Dvě věže

Druhý díl světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Druhá část Pána prstenů vypráví, jak se vedlo každému členu Společenstva Prstenu od jeho rozbití až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Ilustracemi knihu opatřil dosud nepřekonaný „tolkienovský“ ilustrátor Alan Lee....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/1/big_dve-veze-O9U-1.png 4.76693

Pán prstenů 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Two Towers, 1954

Kniha Dvě věže

ArkAngel

Říká se, že druhý díl je málokdy lepší než první, ale Dvě věže jsou právě touto výjimkou. Oproti Společenstvu je příběh daleko dynamičtější a pro přehlednost jsou linky rozbitého společenstva a Froda se Samem odděleny do dvou knih, podobně jako byla cesta do Roklinky a z ní. Zatímco ve filmové adaptaci mne příběh Froda tolik nebavil, v knize působí daleko lépe a to i rozmluvy s Faramirem, kde se hobit snaží mluvit velice opatrně. Obecně zde postavy konečně nabírají nějaké obrysy a byť akci Tolkien tolik nepopisuje, stejně se ke čtenáři dostane například skrze vyprávění postav, jak je tomu třeba u Železného pasu a entů.

Hor89

Dvě věže jsem přečetl minimálně šestkrát (v různých vydáních) a stále se k němu rád vracím. Doma mám jak prastaré vydání z Mladé Fronty (1993) tak ilustrované vydání od Arga s krásnými ilustracemi Alana Lee. Příběh je krásně napsaný a děj rychle ubíhá. Svět Středozemě je úžasně propracovaný. Moje nejoblíbenější části knihy jsou bitva o Helmův žleb, příjezd do Edorasu a setkání Froda s hraničáři.

Majto

Hádžem rukavicu do ringu. Podobne, ako keď som videl filmy, ani pri knihách nedokážem prečítať jednu a druhú potom až za nejaký čas. Tak po Spoločenstve prsteňa som hneď otvoril Dve veže a pokračoval v blúdení fantáziou (a porovnávaním s filmom, čo režisér prihodil abo urobil podľa svojej fantázie, čo mu nezazlievam). Bavil som sa oveľa viac ako pri úvodnej knihe, dokonca aj línia s Frodom ma bavila oveľa viac ako napr. vo filme - bola pochmúrnejšia a neprišla mi až tak filmovo patetická. Tož dobré.

BGA
24.12.2022

Skvěle

Fiso
22.12.2022

Škoda, že jsem nenašla vůli to dočíst - bylo to lepší než první díl, ale jakmile jsem se dostala k druhé části, kde byl Frodo a Sam přestalo mě to bavit.

sabina5156
19.12.2022

Druhý a můj nejméně oblíbený díl. Některé části knihy jsou příliš zdlouhavé. Strach a napětí jsou příliš roztažené, tudíž nepůsobí autenticky. Kniha nám dává odpovědi, které jsme si položili v první části. Pomáhá nám přidělit jednotlivým postavám patřičné vlastnosti a vytvořit si na ně přesnější názor, staví je do situací, ve kterých nejsou schopni jednat chladnokrevně - kniha je i v tomto ohledu velice dobře vymyšlená. Zároveň nám poodhaluje politické uspořádání a historii celé Středozemě. Knize nevyčítám její poněkud nudné části - především pak druhá část. Jediné, co bych vyčítala je právě navození atmosféry, které mi v tomto díle příliš nesedělo. Připadalo mi neucelené a příliš plíživé (k dynamice příběhu se to nehodilo), takže bylo upozaděno.

luckomar
10.11.2022

Audiokniha - Aleš Procházka! Prostě úžasné podání a příběhy Tolkiena miluji.

Čmeláček
31.10.2022

Tohle se čte jedním dechem. Nemám co dodat, celá trilogie je pro mě skvělá. A pan Tolkien byl fakt borec, že ji napsal! :)