Dvě věže

Druhý díl světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Druhá část Pána prstenů vypráví, jak se vedlo každému členu Společenstva Prstenu od jeho rozbití až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Ilustracemi knihu opatřil dosud nepřekonaný „tolkienovský“ ilustrátor Alan Lee....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/1/big_dve-veze-O9U-1.png 4.76116

Pán prstenů 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Two Towers, 1954

Kniha Dvě věže

Hakate

Další skvělé pokračování. Tento díl dělí čtenáře na dvě skupiny - Ten, Kdo viděl dříve film, nehodnotí knihy extra kladně.
A My, co jsme četli dříve knihy.

zirafinec

uffff... Tak tenhle díl mě opravdu, ale opravdu nebavil. To je asi tak všechno, co k tomu mohu říct.

NarcisSamec

Upřímně by mě překvapilo jestli i po tolika letech by byl něchdo schopný dodat nějaký nový nápad na recenzi komentář.

Martyy

skvělé

Ešína

I druhý díl série je prostě dobrý. Geniální. Tolkien byl Génius ve všem co vytvořil.

Andynka

Tahle série je pro mě trochu boj, co se čtení tyče. I když me to moc baví , tak je kniha psaná tak zvláštně, že mám problém se vždy zacist. Proto po knize nesaham tak často... a tedy proto mi i trva skoro měsíc, než ji přečtu. Při tom, když se začtu, tak me kniha opravdu baví. A zažraně prožívám dobrodružství s ostatními.
Teď si dám chvilku pauzu, ale věřím, že v nejbližší době sérií doctu.

puczmeloun

Dvě věže jsou pomalejší, ale mnohem temnější než Společenstvo Prstenu. Z pohádkovějších motivů se do příběhu dostává ještě více klasického fantasy, bitev, ale hlavně cti, rytířskosti, přátelství, odvahy nebo odhodlání... Zároveň je moc hezky vidět, jak je tato knižní série vícevrstevnatá. Od civilního a pohádkového příběhu několika hobitů v Kraji se postupně dostáváme k větším a větším celkům, až se děj přelije do započaté války několika království, mnoha ras a statisíců jednotlivců. Z dobrodružné cesty lesem, kde hrozí tak maximálně Dědek Vrbák, se hrdinové ocitnou v proudu událostí spojené s obranou poslední výspy Rohanu, osudem celé rasy Entů, ale i celých vsí, měst i království. Historie se doplňuje a děj je stránku za stránkou stále temnější. A jen samotný konec je napsán tak krásně odporně a hnusně, že se nějaké To musí stydět a zkormouceně sedět v koutě.

Poznámka: Už jsem to psal u prvního dílu, ale velký vliv na to, jak moc se mi trilogie Pána prstenů po letech líbí, je její zpracování ve verzi audiobooku. Znovu se musím před Alešem Procházkou uctivě poklonit, protože jeho hra s hlasem se zvláště u Gluma dá srovnat s herectvím Andyho Serkise v hrané verzi. (A také ilustrované vydání je pro knihomila pravým potěšením...)

wimpzk

Když jsem Dvě věže četl poprvé, tak jsem na jedné straně žasl, jak propracovaný a velmi uvěřitelný svět se zde čtenáři otevírá, ale na straně druhé jsem stále více podléhal úzkosti z toho, jak celý příběh dopadne. Dnes, když mám tuto knihu přečtenou několikrát, tak při dalším čtení samozřejmě vím, jaký bude konec (nejen této knihy, ale Pána prstenů jako celku), ale o to víc žasnu nad malebností Středozemě, jejích národů a zákonitostí boje dobra se zlem. Těším se na to až Pána prstenů budou moct hltat i moje děti, které jsou zatím příliš malé a ještě víc se těším na diskuze kolem celého příběhu.