřetí již číst nebudu

locin
25.10.2017

Rozhodně nelituji, kniha mi byla doporučena a určitě doporučuji dále. Prostě typ knihy nad kterou přemýšlíte ještě dlouho dobu po přečtení...

koki.veru
01.10.2017

Stejně jako první díl absolutně super příběh. Občas mě tedy Cathy přišla, že neví, co chce, ale jinak super příběh. Vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Jako první jsem viděla film, ale tady u druhého dílu (narozdíl od prvního) byla kniha ve spoustě věcech jiná.

Marčullkas
14.09.2017

Cathy a její dětinská umíněnost

moudivlacek
01.09.2017

Já musím přiznat, že neodsuzuji ani Cathy, ani Chrise, ani nikoho z hrdinů tohoto dílů. Když se každý upřímně zamyslí - hlavně ti, co zde tak vehementně kritizují Cathy - co i ona musela zažít na půdě a jaké následky si na sobě nesla.
Vždyť ona toužila jen a jen po upřímné lásce, neustále měla strach, aby nebyla tak špatná, jak jí říkala babička s mamkou. Jen Barta trochu využila, ale ten se přece mohl bránit, nikde nebyl zavřený ani přivázaný, a byl starší.
Chris byl poznamenaný a asi bude až do konce života. Ale ze zbylých dětí jsem nejvíc plakala nad Carrií. Jak dovedou být lidé krutí - vím sama dobře - a ona za nic z toho nemohla, pak jí chvilkami svitla vždy nějaká ta kapka naděje a zas rychle pohasla.
Nikdo z nás není dokonalý a já si to tímto dílem zas a znovu připomínám.
Doporučuji - ale jen pro silné nervy a žaludky, já skoro celou knihu proplakala a další díl si přečtu, až toto vše strávím.

Lil_Pandicorn
30.08.2017

V tomhle díle mi Cathy strašně lezla na nervy. To neustálé házení viny na matku a ta neskutečná přelétavost mezi muži. S každým dalším chlapem v jejím životě jsem víc a víc litovala chudáka Chrise. Jinak je to velice krásné pokračování prvního dílu, které se taky dobře čte a umí zaujmout.

JessieEx
21.07.2017

Druhý díl jsem zhltla stejně rychle jako první. Sice se prvnímu nevyrovná, přece jen už je tu jiné téma. Navíc hlavní hrdinka je pěkně na facku, zamotává hlavy všem chlapům, které potká, ale sama neví, co chce. Přesto pro ni mám trochu pochopení. Sama jsem se zamilovala do Chrise a to je snad poprvé, co jsem se kdy zamilovala do literárního hrdiny :) chtěla bych být na místě Cathy, protože bych udělala spoustu věcí jinak, hlavně proto, že mi Chrise bylo moc líto. Nedala bych už asi 4 hvězdičky jako prvnímu dílu, ale přesto, za to napětí mezi Chrisem a Cathy, za tu neuvěřitelnou čtivost a za konec, který mě nejspíš přinutí sáhnout po třetím díle, přece jen ty čtyři hvězdičky dám...

fruitbueno
22.05.2017

Tempo předchozího dílu zůstalo zachováno, mimořádná čtivost druhého dílu ale nedokázala přehlušit narůstající averzi k ženské vypravěčce... Pomsta byla zachycena věrohodně, stejně jako rozervanost obou postav, které se nemohou vyrovnat s dluhy své minulosti.

nukulkaf
17.04.2017

Tento dil, oproti predchozimu, jsem prelitla velmi rychle. Hlavne hrdinka me casto velmi stvala a mrzi me, jak promrhala svuj zivot, myslim, ze i chudak Carrie mohla dopadnout jinak! Ackoliv se mi zda tahle serie docela nesmyslna, nemuzu ji nedocist.

EngliTer
13.04.2017

Ze začátku to byla děsná nuda, trvalo mi dost dlouho se do knihy začíst. Pak už to šlo lépe. Co se mi nelíbilo, bylo ke konci chování Cathy. Měla jsem chuť jí jednu fláknout po hubě. Chovala se naprosto otřesně jak se svému manželovi, tak k bratrovi, a manželovi své matky. Naprosto otřesné, a to jsem si o ní myslela, že to ona je ta spořádaná žena. Sice často mluvila o pomstě, ale myslela jsem si, že ji to třeba přejde. A ne že se z ní stane s prominutím taková svině. Nelíbila se mi tam, byla mi protivná. Další díly si ovšem přečtu, protože mě zajímá, jak to bude dál.

EvikU.
06.04.2017

Druhý díl mě šokoval zrovna tak jako první. Cítila jsem stejnou nenávist k té matce jako Cathy. Bylo mi líto bratříčka, který umřel. Je to silný příběh. Určitě to chce po této sérii oddychovku.

Babo
17.03.2017

Po přečtení 2.dílu mohu jen zopakovat , že se mi kniha moc líbila. Ano , byly chvíle kdy jsem skřípala zuby a to tehdy , kdy stále dokola Chris miloval Cathy a Cathy milovala každého muže, který jí přešel přes cestu .
Jako celek ale nemám připomínek .Je to čtivé , bez hluchých míst .Těším se na pokračování .

Rad.Una..
04.03.2017

Bavilo! Bavilo!! Bavilo!!! :) Líbilo se mi, že se pořád něco dělo.. O trochu míň se mi líbilo, že kniha se mnou musela být u každé činnosti :D Ale abych pravdu řekla, do dalšího dílu se mi teď moc nechce, asi si dočtu prvně ty, co mám rozečtené a uvidíme. Každopádně s autorkou jsem určitě neskončila, už si brousím zuby ma další ságy :)

mautina7
20.02.2017

Výborné pokračování ságy, zhltnuto s podobnou chutí, jako ta předchozí. Musím ale říct, že na rozdíl od prvního dílu jsem již mnohé pocity a mnohá rozhodutí Cathy nesdílela. Navíc mi teď přijde, že se příběh vlastně uzavřel. Tak jsem zvědavá na další díl :)

jluky
19.02.2017

Skoro som nadobudla dojem, že čítam Dickensa...Bolo to pochmúrne, miestami rozporuplné, deprimujúce a bolestivé. Napriek tomu, že veľmi nevyhľadávam diela, kde sa zle zaobchádza s deťmi, bolo to čítanie strhujúce a pohlcujúce. Nebolo to pre mňa príjemné a ukľudńujúce ..................aj tak si prečítam ďalší diel, zvedavosť nespí.

Lucissia
14.02.2017

Dočteno. Kniha mi opět vyrazila dech, i když už ne tolik, jako ta předchozí. Ale nedokázala jsem přestat číst, dokud matce i babce nedošlo zadostiučinění. A bylo mi moc moc líto Carrie. Pořád musím uvažovat, jak jim matka tak pokřivila povahu, že vlastně nedokázali být všichni šťastní. Možná by knize neuškodilo mít o sto stran méně, ale konec byl opravdu vydařený. Asi se ke ní, tak jako k předchozí nikdy nevrátím, jen kvůli tomu utrpení dětí, ale za čas si dám pokračování.

RyxiraAmyGinger
11.02.2017

Vím, že její povaha je možná součástí rodinné kletby, i tak mě ale nerozhodnost a přelétavost Cathy neuvěřitelně štvala. A věta "milovala jsem Barta celých patnáct let, jen jsem si to neuvědomovala"?! To byl docela úlet. Každopádně sérii hodlám dočíst, jinak mě totiž velmi baví.

Lucie.noci.upij
10.02.2017

Stejné napětí jako v prvním díle, jen už jsem byla silně nervózní z hlavní postavy, z její hlouposti a unáhlenosti. Ale to k tomu patří, bez toho by kniha byla jen obyčejným průměrem. Těším se na další díl a doufám že bude stejně dobrý jako první dva.

Jane417
08.02.2017

Kniha Lístky ve větru byla skvělá. Mně se líbila víc než první díl. Byla sice taky dost depresivní, ale netýraly se v ní děti. Děj byl opět strhující, plný zvratů, radosti, smutků, žarlivosti, pomsty, překvapení, nenávisti, lásky... autorka je geniální spisovatelka!

pavlinkaa
04.01.2017

Jsem z tohoto dílu nadšená. Moc se mi líbil, jen mám pocit, že už to skončilo. Nebo ne?

Netopyr07
14.10.2016

Tedy... musím říct, že mi kniha dala dosti zabrat. Carrie mi pěkně lezla na nervy, i když její chování je dosti pochopitelné. Člověk musel příběh dočíst, protože mě osobně fascinovalo, co je autorka ještě schopná vymyslet. Mrtvol, že není kam plivnout :-/ Další díl si jistě přečtu, ale ne hned (pokud mi ho nepodstčí náš knihovník stejně jako tento druhý...)

Raymi
09.10.2016

Docela povedená pomsta matince i babičce.Jedinou vadou na kráse pro mě bylo,že hlavní hrdinka milovala skoro každého mužského kterého potkala.To mi přišlo až groteskní.

Zdenulkaa
01.10.2016

I druhý díl se mi moc líbil.......

Linda007
05.09.2016

Za mě nejslabší díl série, ale i tak se to dalo číst.

Danago
30.08.2016

Knížka se mně moc líbila. Bylo to velice dobré pokračování prvního dílu. Dokonce mě bavila víc než Květy z půdy, tady se děj posouval pořád vpřed. Celou dobu sem čekala , kdy a jak se Cathy pomstí a držela sem jí palce. Ale napřed musela dospět na začátku knihy byla moc mladá vlastně ještě dítě. Rozhodně budu číst i další díly.

Virginia Cleo Andrews

Virginia Cleo Andrews