Konspirace Umbrella

Raccoon City: odlehlá horská komunita, kterou znenadání postihne série brutálních vražd, k nimž došlo v okolních lesích. Začnou se šířit bizarní zprávy popisující útoky zákeřných stvůr, zčásti lidských… zčásti ne. Oběti jsou očividně sežrány. V epicentru úmrtí stojí temná, odloučená usedlost tajemné společnosti Umbrella Corporation. Dlouhé roky tady Umbrella nepozorovaně pracovala a prováděla údajně neškodný genetický výzkum. Vyšetřováním těchto podivných událostí je pověřena zvláštní taktická a záchranná jednotka STARS, neobvyklá polovojenská skupina, která se pyšní různorodými specialisty, mezi něž patří floutek Chris Redfield, bývalá zlodějka Jill Valentineová, ostrostřelec Barry Burton a tajemný velitel týmu Albert Wesker. Společně s ostatními příslušníky STARS mají dobré důvody myslet si, že jsou připravení na všechno. Když ale jednotka STARS do dlouho uzavřeného sídla pronikne, rozpoutá se hrůza, která překoná i nejhorší noční můry: střetne se tu se stvůrami popírajícími zákony života i smrti – s následky zakázaných experimentů, které se děsivě vymkly kontrole. Za vším navíc stojí obrovská, zákeřná konspirace, kvůli níž budou STARS zrazeni zevnitř, jen aby se svět nikdy nedozvěděl tajemství Umbrelly. A pokud někdo přežije… možná bude závidět těm, kdo už jsou po smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/211023/konspirace-umbrella-resident-evil-1-waY-211023.jpg 3.774

Resident Evil (1.)

Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno:, Fantom Print

The Umbrella Conspiracy (1998)

Kniha Konspirace Umbrella

Julinka679

Za mě bohužel nedočteno... Herní i filmová série se mi líbila ale ta knižní oproti nim hodně zaostává. Pravděpodobně si knižní série najde své fanoušky ale já mezi ně patřit nebudu. Je to škoda, celkem jsem se těšila :-/ :-)

PabloFuentes

Čteno v originále a to nadšení všech tady vlastně nechápu. Jako fanoušek herní série jsem si ji samozřejmě pořídil, ale nelíbí se mi, že jsem tady skoro četl návod na hru, namísto příběhu, který ní měl být inspirován a převeden trochu do reálného světa.

DarthSoren

Tohle bylo fenomenální. Je jasné, že serie Resident Evil, ať se jedná o hry, filmy nebo knížky, nepatří mezi umělecké skvosty, ale jako fanouška her i filmů mě Konspirace Umbrella ohromila. Hodně se stydím za to, že donedávna jsem netušil, že tahle knižná série vůbec existuje :D Paráda, bylo zde snad všechno z prvního videoherního dílu, jež je knížce předlohou. Je vidět, že autorka se vyzná, nezapomněla na přítomnost psacího stroje, nedostatku munice, logických hádanek, drahokamů a všech ostatních drobností, jež jsou pro herní sérii typické. Navíc se mi zamlouvalo, že velice hezky a nenuceně rozvíjí osobnostní profily postav - líbilo se mi třeba vyprávění o tom, jak vypadají skříňky členů S.T.A.R.S týmu. Při čtení, jsem se opět přenesl o 11 let zpátky do doby, kdy jsem prvně hrál Residenta jedničku a téměř všechny scény z knížky jsem si představoval ve videoherní grafice prvního remastru z roku 2002 :D A bylo to skvělé. Bravo.

Mirin1349

Herní i filmovou sérii Resident Evil naprosto zbožňuji, takže i koupě knížek byla nutnost. Musím říct, že mě knížka obzvlášť v první půlce svou atmosférou vrátila do děje hry a já si čtení neskutečně užívala. Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem a těším se, že se vrhnu na další díly, které už mám koupené.

Gracian1964
24.11.2018

Knihu si kúpil môj syn. Keď si ju prečítal, povedal, že je dobrá a už má aj pokračovanie. Keďže som kedysi túto hru hrával, požičal som si ju a prečítal. Nie je to síce žiadny zázrak, ale ako oddychovka sa to v pohode dá zdolať. Tak som ju teda zdolal. Druhý diel už ale čítať nebudem, veď načo, že?

Morgaine07
12.02.2018

Jako fanoušek Resdientu ocením každou knihu a takhle se mi líbilo moc.

Abynka
12.11.2017

Musím říct, že jsem fanoušek Resident evilu jak her, tak i filmů - i když některé díly nejsou úplně 100%. Knížka je za mě naprosto super, příjemně sem se u ní pobavila a přečetla jsem ji na dovče během 2 dnů. Rozhodně se těším i na ostatní díly :3

dobroslav9182
15.08.2017

Budu naprosto upřímný - hru jsem (bohužel) nikdy neměl to štěstí hrát. O fenoménu Resident Evil jsem se dozvěděl před lety, kdy jsem se ve věku dvanácti let málem posral u prvního dílu (to už je doba). Filmy, ačkoliv mají s herním světem společného pramálo a jejich kvality taky nejsou zrovna valné, patří mezi mé guilty pleasure nu a teď jsem se konečně dostal i ke knihám. Chytly mě takovým způsobem, že během pěti týdne mám za sebou první tři díly. První díl věrně sleduje děj první hry (ačkoliv jsem ji nehrál, youtube poskytuje spoustu možností, jak si hru projít i bez konzole ;-) ), seznamuje nás s hlavními postavami a i když jde o přepis děje hry, získáváme navíc možnost seznámit se s charaktery postav, oblíbit si Jill, Chrise i Rebeccu, litovat a soucítit s Barrym a ještě víc nenávidět toho zmrda Weskera (ups, spoiler).
P.S.: Po přečtení knih mě baví, jak ve filmech velice volně pracuje se známými postavami Anderson :-D

Stephani Danelle Perry
americká, 1970