Konspirace Umbrella

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Raccoon City: odlehlá horská komunita, kterou znenadání postihne série brutálních vražd, k nimž došlo v okolních lesích. Začnou se šířit bizarní zprávy popisující útoky zákeřných stvůr, zčásti lidských… zčásti ne. Oběti jsou očividně sežrány. V epicentru úmrtí stojí temná, odloučená usedlost tajemné společnosti Umbrella Corporation. Dlouhé roky tady Umbrella nepozorovaně pracovala a prováděla údajně neškodný genetický výzkum. Vyšetřováním těchto podivných událostí je pověřena zvláštní taktická a záchranná jednotka STARS, neobvyklá polovojenská skupina, která se pyšní různorodými specialisty, mezi něž patří floutek Chris Redfield, bývalá zlodějka Jill Valentineová, ostrostřelec Barry Burton a tajemný velitel týmu Albert Wesker. Společně s ostatními příslušníky STARS mají dobré důvody myslet si, že jsou připravení na všechno. Když ale jednotka STARS do dlouho uzavřeného sídla pronikne, rozpoutá se hrůza, která překoná i nejhorší noční můry: střetne se tu se stvůrami popírajícími zákony života i smrti – s následky zakázaných experimentů, které se děsivě vymkly kontrole. Za vším navíc stojí obrovská, zákeřná konspirace, kvůli níž budou STARS zrazeni zevnitř, jen aby se svět nikdy nedozvěděl tajemství Umbrelly. A pokud někdo přežije… možná bude závidět těm, kdo už jsou po smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211023/big_konspirace-umbrella-resident-evil-1-waY-211023.jpg 3.793
Série:

Resident Evil 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

The Umbrella Conspiracy, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Konspirace Umbrella

Vota
16.02.2021

Je to vpodstatě to samé co hra, akorát v knižní podobě, jsem velkým fanouškem RE her, ale první díl se mi dříve nedařilo dohrát díky docela velké obtížnosti...proto jsem sáhl po této knize.
Pokud máte stejný problém, rozhodně doporučuji!
Po pár letech jsem hru zkusil znovu a už jsem si s některými situacemi věděl rady:)

SarahRoyalAss
13.01.2021

Na knižní pojetí RE jsem se těšila, jelikož hry jsou naprosto skvělé a už je to prostě klasika.
Bylo by ale lepší jít do knihy s menšími očekáváními, vlastně se do určité míry jedná o přepis hry. Ocenila jsem nějakou tu snahu dát příběhu "trochu koule" když se autorka snažila vykreslit pocity u postav. Nemám ale pocit, že by mi kniha dala nějaký dodatečný lore nebo nějaký nový/zajímavý požitek ze série.
Každopádně, fanouška her to může chytnout a upřímně, ráda se podívám i na další díly. :)


Harry_
14.06.2020

Kniha zapadá do "universa" Resident evil. Dobře se čte, je to akční, žádné sáhodlouhé psychologické pochody či popisy. Tím pádem je trochu povrchní, ale od tohoto typu knih to přece nečekáte. Ubírám hvězdu za některé přece jen nelogické konstrukce.

yaoiyuri
09.01.2020

No takhle… Číst to v době, kdy se mi do ruky dostala Kořist Steva Perryho (tatík autorky) nebo vetřelčí sága z pera tohoto rodinného dua, asi by mě to uchvátilo a přihodila bych pár hvězdiček k dobru, ale dávka nostalgie prostě chybí.

Čím hlouběji se noříme do labyrintu tajného komplexu, tím víc se ukazuje, že bez podpory vizuálních vjemů, kdy si můžeme vše téměř osahat, je příběh sám o sobě šíleně plytký a plný samoúčelné akce – což je pro potřeby hry naprosto dostačující, ale pro knihu už nikoliv. Postavy sice neustále pobíhají po psychodomě, střílejí zombie, hledají klíče, luští podivné hádanky, ale v konečném důsledku z toho není nic kromě velkého BOOOOM na konci, přičemž ke konci už kniha docela ztrácí tempo i dech (a navíc se tam z nějakého důvodu všichni neustále "kření" – *mrk, mrk* na překladatelku).
Souboj s Tyranem byl naprostým zklamáním a některé další pasáže sice vycházely přímo ze hry, ale v knize působily dost WTF momenty (naprosto useless kytka, žralok, hadi, vrány…). S tím, co vím o Weskerovi (ačkoliv jsem hrami aktivně nepolíbena), mi některé jeho myšlenkové pochody připadaly více než podivné.

U tohohle typu literatury netrpím přehnanými nároky, problém Konspirace Umbrella ale je, že kniha „něco“ zoufale postrádá. To „něco“, co by ji vytáhlo průměrné šedi brakových knižních adaptací.

Julinka679
24.02.2019

Za mě bohužel nedočteno... Herní i filmová série se mi líbila ale ta knižní oproti nim hodně zaostává. Pravděpodobně si knižní série najde své fanoušky ale já mezi ně patřit nebudu. Je to škoda, celkem jsem se těšila :-/ :-)

PabloFuentes
09.02.2019

Čteno v originále a to nadšení všech tady vlastně nechápu. Jako fanoušek herní série jsem si ji samozřejmě pořídil, ale nelíbí se mi, že jsem tady skoro četl návod na hru, namísto příběhu, který ní měl být inspirován a převeden trochu do reálného světa.

DarthSoren
03.02.2019

Tohle bylo fenomenální. Je jasné, že serie Resident Evil, ať se jedná o hry, filmy nebo knížky, nepatří mezi umělecké skvosty, ale jako fanouška her i filmů mě Konspirace Umbrella ohromila. Hodně se stydím za to, že donedávna jsem netušil, že tahle knižná série vůbec existuje :D Paráda, bylo zde snad všechno z prvního videoherního dílu, jenž je knížce předlohou. Je vidět, že autorka se vyzná, nezapomněla na přítomnost psacího stroje, nedostatku munice, logických hádanek, drahokamů a všech ostatních drobností, jež jsou pro herní sérii typické. Navíc se mi zamlouvalo, že velice hezky a nenuceně rozvíjí osobnostní profily postav - líbilo se mi třeba vyprávění o tom, jak vypadají skříňky členů S.T.A.R.S týmu. Při čtení jsem se opět přenesl o 11 let zpátky do doby, kdy jsem prvně hrál Residenta jedničku a téměř všechny scény z knížky jsem si představoval ve videoherní grafice prvního remastru z roku 2002 :D A bylo to skvělé. Bravo.

Mirin1349
31.01.2019

Herní i filmovou sérii Resident Evil naprosto zbožňuji, takže i koupě knížek byla nutnost. Musím říct, že mě knížka obzvlášť v první půlce svou atmosférou vrátila do děje hry a já si čtení neskutečně užívala. Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem a těším se, že se vrhnu na další díly, které už mám koupené.

1