Lístky ve větru

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Druhý díl rodinné ságy dále sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanecháv... celý text

Druhý díl rodinné ságy dále sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hruboce zranila. Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě. Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti? Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1231/listky-ve-vetru-pfD-1231.jpg 4.3385

Květy z půdy (2.)

Petals on the Wind (1980)

Vydáno:, Ikar (ČR)

JessieEx

Druhý díl jsem zhltla stejně rychle jako první. Sice se prvnímu nevyrovná, přece jen už je tu jiné téma. Navíc hlavní hrdinka je pěkně na facku, zamotává hlavy všem chlapům, které potká, ale sama neví, co chce. Přesto pro ni mám trochu pochopení. Sama jsem se zamilovala do Chrise a to je snad poprvé, co jsem se kdy zamilovala do literárního hrdiny :) chtěla bych být na místě Cathy, protože bych udělala spoustu věcí jinak, hlavně proto, že mi Chrise bylo moc líto. Nedala bych už asi 4 hvězdičky jako prvnímu dílu, ale přesto, za to napětí mezi Chrisem a Cathy, za tu neuvěřitelnou čtivost a za konec, který mě nejspíš přinutí sáhnout po třetím díle, přece jen ty čtyři hvězdičky dám...

fruitbueno

Tempo předchozího dílu zůstalo zachováno, mimořádná čtivost druhého dílu ale nedokázala přehlušit narůstající averzi k ženské vypravěčce... Pomsta byla zachycena věrohodně, stejně jako rozervanost obou postav, které se nemohou vyrovnat s dluhy své minulosti.

nukulkaf

Tento dil, oproti predchozimu, jsem prelitla velmi rychle. Hlavne hrdinka me casto velmi stvala a mrzi me, jak promrhala svuj zivot, myslim, ze i chudak Carrie mohla dopadnout jinak! Ackoliv se mi zda tahle serie docela nesmyslna, nemuzu ji nedocist.

EngliTer

Ze začátku to byla děsná nuda, trvalo mi dost dlouho se do knihy začíst. Pak už to šlo lépe. Co se mi nelíbilo, bylo ke konci chování Cathy. Měla jsem chuť jí jednu fláknout po hubě. Chovala se naprosto otřesně jak se svému manželovi, tak k bratrovi, a manželovi své matky. Naprosto otřesné, a to jsem si o ní myslela, že to ona je ta spořádaná žena. Sice často mluvila o pomstě, ale myslela jsem si, že ji to třeba přejde. A ne že se z ní stane s prominutím taková svině. Nelíbila se mi tam, byla mi protivná. Další díly si ovšem přečtu, protože mě zajímá, jak to bude dál.

EvikU.

Druhý díl mě šokoval zrovna tak jako první. Cítila jsem stejnou nenávist k té matce jako Cathy. Bylo mi líto bratříčka, který umřel. Je to silný příběh. Určitě to chce po této sérii oddychovku.

Babo

Po přečtení 2.dílu mohu jen zopakovat , že se mi kniha moc líbila. Ano , byly chvíle kdy jsem skřípala zuby a to tehdy , kdy stále dokola Chris miloval Cathy a Cathy milovala každého muže, který jí přešel přes cestu .
Jako celek ale nemám připomínek .Je to čtivé , bez hluchých míst .Těším se na pokračování .

Rad.Una..

Bavilo! Bavilo!! Bavilo!!! :) Líbilo se mi, že se pořád něco dělo.. O trochu míň se mi líbilo, že kniha se mnou musela být u každé činnosti :D Ale abych pravdu řekla, do dalšího dílu se mi teď moc nechce, asi si dočtu prvně ty, co mám rozečtené a uvidíme. Každopádně s autorkou jsem určitě neskončila, už si brousím zuby ma další ságy :)

mautina7

Výborné pokračování ságy, zhltnuto s podobnou chutí, jako ta předchozí. Musím ale říct, že na rozdíl od prvního dílu jsem již mnohé pocity a mnohá rozhodutí Cathy nesdílela. Navíc mi teď přijde, že se příběh vlastně uzavřel. Tak jsem zvědavá na další díl :)

jluky

Skoro som nadobudla dojem, že čítam Dickensa...Bolo to pochmúrne, miestami rozporuplné, deprimujúce a bolestivé. Napriek tomu, že veľmi nevyhľadávam diela, kde sa zle zaobchádza s deťmi, bolo to čítanie strhujúce a pohlcujúce. Nebolo to pre mňa príjemné a ukľudńujúce ..................aj tak si prečítam ďalší diel, zvedavosť nespí.

Lucissia

Dočteno. Kniha mi opět vyrazila dech, i když už ne tolik, jako ta předchozí. Ale nedokázala jsem přestat číst, dokud matce i babce nedošlo zadostiučinění. A bylo mi moc moc líto Carrie. Pořád musím uvažovat, jak jim matka tak pokřivila povahu, že vlastně nedokázali být všichni šťastní. Možná by knize neuškodilo mít o sto stran méně, ale konec byl opravdu vydařený. Asi se ke ní, tak jako k předchozí nikdy nevrátím, jen kvůli tomu utrpení dětí, ale za čas si dám pokračování.

RyxiraAmyGinger

Vím, že její povaha je možná součástí rodinné kletby, i tak mě ale nerozhodnost a přelétavost Cathy neuvěřitelně štvala. A věta "milovala jsem Barta celých patnáct let, jen jsem si to neuvědomovala"?! To byl docela úlet. Každopádně sérii hodlám dočíst, jinak mě totiž velmi baví.

Lucie.noci.upij

Stejné napětí jako v prvním díle, jen už jsem byla silně nervózní z hlavní postavy, z její hlouposti a unáhlenosti. Ale to k tomu patří, bez toho by kniha byla jen obyčejným průměrem. Těším se na další díl a doufám že bude stejně dobrý jako první dva.

Jane417

Kniha Lístky ve větru byla skvělá. Mně se líbila víc než první díl. Byla sice taky dost depresivní, ale netýraly se v ní děti. Děj byl opět strhující, plný zvratů, radosti, smutků, žarlivosti, pomsty, překvapení, nenávisti, lásky... autorka je geniální spisovatelka!

pavlinkaa

Jsem z tohoto dílu nadšená. Moc se mi líbil, jen mám pocit, že už to skončilo. Nebo ne?

Netopyr07
14.10.2016

Tedy... musím říct, že mi kniha dala dosti zabrat. Carrie mi pěkně lezla na nervy, i když její chování je dosti pochopitelné. Člověk musel příběh dočíst, protože mě osobně fascinovalo, co je autorka ještě schopná vymyslet. Mrtvol, že není kam plivnout :-/ Další díl si jistě přečtu, ale ne hned (pokud mi ho nepodstčí náš knihovník stejně jako tento druhý...)

Raymi
09.10.2016

Docela povedená pomsta matince i babičce.Jedinou vadou na kráse pro mě bylo,že hlavní hrdinka milovala skoro každého mužského kterého potkala.To mi přišlo až groteskní.

Zdenulkaa
01.10.2016

I druhý díl se mi moc líbil.......

Linda007
05.09.2016

Za mě nejslabší díl série, ale i tak se to dalo číst.

Danago
30.08.2016

Knížka se mně moc líbila. Bylo to velice dobré pokračování prvního dílu. Dokonce mě bavila víc než Květy z půdy, tady se děj posouval pořád vpřed. Celou dobu sem čekala , kdy a jak se Cathy pomstí a držela sem jí palce. Ale napřed musela dospět na začátku knihy byla moc mladá vlastně ještě dítě. Rozhodně budu číst i další díly.

Reewee
17.08.2016

Chvilkama jsem si taky říkala (podobně jako někteří další, co tu psali), co to ta Cathy dělá, proč se chová takhle nesnesitelně. Přemýšlela jsem, zda autorka měla špatné období a proto z knihy (potažmo hlavní hrdinky) udělala takovou.. až parodii. Nakonec mi ale došlo, co to všechno má znamenat - došlo mi, že Cathy je natolik ovlivněná tím, co jim jejich matka provedla, že nedokáže jednat jinak. Nejde o selhání autorky, nejde ani o to, že by se z Cathy stala nafoukaná slečinka; ale právě naopak. Autorka dokázala natolik popsat duši mladé slečny/ženy, která prožila tolik neštěstí, že když se člověk zamyslí, nelze než se paní Andrews klanět!

David_Vesely
12.08.2016

Naprosto strhující kniha, i když mě místy štvala hlavní hrdinka... Celá recenze zde: https://detektivnik.blogspot.cz/2016/08/recenze-listky-ve-vetru.html

Michaela01
11.08.2016

Na rozdíl od prvního dílu byly Lístky ve větru o něco klidnějším čtením.
Sice je to stejně strhující, ale už se to nedá pokládat za horor.
Spíše rodinné drama. Mně se každopádně i tento díl moc líbil, i když v něm bylo na můj vkus až moc vztahů. Hlavně onen vztah s Paulem pro mě byl naprosto nepochopitelný.
Konec mi navíc přišel hrozně rozvleklý a pořád jsem si kladla otázku, kdy už konečně na tu pomstu dojde, nebo zda to bude autorka pořád odsouvat :D
Ve výsledku se mi tedy tento díl líbil v podstatě stejně, jako jednička, jen ten nekonečný konec bych tomu vytkla.

lenka2232
07.08.2016

Malinko slabší než první díl, ale stejně jsem se nemohla od knihy odtrhnot.

majík1
04.07.2016

Celkem to šlo.

Sireen
30.06.2016

Oproti Květům opravdu o dost slabší díl, bohužel. První půlka byla ještě fajn, změnilo se prostředí a čtenář byl zvědavý, ale pak to nějak pozbylo toho cíle, který čtenář vyhlíží a pokračovala jsem jen tak ze setrvačnosti, zvědavosti, jak se to tedy vyvrbí.
Cathy mám moc ráda a spíš než, že dělala nepochopitelné věci, mi celý tento díl přišel podivný, nereálný a nepochopitelný. Měla jsem pocit, že autorce dochází dech.

více v recenzi zde: http://rina-books.blogspot.cz/2016/06/recenze-listky-ve-vetru-virginia-andrews.html#more

olcab
17.06.2016

Trošku slabší jak první díl, ale opět poutavě napsáno.

1v8na
25.05.2016

Příběh ve mně zanechal celkem rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem Cath chápala, že čtyři roky a pět měsíců trpěla společně se sourozenci zavřená na půdě, ale na druhou stranu nechápu její způsoby pomsty.
Její chování mi v některých ohledech vůbec nepřišlo uvážené a promyšlené a docela by mě zajímalo, kterého muže milovala doopravdy a zda vůbec nějakého.
Nejvíce mi bylo líto Carrie - velmi trpěla ztrátou svého bratra - dvojčete, i svojí výškou.
Mojí nejoblíbenější postavou byl Chris a malý Jori.
Corina mne velmi fascinovala, jak si sama sobě nalhávala do kapsy.
Oproti prvnímu dílu byl tento druhý díl slabší, ovšem neodrazuje mě to a další díly z pentalogie si přečtu.

Evass
24.03.2016

Zajímavá a depresivní knížka. Ale hlavní hrdinku vůbec nechápu. Milovala spoustu mužů, a vždy když jeden zemřel, přesunula se k dalšímu. Celou dobu jsem si říkala: ,, Dělá si ze mě srandu?"

KnihomolkaMari
08.03.2016

Ach,co říci..ta kniha je naprosto báječná a čtivá ale tak zatraceně stresující jako 1.díl. Hltám ji do posledního dechu ale byli chvíle kdy jsem se prostě duševně necítila na to abych se do ní opět začetla protože jsem věděla co mě čeká a ostatně neměla jsem dost sil..Lístky ve větru a snad všechny díly téhle pentalogie s vašimi emocí házejí sem a tam,jednou jsem měla radost po druhé brečela, no a nakonci jako vždy se vám srdce rozletí na několik kousků a nenechá vás ještě dlouho po dočtení nechat myslet na něco jiného než právě na ní. Jako všichni ostatní si myslím že tam zemřelo až přes příliš lidí,které jsem měla ráda. Ale jsem ten typ člověka co zrovna nemělo Paula v oblibě,prostě nevím..Byla jsem spíše pro Juliana i když jsem věděla jaký je, ale ehm..prostě Cathy byl vhodnější kluk jejího věku než chlap po čtyřicítce,také jsem Cathy přála hodně její kariéru a nelíbilo se mi že s ní šlehla tak brzo i když za to může Julian,ovšem mohla pokračovat podle mého by to i bez něho nějak uhrála:)

Zrzavá_Tereza
04.03.2016

Musím dát jen jednu hvězdičku...za mě tenhle díl prostě ne. Květy z půdy - pecka, šokující, dramatické, smutné. Ale tohle?
Už jsem měla hlavní hrinky i plné zuby, protože koho potkala, toho "milovala" a s tím se hned vyspala. Spíš červená knihovna než nějaké drama... Jsem zvědavá, co se v dalších dílech bude odehrávat, ale ani se mi do nich moc nechce... :(

Virginia Cleo Andrews

Virginia Cleo Andrews