Nemilovaná

Pentalogie: Nemilovaná, Temný stín, Zklamané srdce, Příslib naděje, Pavučina snů

Heaven Leight- nejkrásnější dívka z Winneroow v horách Willies v západní Virginii, a taky nejstarší z pěti sourozenců neskutečně chudé rodiny Casteelových si prožívá nejhorší dětství jaké může mít....

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16753/casteel-nemilovana.jpg 4.4134

Casteel 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Heaven, 1985

Kniha Nemilovaná

AndreaP.

V životě jsem přečetla už stovky knih, ale tato je prostě jiná, rukopis autorky je zcela nezaměnitelný. Smutný, až děsivý příběh o chudobě, která bere dech. Nádherně vykreslené postavy i prostředí, ve kterém se odehrává. Kniha logicky musí zasáhnout. Míří přesně na cíl.

Evaho73

Milujem knihy navodzujúce atmosféru, či už vzhľadom k prostrediu, kde sa dej odohráva, alebo k samotnej zápletke. Presne takou knihou je aj Nemilovaná vzbudzujúca rôzné pocity, či emócie.
Osamelá hlavná hrdinka so záhadným pôvodom, vyrastajúca so svojimi súrodencami v biede a v žalostnom depresívnom prostredí, vzbudzuje u čitateľov ľútosť, rozhorčenie nad jej neutešeným osudom, ale hlavne zvedavosť, ako sa jej život bude ďalej vyvíjať.
To všetko sú predpoklady, aby sa kniha stala čitateľský atraktívnou.
Jediné, čo mne osobne prekážalo, bola určitá podobnosť s knihou Kvety v podkroví, a preto dejové zápletky alebo postavy v Nemilovanej už na mňa nezapôsobili takým originálnym spôsobom, ako to bolo v spomínanej knihe.

Alinke

rozhodně velmi zajímavá kniha, tématika kontrastu chudoby, kde je láska sourozenců a pocitu svobody v kontrastu, kdy je dostatek všeho k uspokojení materiálních potřeb, nenahrazuje lásku

Alienn
06.04.2020

Smutný příběh jedné rodiny. Zatím ale nevím, jestli se budu pouštět do dalších dílů. Styl autorky je nezaměnitelný.

lucie9998
23.03.2020

Vím, že celou pentalogii už nikdy číst nebudu, ale rozhodně to stojí za přečtení. Tato "série" se mi líbila ještě o trošku víc, než Květy z půdy apod.

Edona
05.08.2018

Od Andrews již mám pár pentalogií přečtených, tato autorka mě snad nikdy nezklame. Nemilovaná patří mezi lepší knihy, rozhodně to byla poutavá četba. A já se těším na pokračování.

NathalieVerdun
20.06.2018

Zatiaľ som prečítala prvé 2 diely a príbeh ma mimoriadne očaril. Postavy perfektné, ale pri štýle tejto série som už tŕpla čo sa im stane.

krtica
28.10.2017

Opět zajímavý námět,jsem zvědavá,jak se bude příběh vyvíjet dál...